Závody v short tracku na 1000 m mužů na Zimních olympijských hrách 2018 proběhly 13. a 17. února 2018 ve sportovní hale Gangneung Ice Arena v Kangnungu v Jižní Koreji.
Výsledky
P | Jméno | Rozjížďky | | Čtvrtfinále | | Semifinále | | Finále B | Finále A |
01 | Samuel Girard (CAN) | 1:23,894 | Q | 1:24,289 | Q | 1:25,102 | QA* | | 1:24,650 |
02 | John-Henry Krueger (USA) | 1:25,913 | Q | 1:24,598 | Q* | 1:24,187 | QA | | 1:24,864 |
03 | So I-ra (KOR) | 1:24,734 | Q | 1:24,053 | Q | 1:24,252 | QA | | 1:31,619 |
04 4. | Im Hjo-čun (KOR) | 1:23,971 | Q | 1:24,095 | Q | 1:26,463 | QA | | 1:33,312 |
05 5. | Rjósuke Sakazume (JPN) | | Q* | 1:24,099 | Q | 1:24,317 | QB | 1:27,522 | |
06 6. | Semjon Jelistratov (OAR) | 1:23,979 | Q | 1:23,893 | Q | 1:26,773 | QB | 1:27,621 | |
07 7. | Yuri Confortola (ITA) | 1:25,297 | Q | 1:24,383 | Q | 1:26,626 | QB | 1:27,712 | |
08 8. | Shaolin Sándor Liu (HUN) | 1:31,547 | Q | 1:24,012 | Q | 1:26,488 | QA | | DQ |
09 9. | Charles Hamelin (CAN) | 1:23,407 | Q | 1:24,015 | Q | DQ | | | |
10. | Itzhak de Laat (NED) | 1:24,639 | Q | 1:24,423 | | | | | |
11. | Roberto Puķītis (LAT) | 1:31,635 | Q | 1:24,022 | | | | | |
12. | Thibaut Fauconnet (FRA) | 1:24,381 | Q | 1:24,344 | | | | | |
13. | Kazuki Jošinaga (JPN) | 1:24,030 | Q | 1:24,649 | | | | | |
14. | Farrell Treacy (GBR) | 1:26,762 | Q | 1:25,080 | | | | | |
15. | Roberts Zvejnieks (LAT) | 1:26,408 | Q* | 1:24,306 | | | | | |
16. | Sjinkie Knegt (NED) | 1:23,823 | Q | DQ | | | | | |
17. | Hwang Te-hon (KOR) | 1:24,457 | Q | DQ | | | | | |
18. | Wu Ta-ťing (CHN) | 1:23,463 | Q | DQ | | | | | |
19. | Sebastien Lepape (FRA) | 1:23,489 | | | | | | | |
20. | Charle Cournoyer (CAN) | 1:24,051 | | | | | | | |
21. | Keita Watanabe (JPN) | 1:24,078 | | | | | | | |
22. | Tommaso Dotti (ITA) | 1:25,369 | | | | | | | |
23. | Joshua Cheetham (GBR) | 1:26,223 | | | | | | | |
24. | J,R, Celski (USA) | 1:31,812 | | | | | | | |
25. | Nurbergen Džumagadzijev (KAZ) | 1:24,271 | | | | | | | |
26. | Daan Breeuwsma (NED) | 1:24,429 | | | | | | | |
27. | Alexander Šulginov (OAR) | 1:31,133 | | | | | | | |
| Chan Tchien-jü (CHN) | DQ | | | | | | | |
| Žen C'-wej (CHN) | DQ | | | | | | | |
| Pavel Sitnikov (OAR) | DQ | | | | | | | |
| Vladislav Bykanov (ISR) | DQ | | | | | | | |
| Shaoang Liu (HUN) | DQ | | | | | | | |
Reference: [1]
Podrobné výsledky
Rozjížďky
- Datum: 13.2.2018
- Začátek závodu: 19:26 KST
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R1 | 1. | 3 | 44 | John-Henry Krueger (USA) | 1:25,913 | Q |
2. | 4 | 48 | Farrell Treacy (GBR) | 1:26,762 | Q |
3. | 2 | 20 | Rjósuke Sakazume (JPN) | | Q* |
| 1 | 5 | Shaoang Liu (HUN) | DQ | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R2 | 1. | 4 | 189 | Im Hjo-čun (KOR) | 1:23,971 | Q |
2. | 3 | 73 | Kazuki Jošinaga (JPN) | 1:24,030 | Q |
3. | 1 | 15 | Charle Cournoyer (CAN) | 1:24,051 | |
4. | 2 | 17 | Daan Breeuwsma (NED) | 1:24,429 | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R3 | 1. | 1 | 3 | Samuel Girard (CAN) | 1:23,894 | Q |
2. | 2 | 12 | Semjon Jelistratov (OAR) | 1:23,979 | Q |
3. | 4 | 19 | Keita Watanabe (JPN) | 1:24,078 | |
4. | 3 | 41 | Nurbergen Džumagadzijev (KAZ) | 1:24,271 | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R4 | 1. | 3 | 2 | Sjinkie Knegt (NED) | 1:23,823 | Q |
2. | 1 | 32 | Thibaut Fauconnet (FRA) | 1:24,381 | Q |
3. | 4 | 23 | Roberts Zvejnieks (LAT) | 1:26,408 | Q* |
| 2 | 16 | Žen C'-wej (CHN) | DQ | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R5 | 1. | 1 | 8 | Charles Hamelin (CAN) | 1:23,407 | Q |
2. | 4 | 6 | Wu Ta-ťing (CHN) | 1:23,463 | Q |
3. | 2 | 128 | Sebastien Lepape (FRA) | 1:23,489 | |
4. | 3 | 82 | Alexander Šulginov (OAR) | 1:31,133 | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R6 | 1. | 3 | 65 | Itzhak de Laat (NED) | 1:24,639 | Q |
2. | 1 | 1 | So I-ra (KOR) | 1:24,734 | Q |
3. | 4 | 27 | Tommaso Dotti (ITA) | 1:25,369 | |
| 2 | 9 | Chan Tchien-jü (CHN) | DQ | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R7 | 1. | 2 | 58 | Hwang Te-hon (KOR) | 1:24,457 | Q |
2. | 1 | 105 | Yuri Confortola (ITA) | 1:25,297 | Q |
3. | 4 | 34 | Joshua Cheetham (GBR) | 1:26,223 | |
| 3 | 22 | Vladislav Bykanov (ISR) | DQ | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R8 | 1. | 2 | 10 | Shaolin Sándor Liu (HUN) | 1:31,547 | Q |
2. | 4 | 204 | Roberto Puķītis (LAT) | 1:31,635 | Q |
3. | 3 | 13 | J.R. Celski (USA) | 1:31,812 | |
| 1 | 74 | Pavel Sitnikov (OAR) | DQ | |
Čtvrtfinále
- Datum: 17.2.2018
- Začátek závodu: 19:44 KST
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
Č1 | 1. | 4 | 1 | So I-ra (KOR) | 1:24.053 | Q |
2. | 1 | 189 | Im Hjo-čun (KOR) | 1:24.095 | Q |
3. | 2 | 32 | Thibaut Fauconnet (FRA) | 1:24.344 | |
| 3 | 58 | Hwang Te-hon (KOR) | DQ | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
Č2 | 1. | 1 | 3 | Samuel Girard (CAN) | 1:24.289 | Q |
2. | 4 | 105 | Yuri Confortola (ITA) | 1:24.383 | Q |
3. | 3 | 65 | Itzhak de Laat (NED) | 1:24.423 | |
4. | 2 | 73 | Kazuki Jošinaga (JPN) | 1:24.649 | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
Č3 | 1. | 2 | 12 | Semjon Jelistratov (OAR) | 1:23.893 | Q |
2. | 5 | 20 | Rjósuke Sakazume (JPN) | 1:24.099 | Q |
3. | 3 | 44 | John-Henry Krueger (USA) | 1:24.598 | Q* |
4. | 4 | 48 | Farrell Treacy (GBR) | 1:25.080 | |
| 1 | 2 | Sjinkie Knegt (NED) | DQ | |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
Č4 | 1. | 4 | 10 | Shaolin Sándor Liu (HUN) | 1:24.012 | Q |
2. | 1 | 8 | Charles Hamelin (CAN) | 1:24.015 | Q |
3. | 5 | 204 | Roberto Puķītis (LAT) | 1:24.022 | |
4. | 3 | 23 | Roberts Zvejnieks (LAT) | 1:24.306 | |
| 2 | 6 | Wu Ta-ťing (CHN) | DQ | |
Semifinále
- Datum: 17.2.2018
- Začátek závodu: 20:43 KST
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R1 | 1. | 3 | 189 | Im Hjo-čun (KOR) | 1:26.463 | QA |
2. | 2 | 10 | Shaolin Sándor Liu (HUN) | 1:26.488 | QA |
3. | 4 | 105 | Yuri Confortola (ITA) | 1:26.626 | QB |
4. | 1 | 12 | Semjon Jelistratov (OAR) | 1:26.773 | QB |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas | |
R1 | 1. | 5 | 44 | John-Henry Krueger (USA) | 1:24.187 | QA |
2. | 2 | 1 | So I-ra (KOR) | 1:24.252 | QA |
3. | 3 | 20 | Rjósuke Sakazume (JPN) | 1:24.317 | QB |
4. | 4 | 3 | Samuel Girard (CAN) | 1:25.102 | QA* |
| 1 | 8 | Charles Hamelin (CAN) | DQ | |
Finále
- Datum: 17.2.2018
- Začátek závodu: 21:21 KST
| P | SP | SČ | Jméno | Čas |
FB | 1. | 1 | 20 | Rjósuke Sakazume (JPN) | 1:27.522 |
2. | 3 | 12 | Semjon Jelistratov (OAR) | 1:27.621 |
3. | 2 | 105 | Yuri Confortola (ITA) | 1:27.712 |
| P | SP | SČ | Jméno | Čas |
FA | 1. | 3 | 3 | Samuel Girard (CAN) | 1:24.650 |
2. | 1 | 44 | John-Henry Krueger (USA) | 1:24.864 |
3. | 2 | 1 | So I-ra (KOR) | 1:31.619 |
4. | 4 | 189 | Im Hjo-čun (KOR) | 1:33.312 |
| 5 | 10 | Shaolin Sándor Liu (HUN) | DQ |
Reference: [2]
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu short track na Zimních olympijských hrách 2018 – 1000 m muži na Wikimedia Commons
Portály: Sport