Kanoistika na Letních olympijských hrách 1956
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Kanoistika na Letních olympijských hrách 1956 | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní kanoistická federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||
Dějiště | Melbourne | |||||||||||||||
Datum | 1956 | |||||||||||||||
Soutěže | 9 (8 muži, 1 ženy) | |||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
|
Závody v kanoistice na Letních olympijských her 1956 v Melbourne.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
C1 1000 m | Leon Rotman Rumunsko (ROU) | István Hernek Maďarsko (HUN) | Gennadij Bucharin Sovětský svaz (URS) |
C1 10000 m | Leon Rotman Rumunsko (ROU) | János Parti Maďarsko (HUN) | Gennadij Bucharin Sovětský svaz (URS) |
C2 1000 m | Rumunsko (ROU) Alexe Dumitru Simion Ismailciuc | Sovětský svaz (URS) Pavel Charin Gracian Botěv | Maďarsko (HUN) Károly Wieland Ferenc Mohácsi |
C2 10000 m | Sovětský svaz (URS) Pavel Charin Gracian Botěv | Francie (FRA) Georges Dransart Marcel Renaud | Maďarsko (HUN) Imre Farkas József Hunics |
K1 1000 m | Gert Fredriksson Švédsko (SWE) | Igor Pisarev Sovětský svaz (URS) | Lajos Kiss Maďarsko (HUN) |
K1 10000 m | Gert Fredriksson Švédsko (SWE) | Ferenc Hatlaczky Maďarsko (HUN) | Michael Scheuer Tým sjednoceného Německa (EUA) |
K2 1000 m | Tým sjednoceného Německa (EUA) Michael Scheuer Meinrad Miltenberger | Sovětský svaz (URS) Mihhail Kaaleste Anatolij Demitkov | Rakousko (AUT) Max Raub Herbert Wiedermann |
K2 10000 m | Maďarsko (HUN) János Urányi László Fábián | Tým sjednoceného Německa (EUA) Fritz Briel Theodor Kleine | Austrálie (AUS) Dennis Green Walter Brown |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
K1 500 m | Jelizaveta Dementěvová Sovětský svaz (URS) | Therese Zenzová Tým sjednoceného Německa (EUA) | Tove Søby Dánsko (DEN) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rumunsko (ROU) | 3 | 0 | 0 | 3 |
2. | Sovětský svaz (URS) | 2 | 3 | 2 | 7 |
3. | Švédsko (SWE) | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Maďarsko (HUN) | 1 | 3 | 3 | 7 |
5. | Tým sjednoceného Německa (EUA) | 1 | 2 | 1 | 4 |
6. | Francie (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
7. | Austrálie (AUS) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 9 | 9 | 9 | 27 |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Canoeing at the 1956 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Sporty na Letních olympijských hrách 1956 v Melbourne a Stockholmu | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Vzpírání • Zápas |
Kanoistika na letních olympijských hrách | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1924 (ukázkový sport) • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport