Új-Zéland a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Új-Zéland zászlaja | |||||
NOB-országkód: NZL | |||||
OOB | Új-zélandi Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 199 fő 20 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Peter Burling[1] | ||||
Záróünnepség | Lisa Carrington[2] | ||||
Érmek 19. helyezés |
| ||||
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: 1 Ausztrálázsia néven Ausztráliával közös csapattal (1908–1912) |
Új-Zéland a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 20 sportágban 199 sportoló képviselte, akik összesen 18 érmet szereztek.
Érmesek
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Hamish Carson | 1500 m | 3:48,18 | 8. | 32. | kiesett | ||||
Julian Matthews | 3:40,40 | 9. | 19. | kiesett | |||||
Nick Willis | 3:38,55 | 6. | 6. | 3:39,96 | 3. | 6. | 3:50,24 | ||
Zane Robertson | 10 000 m | 27:33,67 | 12. | ||||||
Quentin Rew | 20 km gyaloglás | kizárták | |||||||
50 km gyaloglás | 3:49:32 | 12. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Jacko Gill | Súlylökés | 20,80 m | 4. | 20,50 m | 9. |
Tomas Walsh | 21,03 m | 2. | 21,36 m | ||
Stuart Farquhar | Gerelyhajítás | 77,32 m | 15. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Angela Petty | 800 m | 2:02,40 | 4. | 45. | kiesett | ||||
Nikki Hamblin | 1500 m | 4:11,88 | 13. | 30. | kiesett | ||||
5000 m | 16:43,61 | 15. | 29. | 16:14,24 | 17. | ||||
Lucy Oliver | 5000 m | 15:53,77 | 14. | 27. | kiesett | ||||
Alana Barber | 20 km gyaloglás | 1:35:55 | 35. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Valerie Adams | Súlylökés | 19,74 m | 1. | 20,42 m | |
Elita McCartney | Rúdugrás | 460 cm | 5.* | 480 cm |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Craig Miller | 66 kg | visszalépett[3] | kiesett |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Darcina Manuel | Könnyűsúly | Irina Zablugyina (RUS) 001(2)–000(1) | Telma Monteiro (POR) 000(2)–002(2) | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Mahé Drysdale | Egypárevezős | 7:04,45 | 1. | 6:46,51 | 1. | A/B | 7:03,70 | 1. | A | 6:41,34 | 1. | |||
Chris Harris Robbie Manson | Kétpárevezős | 6:40,35 | 1. | A/B | 6:17,01 | 4. | B | 7:06,80 | 5. | 11. | ||||
George Bridgewater Nathan Flannery John Storey Jade Uru | Négypárevezős | 5:59,13 | 4. | 5:58,92 | 6. | B | 6:18,92 | 4. | 10. | |||||
Hamish Bond Eric Murray | Kormányos nélküli kettes | 6:41,75 | 1. | A/B | 6:23,36 | 1. | A | 6:59,71 | 1. | |||||
Alistair Bond James Hunter James Lassche Peter Taylor | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:03,34 | 1. | A/B | 6:08,96 | 3. | A | 6:28,14 | 5. | 5. | ||||
Michael Brake Isaac Grainger Stephen Jones Alex Kennedy Shaun Kirkham Tom Murray Brook Robertson Joe Wright Caleb Shepherd (kormányos) | Nyolcas | 5:36,28 | 3. | 5:56,94 | 3. | A | 5:36,64 | 6. | 6. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Emma Twigg | Egypárevezős | 8:17,02 | 1. | 7:31,79 | 1. | A/B | 7:48,20 | 2. | A | 7:24,48 | 4. | 4. | ||
Eve MacFarlane Zoe Stevenson | Kétpárevezős | 7:14,31 | 1. | A/B | 6:52,97 | 4. | B | 7:50,74 | 6. | 12. | ||||
Genevieve Behrent Rebecca Scown | Kormányos nélküli kettes | 7:09,23 | 1. | A/B | 7:29,67 | 2. | A | 7:19,53 | 2. | |||||
Julia Edward Sophie MacKenzie | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:02,01 | 2. | A/B | 7:19,27 | 2. | A | 7:10,61 | 4. | 4. | ||||
Genevieve Behrent Kelsey Bevan Emma Dyke Kerri Gowler Kayla Pratt Grace Prendergast Rebecca Scown Ruby Tew Francie Turner (kormányos) | Nyolcas | 6:12,05 | 2. | 6:34,90 | 3. | A | 6:05,48 | 4. | 4. |
Golf
Bővebben: Golf a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ryan Fox | Férfi | 70 | 17. | 73 | 46. | 74 | 44. | 68 | 14. | 285 | 39. |
Danny Lee | 72 | 34. | 65 | 1. | 76 | 53. | 69 | 23. | 282 | 27. | |
Lydia Ko | Női | 69 | 11. | 70 | 31. | 65 | 1. | 69 | 12. | 273 |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
A csoport
Csapat Sablon:2016FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgium (BEL) | 5 | 4 | 0 | 1 | 21 | 5 | +16 | 12 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 | 6 | +7 | 10 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 4 | +9 | 9 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 17 | 8 | +9 | 7 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 1 | 2 | 2 | 14 | 10 | +4 | 5 |
Brazília (BRA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 1 | 46 | –45 | 0 |
2016. augusztus 6. 13:30 (18:30) Sablon:2016FgyepAUSNZL
| Ausztrália (AUS) | 2–1 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Christian Blasch (GER) Germán Montes de Oca (ARG) |
Ciriello 8' Gohdes 23' | Jegyzőkönyv | Child 31' |
2016. augusztus 7. 17:00 (22:00) Sablon:2016FgyepGBRNZL
| Nagy-Britannia (GBR) | 2–2 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Marcin Grochal (POL) Lim Hong Zhen (SIN) |
Condon 2' Middleton 25' | Jegyzőkönyv | Russell 14' Phillips 19' |
2016. augusztus 9. 10:00 (15:00) Sablon:2016FgyepNZLESP
| Új-Zéland (NZL) | 2–3 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Christian Blasch (GER) Germán Montes de Oca (ARG) |
Child 3', 30' | Jegyzőkönyv | Oliva 1' Casasayas 10' Lleonart 60' |
2016. augusztus 10. 19:30 (00:30) Sablon:2016FgyepNZLBRA
| Új-Zéland (NZL) | 9–0 | Brazília (BRA) | Játékvezetők: Javed Shaikh (IND) Coen van Bunge (NED) |
Wilson 15', 19', 34', 41' Shay 21' Child 26' Russell 30' Jenness 45' Woods 58' | Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 12. 18:00 (23:00) Sablon:2016FgyepBELNZL
| Belgium (BEL) | 1–3 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Germán Montes de Oca (ARG) John Wright (RSA) |
Van Aubel 58' | Jegyzőkönyv | Child 31' Wilson 37' Inglis 52' |
Negyeddöntő
2016. augusztus 14. 20:30 (01:30) Sablon:2016FgyepGERNZL
| Németország (GER) | 3–2 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Marcelo Servetto (ESP) Murray Grime (AUS) |
Fürste 56', 60' Fuchs 60' | Jegyzőkönyv | Inglis 18' McAleese 49' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland | 7. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
A csoport
Csapat Sablon:2016NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 13 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 10 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | –6 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | –2 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 13 | –10 | 1 |
2016. augusztus 7. 10:00 (15:00) Sablon:2016NgyepNZLKOR
| Új-Zéland (NZL) | 4–1 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Fanneke Alkemade (NED) Szoma Csieko (JPN) |
Pearce 10' Harrison 19' Flynn 21' Webster 34' | Jegyzőkönyv | Kim H. 55' |
2016. augusztus 8. 13:30 (18:30) Sablon:2016NgyepNZLGER
| Új-Zéland (NZL) | 1–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Soledad Iparraguiree (ARG) Miao Lin (CHN) |
Webster 10' | Jegyzőkönyv | Oldhafer 22' Schröder 44' |
2016. augusztus 10. 10:00 (15:00) Sablon:2016NgyepESPNZL
| Spanyolország (ESP) | 1–2 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Irene Presenqui (ARG) Elena Eskina (RUS) |
Petchamé 60' | Jegyzőkönyv | Smith|Smith 22', 51' |
2016. augusztus 12. 11:00 (16:00) Sablon:2016NgyepNZLNED
| Új-Zéland (NZL) | 1–1 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG) Michelle Joubert (RSA) |
Whitelock 59' | Jegyzőkönyv | Paumen 28' |
2016. augusztus 13. 20:30 (01:30) Sablon:2016NgyepCHNNZL
| Kína (CHN) | 0–3 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Amy Baxter (USA) Kylie Seymour (AUS) |
Jegyzőkönyv | Merry 21' Flynn 41' McLaren 42' |
Negyeddöntő
Elődöntő
Bronzmérkőzés
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland | 4. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Marty McDowell | Kajak egyes 1000 m | 3:39,588 | 7. | 20. | kiesett | 20. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Lisa Carrington | Kajak egyes 200 m | 40,422 | 1. | 4. | 39,561 | 1. | 1. | A | 39,864 | 1. | |
Kajak egyes 500 m | 1:54,765 | 1. | 12. | 1:56,155 | 2. | 4. | A | 1:54,372 | 3. | ||
Aimee Fisher Kayla Imrie Jaimee Lovett Caitlin Ryan | Kajak négyes 500 m | 1:33,782 | 3. | 6. | 1:34,778 | 1. | 2. | A | 1:35,198 | 5. | 5. |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Mike Dawson | Férfi kajak egyes | 88,91 | 4. | 90,86 | 10. | 88,91 | 8. | 91,47 | 5. | 93,07 | 10. |
Luuka Jones | Női kajak egyes | 100,59 | 2. | 101,96 | 3. | 100,59 | 4. | 108,05 | 7. | 101,82 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
George Bennett | Mezőnyverseny | 6:21:54 (+11:49) | 33. |
Zac Williams | nem ért célba |
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Linda Villumsen | Mezőnyverseny | 3:56:34 (+5:07) | 23. |
Időfutam | 44:54,71 (+28,29) | 6. |
Pálya-kerékpározás
Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Eddie Dawkins | Férfi egyéni | 9,895 | 10. | Sam Webster (NZL) 10,159 | Maximilian Levy (GER) Njisane Phillip (TRI) 10,356 | 2. | kiesett | 15. | |||||||||
Sam Webster | 9,880 | 9. | Eddie Dawkins (NZL) 10,159 | Gyenyisz Dmitrijev (RUS) 10,102 | Xu Chao (CHN) Fabian Puerta Zapata (COL) 10,753 | 2. | Maximilian Levy (GER) Fabian Puerta Zapata (COL) Jeffrey Hoogland (NED) 10,275 | 4. | kiesett | 12. | |||||||
Eddie Dawkins Ethan Mitchell Sam Webster | Férfi csapat | 42,673 | 2. | Németország (GER) Joachim Eilers Rene Enders Maximilian Levy 42,535 | Nagy-Britannia (GBR) Philip Hindes Jason Kenny Callum Skinner 42,440 | ||||||||||||
Natasha Hansen | Női egyéni | 10,871 | 7. | Kate O'Brien (CAN) 11,400 | Kristina Vogel (GER) 11,197 | Simona Krupeckaite (LTU) Virginie Cueff (FRA) 11,614 | 3. | Anna Meares (AUS) Miriam Welte (GER) Virginie Cueff (FRA) 11,795 | 1. | kiesett | 9. | ||||||
Olivia Podmore | 11,315 | 23. | kiesett | 23. | |||||||||||||
Natasha Hansen Olivia Podmore | Női csapat | 34,346 | 9. | kiesett | 9. |
Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Pieter Bulling Aaron Gate Regan Gough Dylan Kennett Hayden Roulston | Férfi csapat | 3:55,977 | 4. | Nagy-Britannia (GBR) Steven Burke Edward Clancy Owain Doull Bradley Wiggins 3:50,570 | 3:55,654 | 4. | Bronzmérkőzés Dánia (DEN) Casper von Folsach Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen 3:53,789 | 3:56,753 | 4. |
Rushlee Buchanan Lauren Ellis Jaime Nielsen Racquel Sheath | Női csapat | 4:20,061 | 5. | Lengyelország (POL) Edyta Jasinska Justyna Kaczkowska Daria Pikulik Natalia Rutkowska kizárták | 4:17,592 | 4. | Bronzmérkőzés Kanada (CAN) Allison Beveridge Jasmin Glaesser Kristi Lay Georgia Simmerling 4:14,627 | 4:18,459 | 4. |
Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Edward Dawkins | Férfi | 4. | 3. | kiesett | 17. | |
Sam Webster | 1. | 6. | 7–12. helyért 1. | 7. | ||
Natasha Hansen | Női | 3. | 2. | kiesett | 13. | |
Olivia Podmore | nem ért célba | 5. | kiesett | 25. |
Omnium
Versenyző | Versenyszám | 15 km-es scratch | 4 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 1000 m-es időfutam | 200 méter | 30 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lekörözés | Hely. | Eredmény | Hely. | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Dylan Kennett | Férfi | 1 | 5. | 4:20,180 | 6. | 17. | 1:00,923 | 1. | 12,506 | 1. | -7 | 15. | 143 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | 10 km-es scratch | 3 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 500 m-es időfutam | 200 méter | 20 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lekörözés | Hely. | Eredmény | Hely. | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Lauren Ellis | Női | 1 | 5. | 3:33,221 | 6. | 11. | 36,427 | 11. | 14,574 | 14. | 73 | 2. | 189 | 4. |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Samuel Gaze | Férfi terepverseny | 1 kör hátrány | 37. |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | ||
Trent Jones | Férfi | 36,331 | 25. | 7 | 2. | 17 | 7. | kiesett |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Születési idő | Mérkőzés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Erin Nayler | Norwest United | 1992. április 17. (24 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
18 | Rebecca Rolls | Three Kings United | 1975. augusztus 22. (40 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Védők | ||||||||
2 | Ria Percival | FC Basel | 1989. december 7. (26 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
3 | Anna Green | Mallbacken | 1990. augusztus 20. (25 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Abby Erceg (CSK) | Western New York Flash | 1989. november 20. (26 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 |
6 | Rebekah Stott | Claudelands Rovers | 1993. június 17. (23 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
7 | Ali Riley | FC Rosengård | 1987. október 30. (28 évesen) | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 |
15 | Meikayla Moore | Cashmere Technical | 1996. június 4. (20 évesen) | (1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Középpályások | ||||||||
4 | Katie Duncan | FC Zürich | 1988. február 1. (28 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
11 | Kirsty Yallop | Mallbacken | 1986. november 4. (29 évesen) | (1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Betsy Hassett | Werder Bremen | 1990. augusztus 4. (25 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
14 | Katie Bowen | FC Kansas City | 1994. április 15. (22 évesen) | 2(1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
16 | Annalie Longo | Cashmere Technical | 1991. július 1. (25 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Csatárok | ||||||||
8 | Jasmine Pereira | Three Kings United | 1996. július 20. (20 évesen) | (2) | 0 | 1 | 0 | 0 |
9 | Amber Hearn | USV Jena | 1984. november 28. (31 évesen) | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
10 | Sarah Gregorius | Speranza FC Osaka-Takatsuki | 1987. augusztus 6. (28 évesen) | 1(2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
13 | Rosie White | Liverpool | 1993. június 6. (23 évesen) | (2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
17 | Hannah Wilkinson | University of Tennessee | 1992. május 28. (24 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Edzo | ||||||||
Tony Readings | 1975. október 27. (40 évesen) |
- Kor: 2016. augusztus 3-i kora
Eredmények
G csoport
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
Csapat | M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 |
Franciaország (FRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 1 | +6 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 5 | –4 | 3 |
Kolumbia (COL) | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 7 | –5 | 1 |
2016. augusztus 3. 19:00 (0:00) |
Egyesült Államok (USA) | 2–0 | Új-Zéland (NZL) |
---|---|---|
Lloyd 9' Morgan 46' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 9. 19:00 (0:00) |
Új-Zéland (NZL) | 0–3 | Franciaország (FRA) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Le Sommer 38' Cadamuro 63' 90+2' (11-esből) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland | 9. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai | Művészi | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Pont | Helyezés | |||
Julie Brougham | Vom Feinsten | Egyéni | 68,543 | 44. | kiesett |
Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Clarke Johnstone | Balmoral Sensation | Egyéni | 46,50 | 23. | 4,80 | 51,30 | 7.* | 0,00 | 51,30 | 5. | 8,00 | 59,30 | 6. |
Jonelle Price | Faerie Dianimo | 49,50 | 43. | 8,00 | 57,50 | 13. | 8,00 | 65,50 | 15.* | 8,00 | 73,50 | 17. | |
Tim Price | Ringwood Sky Boy | 47,00 | 29.** | visszalépett | kiesett | ||||||||
Mark Todd | Leonidas II | 44,00 | 17. | 2,00 | 46,00 | 4. | 16,00 | 62,00 | 11. | 0,00 | 62,00 | 7. | |
Clarke Johnstone Jonelle Price Tim Price Mark Todd | Balmoral Sensation Faerie Dianimo Ringwood Sky Boy Leonidas II | Csapat | 137,50 | 6.* | 17,30 | 154,80 | 2. | 24,00 | 178,80 | 4. |
* - egy másik versenyzővel/csapattal azonos eredményt ért el ** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Elizabeth Cui | Egyéni műugrás | 273,30 | 24. | kiesett |
Rögbi
Bővebben: Rögbi a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi rögbitorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Új-zélandi férfi rögbi-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat | M | Gy | D | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 3 | 0 | 0 | 73 | 45 | +28 | 9 |
Japán (JPN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 64 | 40 | +24 | 7 |
Új-Zéland (NZL) | 3 | 1 | 0 | 2 | 59 | 40 | +19 | 5 |
Kenya (KEN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 90 | –71 | 3 |
2016. augusztus 9. 12:30 (17:30) | Új-Zéland (NZL) | 12–14 | Japán (JPN) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(7–7) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 9. 17:30 (22:30) | Új-Zéland (NZL) | 28–5 | Kenya (KEN) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(14–5) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10. 12:30 (17:30) | Új-Zéland (NZL) | 19–21 | Nagy-Britannia (GBR) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(0–21) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 10. 17:00 (22:00) | Fidzsi-szigetek (FIJ) | 12–7 | Új-Zéland (NZL) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(5–7) Jegyzőkönyv |
- Az 5-8. helyért
2016. augusztus 11. 13:30 (18:30) | Új-Zéland (NZL) | 24–19 | Franciaország (FRA) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(5–12) Jegyzőkönyv |
- Az 5. helyért
2016. augusztus 11. 18:00 (23:00) | Új-Zéland (NZL) | 17–14 | Argentína (ARG) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(5–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland | 5. |
Női
Bővebben: Női rögbitorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Új-zélandi női rögbi-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Új-Zéland (NZL) | 3 | 3 | 0 | 0 | 109 | 12 | +97 | 9 |
Franciaország (FRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 71 | 40 | +31 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 1 | 0 | 2 | 31 | 65 | –34 | 5 |
Kenya (KEN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 17 | 111 | –94 | 3 |
2016. augusztus 6. 11:30 (16:30) | Új-Zéland (NZL) | 52–0 | Kenya (KEN) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(21–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 6. 16:30 (21:30) | Új-Zéland (NZL) | 31–5 | Spanyolország (ESP) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(12–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 7. 11:30 (16:30) | Új-Zéland (NZL) | 26–7 | Franciaország (FRA) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(17–7) Jegyzőkönyv |
Negyeddöntő
2016. augusztus 7. 18:30 (23:30) | Új-Zéland (NZL) | 5–0 | Egyesült Államok (USA) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(5–0) Jegyzőkönyv |
Elődöntő
2016. augusztus 8. 15:00 (20:00) | Nagy-Britannia (GBR) | 7–25 | Új-Zéland (NZL) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(7–15) Jegyzőkönyv |
Döntő
2016. augusztus 8. 19:00 (00:00) | Ausztrália (AUS) | 24–17 | Új-Zéland (NZL) | Deodoro Stadion, Rio de Janeiro | ||
(10–5) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ryan Taylor | Sportpuska fekvő | 622,4 | 16. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Natalie Rooney | Trap | 68 | 5. | 13 | 2. | 11 | |
Chloe Tipple | Skeet | 67 | 13. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Richie Patterson | 85 kg | 149 | 17. | 181 | 16. | 330 | 16. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Tracey Lambrechs | +75 kg | 98 | 15. | 133 | 13. | 231 | 13. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrea Kilday | Légsúly | Iris Sing (BRA) 5–7 | kiesett | 11. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marcus Daniell Michael Venus | Páros | Kanada (CAN) Daniel Nestor Vasek Pospisil 6-4, 3-6, 6-7(6–8) | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Mikhail Koudinov | Talaj | 13,200 | 61. | kiesett | |
Ugrás | 13,799 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 14,700 | 40. | kiesett | ||
Nyújtó | 12,833 | 67. | kiesett | ||
Gyűrű | 13,433 | 62. | kiesett | ||
Lólengés | 12,600 | 66. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 80,899 | 45. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Courtney McGregor | Talaj | 13,066 | 57. | kiesett | |
Ugrás | 14,533 | 13. | kiesett | ||
Felemás korlát | 12,433 | 70. | kiesett | ||
Gerenda | 13,000 | 61. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 53,165 | 41. | kiesett |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Dylan Schmidt | Férfi | 107,660 | 8. | 57,140 | 7. |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Tony Dodds | Férfi | 17:31 | 0:47 | 56:24 | 0:36 | 33:06 | 1:48:24 | 21. |
Ryan Sissons | 17:34 | 0:48 | 56:20 | 0:34 | 32:45 | 1:48:01 | 17. | |
Andrea Hewitt | Női | 19:04 | 0:56 | 1:01:28 | 0:41 | 36:06 | 1:58:15 | 7. |
Nicky Samuels | 19:06 | 0:56 | 1:01:27 | 0:43 | 37:18 | 1:59:30 | 13. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Bradlee Ashby | 200 m vegyes | 1:59,77 | 7. | 16. | 2:00,45 | 6. | 14. | kiesett | |
Matthew Hutchins | 400 m gyors | 3:48,25 | 2. | 19. | kiesett | ||||
Corey Main | 100 m hát | 53,99 | 1. | 16. | 54,29 | 7. | 15. | kiesett | |
200 m hát | 1:57,51 | 6. | 15. | 1:58,08 | 8. | 14. | kiesett | ||
Kane Radford | 10 km nyílt vízi | 1:53:18,7 | 19. | ||||||
Glenn Snyders | 100 m mell | 1:00,26 | 6.* | 16.*[5] | 1:00,50 | 7. | 15. | kiesett | |
Matthew Stanley | 200 m gyors | 1:47,37 | 2. | 20. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lauren Boyle | 400 m gyors | 4:07,90 | 5. | 14. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:25,84 | 3. | 9. | kiesett | |||||
Helena Gasson | 100 m pillangó | 59,82 | 8. | 32. | kiesett | ||||
Emma Robinson | 800 m gyors | 8:33,73 | 4. | 16. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Sam Meech | Laser | (19) | 3 | 5 | 6 | 14 | 17 | 13 | 6 | 12 | 1 | 8 | 85 | |||
Josh Junior | Finn dingi | 18 | (24*) | 14 | 14 | 5 | 3 | 18 | 2 | 4 | 6 | 8 | 92 | 7. | ||
Paul Snow-Hansen Daniel Willcox | 470-es osztály | 2 | 10 | 20 | 15 | (23) | 5 | 2 | 13 | 10 | 15 | 12 | 104 | 10. | ||
Peter Burling Blair Tuke | Könnyű 49-es dingi | 1 | 1 | 5 | 2 | (7) | 6 | 2 | 3 | 1 | 4 | 5 | 4 | 2 | 35 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Jo Aleh Polly Powrie | 470-es osztály | (21*) | 1 | 4 | 1 | 12 | 21* | 3 | 1 | 1 | 4 | 6 | 54 | |||
Alex Maloney Molly Meech | 49-es FX osztály | 6 | 5 | 4 | 4 | 5 | 1 | 6 | (12) | 3 | 3 | 5 | 5 | 4 | 51 |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Gemma Jones Jason Saunders | Nacra 17 osztály | 9 | (13) | 7 | 5 | 4 | 2 | 4 | 8 | 12 | 13 | 13 | 2 | 2 | 81 | 4. |
* - kizárták (fekete zászló)
Jegyzetek
- ↑ Marques, Joe: Flag bearers of all nations at the opening ceremony for the Rio 2016 Olympic Games (angol nyelven). rio2016.com, 2016. augusztus 5. [2016. augusztus 6-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 6.)
- ↑ The Flagbearers for the Rio 2016 Closing Ceremony (angol nyelven), 2016. augusztus 21. (Hozzáférés: 2016. szeptember 22.)
- ↑ A helyszínen az egyik edzésen térdsérülést szenvedett, így nem tudott elindulni.
- ↑ Match Report. [2016. augusztus 10-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 10.)
- ↑ A szétúszás előtt ellenfele, Gyurta Dániel visszalépett.
Források
- New Zealand at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap