Natació en aigües obertes al Campionat del Món de natació de 2017 – 5 km masculí
Tipus | esdeveniment esportiu |
---|---|
Esport | natació |
Part de | Natació en aigües obertes al Campionat del Món de natació de 2017 |
Localització i Dates | |
Localització | Balaton 46° 51′ N, 17° 43′ E / 46.85°N,17.72°E / 46.85; 17.72 |
Estat | Hongria |
Data | 2017 |
Competició | |
Primer lloc | Marc-Antoine Olivier |
← 2015 open water swimming at the 2019 World Aquatics Championships – men's 5 km (en) → |
Campionat del món de FINA 2017 Budapest, Hongria | |||||
---|---|---|---|---|---|
Salts | |||||
Individual | |||||
1 m | homes | dones | |||
3 m | homes | dones | |||
10 m | homes | dones | |||
Sincronitzat | |||||
3 m | homes | dones | |||
10 m | homes | dones | |||
Mixt | 3 m | 10 m | |||
Per equips | |||||
Salts de gran altura | |||||
Natació en aigües obertes | |||||
5 km | homes | dones | |||
10 km | homes | dones | |||
25 km | homes | dones | |||
Equip | Equips | ||||
Natació | |||||
Estil lliure | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
400 m | homes | dones | |||
800 m | homes | dones | |||
1.500 m | homes | dones | |||
Esquena | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
Braça | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
Papallona | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
Estils | |||||
200 m | homes | dones | |||
400 m | homes | dones | |||
Relleus lliures | |||||
4×100 m | homes | dones | |||
4×200 m | homes | dones | |||
Relleus d'estils | |||||
4×100 m | homes | dones | |||
Relleu mixt | |||||
4×100 m | lliure | estils | |||
Natació Sincronitzada | |||||
Solo | tècnic | lliure | |||
Duet | tècnic | lliure | |||
Equip | tècnic | lliure | |||
combinació | |||||
Duet mixt | tècnic | lliure | |||
Waterpolo | |||||
| |||||
Aquesta caixa: |
La prova de 5 km masculí al Campionat del Món de natació de 2017 es va celebrar el 15 de juliol de 2017.[1][2]
Resultats
La cursa es va iniciar a les 10:00.[3]
Posició | Nedador | Nacionalitat | Temps |
---|---|---|---|
1 | Marc-Antoine Olivier | França | 54:31.4 |
2 | Mario Sanzullo | Itàlia | 54:32.1 |
3 | Timothy Shuttleworth | Regne Unit | 54:42.1 |
4 | Kirill Abrosimov | Rússia | 54:45.9 |
5 | Fernando Ponte | Brasil | 54:47.1 |
6 | Andrea Manzi | Itàlia | 54:47.6 |
7 | Kristóf Rasovszky | Hongria | 54:47.6 |
8 | Logan Fontaine | França | 54:47.9 |
9 | Vitaliy Khudyakov | Kazakhstan | 54:48.1 |
10 | David Heron | Estats Units | 54:48.2 |
11 | Chad Ho | Sud-àfrica | 54:48.6 |
12 | Krzysztof Pielowski | Polònia | 54:52.0 |
13 | Logan Vanhuys | Bèlgica | 54:54.3 |
14 | Eric Hedlin | Canadà | 54:56.9 |
15 | Tobias Robinson | Regne Unit | 54:57.1 |
16 | David Farinango | Equador | 54:59.0 |
17 | Andrew Gemmell | Estats Units | 54:59.3 |
18 | Antonio Arroyo | Espanya | 54:59.4 |
19 | Ventsislav Aydarski | Bulgària | 54:59.5 |
20 | Johndry Segovia | Veneçuela | 55:00.5 |
21 | Danie Marais | Sud-àfrica | 55:01.0 |
22 | Jack McLoughlin | Austràlia | 55:04.1 |
23 | Marwan El-Amrawy | Egipte | 55:05.8 |
24 | Iván Enderica Ochoa | Equador | 55:11.0 |
25 | Ihor Chervynskyy | Ucraïna | 55:13.2 |
26 | Ruwen Straub | Alemanya | 55:13.7 |
27 | Marcus Herwig | Alemanya | 55:13.9 |
28 | Tamás Farkas | Sèrbia | 55:14.4 |
29 | Georgios Arniakos | Grècia | 55:15.0 |
30 | Matan Roditi | Israel | 55:17.8 |
31 | Márk Papp | Hongria | 55:28.1 |
32 | Kirill Belyaev | Rússia | 55:29.9 |
33 | Yasunari Hirai | Japó | 55:33.3 |
34 | Yohsuke Miyamoto | Japó | 55:38.0 |
35 | Matěj Kozubek | República Txeca | 55:39.1 |
36 | David Brandl | Àustria | 55:40.1 |
37 | Asterios Daldogiannis | Grècia | 55:40.7 |
38 | Idan Mordel | Israel | 55:42.2 |
39 | Victor Colonese | Brasil | 55:46.3 |
40 | Ihor Snitko | Ucraïna | 55:46.7 |
41 | Vít Ingeduld | República Txeca | 55:54.8 |
42 | Phillip Seidler | Namíbia | 56:32.7 |
43 | Juan Segovia | Veneçuela | 56:32.8 |
44 | Zhang Zibin | Xina | 56:33.0 |
45 | Haythem Abdelkhalek | Tunísia | 56:53.9 |
46 | Fernando Betanzos | Mèxic | 57:04.2 |
47 | Pedro Pinotes | Angola | 57:22.8 |
48 | Rodrigo Caballero | Bolívia | 57:33.5 |
49 | Adel Ragab | Egipte | 57:57.3 |
50 | Alfredo Villa | Mèxic | 59:14.5 |
51 | Sin Chin Ting Keith | Hong Kong | 59:15.9 |
52 | Liu Shuyi | Xina | 1:00:06.0 |
53 | Bence Balzam | Sèrbia | 1:00:11.2 |
54 | Peter Gutyan | Eslovàquia | 1:00:24.5 |
55 | Frank Ojarand | Estònia | 1:00:45.2 |
56 | Emilio Avila | Guatemala | 1:01:28.8 |
57 | Lev Cherepanov | Kazakhstan | 1:02:30.8 |
58 | Zedheir Torrez | Bolívia | 1:02:36.8 |
59 | Amadou N'Diaye | Senegal | 1:03:31.1 |
60 | Tse Tsz Fung | Hong Kong | 1:05:59.0 |
61 | Cristofer Lanuza | Costa Rica | 1:06:01.6 |
— | Jorn Diekmann | Namíbia | OTL |