2024ko Turkiako Itzulia | |
|
Datu orokorrak |
Lasterketa | 59. Turkiako Itzulia |
Txapelketa | 2024 UCI ProSeries 2.Pro |
Etapak | 8 |
Datak | apirilak 21 – 2024.eko apirilak 28 |
Luzera | 1.188,3 km |
Herrialdea | Turkia |
Irteera-lekua | Antalya |
Helduera-lekua | Istanbul |
Taldeak | 25 |
Parte-hartzaileak | 172 |
Amaitu dutenak | 150 |
Bataz besteko abiadura | 45,905 km/o |
Emaitzak |
Txapelduna | Frank van den Broek (Team dsm-firmenich PostNL) |
Txapeldunordea | Merhawi Kudus (Terengganu Cycling Team) |
Hirugarrena | Paul Double (Polti Kometa) |
Puntukako sailkapena | Tobias Lund Andresen (Team dsm-firmenich PostNL) |
Eskalatzailerik onena | Vinzent Dorn (Bike Aid) |
Sprinter onena | Vinzent Dorn (Bike Aid) |
Talderik onena | Q36.5 Pro Cycling Team |
◀2023 | |
Dokumentazioa |
2024ko Turkiako Itzulia txirrindularitza itzuli honen 59. edizioa izan zen. 2024ko apirilaren 21ean hasi eta hilaren 28an amaitu zen.
UCI ProSeriesko 2.1 mailan egon zen eta Frank van den Broek nederlandarrak irabazi zuen.
Taldeak
WorldTeamak (4)ProTeamak (9)- Caja Rural-Seguros RGA
- Team Novo Nordisk
- Polti Kometa
- Bingoal WB
- TDT-Unibet
- VF Group-Bardiani CSF-Faizané
- Burgos-BH
- Corratec-Vini Fantini
- Q36.5 Pro Cycling Team
Talde kontinentalak (12)- Beykoz Belediyesi Spor Türkiye
- Tarteletto-Isorex
- Bike Aid
- China Glory - Mentech Continental Cycling Team
- Terengganu Cycling Team
- Rembe Pro Cycling Team Sauerland
- Sakarya BB Pro Team
- Kinan Racing Team
- Adria Mobil
- Mazowsze Serce Polski
- Spor Toto Cycling Team
- Konya Büyükşehir Belediye Spor
|
|
Etapak
Etapa | Data | Etapako hiriak | type | Luzera (km) | Etapako garailea | Sailkapen orokorreko liderra |
---|
1 | Apik 21 | Antalya – Antalya | | 134,7 | Fabio Jakobsen | Fabio Jakobsen |
2 | Apik 22 | Kemer – Kaş | | 190,6 | Max Kanter | Henri Uhlig |
3 | Apik 23 | Fethiye – Marmaris | | 156,3 | Giovanni Lonardi | Giovanni Lonardi |
4 | Apik 24 | Marmaris – Halikarnaso | | 137,9 | Tobias Lund Andresen | Tobias Lund Andresen |
5 | Apik 25 | Halikarnaso – Kuşadası | | 177,9 | Tobias Lund Andresen | Tobias Lund Andresen |
6 | Apik 26 | Kuşadası – Manisa | | 160,1 | Frank van den Broek | Frank van den Broek |
7 | Apik 27 | Esmirna – Esmirna | | 125,4 | Tobias Lund Andresen | Frank van den Broek |
8 | Apik 28 | Istanbul – Istanbul | | 105,4 | stage neutralised | |
1. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Fabio Jakobsen | Herbehereak | Team dsm-firmenich PostNL | 2 o 56 min 04 s | 2. | Sasha Weemaes | Belgika | Bingoal WB | + 4 s | 3. | Simon Dehairs | Belgika | Alpecin-Deceuninck | + 6 s | 4. | Tomasz Budziński | Polonia | Mazowsze Serce Polski | + 8 s | 5. | Filippo Ridolfo | Italia | Team Novo Nordisk | + 9 s | 6. | Giovanni Lonardi | Italia | Polti Kometa | + 10 s | 7. | Léo Bouvier | Frantzia | Bike Aid | + 10 s | 8. | Daniel Babor | Txekiar Errepublika | Caja Rural-Seguros RGA | + 10 s | 9. | Jensen Plowright | Australia | Alpecin-Deceuninck | + 10 s | 10. | Davide Persico | Italia | Bingoal WB | + 10 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
2. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Henri Uhlig | Alemania | Alpecin-Deceuninck | 7 o 39 min 24 s | 2. | Tobias Lund Andresen | Danimarka | Team dsm-firmenich PostNL | + 2 s | 3. | David Lozano | Espainia | Team Novo Nordisk | + 3 s | 4. | Tomasz Budziński | Polonia | Mazowsze Serce Polski | + 4 s | 5. | Giovanni Lonardi | Italia | Polti Kometa | + 6 s | 6. | Davide Ballerini | Italia | Astana Qazaqstan Team | + 6 s | 7. | Rory Townsend | Irlandako Errepublika | Q36.5 Pro Cycling Team | + 6 s | 8. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 6 s | 9. | Matyáš Kopecký | Txekiar Errepublika | Team Novo Nordisk | + 6 s | 10. | Kenneth Van Rooy | Belgika | Bingoal WB | + 6 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
3. etapa
Etapako sailkapena |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Giovanni Lonardi | Italia | Polti Kometa | 3 o 24 min 57 s | 2. | Enrico Zanoncello | Italia | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | + 0 s | 3. | Max Kanter | Alemania | Astana Qazaqstan Team | + 0 s | 4. | Matyáš Kopecký | Txekiar Errepublika | Team Novo Nordisk | + 0 s | 5. | Iúri Leitão | Portugal | Caja Rural-Seguros RGA | + 0 s | 6. | Henri Uhlig | Alemania | Alpecin-Deceuninck | + 0 s | 7. | Sebastián Mora | Espainia | Burgos-BH | + 0 s | 8. | Kenneth Van Rooy | Belgika | Bingoal WB | + 0 s | 9. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 0 s | 10. | Rory Townsend | Irlandako Errepublika | Q36.5 Pro Cycling Team | + 0 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Giovanni Lonardi | Italia | Polti Kometa | 11 o 04 min 17 s | 2. | Enrico Zanoncello | Italia | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | + 4 s | 3. | Henri Uhlig | Alemania | Alpecin-Deceuninck | + 4 s | 4. | Tobias Lund Andresen | Danimarka | Team dsm-firmenich PostNL | + 6 s | 5. | Filippo Conca | Italia | Q36.5 Pro Cycling Team | + 7 s | 6. | David Lozano | Espainia | Team Novo Nordisk | + 7 s | 7. | Tomasz Budziński | Polonia | Mazowsze Serce Polski | + 8 s | 8. | Willie Smit | Hegoafrika | China Glory-Mentech Continental Cycling Team | + 9 s | 9. | Rory Townsend | Irlandako Errepublika | Q36.5 Pro Cycling Team | + 10 s | 10. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 10 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
4. etapa
Etapako sailkapena |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Tobias Lund Andresen | Danimarka | Team dsm-firmenich PostNL | 3 o 29 min 42 s | 2. | Danny van Poppel | Herbehereak | Bora-Hansgrohe | + 0 s | 3. | Henri Uhlig | Alemania | Alpecin-Deceuninck | + 0 s | 4. | Sebastian Nielsen | Danimarka | TDT-Unibet Cycling Team | + 0 s | 5. | Matyáš Kopecký | Txekiar Errepublika | Team Novo Nordisk | + 0 s | 6. | Max Kanter | Alemania | Astana Qazaqstan Team | + 0 s | 7. | Thomas Joseph | Belgika | Tarteletto-Isorex | + 0 s | 8. | Lander Loockx | Belgika | TDT-Unibet Cycling Team | + 0 s | 9. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 0 s | 10. | Marco Tizza | Italia | Bingoal WB | + 0 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Tobias Lund Andresen | Danimarka | Team dsm-firmenich PostNL | 14 o 33 min 55 s | 2. | Giovanni Lonardi | Italia | Polti Kometa | + 4 s | 3. | Henri Uhlig | Alemania | Alpecin-Deceuninck | + 4 s | 4. | Danny van Poppel | Herbehereak | Bora-Hansgrohe | + 8 s | 5. | Filippo Conca | Italia | Q36.5 Pro Cycling Team | + 11 s | 6. | David Lozano | Espainia | Team Novo Nordisk | + 11 s | 7. | Tomasz Budziński | Polonia | Mazowsze Serce Polski | + 12 s | 8. | Willie Smit | Hegoafrika | China Glory-Mentech Continental Cycling Team | + 13 s | 9. | Manuele Tarozzi | Italia | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | + 13 s | 10. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 14 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
5. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Tobias Lund Andresen | Danimarka | Team dsm-firmenich PostNL | 18 o 51 min 57 s | 2. | Giovanni Lonardi | Italia | Polti Kometa | + 14 s | 3. | Henri Uhlig | Alemania | Alpecin-Deceuninck | + 14 s | 4. | Danny van Poppel | Herbehereak | Bora-Hansgrohe | + 18 s | 5. | Filippo Conca | Italia | Q36.5 Pro Cycling Team | + 21 s | 6. | David Lozano | Espainia | Team Novo Nordisk | + 21 s | 7. | Tomasz Budziński | Polonia | Mazowsze Serce Polski | + 22 s | 8. | Willie Smit | Hegoafrika | China Glory-Mentech Continental Cycling Team | + 23 s | 9. | Manuele Tarozzi | Italia | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | + 23 s | 10. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 24 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
6. etapa
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Frank van den Broek | Herbehereak | Team dsm-firmenich PostNL | 23 o 02 min 11 s | 2. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 4 s | 3. | Paul Double | Erresuma Batua | Polti Kometa | + 9 s | 4. | Metkel Eyob | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 24 s | 5. | Harold Martín López | Ekuador | Astana Qazaqstan Team | + 24 s | 6. | Lander Loockx | Belgika | TDT-Unibet Cycling Team | + 26 s | 7. | Alexander Hajek | Austria | Bora-Hansgrohe | + 26 s | 8. | Mario Aparicio | Espainia | Burgos-BH | + 26 s | 9. | Carl Fredrik Hagen | Norvegia | Q36.5 Pro Cycling Team | + 26 s | 10. | Victor Langellotti | Monako | Burgos-BH | + 44 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
7. etapa
Etapako sailkapena |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Tobias Lund Andresen | Danimarka | Team dsm-firmenich PostNL | 2 o 50 min 58 s | 2. | Timothy Dupont | Belgika | Tarteletto-Isorex | + 0 s | 3. | Manuel Peñalver | Espainia | Polti Kometa | + 0 s | 4. | Sasha Weemaes | Belgika | Bingoal WB | + 0 s | 5. | Sergey Rostovtsev | bandera neutral | Sakarya BB Pro Team | + 0 s | 6. | Fabio Jakobsen | Herbehereak | Team dsm-firmenich PostNL | + 0 s | 7. | Enrico Zanoncello | Italia | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | + 0 s | 8. | Marcin Budziński | Polonia | Mazowsze Serce Polski | + 0 s | 9. | Mattia Pinazzi | Italia | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | + 0 s | 10. | Sebastian Nielsen | Danimarka | TDT-Unibet Cycling Team | + 0 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Frank van den Broek | Herbehereak | Team dsm-firmenich PostNL | 25 o 53 min 09 s | 2. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 4 s | 3. | Paul Double | Erresuma Batua | Polti Kometa | + 9 s | 4. | Metkel Eyob | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 24 s | 5. | Harold Martín López | Ekuador | Astana Qazaqstan Team | + 24 s | 6. | Lander Loockx | Belgika | TDT-Unibet Cycling Team | + 26 s | 7. | Alexander Hajek | Austria | Bora-Hansgrohe | + 26 s | 8. | Mario Aparicio | Espainia | Burgos-BH | + 26 s | 9. | Carl Fredrik Hagen | Norvegia | Q36.5 Pro Cycling Team | + 26 s | 10. | Victor Langellotti | Monako | Burgos-BH | + 44 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
8. etapa
Zortzigarren etapa bertan behera utzi behar izan zuten eguraldi kaxkarragatik.[1]
Sailkapenak
Sailkapen orokorra
Sailkapen orokorra |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Denbora |
---|
1. | Frank van den Broek | Herbehereak | Team dsm-firmenich PostNL | 25 o 53 min 09 s | 2. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 4 s | 3. | Paul Double | Erresuma Batua | Polti Kometa | + 9 s | 4. | Metkel Eyob | Eritrea | Terengganu Cycling Team | + 24 s | 5. | Harold Martín López | Ekuador | Astana Qazaqstan Team | + 24 s | 6. | Lander Loockx | Belgika | TDT-Unibet Cycling Team | + 26 s | 7. | Alexander Hajek | Austria | Bora-Hansgrohe | + 26 s | 8. | Mario Aparicio | Espainia | Burgos-BH | + 26 s | 9. | Carl Fredrik Hagen | Norvegia | Q36.5 Pro Cycling Team | + 26 s | 10. | Victor Langellotti | Monako | Burgos-BH | + 44 s |
|
|
Iturria : ProCyclingStats |
Puntukako sailkapena
Mendiko sailkapena
Mendiko sailkapena |
---|
Txirrindularia | Herrialdea | Taldea | Puntuak |
---|
1. | Vinzent Dorn | Alemania | Bike Aid | 15 pt.ak | 2. | Frank van den Broek | Herbehereak | Team dsm-firmenich PostNL | 8 pt.ak | 3. | Samet Bulut | Turkia | Beykoz Belediyesi Spor Kulübü | 7 pt.ak | 4. | Oliver Mattheis | Alemania | Bike Aid | 6 pt.ak | 5. | James Whelan | Australia | Q36.5 Pro Cycling Team | 6 pt.ak | 6. | Michał Pomorski | Polonia | Mazowsze Serce Polski | 6 pt.ak | 7. | Merhawi Kudus | Eritrea | Terengganu Cycling Team | 6 pt.ak | 8. | Petros Mengs | Eritrea | Beykoz Belediyesi Spor Kulübü | 5 pt.ak | 9. | Paul Double | Erresuma Batua | Polti Kometa | 4 pt.ak | 10. | Lander Loockx | Belgika | TDT-Unibet Cycling Team | 3 pt.ak |
|
Taldekako sailkapena
Erreferentziak
- ↑ Tour of Turkey: Van den Broek secures overall win as final stage is neutralised
Kanpo estekak