Mistrovství světa v silniční cyklistice mužů – časovka družstev
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Tento článek není dostatečně ozdrojován, a může tedy obsahovat informace, které je třeba ověřit.
Jste-li s popisovaným předmětem seznámeni, pomozte doložit uvedená tvrzení doplněním referencí na věrohodné zdroje.
Časovka mužských družstev byla součástí Mistrovství světa v silniční cyklistice v letech 1962 až 1994, jezdila se na trati 100 km a zúčastnila se jí čtyřčlenná národní družstva. V letech 2012 až 2018 se jezdila v rámci Mistrovství světa časovka mužských týmů, které se zúčastnily šestičlenné týmy složené z jezdců různých národností.
Časovka družstev
Lp. | Rok | Km | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | MS 1962 | 100,0 | Salò | Mario Maino Antonio Tagliani Dino Zandegù Danilo Grassi | Ole Ritter Vagn Bangsburg Mogens Tvilling Ole Krøier | Rubén Etchebarne Juan José Timón Vid Cencic René Pezzati |
2 | MS 1963 | 100,0 | Ronse | Michel Bechet Dominique Motte Marcel Ernest Bidault Georges Chappe | Mario Maino Pasquale Fabbri Danilo Grassi Dino Zandegù | Viktor Kapitonov Jurij Melichov Gajnan Sajdchužin Anatolij Olizarenko |
3 | MS 1964 | 100,0 | Sallanches | Severino Andreoli Luciano Dalla Bona Pietro Guerra Ferruccio Manza | Luis Pedro Santamarina Ramón Sáez José Ramon Goyeneche Ginés Garcia Peran | René Heuvelmans Roland De Neve Roland Van de Ryse Albert Van Vlierberghe |
4 | MS 1965 | 100,0 | Lasarte-Oria | Pietro Guerra Luciano Dalla Bona Mino Denti Giuseppe Soldi | Ventura Díaz Arrey José-Manuel Lopéz José Manuel Lasa Domingo Perurena | André Desvages Gerard Swertvaeger Henri Heintz Claude Lechatelier |
5 | MS 1966 | 100,0 | Nürburgring | Verner Blaudzun Jørgen Emil Hansen Fleming Wisborg Ole Højlund | Eddy Beugels Harry Steevens Tiemen Groen Marinus Wagtmans | Attilio Benfatto Luciano Dalla Bona Pietro Guerra Mino Denti |
6 | MS 1967 | 96,4 | Heerlen | Gösta Pettersson Sture Pettersson Erik Pettersson Tomas Pettersson | Henning Petersen Leif Mortensen Jørgen Emil Hansen Verner Blaudzun | Lorenzo Bosisio Benito Pigato Vittorio Marcelli Flavio Martini |
7 | MS 1968 | 100,0 | Montevideo | Gösta Pettersson Sture Pettersson Erik Pettersson Tomas Pettersson | Walter Bürki Robert Thalmann Erich Spahn Bruno Hubschmid | Benito Pigato Giovanni Bramucci Vittorio Marcelli Flavio Martini |
8 | MS 1969 | 96,9 | Brno | Gösta Pettersson Sture Pettersson Erik Pettersson Tomas Pettersson | Leif Mortensen Jørn Lund Jørgen Emil Hansen Mogens Frey | Xaver Kurmann Bruno Hubschmid Josef Fuchs Walter Bürki |
9 | MS 1970 | 96,9 | Leicester | Valerij Jardy Viktor Sokolov Valerij Lichačev Boris Šuchov | František Řezáč Petr Matoušek Milan Puzrla Jiří Mainuš | Fedor den Hertog Popke Oosterhof Tino Tabak Adri Duyker |
10 | MS 1971 | 100,0 | Mendrisio | Gustaaf Hermans Gustaaf Van Cauter Louis Verreydt Ludo Vanderlinden | Fedor den Hertog Adri Duyker Frits Schur Aad van den Hoek | Edward Barcik Stanisław Szozda Jan Smyrak Lucjan Lis |
11 | MS 1973 | 100,0 | Barcelona | Tadeusz Mytnik Lucjan Lis Stanisław Szozda Ryszard Szurkowski | Gennadij Komnatov Siergiej Sinicyn Boris Šuchov Jurij Michajlov | Tord Filipsson Lennart Fagerlund Leif Hansson Sven-Åke Nilsson |
12 | MS 1974 | 100,0 | Montréal | Tord Filipsson Lennart Fagerlund Bernt Johansson Sven-Åke Nilsson | Gennadij Komnatov Valerij Čaplygin Vladimir Kaminskij Rinat Šarafulin | Hans-Joachim Hartnick Karl-Dietrich Diers Gerhard Lauke Horst Tischoff |
13 | MS 1975 | 100,0 | Yvoir | Tadeusz Mytnik Mieczysław Nowicki Ryszard Szurkowski Stanisław Szozda | Gennadij Komnatov Aavo Pikkuus Vladimir Kaminskij Valerij Čaplygin | Petr Matoušek Vlastimil Moravec Vladimír Vondráček Petr Bucháček |
14 | MS 1977 | 100,0 | San Cristóbal | Valerij Čaplygin Aavo Pikkuus Vladimir Kaminskij Anatolij Čukanov | Mirko Bernardi Mauro De Pellegrin Vito Da Ros Dino Porrini | Tadeusz Mytnik Mieczysław Nowicki Czesław Lang Stanisław Szozda |
15 | MS 1978 | 100,0 | Nürburgring | Bert Oosterbosch Jan van Houwelingen Guus Bierings Bart van Est | Aavo Pikkuus Vladimir Kaminskij Vladimir Kuzněcov Algirdas Guzavičius | Gilbert Glaus Stefan Mutter Richard Trinkler Kurt Ehrensperger |
16 | MS 1979 | 100,0 | Valkenburg | Bernd Drogan Hans-Joachim Hartnick Falk Boden Andreas Petermann | Witold Plutecki Stefan Ciekański Jan Jankiewicz Czesław Lang | Geir Digerud Jostein Wilmann Hans Petter Ødegaard Morten Sæther |
17 | MS 1981 | 100,0 | Praha | Bernd Drogan Falk Boden Mario Kummer Olaf Ludwig | Sergej Kadackij Oleg Logvin Jurij Kaširin Anatolij Jarkin | Milan Jurčo Michal Klasa Alipi Kostadinov Jiří Škoda |
18 | MS 1982 | 100,0 | Goodwood | Frits van Bindsbergen Maarten Ducrot Gerrit Solleveld Gerard Schipper | Alfred Achermann Daniel Heggli Richard Trinkler Urs Zimmermann | Oleg Logvin Jurij Kaširin Sergej Voronin Oleg Čujda |
19 | MS 1983 | 100,0 | Altenrhein | Jurij Kaširin Oleg Čujda Sergej Novolokin Aleksandr Zinovjev | Benno Wiss Othmar Häfliger Daniel Heggli Heinz Imboden | Dag Hopen Hans Petter Ødegaard Terje Gjengaard Tom Pedersen |
20 | MS 1985 | 100,0 | Giavera del Montello | Alexandr Zinovjev Igor Sumnikov Viktor Klimov Vasilij Ždanov | Vladimír Hrůza Milan Křen Michal Klasa Milan Jurčo | Eros Poli Claudio Vandelli Massimo Podenzana Marcello Bartalini |
21 | MS 1986 | 100,0 | Colorado Springs | Rob Harmeling John Talen Tom Cordes Gerrit De Vries | Flavio Vanzella Mario Scirea Massimo Podenzana Eros Poli | Uwe Ampler Mario Kummer Uwe Raab Dan Radtke |
22 | MS 1987 | 100,0 | Villach | Roberto Fortunato Eros Poli Mario Scirea Flavio Vanzella | Viktor Klimov Asjat Saitov Igor Sumnikov Jevgenij Zagriebielnyj | Helmut Wechselberger Bernard Rassinger Mario Traxl Johann Lienhart |
23 | MS 1989 | 100,0 | Chambéry | Mario Kummer Maik Landsmann Jan Schur Falk Boden | Zenon Jaskuła Joachim Halupczok Marek Leśniewski Andrzej Sypytkowski | Jurij Manuilov Viktor Klimov Jevgenij Zagriebelnyj Oleg Galkin |
24 | MS 1990 | 100,0 | Ucunomija | Oleg Galkin Ruslan Zotov Igor Patenko Aleksandr Markovič | Maik Landsmann Uwe Peschel Uwe Berndt Falk Boden | Rolf Aldag Kai Hundertmarck Raimund Lehnert Michael Rich |
25 | MS 1991 | 99,1 | Stuttgart | Flavio Anastasia Luca Colombo Gianfranco Contri Andrea Peron | Bernd Dittert Michael Rich Uwe Berndt Uwe Peschel | Stig Kristiansen Johnny Sæther Roar Skaane Bjørn Stenersen |
26 | MS 1993 | 100,0 | Oslo | Rossano Brasi Gianfranco Contri Rosario Fina Cristian Salvato | Christian Meyer Uwe Peschel Michael Rich Andreas Walzer | Roman Jeker Beat Meister Markus Kennel Roland Meier |
27 | MS 1994 | 100,0 | Agrigento | Cristian Salvato Gianfranco Contri Gianluca Colombo Dario Andriotto | Jean François Anti Dominique Bozzi Pascal Deramé Christophe Moreau | Ralf Grabsch Uwe Peschel Michael Rich Jan Schaffrath |
Časovka týmů
Mistrovství světa v silniční cyklistice | |
---|---|
Ročníky MS | 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |
Muži | silniční závod • časovka jednotlivců • závod amatérů (ukončeno v roce 1995) • časovka družstev (ukončeno) |
Ženy | |
Muži do 23 let | |
Ženy do 23 let | silniční závod do 23 let • časovka jednotlivců do 23 let |
Junioři | |
Juniorky |
Portály: Cyklistika