Surf de neu als Jocs Olímpics d'hivern de 2006 - Camp a través masculí
Tipus | competició olímpica |
---|---|
Esport | surf de neu |
Part de | Surf de neu als Jocs Olímpics d'hivern de 2006 |
Nombre de participants | 36 |
Participants | Seth Wescott |
Localització i Dates | |
Localització | Bardonescha (Ciutat Metropolitana de Torí) 45° 04′ 42″ N, 6° 42′ 12″ E / 45.078339°N,6.703205°E / 45.078339; 6.703205 |
Data | 16 febrer 2006 |
Competició | |
Primer lloc | Seth Wescott |
2010 → |
Surf de neu als Jocs Olímpics d'hivern de 2006 | ||||
---|---|---|---|---|
Camp a través | homes | dones | ||
Eslàlom paral·lel | homes | dones | ||
Migtub | homes | dones |
Als Jocs Olímpics d'Hivern de 2006 celebrats a la ciutat de Torí (Itàlia) es disputà una prova de surf de neu en categoria masculina en la modalitat de camp a través que formà part, per primera vegada, del programa oficial dels Jocs.
La prova es disputà el dia 16 de febrer de 2006 a les instal·lacions de Bardonecchia. Participaren un total de 36 surfistes de 14 comitès nacionals diferents.
Resum de medalles
Or | Argent | Bronze |
Seth Wescott | Radoslav Zidek | Paul-Henri de Le Rue |
Resultats
Ronda qualificatòria
Es realitzen dues mànegues, comptabilitzant-se el millor temps aconseguit en les dues. Es classifiquen els millors 32 temps.
Pos. | Nom | CON | Volta 1 (temps) | Pos. | Volta 2 (temps) | Pos. | Millor temps |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Drew Neilson | Canadà | 4 | 1:19.33 | 1 | 1:19.33 | |
2 | Marco Huser | Suïssa | 2 | 1:20.26 | 2 | 1:20.26 | |
3 | Seth Wescott | Estats Units | 5 | 1:20.69 | 3 | 1:20.69 | |
4 | Tommaso Tagliaferri | Itàlia | 9 | 1:20.93 | 4 | 1:20.93 | |
5 | Xavier de Le Rue | França | 14 | 1:20.97 | 5 | 1:20.97 | |
6 | Dieter Krassnig | Àustria | 21 | 1:21.00 | 6 | 1:21.00 | |
7 | Nate Holland | Estats Units | 3 | 1:21.03 | 7 | 1:21.03 | |
8 | Jordi Font | Espanya | 1 | 1:21.18 | 8 | 1:21.18 | |
9 | Radoslav Zidek | Eslovàquia | 36 | 1:21.19 | 9 | 1:21.19 | |
10 | Paul-Henri de Le Rue | França | 8 | 1:21.21 | 10 | 1:21.21 | |
11 | Lukas Gruener | Àustria | 10 | 1:21.28 | 11 | 1:21.28 | |
12 | Damon Hayler | Austràlia | 28 | 1:21.51 | 12 | 1:21.51 | |
13 | Mateusz Ligocki | Polònia | 13 | 1:21.81 | 13 | 1:21.81 | |
14 | Jonte Grundelius | Suècia | 26 | 1:21.85 | 14 | 1:21.85 | |
15 | Jason R. Smith | Estats Units | 15 | 1:21.98 | 15 | 1:21.98 | |
16 | Rafal Skarbek-Malczewski | Polònia | 27 | 1:22.07 | 16 | 1:22.07 | |
17 | Hans Joerg Unterrainer | Àustria | 12 | 1:22.10 | 17 | 1:22.10 | |
18 | Tom Velisek | Canadà | 6 | 1:22.12 | 18 | 1:22.12 | |
19 | Stefano Pozzolini | Itàlia | 25 | 1:22.23 | 19 | 1:22.23 | |
20 | Jasey Jay Anderson | Canadà | 22 | 1:22.27 | 20 | 1:22.27 | |
21 | Ueli Kestenholz | Suïssa | 11 | 1:22.32 | 21 | 1:22.32 | |
22 | Alberto Schiavon | Itàlia | 30 | 1:22.38 | 22 | 1:22.38 | |
23 | Michael Layer | Alemanya | 19 | 1:22.43 | 23 | 1:22.43 | |
24 | Mattias Blomberg | Suècia | 20 | 1:22.48 | 24 | 1:22.48 | |
25 | Sylvain Duclos | França | 18 | 1:22.55 | 25 | 1:22.55 | |
26 | Mario Fuchs | Àustria | 29 | 1:22.60 | 26 | 1:22.60 | |
27 | Itaru Chimura | Japó | 32 | 1:22.83 | 27 | 1:22.83 | |
28 | Michal Novotny | Txèquia | 1:22.92 | 7 | 34 | 1:22.92 | |
29 | Graham Watanabe | Estats Units | 31 | 1:22.98 | 28 | 1:22.98 | |
30 | Francois Boivin | Canadà | 16 | 1:23.17 | 29 | 1:23.17 | |
31 | David Speiser | Alemanya | 24 | 1:23.38 | 30 | 1:23.38 | |
31 | Jonatan Johansson | Suècia | 34 | 1:23.38 | 30 | 1:23.38 | |
33 | Simone Malusa | Itàlia | 23 | 1:23.53 | 32 | 1:23.53 | |
34 | Ibon Idigoras | Espanya | 17 | 1:23.56 | 33 | 1:23.56 | |
35 | Pierre Vaultier | França | 35 | 1:23.75 | 35 | 1:23.75 | |
36 | Alex Kupprion | Alemanya | 33 | 1:24.66 | 36 | 1:24.66 |
Vuitens de final
|
|
Quarts de final
|
|
Semifinals
|
|
Finals
- Final
Seed | Name | Rank |
---|---|---|
3 | Seth Wescott | 1 |
9 | Radoslav Zidek | 2 |
10 | Paul-Henri de Le Rue | 3 |
8 | Jordi Font | 4 |
- Classificació 5-8
Seed | Name | Rank |
---|---|---|
20 | Jasey Jay Anderson | 5 |
15 | Jason R. Smith | 6 |
12 | Damon Hayler | 7 |
6 | Dieter Krassnig | 8 |
- Classificació 9-12
Seed | Name | Rank |
---|---|---|
2 | Marco Huser | 9 |
30 | Francois Boivin | 10 |
4 | Tommaso Tagliaferri | 11 |
32 | Jonatan Johansson | 12 |
- Classificació 13-16
Seed | Name | Rank |
---|---|---|
28 | Michal Novotny | 13 |
7 | Nate Holland | 14 |
17 | Hans Joerg Unterrainer | 15 |
27 | Itaru Chimura | 16 |
Enllaços externs
- (anglès) www.olympic.org - Cercador olímpic
- (anglès) www.sports-reference.com - Surf de neu 2006: camp a través masculí Arxivat 2010-02-01 a Wayback Machine.
- (anglès) Programa oficial Arxivat 2012-06-12 a Wayback Machine.