Copa del Món de ciclisme en pista de 2017-2018
Tipus | Copa del Món de ciclisme en pista |
---|---|
Organitzador | Unió Ciclista Internacional |
Localització i Dates | |
Etapes | 5 |
Estat | Polònia |
Període | temporada 2017-2018 |
Interval de temps | 4 novembre 2017 – 21 gener 2018 |
Número d'edició | 26 |
← 2016 2018 → |
La Copa del Món de ciclisme en pista de 2017-2018 és la 26a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Se celebra del 4 de novembre de 2017 al 21 de gener de 2018 amb la disputa de cinc proves.
Proves
Data | Lloc |
---|---|
3-5 novembre 2017 | Pruszków |
10-12 novembre 2017 | Manchester |
1-3 desembre 2017 | Milton |
9-10 desembre 2017 | Santiago de Xile |
19-21 gener 2018 | Minsk |
Resultats
Masculins
Event | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
Pruszków | |||
Keirin | Matthijs Büchli (NED) | Joachim Eilers (GER) | Sébastien Vigier (FRA) |
Velocitat | Matthew Glaetzer (AUS) | Mateusz Rudyk (POL) | Edward Dawkins (NZL) |
Velocitat per equips | Països Baixos Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen Nils van 't Hoenderdaal | França Benjamin Edelin Melvin Landerneau Quentin Lafargue | Regne Unit Ryan Owens Jack Carlin Joseph Truman |
Persecució per equips | Itàlia Francesco Lamon Liam Bertazzo Simone Consonni Filippo Ganna | Alemanya Felix Groß Theo Reinhardt Nils Schomber Domenic Weinstein | Rússia Lev Gonov Sergey Schilov Ivan Smirnov Dmitriy Sokolov |
Scratch | Robbe Ghys (BEL) | Edgar Stepanyan (ARM) | Roy Pieters (NED) |
Puntuació | Nikita Panassenko (KAZ) | Christos Volikakis (GRE) | Liam Bertazzo (ITA) |
Madison | Austràlia Cameron Meyer Callum Scotson | Bèlgica Kenny De Ketele Moreno De Pauw | França Florian Maitre Benjamin Thomas |
Òmnium | Niklas Larsen (DEN) | Szymon Sajnok (POL) | Claudio Imhof (SUI) |
Manchester | |||
Quilòmetre | Matthew Glaetzer (AUS) | Eric Engler (GER) | Callum Skinner (GBR) |
Keirin | Matthijs Büchli (NED) | Andrí Vinokurov (UKR) | Juan Peralta (ESP) |
Velocitat | Harrie Lavreysen (NED) | Mateusz Rudyk (POL) | Matthew Glaetzer (AUS) |
Velocitat per equips | Alemanya Robert Förstemann Maximilian Levy Joachim Eilers | Beat Cycling Club Theo Bos Roy van den Berg Matthijs Büchli | Països Baixos Jeffrey Hoogland Sam Ligtlee Nils van 't Hoenderdaal |
Persecució per equips | Regne Unit Steven Burke Ed Clancy Oliver Wood Kian Emadi-Coffin | Dinamarca Casper Pedersen Casper von Folsach Julius Johansen Kristian Eriksen | França Benjamin Thomas Florian Maitre Louis Pijourlet Thomas Denis |
Scratch | Nikita Panassenko (KAZ) | Jonathan Mould (GBR) | Wim Stroetinga (NED) |
Madison | Dinamarca Niklas Larsen Casper von Folsach | França Morgan Kneisky Benjamin Thomas | Polònia Daniel Staniszewski Wojciech Pszczolarski |
Òmnium | Benjamin Thomas (FRA) | Niklas Larsen (DEN) | Albert Torres (ESP) |
Milton | |||
Keirin | Harrie Lavreysen (NED) | Lewis Oliva (GBR) | Joachim Eilers (GER) |
Velocitat | Jeffrey Hoogland (NED) | Ethan Mitchell (NZL) | Jack Carlin (GBR) |
Velocitat per equips | Nova Zelanda Edward Dawkins Ethan Mitchell Sam Webster | Regne Unit Jack Carlin Philip Hindes Callum Skinner | República Txeca Martin Čechman Pavel Kelemen David Sojka |
Persecució per equips | Nova Zelanda Jared Gray Nicholas Kergozou Thomas Sexton Campbell Stewart | Canadà Michael Foley Derek Gee Adam Jamieson Jay Lamoureux | Suïssa Robin Froidevaux Gino Mader Lukas Rüegg Gael Suter |
Puntuació | Niklas Larsen (DEN) | Mark Stewart (GBR) | Kenny De Ketele (BEL) |
Madison | Bèlgica Kenny De Ketele Lindsay De Vylder | Nova Zelanda Thomas Sexton Campbell Stewart | Regne Unit Mark Stewart Oliver Wood |
Òmnium | Niklas Larsen (DEN) | Oliver Wood (GBR) | Gael Suter (SUI) |
Santiago de Xile | |||
Keirin | Yūta Wakimoto (JPN) | Andrí Vinokurov (UKR) | Pavel Kelemen (CZE) |
Velocitat | Vasilijus Lendel (LTU) | Denís Dmítriev (RUS) | Andrí Vinokurov (UKR) |
Velocitat per equips | Rússia Denís Dmítriev Shane Perkins Pàvel Iakuixevski | França Rayan Helal Melvin Landerneau François Pervis | Corea del Sud Im Chae-bin Park Je-one Son Je-yong |
Persecució per equips | Nova Zelanda Jared Gray Nicholas Kergozou Thomas Sexton Harry Waine | Japó Shinsuke Imamura Ryo Chikatani Shogo Ichimaru Keitaro Sawada | Estats Units Gavin Hoover Ashton Lambie Adrian Hegyvary Eric Young |
Madison | Nova Zelanda Thomas Sexton Campbell Stewart | Itàlia Francesco Lamon Michele Scartezzini | Àustria Andreas Graf Andreas Müller |
Òmnium | Daniel Holloway (USA) | Eiya Hashimoto (JPN) | Roman Hladix (UKR) |
Minsk |
Femenins
Classificacions
Països
Rang | País/Equip | Pruszków | Manchester | Milton | Santiago de Xile | Minsk | Total |
---|
Masculins
Keirin
| Velocitat
|
Velocitat per equips
| Persecució per equips
|
Òmnium
| Quilòmetre
|
Persecució
| Scratch
|
Puntuació
| Madison
|
Femenins
Keirin
| Velocitat
|
Velocitat per equips
| Persecució per equips
|
Òmnium
| 500 metres
|
Persecució
| Scratch
|
Puntuació
| Madison
|
Referències
- Web oficial Arxivat 2016-11-07 a Wayback Machine.
- Resultats a la prova de Pruszków Arxivat 2017-11-07 a Wayback Machine.
- Resultats a la prova de Manchester Arxivat 2017-11-07 a Wayback Machine.
- Resultats a la prova de Milton Arxivat 2017-11-07 a Wayback Machine.
- Resultats a la prova de Santiago de Xile Arxivat 2017-11-07 a Wayback Machine.