Llista de medallistes olímpics de piragüisme (homes)
Aquesta és una llista dels medallistes olímpics de piragüisme en categoria masculina:
Medallistes
Programa actual
Esprint (aigües tranquil·les)
C 1 200 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
2012 Londres | Iuri Txeban | Jevgenij Shuklin | Ivan Shtyl |
2016 Rio | Iuri Txeban | Valentin Demyanenko | Isaquias Queiroz |
C 1 1000 m.
C 2 1000 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1936 Berlín | Txecoslovàquia Vladimír Syrovátka Jan Brzák-Felix | Àustria Rupert Weinstabl Karl Proisl[1] | Canadà Frank Saker Harvey Charters |
1948 Londres | Txecoslovàquia Jan Brzák-Felix Bohumil Kudrna | Estats Units Steven Lysak Stephen Macknowski | França Georges Dransart Georges Gandil |
1952 Hèlsinki | Dinamarca Bent Peder Rasch Finn Haunstoft | Txecoslovàquia Jan Brzák-Felix Bohumil Kudrna | Alemanya Egon Drews Wilfried Soltau |
1956 Melbourne | Romania Alexe Dumitru Simion Ismailciuc | Unió Soviètica Pàvel Kharin Gratsian Bótev | Hongria Károly Wieland Ferenc Mohácsi |
1960 Roma | Unió Soviètica Leanid Hèixtor Serhí Makàrenko | Itàlia Aldo Dezi Francesco La Macchia | Hongria Imre Farkas András Törő |
1964 Tòquio | Unió Soviètica Andrí Khímitx Stepan Osxépkov | França Jean Boudehen Michel Chapuis | Dinamarca Peer Nielsen John Sørensen |
1968 Ciutat de Mèxic | Romania Ivan Patzaichin Serghei Covaliov | Hongria Tamás Wichmann Gyula Petrikovics | Unió Soviètica Naüm Prókupets Mikhaïl Zamotin |
1972 Múnic | Unió Soviètica Vladas Česiūnas Iuri Lobànov | Romania Ivan Patzaichin Serghei Covaliov | Bulgària Fedia Damiànov Ivan Burtxin |
1976 Mont-real | Unió Soviètica Serhí Petrenko Aleksandr Vinogràdov | Romania Gheorghe Danielov Gheorghe Simionov | Hongria Tamás Buday Oszkár Frey |
1980 Moscou | Romania Ivan Patzaichin Toma Simionov | RDA Olaf Heukrodt Uwe Madeja | Unió Soviètica Vassil Iúrtxenko Iuri Lobànov |
1984 Los Angeles | Romania Ivan Patzaichin Toma Simionov | Iugoslàvia Matija Ljubek Mirko Nišović | França Didier Hoyer Eric Renaud |
1988 Seül | Unió Soviètica Victor Reneischi Nicolae Juravschi | RDA Olaf Heukrodt Ingo Spelly | Polònia Marek Dopierała Marek Łbik |
1992 Barcelona | Alemanya Ulrich Papke Ingo Spelly | Dinamarca Christian Frederiksen Arne Nielsson | França Didier Hoyer Olivier Boivin |
1996 Atlanta | Alemanya Gunar Kirchbach Andreas Dittmer | Romania Marcel Glavan Antonel Borsan | Hongria György Kolonics Csaba Horváth |
2000 Sydney | Romania Mitică Pricop Florin Popescu | Cuba Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira | Alemanya Stefan Utess Lars Kober |
2004 Atenes | Alemanya Christian Gille Tomasz Wylenzek | Rússia Aleksandr Kostoglod Aleksandr Kovalev | Hongria György Kozmann György Kolonics |
2008 Pequín | Belarús Andrei Bahdanovich Aliaksandr Bahdanovich | Alemanya Christian Gille Tomasz Wylenzek | Hongria György Kozmann Tamás Kiss |
2012 Londres | Alemanya Peter Kretschmer Kurt Kuschela | Belarús Andrei Bahdanovich Aliaksandr Bahdanovich | Rússia Alexey Korovashkov Ilya Pervukhin |
2016 Rio | Alemanya Sebastian Brendel Jan Vandrey | Brasil Erlon Silva Isaquias Queiroz | Ucraïna Dmytro Ianchuk Taras Mishchuk |
K 1 200 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
2012 Londres | Ed McKeever | Saúl Craviotto | Mark de Jonge |
2016 Rio | Liam Heath | Maxime Beaumont | Saúl Craviotto Ronald Rauhe |
K 1 1000 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1936 Berlín | Gregor Hradetzky | Helmut Cammerer | Jaap Kraaier |
1948 Londres | Gert Fredriksson | Johan Andersen | Henri Eberhardt |
1952 Hèlsinki | Gert Fredriksson | Thorvald Stromberg | Louis Gantois |
1956 Melbourne | Gert Fredriksson | Igor Pissarov | Lajos Kiss |
1960 Roma | Erik Hansen | Imre Szöllősi | Gert Fredriksson |
1964 Tòquio | Rolf Peterson | Mihály Hesz | Aurel Vernescu |
1968 Ciutat de Mèxic | Mihály Hesz | Aleksandr Xaparenko | Erik Hansen |
1972 Múnic | Aleksandr Xaparenko | Rolf Peterson | Géza Csapó |
1976 Mont-real | Rüdiger Helm | Géza Csapó | Vasile Dîba |
1980 Moscou | Rüdiger Helm | Alain Lebas | Ion Bîrlădeanu |
1984 Los Angeles | Alan Thompson | Milan Janić | Greg Barton |
1988 Seül | Greg Barton | Grant Davies | André Wohllebe |
1992 Barcelona | Clint Robinson | Knut Holmann | Greg Barton |
1996 Atlanta | Knut Holmann | Beniamino Bonomi | Clint Robinson |
2000 Sydney | Knut Holmann | Petar Merkov | Tim Brabants |
2004 Atenes | Eirik Verås Larsen | Ben Fouhy | Adam Koeverden |
2008 Pequín | Tim Brabants | Eirik Verås Larsen | Ken Wallace |
2012 Londres | Eirik Verås Larsen | Adam Koeverden | Max Hoff |
2016 Rio | Marcus Walz | Josef Dostál | Roman Anoshkin |
K 2 200 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
2012 Londres | Rússia Yury Postrigay Alexander Dyachenko | Belarús Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu | Regne Unit Liam Heath Jon Schofield |
2016 Rio | Espanya Saúl Craviotto Cristian Toro | Regne Unit Liam Heath Jon Schofield | Lituània Aurimas Lankas Edvinas Ramanauskas |
K 2 1000 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1936 Berlín | Àustria Adolf Kainz Alfons Dorfner | Alemanya Ewald Tilker Fritz Bondroit | Països Baixos Nicolaas Tates Wim van der Kroft |
1948 Londres | Suècia Hans Berglund Lennart Klingström | Dinamarca Ejvind Hansen Jakob Jensen | Finlàndia Thor Axelsson Nils Björklöf |
1952 Hèlsinki | Finlàndia Kurt Wires Yrjö Hietanen | Suècia Lars Glasser Ingemar Hedberg | Àustria Maximilian Raub Herbert Wiedermann |
1956 Melbourne | Alemanya Michael Scheuer Meinrad Miltenberger | Unió Soviètica Mikhaïl Kaaleste Anatoli Demitkov | Àustria Maximilian Raub Herbert Wiedermann |
1960 Roma | Suècia Gert Fredriksson Sven-Olov Sjödelius | Hongria András Szente György Mészáros | Polònia Stefan Kaplaniak Władysław Zieliński |
1964 Tòquio | Suècia Sven-Olov Sjödelius Gunnar Utterberg | Països Baixos Antonius Geurts Paulus Hoekstra | Alemanya Heinz Büker Holger Zander |
1968 Ciutat de Mèxic | Unió Soviètica Aleksandr Xaparenko Vladímir Morózov | Hongria Csaba Giczi István Timár | Àustria Gerhard Seibold Günther Pfaff |
1972 Múnic | Unió Soviètica Nikolai Gorbatxov Víktor Kratassiuk | Hongria József Deme János Rátkai | Polònia Władysław Szuszkiewicz Rafał Piszcz |
1976 Mont-real | Unió Soviètica Serhí Nahorni Uladzímir Romanovski | RDA Joachim Mattern Bernd Olbricht | Hongria Zoltán Bakó István Szabó |
1980 Moscou | Unió Soviètica Uladzímir Parfianòvitx Serguei Txukhrai | Hongria István Szabó István Joós | Espanya Luis Gregorio Ramos Herminio Menéndez |
1984 Los Angeles | Canadà Hugh Fisher Alwyn Morris | França Bernard Brégeon Patrick Lefoulon | Austràlia Barry Kelly Grant Kenny |
1988 Seül | Estats Units Greg Barton Norman Bellingham | Nova Zelanda Ian Ferguson Paul MacDonald | Austràlia Peter Foster Kelvin Graham |
1992 Barcelona | Alemanya Kay Bluhm Torsten Gutsche | Suècia Kalle Sundqvist Gunnar Olsson | Polònia Grzegorz Kotowicz Dariusz Białkowski |
1996 Atlanta | Itàlia Daniele Scarpa Antonio Rossi | Alemanya Kay Bluhm Torsten Gutsche | Bulgària Andrian Dushev Milko Kazanov |
2000 Sydney | Itàlia Antonio Rossi Beniamino Bonomi | Suècia Markus Oscarsson Henrik Nilsson | Hongria Krisztián Bártfai Krisztián Veréb |
2004 Atenes | Suècia Markus Oscarsson Henrik Nilsson | Itàlia Antonio Rossi Beniamino Bonomi | Noruega Eirik Verås Larsen Nils Olav Fjeldheim |
2008 Pequín | Alemanya Andreas Ihle Martin Hollstein | Dinamarca Kim Wraae Knudsen Rene Holten Poulsen | Itàlia Andrea Facchin Antonio M. Scaduto |
2012 Londres | Hongria Rudolf Dombi Roland Kökény | Portugal Fernando Pimenta Emanuel Silva | Alemanya Andreas Ihle Martin Hollstein |
2016 Rio | Alemanya Max Rendschmidt Marcus Gross | Sèrbia Marko Tomićević Milenko Zorić | Austràlia Ken Wallace Lachlan Tame |
K 4 1000 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1964 Tòquio | Unió Soviètica Nikolai Txújikov Anatoli Grixin Viatxeslav Iónov Vladímir Morózov | Alemanya Günther Perleberg Bernhard Schulze Friedhelm Wentzke Holger Zander | Romania Simion Cuciuc Atanase Sciotnic Mihai Ţurcaş Aurel Vernescu |
1968 Ciutat de Mèxic | Noruega Steinar Amundsen Tore Berger Egil Søby Jan Johansen | Romania Anton Calenic Haralambie Ivanov Dimitrie Ivanov Mihai Ţurcaş | Hongria Csaba Giczi Imre Szöllősi István Timár István Csizmadia |
1972 Múnic | Unió Soviètica Iuri Filàtov Iuri Stetsenko Vladímir Morózov Valeri Didenko | Romania Aurel Vernescu Mihai Zafiu Roman Vartolomeu Atanase Sciotnic | Noruega Egil Søby Steinar Amundsen Tore Berger Jan Johansen |
1976 Mont-real | Unió Soviètica Serguei Txukhrai Aleksandr Degtiariov Iuri Filàtov Vladimir Morózov | Espanya José María Esteban José Ramón López Herminio Menéndez Luis Gregorio Ramos | RDA Frank-Peter Bischof Bernd Duvigneau Rüdiger Helm Jürgen Lehnert |
1980 Moscou | RDA Rüdiger Helm Bernd Olbricht Harald Marg Bernd Duvigneau | Romania Mihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicuşor Eşanu | Bulgària Borislav Boríssov Bozhidar Milenkov Làzar Khrístov Ivan Manev |
1984 Los Angeles | Nova Zelanda Grant Bramwell Ian Ferguson Paul MacDonald Alan Thompson | Suècia Per-Inge Bengtsson Tommy Karls Lars-Erik Moberg Thomas Ohlsson | França François Barouh Philippe Boccara Pascal Boucherit Didier Vavasseur |
1988 Seül | Hongria Zsolt Gyulay Ferenc Csipes Sándor Hódosi Attila Ábrahám | Unió Soviètica Aleksandr Motuzenko Serguei Kirsànov Igor Nagayev Víktor Deníssov | RDA Kay Bluhm André Wohllebe Andreas Stahle Hans-Jörg Bliesener |
1992 Barcelona | Alemanya Mario Von Appen Oliver Kegel Thomas Reineck André Wohllebe | Hongria Ferenc Csipes Zsolt Gyulay Attila Ábrahám László Fidel | Austràlia Ramon Andersson Kelvin Graham Ian Rowling Steven Wood |
1996 Atlanta | Alemanya Thomas Reineck Olaf Winter Detlef Hofmann Mark Zabel | Hongria András Rajna Gábor Horváth Ferenc Csipes Attila Adrovicz | Rússia Oleg Gorobiy Serguei Verlin Georgiy Tsybulnikov Anatoli Tishchenko |
2000 Sydney | Hongria Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth | Alemanya Jan Schäfer Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Polònia Grzegorz Kotowicz Adam Seroczyński Dariusz Białkowski Marek Witkowski |
2004 Atenes | Hongria Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth | Alemanya Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Eslovàquia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača |
2008 Pequín | Belarús Raman Piatrushenka Aliaksei Abalmasau Artur Litvinchuk Vadzim Makhneu | Eslovàquia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr | Alemanya Lutz Altepost Norman Brockl Torsten Eckbrett Bjorn Goldschmidt |
2012 Londres | Austràlia Tate Smith Dave Smith Murray Stewart Jacob Clear | Hongria Zoltán Kammerer Dávid Tóth Tamás Kulifai Dániel Pauman | Txèquia Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štĕrba |
2016 Rio | Alemanya Max Rendschmidt Tom Liebscher Max Hoff Marcus Gross | Eslovàquia Denis Myšák Erik Vlček Juraj Tarr Tibor Linka | Txèquia Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba |
Eslàlom (aigües braves)
C 1
Edició | Or | Argent | Bronze |
1972 Múnic | Reinhard Eiben | Reinhold Kauder | James McEwan |
1976 – 1988 | No fou inclòs als programa olímpic | ||
1992 Barcelona | Lukáš Pollert | Gareth Marriott | Jacky Avril |
1996 Atlanta | Michal Martikán | Lukáš Pollert | Patrice Estanguet |
2000 Sydney | Tony Estanguet | Michal Martikán | Juraj Minčík |
2004 Atenes | Tony Estanguet | Michal Martikán | Stefan Pfannmoller |
2008 Pequín | Michal Martikán | David Florence | Robin Bell |
2012 Londres | Tony Estanguet | Sideris Tasiadis | Michal Martikán |
2016 Rio | Denis Gargaud Chanut | Matej Beňuš | Takuya Haneda |
C 2
Edició | Or | Argent | Bronze |
1972 Múnic | RDA Walter Hofmann Rolf-Dieter Amend | RFA Hans-Otto Schumacher Wilhelm Baues | França Jean-Louis Olry Jean-Claude Olry |
1976 – 1988 | No fou inclòs als programa olímpic | ||
1992 Barcelona | Estats Units Joe Jacobi Scott Strausbaugh | Txecoslovàquia Jiří Rohan Miroslav Šimek | França Franck Adisson Wilfrid Forgues |
1996 Atlanta | França Franck Adisson Wilfrid Forgues | Txèquia Jiří Rohan Miroslav Šimek | Alemanya Andre Ehrenberg Michael Senft |
2000 Sydney | Eslovàquia Pavol Hochschorner Peter Hochschorner | Polònia Krzysztof Kołomański Michał Staniszewski | Txèquia Marek Jiras Tomáš Máder |
2004 Atenes | Eslovàquia Pavol Hochschorner Peter Hochschorner | Alemanya Marcus Becker Stefan Henze | Txèquia Jaroslav Volf Ondřej Štěpánek |
2008 Pequín | Eslovàquia Pavol Hochschorner Peter Hochschorner | Txèquia Ondřej Štěpánek Jaroslav Volf | Rússia Mikhaïl Kuznetsov Dmitry Larionov |
2012 Londres | Regne Unit Timothy Baillie Etienne Stott | Regne Unit David Florence Richard Hounslow | Eslovàquia Pavol Hochschorner Peter Hochschorner |
2016 Rio | Eslovàquia Ladislav Škantár Peter Škantár | Regne Unit David Florence Richard Hounslow | França Gauthier Klauss Matthieu Péché |
K 1
Edició | Or | Argent | Bronze |
1972 Múnic | Siegbert Horn | Norbert Sattler | Harald Gimpel |
1976 – 1988 | No fou inclòs als programa olímpic | ||
1992 Barcelona | Pierpaolo Ferrazzi | Sylvain Curinier | Jochen Lettmann |
1996 Atlanta | Oliver Fix | Andraz Vehovar | Thomas Becker |
2000 Sydney | Thomas Schmidt | Paul Ratcliffe | Pierpaolo Ferrazzi |
2004 Atenes | Benoît Peschier | Campbell Walsh | Fabien Lefèvre |
2008 Pequín | Alexander Grimm | Fabien Lefèvre | Benjamin Boukpeti |
2012 Londres | Daniele Molmenti | Vavřinec Hradilek | Hannes Aigner |
2016 Rio | Joseph Clarke | Peter Kauzer | Jiří Prskavec |
- Notes
- ↑ L'any 1936 l'Informe Oficial dels Jocs donà com a guanyadors de la medalla de plata Josef Kampfl i Alois Edeltitsch. Posteriorment el Comitè Olímpic Internacional esmenà aquest error dels seus arxius.
Programa eliminat
Esprint (aigües tranquil·les)
C 1 500 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1976 Mont-real | Aleksandr Rógov | John Wood | Matija Ljubek |
1980 Moscou | Serguei Postrekhin | Liubomir Liúbenov | Olaf Heukrodt |
1984 Los Angeles | Larry Cain | Henning Jakobsen | Costicǎ Olaru |
1988 Seül | Olaf Heukrodt | Michał Śliwiński | Martín Màrinov |
1992 Barcelona | Nikolai Bukhalov | Michał Śliwiński | Olaf Heukrodt |
1996 Atlanta | Martin Doktor | Slavomír Kňazovický | Imre Pulai |
2000 Sydney | György Kolonics | Maxim Opalev | Andreas Dittmer |
2004 Atenes | Andreas Dittmer | David Cal | Maxim Opalev |
2008 Pequín | Maxim Opalev | David Cal | Iuri Txeban |
C 1 10000 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1948 Londres | František Čapek | Frank Havens | Norman Lane |
1952 Hèlsinki | Frank Havens | Gábor Novák | Alfréd Jindra |
1956 Melbourne | Leon Rotman | János Parti | Guennadi Bukharin |
C 2 500 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1976 Mont-real | Unió Soviètica Serhí Petrenko Aleksandr Vinogràdov | Polònia Andrzej Gronowicz Jerzy Opara | Hongria Tamás Buday Oszkár Frey |
1980 Moscou | Hongria László Foltán István Vaskúti | Romania Ivan Potzaichin Petre Capusta | Bulgària Borislav Ananiev Nikolai Ilkov |
1984 Los Angeles | Iugoslàvia Matija Ljubek Mirko Nišović | Romania Ivan Patzaichin Toma Simionov | Espanya Enrique Míguez Narciso Suárez |
1988 Seül | Unió Soviètica Victor Reneischi Nicolae Juravschi | Polònia Marek Dopierała Marek Łbik | França Philippe Renaud Joël Bettin |
1992 Barcelona | Equip Unificat Dmitri Dovgalenok Aleksandr Maseikov | Alemanya Ulrich Papke Ingo Spelly | Bulgària Martín Màrinov Blagovest Stoyanov |
1996 Atlanta | Hongria György Kolonics Csaba Horváth | Moldàvia Victor Reneischi Nicolae Juravschi | Romania Grigore Obreja Gheorghe Andriev |
2000 Sydney | Hongria Ferenc Novák Imre Pulai | Polònia Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | Romania Mitică Pricop Florin Popescu |
2004 Atenes | R.P. de la Xina Meng Guanliang Yang Wenjun | Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro | Rússia Aleksandr Kostoglod Aleksandr Kovalev |
2008 Pequín | R.P. de la Xina Meng Guanliang Yang Wenjun | Rússia Serguei Uleguin Aleksandr Kostoglod | Alemanya Christian Gille Thomasz Wylenzek |
C-2 10000 m
K 1 500 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1976 Mont-real | Vasile Dîba | Zoltán Sztanity | Rüdiger Helm |
1980 Moscou | Uladzímir Parfianòvitx | John Sumegi | Vasile Diba |
1984 Los Angeles | Ian Ferguson | Lars-Erik Moberg | Bernard Brégeon |
1988 Seül | Zsolt Gyulay | Andreas Stahle | Paul MacDonald |
1992 Barcelona | Mikko Kolehmainen | Zsolt Gyulay | Knut Holmann |
1996 Atlanta | Antonio Rossi | Knut Holmann | Piotr Markiewicz |
2000 Sydney | Knut Holmann | Petar Merkov | Michael Kolganov |
2004 Atenes | Adam van Koeverden | Nathan Baggaley | Ian Wynne |
2008 Pequín | Ken Wallace | Adam van Koeverden | Tim Brabants |
K-1 10000 metres
Edició | Or | Argent | Bronze |
1936 Berlín | Ernst Krebs | Fritz Landertinger | Ernest Riedel |
1948 Londres | Gert Fredriksson | Kurt Wires | Eivind Skabo |
1952 Hèlsinki | Thorvald Stromberg | Gert Fredriksson | Michael Scheuer |
1956 Melbourne | Gert Fredriksson | Ferenc Hatlaczky | Michael Scheuer |
K-1 4x500 m. relleus
Edició | Or | Argent | Bronze |
1960 Roma | Alemanya Dieter Krause Günther Perleberg Paul Lange Friedhelm Wentzke | Hongria Imre Szöllősi Imre Kemeczei András Szente György Mészáros | Dinamarca Erik Hansen Helmuth Sørensen Arne Høyer Erling Jessen |
K 2 500 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1976 Mont-real | RDA Joachim Mattern Bernd Olbricht | Unió Soviètica Serhí Nahorni Uladzímir Romanovski | Romania Larion Serghei Policarp Malîhin |
1980 Moscou | Unió Soviètica Uladzimir Parfianovich Serguei Txukhrai | Espanya Herminio Menéndez Guillermo del Riego | RDA Rüdiger Helm Bernd Olbricht |
1984 Los Angeles | Nova Zelanda Ian Ferguson Paul MacDonald | Suècia Per-Inge Bengtsson Lars-Erik Moberg | Canadà Hugh Fisher Alwyn Morris |
1988 Seül | Nova Zelanda Ian Ferguson Paul MacDonald | Unió Soviètica Igor Nagayev Víktor Deníssov | Hongria Attila Ábrahám Ferenc Csipes |
1992 Barcelona | Alemanya Kay Bluhm Torsten Gutsche | Polònia Maciej Freimut Wojciech Kurpiewski | Itàlia Bruno Dreossi Antonio Rossi |
1996 Atlanta | Alemanya Kay Bluhm Torsten Gutsche | Itàlia Beniamino Bonomi Daniele Scarpa | Austràlia Andrew Trim Daniel Collins |
2000 Sydney | Hongria Zoltán Kammerer Botond Storcz | Austràlia Andrew Trim Daniel Collins | Alemanya Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
2004 Atenes | Alemanya Ronald Rauhe Tim Wieskötter | Austràlia Clint Robinson Nathan Baggaley | Belarús Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu |
2008 Pequín | Espanya Saúl Craviotto Carlos Pérez | Alemanya Ronald Rauhe Tim Wieskotter | Belarús Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu |
K-2 10000 m.
K-1 (plegable) 10000 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1936 Berlín | Gregor Hradetzky | Henri Eberhardt | Xaver Hörmann |
K-2 (plegable) 10000 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1936 Berlín | Suècia Sven Johansson Erik Bladström | Alemanya Willi Horn Erich Hanisch | Països Baixos Piet Wijdekop Kees Wijdekop |
Vegeu també
- Piragüisme als Jocs Olímpics
- Piragüisme als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - En aquesta edició l'esport fou considerat de demostració.