Seznam medailistek na mistrovství Evropy v biatlonu – vytrvalostní závod žen
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Související informace naleznete také v článku Mistrovství Evropy v biatlonu.
Seznam medailistek na mistrovství Evropy v biatlonu z vytrvalostního závodu žen představuje chronologický přehled stupňů vítězů ve vytrvalostních závodech žen na 15 km na Mistrovství Evropy konaného pravidelně od roku 1994.
Vytrvalostní závod mužů byl na evropský šampionát zařazen poprvé v roce 1994 a s výjimkou let 2016 a 2020 v něm závodnice soutěží každý rok.
Seznam vítězek
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1994 | Kontiolahti | Halina Pitońová | Martina Jasiková | Irina Milešinová |
1995 | Le Grand-Bornand | Swiatłana Paramyhina | Nina Łemesz | Emmanuelle Claretová |
1996 | Ridnaun | Andreja Grasičová | Olga Mielnik | Anna Stera |
1997 | Windischgarsten | Katja Beer | Albina Achatowa | Soňa Mihoková |
1998 | Minsk | Naděžda Talanovová | Natalia Permiakowa | Irina Diaczkowa |
1999 | Iževsk | Kathi Schwaab | Natalja Sokołowa | Ludmiła Łysenko |
2000 | Zakopané | Iwa Karagiozowa | Olga Romasko | Simone Denkinger |
2001 | Haute Maurienne | Oksana Jakowlewa | Christelle Gros | Iwa Karagiozowa |
2002 | Kontiolahti | Radka Popowa | Irina Malgina | Irena Česneková |
2003 | Forni Avoltri | Jelena Chrustalewa | Ołena Petrowa | Ina Menzel |
2004 | Minsk | Ekaterina Dafovská | Alena Zubrylava | Pavlina Filipovová |
2005 | Novosibirsk | Světlana Išmuratovová | Sabrina Buchholz | Anna Bogalijová |
2006 | Langdorf-Arberse | Pavlina Filipovová | Martina Halinárová | Soňa Mihoková |
2007 | Bansko | Oksana Jakowlewa | Ludmiła Ananko | Magdalena Gwizdońová |
2008 | Nové Město | Natalia Lewczenkowa | Kjersti Isaksen | Lilija Jefremowa |
2009 | Ufa | Juliane Döllová | Anne Preußlerová | Lubov Pietrovová |
2010 | Otepää | Kathrin Hitzerová | Diana Rasimovičiūtė | Franziska Hildebrandová |
2011 | Ridnaun | Juliane Döllová | Olena Pidhrušná | Jekatěrina Glazyrinová |
2012 | Osrblie | Anastasija Zagorujková | Juliane Döllová | Carolin Henneckeová |
2013 | Bansko | Anastasija Zagorujková | Ane Skrove Nossumová | Monika Hojniszová |
2014 | Nové Město na Moravě | Audrey Vaillancourtová | Anastasija Kalinová | Iryna Kryuková |
2015 | Otepää | Luminița Pișcoranová | Christina Riederová | Jekatěrina Jurlovová |
2016 | Ťumeň | nebyl na programu | ||
2017 | Dušníky | Irina Starychová | Světlana Slepcovová | Anastasija Merkušinová |
2018 | Ridnaun | Chloé Chevalierová | Alexia Runggaldierová | Viktorija Slivkovová |
2019 | Raubiči | Hanna Öbergová | Julija Żurawoková | Iryna Kryuková |
2020 | Raubiči | nebyl na programu | ||
2021 | Dušníky | Monika Hojniszová | Anastasija Merkušinová | Larisa Kuklinová |
2022 | Velký Javor | Jevgenija Burtasovová | Alina Stremousová | Natalja Gerbulovová |
2023 | Lenzerheide | Lisa Maria Sparková | Julija Džymová | Selina Grotianová |
2024 | Brezno-Osrblie | Maren Kirkeeideová | Alina Stremousová | Ema Kapustová |
Mistrovství Evropy v biatlonu | |
---|---|
Kontiolahti 1994 • Le Grand-Bornand 1995 • Ridnaun 1996 • Windischgarsten 1997 • Minsk 1998 • Iževsk 1999 • Zakopane 2000 • Haute Maurienne 2001 • Kontiolahti 2002 • Forni Avoltri 2003 • Minsk 2004 • Novosibirsk 2005 • Langdorf 2006 • Bansko 2007 • Nové Město na Moravě 2008 • Ufa 2009 • Otepää 2010 • Ridnaun 2011 • Osrblie 2012 • Bansko 2013 • Nové Město na Moravě 2014 • Otepää 2015 • Ťumeň 2016 • Dušníky 2017 • Ridnaun 2018 • Raubiči 2019 • Raubiči 2020 • Dušníky 2021 • Velký Javor 2022 • Lenzerheide 2023 • Osrblie 2024 • Martell 2025 • Sjusjøen 2026 | |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené |
Portály: Sport