Tour de Suisse 2008
72. ročník cyklistického závodu Tour de Suisse se konal od 14. do 22. června 2008. Byl v pořadí devátým závodem kalendáře UCI ProTour 2008. Celkovým vítězem závodu se stal český cyklista Roman Kreuziger. Do čela průběžného pořadí UCI ProTour 2008 se dostal Ital Damiano Cunego.
Trasa závodu
Etapa | Start / cíl | Vzdálenost | Datum | Vítěz etapy | Žlutý trikot |
---|---|---|---|---|---|
1. | Langnau im Emmental – Langnau im Emmental | 146 km | 14. červen | Óscar Freire | Óscar Freire |
2. | Langnau im Emmental – Flums | 197 km | 15. červen | Igor Antón | Igor Antón |
3. | Flums – Gossau | 154 km | 16. červen | Robbie McEwen | |
4. | Gossau – Domat/Ems | 171 km | 17. červen | Robbie McEwen | |
5. | Domat/Ems – Caslano | 190 km | 18. červen | Markus Fothen | |
6. | Quinto – Verbier | 188 km | 19. červen | Kim Kirchen | Kim Kirchen |
7. | Gruyères – Lyss | 171 km | 20. červen | Fabian Cancellara | |
8. | Altdorf – Klausenpass (čas.) | 25 km | 21. červen | Roman Kreuziger | Roman Kreuziger |
9. | Altdorf – Bern | 168 km | 22. červen | Fabian Cancellara |
Trikoty jednotlivých klasifikací
bílomodrý | |||
---|---|---|---|
Celková kl. | Vrchařská kl. | Bodová kl. | Sprinterská kl. |
Celkové výsledky
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
1. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | 35h43'46" |
2. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 49" |
3. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 1'55" |
4. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 2'11" |
5. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 2'37" |
6. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 2'57" |
7. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 2'58" |
8. | Markus Fothen | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 4'08" |
9. | Christian Knees | Německo Německo | Team Milram | + 4'18" |
10. | Laurens ten Dam | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 4'26" |
Vrchařská klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Body |
---|---|---|---|---|
1. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | 45 |
2. | David Loosli | Švýcarsko | Lampre | − 1 |
3. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | − 20 |
4. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | − 21 |
5. | Steve Zampieri | Švýcarsko | Cofidis | − 25 |
6. | José Rujano | Venezuela Venezuela | Caisse d'Epargne | − 26 |
7. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | − 29 |
8. | Iñigo Landaluze | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | − 33 |
9. | Hervé Duclos-Lassalle | Francie Francie | Cofidis | − 34 |
10. | Jérôme Pineau | Francie Francie | Bouygues Télécom | − 35 |
Bodová klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
1. | Fabian Cancellara | Švýcarsko | Team CSC | 50 |
2. | Markus Zberg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | − 1 |
3. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | − 7 |
4. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | − 16 |
5. | Erik Zabel | Německo Německo | Team Milram | − 16 |
6. | Sergej Ivanov | Rusko Rusko | Astana Team | − 18 |
7. | Gerald Ciolek | Německo Německo | Team High Road | − 18 |
8. | Philippe Gilbert | Belgie Belgie | Française des Jeux | − 19 |
9. | Greg Van Avermaet | Belgie Belgie | Silence-Lotto | − 20 |
10. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | − 24 |
Sprinterská klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
1. | René Weissinger | Německo Německo | Volksbank | 24 |
2. | Hervé Duclos-Lassalle | Francie Francie | Cofidis | − 9 |
3. | David Loosli | Švýcarsko | Lampre | − 10 |
4. | Martin Elmiger | Švýcarsko | AG2R-La Mondiale | − 11 |
5. | Johan Van Summeren | Belgie Belgie | Silence-Lotto | − 12 |
6. | Philip Deignan | Irsko Irsko | AG2R-La Mondiale | − 15 |
7. | Pieter Jacobs | Belgie Belgie | Silence-Lotto | − 15 |
8. | Steve Morabito | Švýcarsko | Astana Team | − 18 |
9. | Andreas Dietziker | Švýcarsko | Volksbank | − 18 |
10. | Maarten Tjallingii | Nizozemsko Nizozemsko | Silence-Lotto | − 19 |
Klasifikace mladých jezdců
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
1. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | 35h43'46" |
2. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 2'37" |
3. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 2'57" |
4. | Tanel Kangert | Estonsko Estonsko | AG2R-La Mondiale | + 7'03" |
5. | Vincent Jérôme | Francie Francie | Bouygues Télécom | + 21'53" |
6. | Mathias Frank | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 22'13" |
7. | Mathieu Perget | Francie Francie | Caisse d'Epargne | + 26'21" |
8. | Elias Schmäh | Švýcarsko | Volksbank | + 34'44" |
9. | Greg Van Avermaet | Belgie Belgie | Silence-Lotto | + 34'56" |
10. | Pieter Jacobs | Belgie Belgie | Silence-Lotto | + 35'07" |
Týmová klasifikace
Pořadí | Stáj | Stát | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Astana Team | Lucembursko Lucembursko | 107h24'13" |
2. | Team CSC | Dánsko Dánsko | + 48" |
3. | Team Gerolsteiner | Německo Německo | + 9'21" |
4. | Caisse d'Epargne | Španělsko Španělsko | + 12'03" |
5. | Crédit Agricole | Francie Francie | + 15'23" |
6. | Liquigas | Itálie Itálie | + 17'49" |
7. | Saunier Duval-Scott | Španělsko Španělsko | + 23'48" |
8. | Bouygues Télécom | Francie Francie | + 29'21" |
9. | Lampre | Itálie Itálie | + 30'31" |
10. | AG2R-La Mondiale | Francie Francie | + 30'46" |
Výsledky etap
1. etapa (Langnau im Emmental – Langnau im Emmental; 146 km)
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Óscar Freire | Španělsko Španělsko | Rabobank | 3h42'35" |
2. | Martin Elmiger | Švýcarsko | AG2R-La Mondiale | + 0" |
3. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 0" |
4. | Greg Van Avermaet | Belgie Belgie | Silence-Lotto | + 0" |
5. | Philippe Gilbert | Belgie Belgie | Française des Jeux | + 0" |
6. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 0" |
7. | Eros Capecchi | Itálie Itálie | Saunier Duval-Scott | + 0" |
8. | Markus Zberg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 0" |
9. | Christian Knees | Německo Německo | Team Milram | + 0" |
10. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | + 0" |
… | ||||
36. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 0" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Óscar Freire | Španělsko Španělsko | Rabobank | 3h42'25" |
2. | Martin Elmiger | Švýcarsko | AG2R-La Mondiale | + 4" |
3. | David Loosli | Švýcarsko | Lampre | + 4" |
4. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 6" |
5. | Iñigo Landaluze | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 7" |
6. | Steve Zampieri | Švýcarsko | Cofidis | + 7" |
7. | Greg Van Avermaet | Belgie Belgie | Silence-Lotto | + 10" |
8. | Philippe Gilbert | Belgie Belgie | Française des Jeux | + 10" |
9. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 10" |
10. | Eros Capecchi | Itálie Itálie | Saunier Duval-Scott | + 10" |
… | ||||
39. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 10" |
2. etapa (Langnau im Emmental – Flums; 197 km)
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | 5h00'04" |
2. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 6" |
3. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 6" |
4. | Fränk Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 6" |
5. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 8" |
6. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 11" |
7. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 12" |
8. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 15" |
9. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 30" |
10. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 30" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | 8h42'29" |
2. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 6" |
3. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 12" |
4. | Fränk Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 16" |
5. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 18" |
6. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 21" |
7. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 22" |
8. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 25" |
9. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 40" |
10. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 40" |
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Robbie McEwen | Austrálie Austrálie | Silence-Lotto | 3h50'05" |
2. | Óscar Freire | Španělsko Španělsko | Rabobank | + 0" |
3. | Gerald Ciolek | Německo Německo | Team High Road | + 0" |
4. | Robert Förster | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 0" |
5. | Danilo Napolitano | Itálie Itálie | Lampre | + 0" |
6. | Aljaksandr Usau | Bělorusko Bělorusko | AG2R-La Mondiale | + 0" |
7. | José Joaquín Rojas | Španělsko Španělsko | Caisse d'Epargne | + 0" |
8. | Erik Zabel | Německo Německo | Team Milram | + 0" |
9. | Greg Van Avermaet | Belgie Belgie | Silence-Lotto | + 0" |
10. | Andreas Dietziker | Švýcarsko | Volksbank | + 0" |
… | ||||
92. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 0" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | 12h32'34" |
2. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 6" |
3. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 12" |
4. | Fränk Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 16" |
5. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 18" |
6. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 21" |
7. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 22" |
8. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 25" |
9. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 40" |
10. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 40" |
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Robbie McEwen | Austrálie Austrálie | Silence-Lotto | 4h04'10" |
2. | Óscar Freire | Španělsko Španělsko | Rabobank | + 0" |
3. | Gerald Ciolek | Německo Německo | Team High Road | + 0" |
4. | Leonardo Duque | Kolumbie Kolumbie | Cofidis | + 0" |
5. | Markus Zberg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 0" |
6. | André Korff | Německo Německo | Volksbank | + 0" |
7. | Danilo Napolitano | Itálie Itálie | Lampre | + 0" |
8. | Alexandre Moos | Švýcarsko | BMC Racing Team | + 0" |
9. | Aljaksandr Usau | Bělorusko Bělorusko | AG2R-La Mondiale | + 0" |
10. | Danilo Wyss | Švýcarsko | BMC Racing Team | + 0" |
… | ||||
64. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 0" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | 16h36'44" |
2. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 6" |
3. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 12" |
4. | Fränk Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 16" |
5. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 18" |
6. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 21" |
7. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 22" |
8. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 25" |
9. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 40" |
10. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 40" |
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Markus Fothen | Německo Německo | Team Gerolsteiner | 4h47'31" |
2. | Sergej Ivanov | Rusko Rusko | Astana Team | + 50" |
3. | Markus Zberg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 57" |
4. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | + 57" |
5. | Alexander Bočarov | Rusko Rusko | Crédit Agricole | + 57" |
6. | Stefan Schumacher | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 57" |
7. | Daniel Moreno | Itálie Itálie | Caisse d'Epargne | + 57" |
8. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 57" |
9. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 57" |
10. | Christian Knees | Německo Německo | Team Milram | + 57" |
11. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 57" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | 21h25'12" |
2. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 6" |
3. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 18" |
4. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 21" |
5. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 22" |
6. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 25" |
7. | Markus Fothen | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 31" |
8. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 40" |
9. | Sergej Ivanov | Rusko Rusko | Astana Team | + 50" |
10. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 1'00" |
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | 5h29'23" |
2. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 0" |
3. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 6" |
4. | Sergej Ivanov | Rusko Rusko | Astana Team | + 12" |
5. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 20" |
6. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 20" |
7. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 27" |
8. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 29" |
9. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 31" |
10. | Markus Fothen | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 31" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | 26h54'31" |
2. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 27" |
3. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 33" |
4. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 46" |
5. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 56" |
6. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 58" |
7. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 1'04" |
8. | Sergej Ivanov | Rusko Rusko | Astana Team | + 1'06" |
9. | Markus Fothen | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 1'06" |
10. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 1'13" |
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Fabian Cancellara | Švýcarsko | Team CSC | 3h47'09" |
2. | Erik Zabel | Německo Německo | Team Milram | + 2" |
3. | Robbie McEwen | Austrálie Austrálie | Silence-Lotto | + 2" |
4. | Robert Förster | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 2" |
5. | Danilo Napolitano | Itálie Itálie | Lampre | + 2" |
6. | Danilo Wyss | Švýcarsko | BMC Racing Team | + 2" |
7. | Markus Zberg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 2" |
8. | Anthony Geslin | Francie Francie | Bouygues Télécom | + 2" |
9. | Óscar Freire | Španělsko Španělsko | Rabobank | + 2" |
10. | Sébastien Hinault | Francie Francie | Crédit Agricole | + 2" |
… | ||||
58. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 2" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | 30h41'42" |
2. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 27" |
3. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 33" |
4. | Stijn Devolder | Belgie Belgie | Quick Step | + 46" |
5. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 56" |
6. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 58" |
7. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 1'04" |
8. | Sergej Ivanov | Rusko Rusko | Astana Team | + 1'06" |
9. | Markus Fothen | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 1'06" |
10. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 1'13" |
8. etapa (Altdorf – Klausenpass; časovka 25 km)
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | 1h00'22" |
2. | José Rujano | Venezuela Venezuela | Caisse d'Epargne | + 16" |
3. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 17" |
4. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 54" |
5. | Fränk Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 1'26" |
6. | Jens Voigt | Německo Německo | Team CSC | + 1'35" |
7. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 1'49" |
8. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 2'08" |
9. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 2'20" |
10. | Laurens ten Dam | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 2'50" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | 31h42'31" |
2. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 49" |
3. | Igor Antón | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 1'55" |
4. | Damiano Cunego | Itálie Itálie | Lampre | + 2'11" |
5. | Thomas Lövkvist | Švédsko Švédsko | Team High Road | + 2'37" |
6. | Andy Schleck | Lucembursko Lucembursko | Team CSC | + 2'57" |
7. | Kim Kirchen | Lucembursko Lucembursko | Team High Road | + 2'58" |
8. | Markus Fothen | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 4'08" |
9. | Christian Knees | Německo Německo | Team Milram | + 4'08" |
10. | Laurens ten Dam | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 4'26" |
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Fabian Cancellara | Švýcarsko | Team CSC | 4h01'07" |
2. | Philippe Gilbert | Belgie Belgie | Française des Jeux | + 0" |
3. | Daniel Moreno | Itálie Itálie | Caisse d'Epargne | + 4" |
4. | Matteo Tossatto | Itálie Itálie | Quick Step | + 5" |
5. | Markus Zberg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 8" |
6. | Greg Van Avermaet | Belgie Belgie | Silence-Lotto | + 8" |
7. | Sergej Ivanov | Rusko Rusko | Astana Team | + 8" |
8. | José Joaquín Rojas | Španělsko Španělsko | Caisse d'Epargne | + 8" |
9. | Alessandro Ballan | Itálie Itálie | Lampre | + 8" |
10. | Erik Zabel | Německo Německo | Team Milram | + 8" |
… | ||||
26. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 8" |
Celková klasifikace
- viz celkové výsledky
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Tour de Suisse 2008 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky závodu (DE/FR)
UCI ProTour 2008 | |
---|---|
Leden: | Tour Down Under |
Duben: | Kolem Flander · Kolem Baskicka · Gent–Wevelgem · Amstel Gold Race |
Květen: | Kolem Romandie · Kolem Katalánska |
Červen: | Dauphiné Libéré · Kolem Švýcarska |
Srpen: | Clásica de San Sebastián · Eneco Tour · Velká cena Plouay |
Září: | Kolem Německa · Vattenfall Cyclassics · Kolem Polska |
Říjen: | Finále UCI ProTour |
Tour de Suisse | |
---|---|
Roky | 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1940 • 1941 • 1942 • 1943–1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |
Portály: Cyklistika | Švýcarsko