Davis Cup 2011
Davis Cup 2011, oficiálně se jménem sponzora Davis Cup by BNP Paribas 2011, byl jubilejní 100. ročník nejdůležitější týmové soutěže mužů v tenise, která odstartovala prvním kolem 4. – 6. března a skončila finálovým zápasem 2. – 4. prosince ve španělské Seville.
Los se uskutečnil v září 2010 v belgickém hlavním městě Bruselu.[1]
Vítězem se stalo Španělsko, které ve finále na sevillské antuce zdolalo Argentinu 3–1. Jednalo se o stejné finalisty jako v roce 2008.
Světová skupina
Účastníci
Nasazené týmy
Pavouk
První kolo 4.–6. března | Čtvrtfinále 8.–10. července | Semifinále 16.–18. září | Finále 2.–4. prosince | |||||||||||||||
Novi Sad, Srbsko (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||||
1 | Srbsko | 4 | ||||||||||||||||
Halmstad, Švédsko (tvrdý) | ||||||||||||||||||
Indie | 1 | |||||||||||||||||
1 | Srbsko | 4 | ||||||||||||||||
Boras, Švédsko (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||||
Švédsko | 1 | |||||||||||||||||
7 | Rusko | 2 | ||||||||||||||||
Bělehrad, Srbsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
Švédsko | 3 | |||||||||||||||||
1 | Srbsko | 2 | ||||||||||||||||
Ostrava, Česko (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||||
5 | Argentina | 3 | ||||||||||||||||
4 | Česko | 2 | ||||||||||||||||
Buenos Aires, Argentina (antuka) 7–9.7. | ||||||||||||||||||
Kazachstán | 3 | |||||||||||||||||
Kazachstán | 0 | |||||||||||||||||
Buenos Aires, Argentina (antuka) | ||||||||||||||||||
5 | Argentina | 5 | ||||||||||||||||
5 | Argentina | 4 | ||||||||||||||||
Sevilla, Španělsko (antuka, hala) | ||||||||||||||||||
Rumunsko | 1 | |||||||||||||||||
5 | Argentina | 1 | ||||||||||||||||
Santiago, Chile (antuka) | ||||||||||||||||||
3 | Španělsko | 3 | ||||||||||||||||
Chile | 1 | |||||||||||||||||
Austin, USA (tvrdý) | ||||||||||||||||||
6 | Spojené státy | 4 | ||||||||||||||||
6 | Spojené státy | 1 | ||||||||||||||||
Charleroi, Belgie (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||||
3 | Španělsko | 3 | ||||||||||||||||
Belgie | 1 | |||||||||||||||||
Córdoba, Španělsko (antuka) | ||||||||||||||||||
3 | Španělsko | 4 | ||||||||||||||||
3 | Španělsko | 4 | ||||||||||||||||
Záhřeb, Chorvatsko (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||||
2 | Francie | 1 | ||||||||||||||||
Německo | 3 | |||||||||||||||||
Stuttgart, Německo (antuka) | ||||||||||||||||||
8 | Chorvatsko | 2 | ||||||||||||||||
Německo | 1 | |||||||||||||||||
Vídeň, Rakousko (hala, antuka) | ||||||||||||||||||
2 | Francie | 4 | ||||||||||||||||
Rakousko | 2 | |||||||||||||||||
2 | Francie | 3 |
Play-off o účast ve Světové skupině
Osm týmů, které prohrály v 1. kole Světové skupiny hrálo 16.–18. září 2011 o udržení s osmi vítězi druhého kola jednotlivých 1. skupin zón. Vítězové si zajistili účast ve Světové skupině Davisova poháru 2012.
Místo konání (povrch) | Domácí | Výsledek | Hosté |
---|---|---|---|
Tokio, Japonsko (tvrdý) | Japonsko | 4–1 | Indie |
Kazaň, Rusko (tvrdý, hala) | Rusko | 3–2 | Brazílie |
Bukurešť, Rumunsko (antuka) | Rumunsko | 0–5 | Česko |
Ramat ha-Šaron, Izrael (tvrdý) | Izrael | 2–3 | Kanada |
Santiago de Chile, Chile (tvrdý) | Chile | 1–4 | Itálie |
Antverpy, Belgie (tvrdý, hala) | Belgie | 1–4 | Rakousko |
Potchefstroom, Jihoafrická republika (tvrdý) | Jihoafrická republika | 1–4 | Chorvatsko |
Sydney, Austrálie (tráva) | Austrálie | 2–3 | Švýcarsko |
Americká zóna
1. skupina
Nasazené týmy:
Nenasazené týmy:
Pavouk
2. kolo baráže | 1. kolo baráže | 1. kolo 4. – 6. března | 2. kolo 8. – 10. července | |||||||||||||||||
1 | Ekvádor | |||||||||||||||||||
Guayaquil, Ekvádor (antuka) | volný los | Guayaquil, Ekvádor (antuka) | ||||||||||||||||||
1 | Ekvádor | 3 | 1 | Ekvádor | 2 | |||||||||||||||
Mexiko | 2 | Asunción, Mexiko (antuka) | Kanada | 3 | ||||||||||||||||
Mexiko | 1 | |||||||||||||||||||
Mexico City, Mexiko (antuka) | Kanada | 4 | ||||||||||||||||||
Mexiko | 0 | |||||||||||||||||||
Kolumbie | 5 | Montevideo, Uruguay (antuka) | ||||||||||||||||||
Uruguay | 4 | |||||||||||||||||||
Kolumbie | 1 | Montevideo, Uruguay (antuka) | ||||||||||||||||||
Kolumbie | Uruguay | 0 | ||||||||||||||||||
volný los | 2 | Brazílie | 5 | |||||||||||||||||
volný los | ||||||||||||||||||||
2 | Brazílie | |||||||||||||||||||
Mexiko sestupuje do 2. skupiny v roce 2012. | Kanada a Brazílie postoupily do baráže Světové skupiny. |
2. skupina
Nasazené týmy:
- Peru
- Venezuela
- Dominikánská republika
- Paraguay
Nenasazené týmy:
- Salvador
- Haiti
- Nizozemské Antily
- Portoriko
Pavouk
Baráž 8. – 10. července | 1. kolo 4. – 6. března | 2. kolo 8. – 10. července | 3. kolo 16. – 18. září | |||||||||||||||||
Lima, Peru (antuka) | ||||||||||||||||||||
1 | Peru | 5 | ||||||||||||||||||
Santa Tecla, Salvador (antuka) | Nizozemské Antily | 0 | Lima, Peru (antuka) | |||||||||||||||||
Nizozemské Antily | 2 | 1 | Peru | 3 | ||||||||||||||||
Salvador | 3 | Santa Tecla, Salvador (antuka) | 3 | Dominikánská republika | 1 | |||||||||||||||
3 | Dominikánská republika | 5 | ||||||||||||||||||
Salvador | 0 | Asunción, Paraguay (antuka) | ||||||||||||||||||
1 | Peru | 3 | ||||||||||||||||||
Mayagüez, Portoriko (tvrdý) | 4 | Paraguay | 1 | |||||||||||||||||
Portoriko | 1 | |||||||||||||||||||
Mayagüez, Portoriko (tvrdý) | 4 | Paraguay | 4 | Asunción, Paraguay (antuka) | ||||||||||||||||
Portoriko | 4 | 4 | Paraguay | 3 | ||||||||||||||||
Haiti | 1 | Caracas, Venezuela (tvrdý) | 2 | Venezuela | 1 | |||||||||||||||
Haiti | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Venezuela | 3 | ||||||||||||||||||
Nizozemské Antily a Haiti sestoupily do 3. skupiny v roce 2012. | Peru postupuje do 1. skupiny v roce 2012. |
3. skupina
- Aruba
- Bahamy
- Barbados
- Bolívie
- Kostarika
- Guatemala
- Honduras
- Jamajka
4. skupina
- Bermudy
- Kuba
- Panama
- Svatá Lucie
- Trinidad a Tobago
- Americké Panenské ostrovy
Zóna Asie a Oceánie
1. skupina
Nasazené týmy:
- Austrálie
- Uzbekistán
Nenasazené týmy:
- Čína
- Tchaj-wan
- Japonsko
- Nový Zéland
- Filipíny
Pavouk
2. kolo baráže | 1. kolo baráže | 1. kolo 4. – 6. března | 2. kolo 8. – 10. července | |||||||||||||||||
1 | Austrálie | |||||||||||||||||||
volný los | Peking, ČLR (tvrdý, hala) | |||||||||||||||||||
volný los | 1 | Austrálie | 3 | |||||||||||||||||
Tchaj-wan | Šanghaj, ČLR (tvrdý, hala) | Čína | 1 | |||||||||||||||||
Tchaj-wan | 2 | |||||||||||||||||||
Čína | 3 | |||||||||||||||||||
Tchaj-wan | 3 | |||||||||||||||||||
Filipíny | 2 | Lapu-Lapu, Filipíny (antuka) | ||||||||||||||||||
Filipíny | 1 | |||||||||||||||||||
Hawera, Nový Zéland (tvrdý, hala) | Japonsko | 3 | Kóbe, Japonsko (tvrdý, hala) | |||||||||||||||||
Filipíny | 0 | Japonsko | 4 | |||||||||||||||||
Nový Zéland | 5 | Namangan, Uzbekistán (antuka, hala) | 2 | Uzbekistán | 1 | |||||||||||||||
Nový Zéland | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Uzbekistán | 3 | ||||||||||||||||||
Filipíny sestupuje do 2. skupiny v roce 2012. | Austrálie a Japonsko postoupily do baráže Světové skupiny. |
2. skupina
Nasazené týmy:
- Jižní Korea
- Thajsko
- Indonésie
- Pákistán
Nenasazené týmy:
- Hongkong
- Írán
- Pacifická Oceánie
- Sýrie
Pavouk
Baráž 8. – 10. července | 1. kolo 4. – 6. března | 2. kolo 8. – 10. července | 3. kolo 16. – 18. září | |||||||||||||||||
Changwon, Jižní Korea (tvrdý) | ||||||||||||||||||||
1 | Jižní Korea | 4 | ||||||||||||||||||
Victoria Park, Hongkong (tvrdý) | Sýrie | 1 | Gimcheon, Jižní Korea (tvrdý) | |||||||||||||||||
Sýrie | 1 | 1 | Jižní Korea | 4 | ||||||||||||||||
Hongkong | 4 | Causeway Bay, Hongkong (tvrdý) | 4 | Pákistán | 0 | |||||||||||||||
4 | Pákistán | 3 | ||||||||||||||||||
Hongkong | 2 | Gimcheon, Jižní Korea (tvrdý) | ||||||||||||||||||
1 | Jižní Korea | 3 | ||||||||||||||||||
Teherán, Írán (antuka, hala) | 2 | Thajsko | 0 | |||||||||||||||||
Írán | 2 | |||||||||||||||||||
Guam (tvrdý) | 3 | Indonésie | 3 | Nonthaburi, Thajsko (tvrdý) | ||||||||||||||||
Írán | 1 | 3 | Indonésie | 1 | ||||||||||||||||
Pacifická Oceánie | 4 | Guam (tvrdý) | 2 | Thajsko | 4 | |||||||||||||||
Pacifická Oceánie | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Thajsko | 5 | ||||||||||||||||||
Sýrie a Írán sestoupily do 3. skupiny v roce 2012. | Jižní Korea postupuje do 1. skupiny v roce 2012. |
3. skupina
- Kuvajt
- Libanon
- Malajsie
- Myanmar
- Omán
- Srí Lanka
- Spojené arabské emiráty
- Vietnam
4. skupina
- Bahrajn
- Bangladéš
- Irák
- Jordánsko
- Kyrgyzstán
- Katar
- Singapur
- Turkmenistán
Zóna Evropy a Afriky
1. skupina
Nasazené týmy:
Nenasazené týmy:
- Finsko
- Nizozemsko
- Polsko
- Portugalsko
- Slovensko
- Slovinsko
- Ukrajina
Pavouk
2. kolo baráže | 1. kolo baráže | 1. kolo 4. – 6. března | 2. kolo 8. – 10. července | |||||||||||||||||
1 | Izrael | |||||||||||||||||||
volný los | 4. – 6. března Ramat HaŠaron, Izrael (tvrdý) | |||||||||||||||||||
volný los | 1 | Izrael | 3 | |||||||||||||||||
Polsko | Polsko | 2 | ||||||||||||||||||
volný los | ||||||||||||||||||||
Espoo, Finsko (tvrdý, hala) | Polsko | |||||||||||||||||||
Polsko | 2 | |||||||||||||||||||
Finsko | 3 | |||||||||||||||||||
3 | Itálie | |||||||||||||||||||
volný los | Arzachena, Itálie (antuka) | |||||||||||||||||||
volný los | 3 | Itálie | 5 | |||||||||||||||||
Finsko | Ljubljana, Slovinsko (antuka, hala) | Slovinsko | 0 | |||||||||||||||||
Finsko | 2 | |||||||||||||||||||
Slovinsko | 3 | |||||||||||||||||||
Charkov, Ukrajina (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||||
Ukrajina | 2 | |||||||||||||||||||
Nizozemsko | 3 | Potchefstroom, JAR (tvrdý) | ||||||||||||||||||
Ukrajina | Nizozemsko | 1 | ||||||||||||||||||
volný los | 4 | Jihoafrická republika | 3 | |||||||||||||||||
volný los | ||||||||||||||||||||
4 | Jihoafrická republika | |||||||||||||||||||
Ukrajina | 1 | |||||||||||||||||||
Slovensko | 4 | Cruz Quebrada, Portugalako (antuka) | ||||||||||||||||||
Portugalsko | 4 | |||||||||||||||||||
Slovensko | 1 | Bern, Švýcarsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
Slovensko | Portugalsko | 0 | ||||||||||||||||||
volný los | 2 | Švýcarsko | 5 | |||||||||||||||||
volný los | ||||||||||||||||||||
2 | Švýcarsko | |||||||||||||||||||
Polsko a Ukrajina sestoupily do 2. skupiny v roce 2012. | Izrael, Itálie, Jihoafrická republika a Švýcarsko postoupily do baráže Světové skupiny. |
2. skupina
Nasazené týmy:
- Velká Británie
- Lotyšsko
- Bělorusko
- Litva
- Kypr
- Bosna a Hercegovina
- Monako
- Irsko
Nenasazené týmy:
Pavouk
Baráž 8. – 10. července | 1. kolo 4. – 6. března | 2. kolo 8. – 10. července | 3. kolo 16. – 18. září | |||||||||||||||||
Bolton, Spojené království (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||||||
1 | Velká Británie | 4 | ||||||||||||||||||
Dublin, Irsko (hala, tvrdý) | Tunisko | 1 | Glasgow, Spojené království (hala, tvrdý) | |||||||||||||||||
Tunisko | 2 | 1 | Velká Británie | 4 | ||||||||||||||||
8 | Irsko | 3 | Dublin, Irsko (hala, tvrdý) | Lucembursko | 1 | |||||||||||||||
8 | Irsko | 2 | ||||||||||||||||||
Lucembursko | 3 | Glasgow, Spojené království (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||||
1 | Velká Británie | 5 | ||||||||||||||||||
Minsk, Bělorusko (hala, tvrdý) | Maďarsko | 0 | ||||||||||||||||||
3 | Bělorusko | 4 | ||||||||||||||||||
Sofie, Bulharsko (hala, tvrdý) | Bulharsko | 1 | Gödöllő, Maďarsko (antuka) | |||||||||||||||||
Bulharsko | 2 | 3 | Bělorusko | 2 | ||||||||||||||||
5 | Kypr | 3 | Nicosia, Kypr (tvrdý) | Maďarsko | 3 | |||||||||||||||
5 | Kypr | 0 | ||||||||||||||||||
Maďarsko | 5 | |||||||||||||||||||
Marrakéš, Maroko (antuka) | ||||||||||||||||||||
Maroko | 2 | |||||||||||||||||||
Vilnius, Litva (antuka) | 6 | Bosna a Hercegovina | 3 | Tuzla, Bosna a Hercegovina (hala, tvrdý) | ||||||||||||||||
Maroko | 5 | 6 | Bosna a Hercegovina | 3 | ||||||||||||||||
4 | Litva | 0 | Tallinn, Estonsko (hala, tvrdý) | Estonsko | 2 | |||||||||||||||
Estonsko | 3 | |||||||||||||||||||
4 | Litva | 2 | Hillerød, Dánsko (hala, tvrdý) | |||||||||||||||||
6 | Bosna a Hercegovina | 2 | ||||||||||||||||||
Kolding, Dánsko (hala, koberec) | Dánsko | 3 | ||||||||||||||||||
Dánsko | 3 | |||||||||||||||||||
Thessaloniki, Řecko (antuka) | 7 | Monako | 2 | Frederiksberg, Dánsko (antuka) | ||||||||||||||||
7 | Monako | 3 | Dánsko | 3 | ||||||||||||||||
Řecko | 2 | Thessaloniki, Řecko (antuka) | 2 | Lotyšsko | 2 | |||||||||||||||
Řecko | 1 | |||||||||||||||||||
2 | Lotyšsko | 4 | ||||||||||||||||||
Tunisko, Bulharsko, Litva a Řecko sestoupily do 3. skupiny v roce 2012. | Velká Británie a Dánsko postoupily do 1. skupiny v roce 2012. |
3. skupina Evropa
3. skupina Afrika
- Alžírsko
- Benin
- Kamerun
- Kongo
- Pobřeží slonoviny
- Egypt
- Ghana
- Keňa
- Madagaskar
- Maroko
- Nigérie
- Rwanda
- Zambie
- Zimbabwe
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2011 Davis Cup na anglické Wikipedii.
- ↑ Draw made for 2011 Davis Cup. www.daviscup.com. daviscup.com, 21-9-2010. Dostupné online [cit. 5-12-2010]. Je zde použita šablona
{{Cite news}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Davis Cup 2011 na Wikimedia Commons
- (anglicky)Davis Cup – oficiální stránky
Davis Cup | |
---|---|
Vítěz 2023: Itálie | |
Finále 2024 | |
Ročníky | 1900 • 1902 • 1903 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1919 • 1920 • 1921 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |
Historie Davis Cupu • žebříček ITF |