Seznam medailistů na mistrovství světa – chůze na 50 km
Chůze na 50 kilometrů patří v kategorii mužů do programu mistrovství světa od prvního ročníku v roce 1983. Ženy tuto trať poprvé absolvovaly na světovém šampionátu v roce 2017.
Rekordmani mistrovství světa v atletice
- Muži - Yohann Diniz
- Ženy - Inês Henriquesová
Muži (50 km)
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MS 1983 | Helsinky | Ronald Weigel | 3:43:08 | José Marin | Sergej Jung |
MS 1987 | Řím | Hartwig Gauder | 3:40:53 | Ronald Weigel | Vjačeslav Ivaněnko |
MS 1991 | Tokio | Alexandr Potašov | 3:53:09 | Andrej Perlov | Hartwig Gauder |
MS 1993 | Stuttgart | Jesus Angel Garcia | 3:41:41 | Valentin Kononen | Valerij Spicyn |
MS 1995 | Göteborg | Valentin Kononen | 3:43:42 | Giovanni Perricelli | Robert Korzeniowski |
MS 1997 | Athény | Robert Korzeniowski | 3:44:46 | Jesus Angel Garcia | Miguel Angel Rodriguez |
MS 1999 | Sevilla | Ivano Brugnetti | 3:44:23 | Nikolaj Matjušin | Curt Clausen |
MS 2001 | Edmonton | Robert Korzeniowski | 3:42:08 | Jesus Angel Garcia | Edgar Hernandez |
MS 2003 | Paříž | Robert Korzeniowski | 3:36:03 | German Skurygin | Andreas Erm |
MS 2005 | Helsinky | Sergej Kirďapkin | 3:38:08 | Alexej Vojevodin | Alex Schwazer |
MS 2007 | Ósaka | Nathan Deakes | 3:43:53 | Yohan Diniz | Alex Schwazer |
MS 2009 | Berlín | Sergej Kirďapkin | 3:43:53 | Trond Nymark | Jesus Angel Garcia |
MS 2011 | Tegu | Děnis Nižegorodov | 3:42:45 | Jared Tallent | Si Tianfeng |
MS 2013 | Moskva | Robert Heffernan | 3:37:56 | Michail Ryžov | Jared Tallent |
MS 2015 | Peking | Matej Tóth | 3:40:32 | Jared Tallent | Takajuki Tanii |
MS 2017 | Londýn | Yohann Diniz | 3:33:12 – RMS | Hirooki Arai | Kai Kobayashi |
MS 2019 | Dauhá | Júsuke Suzuki | 4:04:20 | João Vieira | Evan Dunfee |
Muži (35 km)
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MS 2022 | Eugene | Massimo Stano | 2:23:14 | Masatora Kawano | Perseus Karlström |
MS 2023 | Budapešť | Álvaro Martín | 2:24:30 | Brian Pintado | Masatora Kawano |
Ženy (50 km)
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MS 2017 | Londýn | Inês Henriquesová | 4:05:56 | Hang Yin | Yang Shuqing |
MS 2019 | Dauhá | Liang Žuej | 4:23:26 | Li Maocuo | Eleonora Anna Giorgi |
Ženy (35 km)
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
MS 2022 | Eugene | Kimberly García | 2:39:16 | Katarzyna Zdziebło | Qieyang Shijie |
MS 2023 | Budapešť | María Pérez García | 2:38:40 | Kimberly Garcíaová Leónová | Antigoni Ntrismpiotiová |
Související články
- Přehled československých medailí na mistrovství světa v atletice
- Přehled českých medailí na mistrovství světa v atletice
Atletika | |
---|---|
Sprinty | |
Překážky | |
Střední tratě | |
Dlouhé tratě | |
Štafety | |
Sportovní chůze | |
Vrhy a hody | |
Skoky | |
Víceboje |
Medailisté na Mistrovství světa v atletice | |
---|---|
Muži | 100 m • 200 m • 400 m • 800 m • 1500 m • 5000 m • 10 000 m • Maraton • Chůze na 20 km • Chůze na 50 km/35 km • 110 m př. • 400 m překážek • 3000 m překážek • Výška • Dálka • Tyč • Trojskok • Koule • Disk • Kladivo • Oštěp • Víceboj • Štafeta 4 x 100 m • Štafeta 4 x 400 m • Smíšené štafeta 4 x 400 m |
Ženy | 100 m • 200 m • 400 m • 800 m • 1500 m • 3000 m • 5000 m • 10 000 m • Maraton • Chůze na 20 km • Chůze na 50 km/35 km • 100 m př. • 400 m překážek • 3000 m překážek • Výška • Dálka • Tyč • Trojskok • Koule • Disk • Kladivo • Oštěp • Víceboj • Štafeta 4 x 100 m • Štafeta 4 x 400 m |
Přehled československých medailí na MS a HMS Přehled českých medailí na MS a HMS |
Portály: Sport