Triatló als Jocs Olímpics d'estiu de 2020 - Relleus mixts
Tipus | competició olímpica |
---|---|
Esport | triatló |
Part de | triatló als Jocs Olímpics d'estiu de 2020 |
Nombre de participants | 68 |
Participants | Gran Bretanya als Jocs Olímpics d'estiu de 2020, Estats Units als Jocs Olímpics d'estiu de 2020 i França als Jocs Olímpics d'estiu de 2020 |
Localització i Dates | |
Localització | Odaiba Marine Park (en) (Daiba) 35° 37′ 51″ N, 139° 46′ 36″ E / 35.630806°N,139.776611°E / 35.630806; 139.776611 |
Estat | Japó |
Interval de temps | 31 juliol 2021 |
Data | 31 juliol 2021 |
Competició | |
Primer lloc | Gran Bretanya als Jocs Olímpics d'estiu de 2020 |
triathlon at the 2024 Summer Olympics – mixed relay (en) → |
El triatló de relleus mixts als Jocs Olímpics d'Estiu de 2020 van tenir lloc al Odaiba Marine Park de Tòquio el 31 de juliol de 2021.[1]
L'esdeveniment per equips mixts va comptar amb equips de quatre (dos homes i dues dones). Cada atleta va realitzar un triatló de 300 m de natació, 8 km de bicicleta i una cursa de 2 km en format relleus.[2]
Results
Posició | Nació | Triatletes | Natació | Ciclisme | Córrer | Temps total | Diferència |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Regne Unit | Jessica Learmonth Jonathan Brownlee Georgia Taylor-Brown Alex Yee | 16:13 | 39:57 | 23:14 | 1:23:41 | __ |
2 | Estats Units | Katie Zaferes Kevin McDowell Taylor Knibb Morgan Pearson | 16:28 | 39:26 | 23:31 | 1:23:55 | +0:14 |
3 | França | Léonie Périault Dorian Coninx Cassandre Beaugrand Vincent Luis | 16:35 | 39:51 | 23:21 | 1:24:04 | +0:23 |
4 | Països Baixos | Rachel Klamer Marco Van Der Stel Maya Kingma Jorik Van Egdom | 16:27 | 39:44 | 23:50 | 1:24:34 | +0:53 |
5 | Bèlgica | Claire Michel Marten Van Riel Valérie Barthelemy Jelle Geens | 16:25 | 39:57 | 23:51 | 1:24:36 | +0:55 |
6 | Alemanya | Laura Lindemann Jonas Schomburg Anabel Knoll Justus Nieschlag | 1:24:40 | +0:59 | |||
7 | Suïssa | Jolanda Annen Andrea Salvisberg Nicola Spirig Max Studer | 1:25:27 | +1:46 | |||
8 | Itàlia | Verena Steinhauser Gianluca Pozzatti Alice Betto Delian Stateff | 1:26:23 | +2:42 | |||
9 | Austràlia | Ashleigh Gentle Matthew Hauser Emma Jeffcoat Jacob Birtwhistle | 1:26:27 | +2:46 | |||
10 | Espanya | Anna Godoy Fernando Alarza Miriam Casillas Mario Mola | 1:26:31 | +2:50 | |||
11 | Hongria | Zsanett Bragmayer Bence Bicsák Zsófia Kovács Tamás Tóth | 1:26:43 | +3:02 | |||
12 | Nova Zelanda | Ainsley Thorpe Tayler Reid Nicole van der Kaay Hayden Wilde | 1:26:53 | +3:12 | |||
13 | Japó | Yuko Takahashi Kenji Nener Niina Kishimoto Makoto Odakura | 1:27:02 | +3:21 | |||
14 | Comitè Olímpic Rus | Alexandra Razarenova Dmitry Polyanski Anastasia Gorbunova Igor Polyanski | 1:27:13 | +3:32 | |||
15 | Canadà | Amélie Kretz Matthew Sharpe Joanna Brown Alexis Lepage | 1:27:21 | +3:40 | |||
16 | Mèxic | Cecilia Pérez Crisanto Grajales Claudia Rivas Irving Pérez | 1:28:53 | +5:12 | |||
17 | Àustria | Julia Hauser Alois Knabl Lisa Perterer Lukas Hollaus | DNS |