Mistrovství Evropy v rychlobruslení 2021
Mistrovství Evropy v rychlobruslení 2021 | |
---|---|
Hala Thialf | |
Základní informace | |
Pořadí | společné ME: 32. ročník muži: 115. ročník ženy: 46. ročník |
Datum | 16.–17. ledna 2021 |
Místo | Thialf, Heerenveen, Nizozemsko |
Pořadatel | ISU |
Závody | 4 individuální |
≺ 2020 2022 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství Evropy v rychlobruslení 2021 se konalo ve dnech 16.–17. ledna 2021 v rychlobruslařské hale Thialf v nizozemském Heerenveenu. Jednalo se o 32. společné mistrovství Evropy a celkově o 46. evropský ženský šampionát a 115. mistrovství Evropy pro muže. Závodilo se v klasickém a ve sprinterském víceboji. V Heerenveenu zvítězili v klasickém víceboji Nizozemci Patrick Roest a Antoinette de Jongová (obhájila titul z roku 2019), ve sprinterském víceboji potom jejich krajané Thomas Krol a Jutta Leerdamová.[1]
Českou výpravu tvořily Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová.
Program | |||
---|---|---|---|
Soutěž | |||
Klasický víceboj | 500 m muži 3000 m ženy 5000 m muži | 1500 m muži 5000 m ženy 10 000 m muži | |
Sprinterský víceboj | 500 m muži 1000 m ženy 1000 m muži | 500 m muži 1000 m ženy 1000 m muži |
Klasický víceboj – muži
Soutěže se zúčastnilo celkem 20 závodníků z následujících zemí: Nizozemsko (3), Norsko (3), Rusko (3), Itálie (2), Polsko (2), Belgie (1), Bělorusko (1), Dánsko (1), Německo (1), Rakousko (1), Švédsko (1), Švýcarsko (1).
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 5000 m | 1500 m | 10 000 m | Počet bodů |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01. | Roest, PatrickPatrick Roest | Nizozemsko Nizozemsko | 36,39 (2.) | 6:10,25 (1.) | 1:45,53 (1.) | 13:03,08 (3.) | 147,745 |
02. | Bosker, MarcelMarcel Bosker | Nizozemsko Nizozemsko | 36,86 (7.) | 6:15,81 (3.) | 1:46,66 (4.) | 13:16,25 (4.) | 149,806 |
03. | Pedersen, Sverre LundeSverre Lunde Pedersen | Norsko Norsko | 36,25 (1.) | 6:19,97 (7.) | 1:46,20 (3.) | 13:23,63 (8.) | 149,828 |
04. 4. | Poel, Nils van derNils van der Poel | Švédsko Švédsko | 38,19 (19.) | 6:13,03 (2.) | 1:49,60 (14.) | 12:42,80 (1.) | 150,166 |
05. 5. | Engebråten, HallgeirHallgeir Engebråten | Norsko Norsko | 36,67 (3.) | 6:22,24 (8.) | 1:46,14 (2.) | 13:17,97 (5.) | 150,1726 |
06. 6. | Swings, BartBart Swings | Belgie Belgie | 36,94 (8.) | 6:19,73 (6.) | 1:47,11 (5.) | 13:18,08 (6.) | 150,520 |
07. 7. | Talsma, MarwinMarwin Talsma | Nizozemsko Nizozemsko | 37,96 (17.) | 6:17,12 (4.) | 1:48,66 (12.) | 13:01,07 (2.) | 150,945 |
08. 8. | Trofimov, SergeySergey Trofimov | Rusko Rusko | 37,52 (12.) | 6:17,60 (5.) | 1:47,37 (6.) | 13:20,53 (7.) | 151,096 |
09. 9. | Aldoškin, DaniilDaniil Aldoškin | Rusko Rusko | 36,70 (4.) | 6:26,93 (11.) | 1:47,98 (9.) | 19:99,88 — | 111,386 |
10. | Giovannini, AndreaAndrea Giovannini | Itálie Itálie | 37,19 (10.) | 6:24,86 (9.) | 1:48,18 (11.) | 19:99,89 — | 111,736 |
11. | Wenger, LivioLivio Wenger | Švýcarsko Švýcarsko | 37,10 (9.) | 6:28,43 (13.) | 1:47,60 (8.) | 19:99,90 — | 111,809 |
12. | Odor, GabrielGabriel Odor | Rakousko Rakousko | 36,74 (5.) | 6:38,02 (15.) | 1:47,46 (7.) | 19:99,91 — | 112,362 |
13. | Zacharov, RuslanRuslan Zacharov | Rusko Rusko | 37,85 (14.) | 6:27,82 (12.) | 1:48,89 (13.) | 19:99,92 — | 112,928 |
14. | Kongshaug, PederPeder Kongshaug | Norsko Norsko | 36,79 (6.) | 6:41,38 (19.) | 1:48,02 (10.) | 19:99,93 — | 112,934 |
15. | Palka, SzymonSzymon Palka | Polsko Polsko | 37,26 (11.) | 6:32,86 (14.) | 1:49,86 (15.) | 19:99,94 — | 113,166 |
16. | Malfatti, MicheleMichele Malfatti | Itálie Itálie | 39,11 (20.) | 6:26,22 (10.) | 1:50,11 (16.) | 19:99,95 — | 114,435 |
17. | Götze, KonstantinKonstantin Götze | Německo Německo | 37,88 (15.) | 6:38,52 (17.) | 1:50,73 (17.) | 19:99,96 — | 114,642 |
18. | Janicki, ArturArtur Janicki | Polsko Polsko | 37,64 (13.) | 6:38,64 (18.) | 1:52,42 (20.) | 19:99,97 — | 114,977 |
19. | Due Schmidt, PhilipPhilip Due Schmidt | Dánsko Dánsko | 38,11 (18.) | 6:38,36 (16.) | 1:52,24 (19.) | 19:99,98 — | 115,359 |
20. | Bolgov, JevgenijJevgenij Bolgov | Bělorusko Bělorusko | 37,89 (16.) | 6:47,98 (20.) | 1:51,61 (18.) | 19:99,99 — | 115,891 |
Klasický víceboj – ženy
Soutěže se zúčastnilo celkem 20 závodnic z následujících zemí: Nizozemsko (3), Norsko (3), Polsko (3), Rusko (3), Česko (2), Itálie (2), Německo (2), Bělorusko (1), Estonsko (1).
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 3000 m | 1500 m | 5000 m | Počet bodů |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01. | Jongová, Antoinette deAntoinette de Jongová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,89 (3.) | 4:02,19 (3.) | 1:54,83 (1.) | 6:57,72 (3.) | 159,303 |
02. | Schoutenová, IreneIrene Schoutenová | Nizozemsko Nizozemsko | 39,86 (9.) | 3:57,95 (1.) | 1:57,00 (8.) | 6:55,38 (2.) | 160,056 |
03. | Sáblíková, MartinaMartina Sáblíková | Česko Česko | 39,89 (11.) | 4:02,31 (4.) | 1:56,17 (4.) | 6:53,22 (1.) | 160,320 |
04. 4. | Voroninová, NataljaNatalja Voroninová | Rusko Rusko | 39,91 (12.) | 3:58,62 (2.) | 1:58,66 (11.) | 7:00,67 (4.) | 161,300 |
05. 5. | Beuneová, JoyJoy Beuneová | Nizozemsko Nizozemsko | 39,78 (7.) | 4:03,18 (5.) | 1:55,89 (3.) | 7:06,79 (5.) | 161,619 |
06. 6. | Wiklundová, RagneRagne Wiklundová | Norsko Norsko | 40,00 (13.) | 4:04,38 (6.) | 1:56,94 (7.) | 7:09,04 (6.) | 162,614 |
07. 7. | Golubevová, JelizavetaJelizaveta Golubevová | Rusko Rusko | 38,84 (2.) | 4:06,09 (8.) | 1:56,64 (5.) | 7:19,16 (7.) | 162,651 |
08. 8. | Lalenkovová, JevgenijaJevgenija Lalenkovová | Rusko Rusko | 39,86 (9.) | 4:05,51 (7.) | 1:55,49 (2.) | 7:27,34 (8.) | 164,008 |
09. 9. | Zdráhalová, NikolaNikola Zdráhalová | Česko Česko | 39,40 (4.) | 4:10,47 (11.) | 1:56,87 (6.) | 9:99,88 — | 120,101 |
10. | Lollobrigidová, FrancescaFrancesca Lollobrigidová | Itálie Itálie | 39,64 (6.) | 4:07,03 (9.) | 1:58,86 (12.) | 9:99,89 — | 120,431 |
11. | Njåtunová, IdaIda Njåtunová | Norsko Norsko | 39,61 (5.) | 4:10,67 (12.) | 1:57,31 (9.) | 9:99,90 — | 120,491 |
12. | Bosieková, KarolinaKarolina Bosieková | Polsko Polsko | 38,68 (1.) | 4:16,51 (16.) | 1:59,04 (13.) | 9:99,91 — | 121,111 |
13. | Czerwonková, NataliaNatalia Czerwonková | Polsko Polsko | 39,86 (8.) | 4:12,19 (13.) | 1:57,74 (10.) | 9:99,92 — | 121,137 |
14. | Slojevová, JekatěrinaJekatěrina Slojevová | Bělorusko Bělorusko | 40,31 (14.) | 4:14,88 (14.) | 2:00,53 (14.) | 9:99,93 — | 122,966 |
15. | Haugenová, Sofie KarolineSofie Karoline Haugenová | Norsko Norsko | 41,32 (17.) | 4:09,35 (10.) | 2:00,78 (15.) | 9:99,94 — | 123,138 |
16. | Thumová, MareikeMareike Thumová | Německo Německo | 40,63 (16.) | 4:15,91 (15.) | 2:01,10 (16.) | 9:99,95 — | 123,647 |
17. | Rossiová, LindaLinda Rossiová | Itálie Itálie | 40,47 (15.) | 4:16,86 (18.) | 2:02,50 (18.) | 9:99,96 — | 124,113 |
18. | Behlauová, LeiaLeia Behlauová | Německo Německo | 41,34 (18.) | 4:17,00 (19.) | 2:01,31 (17.) | 9:99,97 — | 124,609 |
19. | Kalevová, KristiineKristiine Kalevová | Estonsko Estonsko | 41,89 (19.) | 4:27,88 (20.) | 2:09,74 (19.) | 9:99,98 — | 129,782 |
20. | Czyszczońová, MagdalenaMagdalena Czyszczońová | Polsko Polsko | 42,33 (20.) | 4:16,72 (17.) | 2:27,28 (20.) | 9:99,99 — | 134,209 |
Sprinterský víceboj – muži
Soutěže se zúčastnilo celkem 20 závodníků z následujících zemí: Německo (3), Nizozemsko (3), Norsko (3), Polsko (3), Rusko (3), Belgie (1), Bělorusko (1), Estonsko (1), Finsko (1), Itálie (1).
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 1000 m | 500 m | 1000 m | Počet bodů |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01. | Krol, ThomasThomas Krol | Nizozemsko Nizozemsko | 34,90 (4.) | 1:07,49 (1.) | 35,30 (8.) | 1:08,02 (1.) | 137,955 |
02. | Otterspeer, HeinHein Otterspeer | Nizozemsko Nizozemsko | 34,85 (3.) | 1:08,27 (3.) | 35,12 (5.) | 1:09,08 (4.) | 138,645 |
03. | Dufter, JoelJoel Dufter | Německo Německo | 34,79 (2.) | 1:08,57 (4.) | 35,23 (6.) | 1:08,93 (3.) | 138,770 |
04. 4. | Lorentzen, Håvard HolmefjordHåvard Holmefjord Lorentzen | Norsko Norsko | 35,04 (6.) | 1:09,24 (7.) | 35,29 (7.) | 1:09,22 (5.) | 139,560 |
05. 5. | Nogal, ArturArtur Nogal | Polsko Polsko | 35,02 (5.) | 1:09,85 (12.) | 34,94 (2.) | 1:09,94 (9.) | 139,855 |
06. 6. | Bosa, DavidDavid Bosa | Itálie Itálie | 35,08 (8.) | 1:09,21 (6.) | 35,68 (14.) | 1:09,52 (7.) | 140,125 |
07. 7. | Michalski, PiotrPiotr Michalski | Polsko Polsko | 35,08 (8.) | 1:09,80 (11.) | 35,48 (10.) | 1:09,59 (8.) | 140,255 |
08. 8. | Vosté, MathiasMathias Vosté | Belgie Belgie | 35,73 (16.) | 1:09,49 (9.) | 35,50 (11.) | 1:08,78 (2.) | 140,365 |
09. 9. | Liiv, MartenMarten Liiv | Estonsko Estonsko | 35,23 (10.) | 1:09,99 (14.) | 35,93 (17.) | 1:09,45 (6.) | 140,880 |
10. | Żurek, DamianDamian Żurek | Polsko Polsko | 35,28 (12.) | 1:10,78 (18.) | 35,42 (9.) | 1:10,91 (11.) | 141,545 |
11. | Dombek, HendrikHendrik Dombek | Německo Německo | 35,83 (17.) | 1:09,96 (13.) | 35,54 (12.) | 1:10,58 (10.) | 141,640 |
12. | Lobas, ViktorViktor Lobas | Rusko Rusko | 35,65 (15.) | 1:10,31 (16.) | 35,83 (16.) | 1:11,17 (12.) | 142,220 |
13. | Muštakov, ViktorViktor Muštakov | Rusko Rusko | 34,69 (1.) | 1:09,46 (8.) | 35,09 (4.) | 9:99,92 DNF | 104,510 |
14. | Arefjev, ArťomArťom Arefjev | Rusko Rusko | 35,49 (14.) | 1:10,59 (17.) | 34,96 (3.) | 9:99,93 — | 105,745 |
15. | Golovaťuk, IgnatIgnat Golovaťuk | Bělorusko Bělorusko | 35,28 (12.) | 1:10,25 (15.) | 35,58 (13.) | 9:99,94 — | 105,985 |
16. | Ihle, NicoNico Ihle | Německo Německo | 35,27 (11.) | 1:08,93 (5.) | 99,95 DNF | 9:99,95 — | 69,735 |
17. | Magnussen, BjørnBjørn Magnussen | Norsko Norsko | 35,06 (7.) | 1:10,78 (18.) | 99,96 DSQ | 9:99,96 — | 70,450 |
18. | Suomalainen, SamuliSamuli Suomalainen | Finsko Finsko | 36,51 (18.) | 1:13,18 (20.) | 99,97 — | 9:99,97 — | 73,100 |
19. | Verbij, KaiKai Verbij | Nizozemsko Nizozemsko | 99,98 DSQ | 9:99,98 — | 99,98 — | 9:99,98 — | 0,000 |
19. | Farstad, Odin ByOdin By Farstad | Norsko Norsko | 99,99 DSQ | 9:99,99 — | 99,99 — | 9:99,99 — | 0,000 |
Sprinterský víceboj – ženy
Soutěže se zúčastnilo celkem 16 závodnic z následujících zemí: Nizozemsko (3), Polsko (3), Rusko (3), Norsko (2), Belgie (1), Bělorusko (1), Německo (1), Rakousko (1), Rumunsko (1).
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 1000 m | 500 m | 1000 m | Počet bodů |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01. | Leerdamová, JuttaJutta Leerdamová | Nizozemsko Nizozemsko | 37,70 (4.) | 1:14,15 (2.) | 37,61 (3.) | 1:14,00 (1.) | 149,385 |
02. | Golikovová, AngelinaAngelina Golikovová | Rusko Rusko | 37,27 (1.) | 1:14,67 (4.) | 37,42 (1.) | 1:15,66 (5.) | 149,855 |
03. | Koková, FemkeFemke Koková | Nizozemsko Nizozemsko | 37,52 (2.) | 1:14,62 (3.) | 37,48 (2.) | 1:15,12 (3.) | 149,870 |
04. 4. | Morsová, Jorien terJorien ter Morsová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,08 (7.) | 1:14,10 (1.) | 38,07 (9.) | 1:14,46 (2.) | 150,430 |
05. 5. | Kačanovová, DarjaDarja Kačanovová | Rusko Rusko | 37,88 (6.) | 1:15,27 (5.) | 37,82 (5.) | 1:15,29 (4.) | 150,980 |
06. 6. | Herzogová, VanessaVanessa Herzogová | Rakousko Rakousko | 37,56 (3.) | 1:16,43 (7.) | 37,70 (4.) | 1:17,72 (8.) | 152,335 |
07. 7. | Nifontovová, AnnaAnna Nifontovová | Bělorusko Bělorusko | 38,22 (9.) | 1:16,76 (8.) | 38,02 (7.) | 1:16,77 (6.) | 153,005 |
08. 8. | Ziomeková, KajaKaja Ziomeková | Polsko Polsko | 38,16 (8.) | 1:17,34 (10.) | 37,94 (6.) | 1:17,38 (7.) | 153,460 |
09. 9. | Wójciková, AndżelikaAndżelika Wójciková | Polsko Polsko | 38,41 (10.) | 1:18,15 (11.) | 38,43 (10.) | 1:18,13 (9.) | 154,980 |
10. | Franzenová, KatjaKatja Franzenová | Německo Německo | 39,10 (11.) | 1:17,30 (9.) | 38,86 (11.) | 1:18,36 (10.) | 155,790 |
11. | Hogaşová, MihaelaMihaela Hogaşová | Rumunsko Rumunsko | 39,68 (15.) | 1:18,49 (12.) | 39,16 (13.) | 1:19,14 (12.) | 157,655 |
12. | Samsonsenová, Julie NistadJulie Nistad Samsonsenová | Norsko Norsko | 39,12 (12.) | 1:20,43 (15.) | 39,04 (12.) | 1:19,63 (13.) | 158,190 |
13. | Vanhoutteová, StienStien Vanhoutteová | Belgie Belgie | 39,35 (13.) | 1:19,55 (13.) | 39,40 (14.) | 1:20,80 (15.) | 158,925 |
14. | Ripsrudová, MartineMartine Ripsrudová | Norsko Norsko | 39,60 (14.) | 1:20,97 (16.) | 39,53 (15.) | 1:20,53 (14.) | 159,880 |
15. | Jabrzyková, NataliaNatalia Jabrzyková | Polsko Polsko | 40,46 (16.) | 1:19,71 (14.) | 40,19 (16.) | 1:19,04 (11.) | 160,025 |
16. | Fatkulinová, OlgaOlga Fatkulinová | Rusko Rusko | 37,78 (5.) | 1:15,64 (6.) | 38,04 (8.) | 9:99,99 — | 113,640 |
Odkazy
Reference
- ↑ MACEK, Tomáš; TOMÍČEK, Matěj. Paráda Sáblíkové. Vyhrála pětku a z evropského víceboje má bronz [online]. Idnes.cz, 2021-01-17 [cit. 2021-01-17]. Dostupné online.
Externí odkazy
- (anglicky) Oficiální výsledky Mistrovství Evropy 2021, isuresults.eu
Mistrovství Evropy v rychlobruslení | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Víceboj |
| |||||||||
Tratě | ||||||||||
seznamy medailistů: víceboj, tratě • seznamy medailistek: víceboj, tratě |