Mistrovství světa v rychlostní kanoistice – kánoe ženy
Toto je seznam medailistek v kanoi z mistrovství světa ICF v rychlostní kanoistice.
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
C1 200 metrů
Rok / Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2010 Poznań | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | Li Tiantian (CHN) | Maria Kazakova (RUS) |
2011 Szeged | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | Maria Kazakova (RUS) | Staniliya Stamenova (BUL) |
2013 Duisburg | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | Staniliya Stamenova (BUL) | Zsanett Lakatos (HUN) |
2014 Moskva | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | Staniliya Stamenova (BUL) | Valdenice do Nascimento (BRA) |
2015 Milan | Staniliya Stamenova (BUL) | Kincső Takács (HUN) | Kamila Bobr (BLR) |
2017 Račice | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | Olesia Romasenko (RUS) | Kincső Takács (HUN) |
2018 Montemor-o-Velho | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | Olesia Romasenko (RUS) | Dorota Borowska (POL) Alena Nazdrova (BLR) |
2019 Szeged | Nevin Harrison (USA) | Olesia Romasenko (RUS) | Alena Nazdrova (BLR) |
2021 Kodaň | Katie Vincent (CAN) | Antía Jácome (ESP) | Dorota Borowska (POL) |
2022 Dartmouth | Nevin Harrison (USA) | María Corbera (ESP) | Lin Wenjun (CHN) |
2023 Duisburg | Yarisleidis Cirilo (CUB) | Antía Jácome (ESP) | Lin Wenjun (CHN) |
C1 500 metrů
Rok / Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2018 Montemor-o-Velho | Kseniia Kurach (RUS) | Alena Nazdrova (BLR) | Katie Vincent (CAN) |
2019 Szeged | Alena Nazdrova (BLR) | Kseniia Kurach (RUS) | Anastasiia Chetverikova (UKR) |
2021 Kodaň | María Mailliard (CHI) | Ljudmyla Luzanová (UKR) | Alena Nazdrova (BLR) |
2022 Dartmouth | Liudmyla Luzan (UKR) | Sophia Jensen (CAN) | María Mailliard (Chile) |
2023 Duisburg | Katie Vincent (CAN) | María Corbera (ESP) | María Mailliard (Chile) |
C1 5000 metrů
Rok / Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2018 Montemor-o-Velho | Laurence Vincent-Lapointe (CAN) | Annika Loske (GER) | María Mailliard (CHI) |
2019 Szeged | Volha Klimava (BLR) | María Mailliard (CHI) | Zhang Yajue (CHN) |
2021 Kodaň | Volha Klimava (BLR) | Zsófia Kisbán (HUN) | María Mailliard (CHI) |
2022 Dartmouth | Katie Vincent (CAN) | Annika Loske (GER) | María Corbera (ESP) |
2023 Duisburg | Katie Vincent (CAN) | Zsófia Kisbán (HUN) | Li Li (CHN) |
C2 200 metrů
Rok / Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2018 Montemor-o-Velho | Alena Nazdrova Kamila Bobr Bělorusko Bělorusko | Sylwia Szczerbińska Dorota Borowska Polsko Polsko | Kseniia Kurach Olesya Nikiforova Rusko Rusko |
2019 Szeged | Lin Wenjun Zhang Luqi Čína Čína | Kincső Takács Virág Balla Maďarsko Maďarsko | Dilnoza Rakhmatova Nilufar Zokirova Uzbekistán Uzbekistán |
2021 Kodaň | Patricia Coco María Corbera Španělsko Španělsko | Yarisleidis Cirilo Duboys Katherin Nuevo Segura Kuba Kuba | Giada Bragato Bianka Nagy Maďarsko Maďarsko |
2022 Dartmouth | Yarisleidis Cirilo Katherin Nuevo Kuba Kuba | Lin Wenjun Shuai Changwen Čína Čína | Giada Bragato Bianka Nagy Maďarsko Maďarsko |
2023 Duisburg | Shuai Changwen Lin Wenjun Čína Čína | Antía Jácome María Corbera Španělsko Španělsko | Lisa Jahn Hedi Kliemke Německo Německo |
C2 500 metrů
Rok / Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2011 Szeged | Laurence Vincent-Lapointe Mallorie Nicholson Kanada Kanada | Anastasia Ganina Natalia Marasanova Rusko Rusko | Kincső Takács Gyöngyvér Baravics Maďarsko Maďarsko |
2013 Duisburg | Laurence Vincent-Lapointe Sara-Jane Caumartin Kanada Kanada | Zsanett Lakatos Kincső Takács Maďarsko Maďarsko | Nancy Millan Maria Mailliard Chile Chile |
2014 Moskva | Zsanett Lakatos Kincső Takács Maďarsko Maďarsko | Daryna Kastsiuchenka Kamila Bobr Bělorusko Bělorusko | Natalia Marasanova Olesia Romasenko Rusko Rusko |
2015 Milan | Daryna Kastsiuchenka Kamila Bobr Bělorusko Bělorusko | Maria Kazakova Olesia Romasenko Rusko Rusko | Kincsö Takács Zsanett Lakatos Maďarsko Maďarsko |
2017 Račice | Katie Vincent Laurence Vincent-Lapointe Kanada Kanada | Irina Andreeva Olesia Romasenko Rusko Rusko | Kamila Bobr Alena Nazdrova Bělorusko Bělorusko |
2018 Montemor-o-Velho | Katie Vincent Laurence Vincent-Lapointe Kanada Kanada | Virág Balla Kincső Takács Maďarsko Maďarsko | Nadzeya Makarchanka Volha Klimava Bělorusko Bělorusko |
2019 Szeged | Sun Mengya Xu Shixiao Čína Čína | Kincső Takács Virág Balla Maďarsko Maďarsko | Volha Klimava Nadzeya Makarchanka Bělorusko Bělorusko |
2021 Kodaň | Ljudmyla Luzanová Anastasiia Chetverikova Ukrajina Ukrajina | Alena Nazdrova Nadzeya Makarchanka Bělorusko Bělorusko | Yarisleidis Cirilo Duboys Katherin Nuevo Segura Kuba Kuba |
2022 Dartmouth | Xu Shixiao Sun Mengya Čína Čína | Ljudmyla Luzanová Anastasiia Chetverikova Ukrajina Ukrajina | Giada Bragato Bianka Nagy Maďarsko Maďarsko |
2023 Duisburg | Xu Shixiao Sun Mengya Čína Čína | Antía Jácome María Corbera Španělsko Španělsko | Sloan MacKenzie Katie Vincent Kanada Kanada |
C2 mix 200 m
Rok / Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2021 Kodaň | Irina Andreeva Ivan Shtyl (RCF) | Michał Łubniewski Dorota Borowska Polsko Polsko | Dávid Korisánszky Kincső Takács Maďarsko Maďarsko |
C2 mix 500 m
Rok / Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
2022 Dartmouth | Connor Fitzpatrick Katie Vincent Kanada Kanada | Sebastian Brendel Sophie Koch Německo Německo | Aleksander Kitewski Sylwia Szczerbińska Polsko Polsko |
2023 Duisburg | Connor Fitzpatrick Katie Vincent Kanada Kanada | Wiktor Głazunow Sylwia Szczerbińska Polsko Polsko | Olympia della Giustina Daniele Santini Itálie Itálie |
Externí odkazy
- Oficiální stránky Mezinárodní kanoistické federace ICF
- Oficiální stránky Českého svazu kanoistů ČSK
Mistrovství světa v rychlostní kanoistice | |
---|---|
Vaxholm 1938 • Londýn 1948 • Kodaň 1950 • Mâcon 1954 • Praha 1958 • Jajce 1963 • Východní Berlín 1966 • Kodaň 1970 • Bělěhrad 1971 • Tampere1973 • Ciudad de México 1974 • Bělehrad 1975 • Sofie 1977 • Bělehrad 1978 • Duisburg 1979 • Nottingham 1981 • Bělehrad 1982 • Tampere 1983 • Mechelen 1985 • Montréal 1986 • Duisburg 1987 • Plovdiv 1989 • Poznaň 1990 • Paříž 1991 • Kodaň 1993 • Ciudad de México 1994 • Duisburg 1995 • Dartmouth 1997 • Szeged 1998 • Milán 1999 • Poznaň 2001 • Sevilla 2002 • Gainesville 2003 • Záhřeb 2005 • Szeged 2006 • Duisburg 2007 • Dartmouth 2009 • Poznaň 2010 • Szeged 2011 • Duisburg 2013 • Moskva 2014 • Milán 2015 • Račice 2017 • Montemor-o-Velho 2018 • Szeged 2019 • Kodaň 2021 • Halifax 2022 • Duisburg 2023 • Milán 2025 | |
Seznamy medailistů - muži (kajak) | K1 200 m • K1 500 m • K1 1000 m • K1 5000 m • K2 200 m • K2 500 m • K2 1000 m • K4 500 m • K4 1000 m • K2 mix 200 m ukončené discilíny: K1 10000 m • K2 10000 m • K1 4 x 200 m štafeta • K1 4 x 500 m štafeta • K4 200 m • K4 10000 m |
Seznamy medailistů - muži (kánoe) | C1 200 m • C1 500 m • C1 1000 m • C1 5000 m • C2 200 m • C2 500 m • C2 1000 m • C2 mix 200 m ukončené discilíny: C1 10000 m • C1 4 x 200 m štafeta • C2 10000 m • C4 200 m • C4 500 m • C4 1000 m |
Seznamy medailistek - ženy (kánoe) | C1 200 m • C1 500 m • C1 5000 m • C2 200 m • C2 500 m • C2 mix 200 m |
Seznamy medailistek - ženy (kajak) |
Portály: Sport