Az 1985–1986-os olasz labdarúgókupa az olasz kupa 39. kiírása. A kupát a Roma nyerte meg hatodik alkalommal.
Eredmények
Első forduló
Jelmagyarázat | Az első és második helyezett továbbjut. |
| A harmadik, negyedik, ötödik és hatodik helyezett búcsúzik. |
1. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Fiorentina | 5 | 4 | 1 | 0 | 9–2 | +7 | 9 |
Juventus | 5 | 2 | 1 | 1 | 10–5 | +5 | 6 |
Monza | 5 | 2 | 1 | 1 | 6–5 | +1 | 6 |
Perugia | 5 | 1 | 2 | 2 | 3–3 | 0 | 4 |
Palermo | 5 | 2 | 0 | 3 | 5–10 | -5 | 4 |
Casertana | 5 | 0 | 1 | 4 | 4–12 | -8 | 1 |
1. forduló
| | | |
Casertana | 0–1 | Palermo |
Monza | 0–3 | Fiorentina |
Perugia | 0–0 | Juventus |
2. forduló
| | | |
Fiorentina | 1–0 | Perugia |
Juventus | 6–2 | Casertana |
Monza | 3–0 | Palermo |
3. forduló
| | | |
Casertana | 0–2 | Perugia |
Juventus | 1–1 | Monza |
Palermo | 1–3 | Fiorentina |
4. forduló
| | | |
Casertana | 1–1 | Fiorentina |
Palermo | 1–3 | Juventus |
Perugia | 0–0 | Monza |
5. forduló
| | | |
Fiorentina | 1–0 | Juventus |
Monza | 2–1 | Casertana |
Perugia | 1–2 | Palermo |
2. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Lanerossi Vicenza | 5 | 2 | 3 | 0 | 6–4 | +2 | 7 |
Padova | 5 | 2 | 2 | 1 | 7–4 | +3 | 6 |
Napoli | 5 | 2 | 2 | 1 | 5–2 | +3 | 6 |
Lecce | 5 | 2 | 2 | 1 | 7–6 | +1 | 6 |
Pescara | 5 | 0 | 3 | 2 | 5–7 | -2 | 3 |
Salernitana | 5 | 0 | 2 | 3 | 3–10 | -7 | 2 |
1. forduló
| | | |
Lanerossi Vicenza | 0–0 | Salernitana |
Napoli | 0–0 | Pescara |
Padova | 2–2 | Lecce |
2. forduló
| | | |
Lanerossi Vicenza | 1–0 | Napoli |
Pescara | 0–1 | Padova |
Salernitana | 0–2 | Lecce |
3. forduló
| | | |
Lecce | 1–1 | Lanerossi Vicenza |
Padova | 0–0 | Napoli |
Salernitana | 2–2 | Pescara |
4. forduló
| | | |
Lanerossi Vicenza | 2–1 | Padova |
Lecce | 2–1 | Pescara |
Salernitana | 1–3 | Napoli |
5. forduló
| | | |
Napoli | 2–0 | Lecce |
Padova | 3–0 | Salernitana |
Pescara | 2–2 | Lanerossi Vicenza |
3. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Atalanta | 5 | 2 | 3 | 0 | 9–5 | +4 | 7 |
Sampdoria | 5 | 2 | 3 | 0 | 7–3 | +4 | 7 |
Lazio | 5 | 2 | 3 | 0 | 5–2 | +3 | 7 |
Monopoli | 5 | 2 | 0 | 3 | 3–6 | -3 | 4 |
Taranto | 5 | 1 | 1 | 3 | 3–8 | -5 | 3 |
Catania | 5 | 0 | 2 | 3 | 3–6 | -3 | 2 |
1. forduló
| | | |
Lazio | 1–0 | Catania |
Monopoli | 0–2 | Atalanta |
Taranto | 1–4 | Sampdoria |
2. forduló
| | | |
Atalanta | 2–2 | Lazio |
Catania | 0–0 | Sampdoria |
Monopoli | 1–0 | Taranto |
3. forduló
| | | |
Catania | 1–1 | Atalanta |
Sampdoria | 1–0 | Monopoli |
Taranto | 0–0 | Lazio |
4. forduló
| | | |
Atalanta | 2–0 | Taranto |
Lazio | 0–0 | Sampdoria |
Monopoli | 2–1 | Catania |
5. forduló
| | | |
Lazio | 2–0 | Monopoli |
Sampdoria | 2–2 | Atalanta |
Taranto | 2–1 | Catania |
4. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Internazionale | 5 | 3 | 2 | 0 | 11–4 | +7 | 8 |
Empoli | 5 | 1 | 3 | 1 | 9–5 | +4 | 5 |
Avellino | 5 | 1 | 3 | 1 | 7–5 | +2 | 5 |
Cesena | 5 | 1 | 3 | 1 | 3–4 | -1 | 5 |
Brescia | 5 | 2 | 1 | 2 | 6–8 | -2 | 5 |
Ancona | 5 | 1 | 0 | 4 | 5–15 | -10 | 2 |
1. forduló
| | | |
Ancona | 0–5 | Empoli |
Brescia | 1–1 | Avellino |
Cesena | 0–0 | Internazionale |
2. forduló
| | | |
Avellino | 4–0 | Ancona |
Cesena | 1–1 | Empoli |
Internazionale | 3–1 | Brescia |
3. forduló
| | | |
Avellino | 0–0 | Cesena |
Brescia | 0–3 | Ancona |
Empoli | 1–1 | Internazionale |
4. forduló
| | | |
Ancona | 1–4 | Internazionale |
Cesena | 0–2 | Brescia |
Empoli | 1–1 | Avellino |
5. forduló
| | | |
Ancona | 1–2 | Cesena |
Brescia | 2–1 | Empoli |
Internazionale | 3–1 | Avellino |
5. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Pisa | 5 | 3 | 2 | 0 | 10–5 | +5 | 8 |
Verona | 5 | 2 | 2 | 1 | 6–3 | +3 | 6 |
Parma | 5 | 2 | 2 | 1 | 3–3 | 0 | 6 |
Bologna | 5 | 2 | 1 | 2 | 5–6 | -1 | 5 |
Cremonese | 5 | 1 | 1 | 3 | 5–9 | -4 | 3 |
Piacenza | 5 | 0 | 2 | 3 | 7–10 | -3 | 2 |
1. forduló
| | | |
Cremonese | 0–2 | Verona |
Piacenza | 1–2 | Parma |
Pisa | 2–0 | Bologna |
2. forduló
| | | |
Bologna | 2–3 | Cremonese |
Piacenza | 3–4 | Pisa |
Verona | 2–0 | Parma |
3. forduló
| | | |
Bologna | 1–0 | Verona |
Cremonese | 1–1 | Piacenza |
Parma | 0–0 | Pisa |
4. forduló
| | | |
Parma | 0–0 | Bologna |
Piacenza | 1–1 | Verona |
Pisa | 3–1 | Cremonese |
5. forduló
| | | |
Bologna | 2–1 | Piacenza |
Parma | 1–0 | Cremonese |
Verona | 1–1 | Pisa |
6. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Udinese | 5 | 5 | 0 | 0 | 12–2 | +10 | 10 |
Milan | 5 | 3 | 1 | 1 | 7–4 | +3 | 7 |
Reggiana | 5 | 1 | 2 | 2 | 3–6 | -3 | 4 |
Genoa | 5 | 0 | 4 | 1 | 4–8 | -4 | 4 |
Arezzo | 5 | 1 | 1 | 3 | 5–6 | -1 | 3 |
Cagliari | 5 | 0 | 2 | 3 | 1–6 | -5 | 2 |
1. forduló
| | | |
Genoa | 2–2 | Milan |
Reggiana | 0–0 | Cagliari |
Udinese | 1–0 | Arezzo |
2. forduló
| | | |
Arezzo | 1–1 | Genoa |
Cagliari | 0–1 | Milan |
Reggiana | 1–4 | Udinese |
3. forduló
| | | |
Arezzo | 3–0 | Cagliari |
Milan | 1–0 | Reggiana |
Udinese | 4–0 | Genoa |
4. forduló
| | | |
Cagliari | 1–2 | Udinese |
Genoa | 1–1 | Reggiana |
Milan | 3–1 | Arezzo |
5. forduló
| | | |
Cagliari | 0–0 | Genoa |
Reggiana | 1–0 | Arezzo |
Udinese | 1–0 | Milan |
7. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Torino | 5 | 3 | 2 | 0 | 11–5 | +6 | 8 |
Como | 5 | 3 | 1 | 1 | 7–6 | +1 | 7 |
Triestina | 5 | 1 | 3 | 1 | 6–6 | 0 | 5 |
Varese | 5 | 1 | 2 | 2 | 5–6 | -1 | 4 |
Sambenedettese | 5 | 1 | 1 | 3 | 5–7 | -2 | 3 |
Rimini | 5 | 1 | 1 | 3 | 7–11 | -4 | 3 |
1. forduló
| | | |
Como | 1–1 | Varese |
Sambenedettese | 1–2 | Torino |
Triestina | 2–2 | Rimini |
2. forduló
| | | |
Rimini | 1–4 | Torino |
Sambenedettese | 1–2 | Como |
Varese | 0–1 | Triestina |
3. forduló
| | | |
Rimini | 1–2 | Como |
Triestina | 1–1 | Torino |
Varese | 1–0 | Sambenedettese |
4. forduló
| | | |
Como | 2–1 | Triestina |
Sambenedettese | 2–1 | Rimini |
Torino | 2–2 | Varese |
5. forduló
| | | |
Rimini | 2–1 | Varese |
Torino | 2–0 | Como |
Triestina | 1–1 | Sambenedettese |
8. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Roma | 5 | 3 | 1 | 1 | 10–2 | +8 | 7 |
Messina | 5 | 2 | 3 | 0 | 4–2 | +2 | 7 |
Ascoli | 5 | 2 | 2 | 1 | 5–6 | -1 | 6 |
Campobasso | 5 | 1 | 2 | 2 | 2–3 | -1 | 4 |
Bari | 5 | 1 | 2 | 2 | 3–6 | -3 | 4 |
Catanzaro | 5 | 0 | 2 | 3 | 3–8 | -5 | 2 |
1. forduló
| | | |
Ascoli | 2–1 | Catanzaro |
Bari | 1–0 | Campobasso |
Messina | 1–0 | Roma |
2. forduló
| | | |
Ascoli | 1–1 | Bari |
Campobasso | 1–1 | Messina |
Roma | 4–1 | Catanzaro |
3. forduló
| | | |
Catanzaro | 0–1 | Campobasso |
Messina | 1–0 | Bari |
Roma | 3–0 | Ascoli |
4. forduló
| | | |
Campobasso | 0–0 | Roma |
Catanzaro | 1–1 | Bari |
Messina | 1–1 | Ascoli |
5. forduló
| | | |
Bari | 0–3 | Roma |
Campobasso | 0–1 | Ascoli |
Catanzaro | 0–0 | Messina |
Nyolcaddöntő
Negyeddöntő
Elődöntő
1 - Az olasz szövetség döntése alapján, mivel a hosszabbításban a szurkolók közt zavargások törtek ki.
Döntő
Első mérkőzés
Második mérkőzés
Összesítésben a Roma nyert (3–2).
Források
Az rsssf.com alapján
Sablon:Coppa Italia szezonok |
---|
Szezonok | |
---|
Döntők |
---|
1921 | 1922 | 1923 | 1924 | 1925 | 1926 | 1927 | 1928 | 1929 | 1930 | 1931 | 1932 | 1933 | 1934 | 1935 | 1936 | 1937 | 1938 | 1939 | 1940 1941 | 1942 | 1943 | 1944 | 1945 | 1946 | 1947 | 1948 | 1949 | 1950 | 1951 | 1952 | 1953 | 1954 | 1955 | 1956 | 1957 | 1958 | 1959 | 1960 1961 | 1962 | 1963 | 1964 | 1965 | 1966 | 1967 | 1968 | 1969 | 1970 | 1971 | 1972 | 1973 | 1974 | 1975 | 1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 2021 | 2022 | 2023 |
|
Sablon:Labdarúgás Olaszországban |
---|
Áttekintés | Bajnoki rendszer · Labdarúgócsapatok listája · Stadionok listája · Bajnokok listája · Többszörös bajnokok | |
---|
Ligák | Lega Serie A · Lega Serie B · Lega Pro · Lega Nazionale Dilettanti |
---|
Bajnokságok | Serie A · Serie B · Lega Pro Prima Divisione · Lega Pro Seconda Divisione · Serie D · Eccellenza |
---|
Kupák | |
---|
Nemzeti szövetség | |
---|
Statisztikák | |
---|
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap