Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2021
Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2021 | |
---|---|
Místo | Aquatics Palace in Kazan a Kazaň |
Země | Rusko |
Pořadatel | Evropská plavecká liga |
Datum | 7. listopadu 2021 |
Předchozí | 2019 European Short Course Swimming Championships |
Následující | Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2023 |
Web | kazan2021 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání na mistrovství Evropy v krátkém 25 m bazénu za rok 2021 proběhly v paláci plaveckých sportů v Kazani, Rusko ve dnech 2. až 7. listopadu 2021.[1]
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu 2021.
Šéftrenér reprezentace: Petr Ryška, koordinátor reprezentace: Jaroslav Strnad, trenéři reprezentace: Petra Škábová (VICTORIA VSC), Dominik Vavřečka (VICTORIA VSC), Jan Kreník (Ústecká APS), Jiří Vlček (KPSP Kometa Brno), Tomáš Baumrt (TJ Slávie Chomutov), Jakub Tesárek (TJ KIN České Budějovice)
- Kristýna Horská (1997), VICTORIA VSC, PK Slávia VŠ Plzeň (tr. Lukáš Luhový) – 200 m prsa, 200 a 400 m polohový závod
- Simona Kubová (1991), VICTORIA VSC, TJ Slávie Chomutov (tr. Tomáš Baumrt) – 50, 100 a 200 m znak
- Barbora Seemanová (2000), VICTORIA VSC, SK Motorlet Praha (tr. Petra Škábová) – 50, 100 a 200 m volný způsob
- Tomáš Franta (1998), VICTORIA VSC, TJ Slávie Chomutov (tr. Jaroslav Jezbera) – 50, 100 a 200 m znak
- Ondřej Gemov (1999), VICTORIA VSC, PK Slávia VŠ Plzeň (tr. Petra Škábová) – 400 m volný způsob, 200 m motýlek
- Sebastian Luňák (2002), VICTORIA VSC, USK Praha (tr. Jaroslava Passerová) – 50, 100 a 200 m motýlek, 400 m polohový závod
- Vojtěch Netrh (2002), VICTORIA VSC, PK Litoměřice – 50, 100 a 200 m prsa
- Jan Šefl (1990), VICTORIA VSC, PK Slávia VŠ Plzeň – 50 a 100 m motýlek, 100 m polohový závod
- Matěj Zábojník (2000), Olymp CSMV, KPSP Kometa Brno (tr. Jiří Vlček) – 50, 100 a 200 m prsa
reference
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | Szebasztián Szabó (HUN) | 20,72 | Lorenzo Zazzeri (ITA) | 20,84 | Paweł Juraszek (POL) Vladimir Morozov (RUS) | 20,95 |
100 m volný způsob | Kliment Kolesnikov (RUS) | 45,58 | Alessandro Miressi (ITA) | 45,84 | Vladislav Griňov (RUS) | 46,06 |
200 m volný způsob | David Popovici (ROU) | 1:42,12 | Luc Kroon (NED) | 1:42,20 | Stan Pijnenburg (NED) | 1:42,51 |
400 m volný způsob | Luc Kroon (NED) | 3:38,33 | Matteo Ciampi (ITA) | 3:38,58 | Marco de Tullio (ITA) | 3:38,80 |
800 m volný způsob | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 7:27,94 | Florian Wellbrock (GER) | 7:27,99 | Sven Schwarz (GER) | 7:33,85 |
1500 m volný způsob | Florian Wellbrock (GER) | 14:09,88 | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 14:13,07 | Sven Schwarz (GER) | 14:26,24 |
50 m znak | Kliment Kolesnikov (RUS) | 22,47 | Michele Lamberti (ITA) | 22,65 | Robert Glință (ROU) | 22,74 |
100 m znak | Kliment Kolesnikov (RUS) | 49,13 | Robert Glință (ROU) | 49,31 | Apostolos Christu (GRE) | 49,87 |
200 m znak | Radosław Kawęcki (POL) | 1:48,46 | Lorenzo Mora (ITA) | 1:49,73 | Michele Lamberti (ITA) | 1:50,26 |
50 m motýlek | Szebasztián Szabó (HUN) | 21,75 | Matteo Rivolta (ITA) | 22,14 | Thomas Ceccon (ITA) | 22,24 |
100 m motýlek | Szebasztián Szabó (HUN) | 49,68 | Michele Lamberti (ITA) | 49,79 | Jakub Majerski (POL) | 49,86 |
200 m motýlek | Alberto Razzetti (ITA) | 1:50,24 | Kristóf Milák (HUN) | 1:51,11 | Jegor Pavlov (RUS) | 1:51,81 |
50 m prsa | Ilja Šymanovič (BLR) | 25,25 | Emre Sakçı (TUR) | 25,39 | Nicolò Martinenghi (ITA) | 25,54 |
100 m prsa | Nicolò Martinenghi (ITA) | 55,63 | Ilja Šymanovič (BLR) | 55,77 | Arno Kamminga (NED) | 55,79 |
200 m prsa | Ilja Šymanovič (BLR) | 2:01,73 | Arno Kamminga (NED) | 2:01,74 | Michail Dorinov (RUS) | 2:02,07 |
100 m polohový závod | Marco Orsi (ITA) | 50,95 | Andreas Vazajos (GRE) | 51,72 | Bernhard Reitshammer (AUT) | 51,91 |
200 m polohový závod | Andreas Vazajos (GRE) | 1:51,70 | Thomas Ceccon (ITA) | 1:52,49 | Alberto Razzetti (ITA) | 1:52,75 |
400 m polohový závod | Ilja Borodin (RUS) | 3:58,53 | Alberto Razzetti (ITA) | 4:00,34 | Hubert Kós (HUN) | 4:03,16 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Sarah Sjöströmová (SWE) | 23,12 | Katarzyna Wasicková (POL) | 23,49 | Marija Kameněvová (RUS) | 23,72 |
100 m volný způsob | Sarah Sjöströmová (SWE) | 51,26 | Katarzyna Wasicková (POL) | 51,58 | Marrit Steenbergenová (NED) | 51,92 |
200 m volný způsob | Marrit Steenbergenová (NED) | 1:52,75 | Barbora Seemanová (CZE) | 1:53,58 | Katja Fainová (SLO) | 1:53,88 |
400 m volný způsob | Anastasija Kirpičnikovová (RUS) | 3:59,18 | Anna Jegorovová (RUS) | 4:00,52 | Isabel Goseová (GER) | 4:01,37 |
800 m volný způsob | Anastasija Kirpičnikovová (RUS) | 8:04,65 | Simona Quadarellaová (ITA) | 8:10,54 | Isabel Goseová (GER) | 8:10,60 |
1500 m volný způsob | Anastasija Kirpičnikovová (RUS) | 15:18,30 | Simona Quadarellaová (ITA) | 15:34,16 | Martina Caramignoliová (ITA) | 15:37,33 |
50 m znak | Kira Toussaintová (NED) | 25,79 | Analia Pigréeová (FRA) | 26,08 | Maaike de Waardová (NED) | 26,11 |
100 m znak | Kira Toussaintová (NED) | 55,76 | Maaike de Waardová (NED) | 55,86 | Analia Pigréeová (FRA) | 56,40 |
200 m znak | Kira Toussaintová (NED) | 2:01,26 | Margherita Panzieraová (ITA) | 2:02,05 | Lena Grabowská (AUT) | 2:04,74 |
50 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 24,50 | Maaike de Waardová (NED) | 24,97 | Anna Dudunakisová (GRE) Silvia Di Pietrová (ITA) | 25,09 |
100 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 55,84 | Anastasija Škurdajová (BLR) Anna Dudunakisová (GRE) | 56,35 | — | — |
200 m motýlek | Svetlana Čimrovová (RUS) | 2:04,97 | Helena Bachová (DEN) | 2:05,02 | Ilaria Bianchiová (ITA) | 2:05,43 |
50 m prsa | Arianna Castiglioniová (ITA) | 29,66 | Benedetta Pilatová (ITA) | 29,75 | Nika Godunová (RUS) | 29,85 |
100 m prsa | Martina Carrarová (ITA) | 1:04,01 | Eneli Jefimovová (EST) Jevgenija Čikunovová (RUS) | 1:04,25 | — | — |
200 m prsa | Jevgenija Čikunovová (RUS) | 2:16,88 | Marija Těmnikovová (RUS) | 2:18,45 | Francesca Fangiová (ITA) | 2:19,69 |
100 m polohový závod | Alicja Tchórzová (POL) | 57,82 | Marija Kameněvová (RUS) | 57,83 | Sarah Sjöströmová (SWE) | 58,05 |
200 m polohový závod | Anastasija Gorbenková (ISR) | 2:05,17 | Marija Ugolkovová (SUI) | 2:06,41 | Viktorija Güneşová (TUR) | 2:07,67 |
400 m polohový závod | Viktorija Güneşová (TUR) | 4:30,45 | Sara Franceschiová (ITA) Anja Crevarová (SRB) | 4:30,47 | — | — |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×50 m volný způsob | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Jesse Puts, Stan Pijnenburg, Kenzo Simons, Thom de Boer) | 1:22,89 | Itálie Itálie (ITA) (Alessandro Miressi, Thomas Ceccon, Lorenzo Zazzeri, Marco Orsi) | 1:22,92 | Rusko Rusko (RUS) (Vladimir Morozov, Vladislav Griňov, Jevgenij Rylov, Kliment Kolesnikov) | 1:23,35 |
4×50 m polohový závod | Itálie Itálie (ITA) (Michele Lamberti, Nicolò Martinenghi, Marco Orsi, Lorenzo Zazzeri, (r)Lorenzo Mora, (r)Federico Poggio, (r)Thomas Ceccon, (r)Leonardo Deplano) | 1:30,14 | Rusko Rusko (RUS) (Kliment Kolesnikov, Oleg Kostin, Vladimir Morozov, Vladislav Griňov, (r)Pavel Samusenko, (r)Danil Semjaninov, (r)Daniil Markov, (r)Sergej Fesikov) | 1:30,79 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Stan Pijnenburg, Arno Kamminga, Jesse Puts, Thom de Boer) | 1:32,16 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×50 m volný způsob | Rusko Rusko (RUS) (Rozalija Nasretdinovová, Arina Surkovová, Marija Kameněvová, Darija Klepikovová) | 1:34,92 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Kim Buschová, Maaike de Waardová, Kira Toussaintová, Valerie van Roonová) | 1:35,47 | Polsko Polsko (POL) (Katarzyna Wasicková, Kornelia Fiedkiewiczová, Dominika Sztanderová, Alicja Tchórzová) | 1:35,94 |
4×50 m polohový závod | Rusko Rusko (RUS) (Marija Kameněvová, Nika Godunová, Arina Surkovová, Darija Klepikovová) | 1:44,19 | Švédsko Švédsko (SWE) (Hanna Rosvallová, Emelie Fastová, Sara Juneviková, Sarah Sjöströmová) | 1:44,32 | Itálie Itálie (ITA) (Silvia Scaliaová, Arianna Castiglioniová, Elena Di Liddová, Silvia Di Pietrová) | 1:44,46 |
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×50 m volný způsob | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Jesse Puts, Thom de Boer, Maaike de Waardová, Kim Buschová, (r)Kenzo Simons, (r)Stan Pijnenburg, (r)Tamara van Vlietová, (r)Valerie van Roonová) | 1:28,93 | Itálie Itálie (ITA) (Alessandro Miressi, Lorenzo Zazzeri, Silvia Di Pietrová, Costanza Cocconcelliová, (r)Leonardo Deplano, (r)Filippo Megli, (r)Chiara Tarantinová) | 1:29,40 | Polsko Polsko (POL) (Paweł Juraszek, Jakub Majerski, Alicja Tchórzová, Katarzyna Wasicková) | 1:29,46 |
4×50 m polohový závod | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Kira Toussaintová, Arno Kamminga, Maaike de Waardová, Thom de Boer, (r)Kim Buschová, (r)Jesse Puts) | 1:36,18 | Itálie Itálie (ITA) (Michele Lamberti, Nicolò Martinenghi, Elena Di Liddová, Silvia Di Pietrová, (r)Matteo Rivolta, (r)Alessandro Pinzuti, (r)Costanza Cocconcelliová, (r)Chiara Tarantinová) | 1:36,39 | Rusko Rusko (RUS) (Kliment Kolesnikov, Oleg Kostin, Arina Surkovová, Marija Kameněvová, (r)Pavel Samusenko, (r)Kirill Strelnikov, (r)Svetlana Čimrovová, (r)Rozalija Nasretdinovová) | 1:36,42 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 42 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 4 | 1 | 5 | 7 | 4 | 2 | 0 | 0 | 1 | 11 | 5 | 8 | 24 | ||||
2. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 5 | 5 | 18 | ||||
3. | Itálie Itálie (ITA) | 5 | 11 | 5 | 2 | 5 | 5 | 0 | 2 | 0 | 7 | 18 | 10 | 35 | ||||
4. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 6 | ||||
5. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 5 | ||||
6. | Polsko Polsko (POL) | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | 8 | ||||
7. | Bělorusko Bělorusko (BLR) | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 4 | ||||
8. | Řecko Řecko (GRE) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | ||||
9. | Německo Německo (GER) | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 6 | ||||
10. | Rumunsko Rumunsko (ROU) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||
10. | Turecko Turecko (TUR) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||
12. | Izrael Izrael (ISR) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | ||||
13. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
14. | Česko Česko (CZE) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
14. | Srbsko Srbsko (SRB) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
14. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
14. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
14. | Estonsko Estonsko (EST) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
19. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | ||||
20. | Slovinsko Slovinsko (SLO) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 20 | 20 | 21 | 20 | 23 | 18 | 2 | 2 | 2 | 42 | 45 | 41 | 128 |
Odkazy
Reference
- ↑ https://web.archive.org/web/20211029092507/http://www.len.eu/wp-content/uploads/2021/09/Info-bulletin-ECSC-Kazan-2021-1.pdf
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Rusko | Sport