2013-as gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokság
Gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokság (2013) | |||
Adatok | |||
Ország | Portugália | ||
Rendező város | Montemor-o-Velho | ||
Dátum | június 14–16. | ||
Versenyszámok | 26 | ||
Honlap | Hivatalos honlap | ||
|
A 2013-as gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságot a portugáliai Montemor-o-Velhóban rendezték 2013. június 14. és június 16. között.
Részt vevő nemzetek
- Azerbajdzsán
- Ausztria
- Belgium
- Bulgária
- Csehország
- Dánia
- Egyesült Királyság
- Észtország
- Fehéroroszország
- Franciaország
- Írország
- Lengyelország
- Lettország
- Litvánia
- Magyarország
- Moldova
- Németország
- Norvégia
- Olaszország
- Oroszország
- Portugália
- Románia
- Spanyolország
- Svédország
- Szerbia
- Szlovákia
- Szlovénia
- Ukrajna
A magyar csapat
A 2013-as magyar Eb-keret tagjai:[1]
|
|
Eredmények
Férfiak
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Petter Öström (Svédország) | 35,217 | Marko Dragosavljevic (Szerbia) | 35,537 | Tom Liebscher (Németország) | 35,742 |
K-1 500 m | René Poulsen (Dánia) | 1:41,506 | Dudás Miklós (Magyarország) | 1:42,496 | Max Hoff (Németország) | 1:42,696 |
K-1 1000 m | René Poulsen (Dánia) | 3:27,225 | Max Hoff (Németország) | 3:28,435 | Josef Dostál (Csehország) | 3:28,910 |
K-1 5000 m | Max Hoff (Németország) | 19:52,304 | Fernando Pimenta (Portugália) | 19:57,982 | René Poulsen (Dánia) | 20:05,102 |
K-2 200 m | Oroszország Jurij Posztrigaj Alekszander Gyjacsenko | 31,994 | Németország Ronald Rauhe Jonas Ems | 32,564 | Franciaország Sébastien Jouve Maxime Beaumont | 32,654 |
K-2 500 m | Németország Max Rendschmidt Marcus Gross | 1:32,389 | Szerbia Simo Boltić Marko Dragosavljevic | 1:33,089 | Lengyelország Pawel Szandrach Mariusz Kuwalski | 1:33,144 |
K-2 1000 m | Németország Max Rendschmidt Marcus Gross | 3:10,337 | Oroszország Ilja Medvegyev Anton Rjahov | 3:10,512 | Csehország Daniel Havel Jan Štěrba | 3:11,687 |
K-4 1000 m | Csehország Daniel Havel Josef Dostál Lukáš Trefil Jan Štěrba | 2:55,806 | Portugália Fernando Pimenta Emanuel Silva João Ribeiro David Fernandes | 2:56,856 | Magyarország Kammerer Zoltán Kulifai Tamás Tóth Dávid Pauman Dániel | 2:57,711 |
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Jevgenij Shuklin (Litvánia) | 41,676 | Valentin Demyanenko (Azerbajdzsán) | 41,726 | Andrej Kraitor (Oroszország) | 42,136 |
C-1 500 m | Martin Fuksa (Csehország) | 1:51,693 | Dzjanyisz Garazsa (Fehéroroszország) | 1:51,763 | Marcin Grzybowski (Lengyelország) | 1:52,693 |
C-1 1000 m | Martin Fuksa (Csehország) | 3:52,046 | Mathieu Goubel (Franciaország) | 3:53,741 | Marcin Grzybowski (Lengyelország) | 3:54,421 |
C-1 5000 m | Sebastian Brendel (Németország) | 22:57,583 | Marcin Grzybowski (Lengyelország) | 23:07,102 | Florin Comănici (Románia) | 23:16,729 |
C-2 200 m | Oroszország Alekszander Kovalenko Nyikolaj Lipkin | 37,364 | Fehéroroszország Dzmitrij Rabcsanka Aljakszandr Vaucseckij | 37,784 | Németország Robert Nuck Stefan Holtz | 38,219 |
C-2 500 m | Oroszország Alekszej Korovaskov Ivan Stil | 1:42,206 | Románia Liviu Dumitrescu-Lazar Victor Mihalachi | 1:44,771 | Lengyelország Tomasz Kaczor Vincent Slominski | 1:45,426 |
C-2 1000 m | Oroszország Alekszej Korovaskov Ilja Pervuhin | 3:33,548 | Magyarország Vasbányai Henrik Mike Róbert | 3:33,898 | Románia Liviu Dumitrescu-Lazar Victor Mihalachi | 3:36,453 |
C-4 1000 m | Fehéroroszország Dzmitrij Rabcsanka Dzjanyisz Garazsa Dzmitrij Vajciskin Aljakszandr Vaucseckij | 3:23,773 | Románia Florin Comănici Gabriel Gheoca Cătălin Costache Iosif Chirilă | 3:24,498 | Ukrajna Vitalij Verhelesz Denisz Kovalenko Denisz Kamerilov Eduard Semetyilo | 3:24,628 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Marta Walczykiewicz (Lengyelország) | 42,549 | Teresa Portela (Spanyolország) | 42,594 | Dusev-Janics Natasa (Magyarország) | 42,809 |
K-1 500 m | Benedek Dalma (Szerbia) | 1:52,758 | Kozák Danuta (Magyarország) | 1:53,133 | Katrin Augustin (Németország) | 1:53,698 |
K-1 1000 m | Benedek Dalma (Szerbia) | 3:54,225 | Henriette Engel Hansen (Dánia) | 3:57,680 | Medveczky Erika (Magyarország) | 3:58,305 |
K-1 5000 m | Csay Renáta (Magyarország) | 22:49,691 | Louisa Sawers (Egyesült Királyság) | 22:53,630 | Eva Barrios (Spanyolország) | 23:07,192 |
K-2 200 m | Magyarország Kovács Katalin Dusev-Janics Natasa | 39,363 | Lengyelország Karolina Naja Magdalena Krukowska | 39,418 | Románia Roxana Borha Iuliana Taran | 39,543 |
K-2 500 m | Lengyelország Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:44,674 | Németország Franziska Weber Tina Dietze | 1:45,484 | Magyarország Kovács Katalin Dusev-Janics Natasa | 1:45,849 |
K-2 1000 m | Lengyelország Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 3:36,410 | Németország Carolin Leonhardt Conny Wassmuth | 3:37,245 | Románia Irina Lauric Bianca Pleșca | 3:38,835 |
K-4 500 m | Magyarország Kárász Anna Kovács Katalin Kozák Danuta Dusev-Janics Natasa | 1:31,114 | Németország Franziska Weber Katrin Augustin Verena Hantl Tina Dietze | 1:32,509 | Fehéroroszország Aljakszandra Hrisina Volha Hudzenka Nadzeja Papok Marharita Ciskevics | 1:32,524 |
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Marija Kazakova (Oroszország) | 51,709 | Sztanilija Sztamenova (Bulgária) | 51,814 | Takács Kincső (Magyarország) | 52,469 |
C-2 500 m | Magyarország Lakatos Zsanett Takács Kincső | 2:09,316 | Oroszország Natalja Maraszanova Anasztaszija Ganyina | 2:10,581 | Ukrajna Natalja Zsljuk Darja Motova | 2:23,281 |
A női kenu kettes verseny a kevés nevező miatt nem számít hivatalos Európa-bajnoki versenynek.
Összesített éremtáblázat
# | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | összesen |
---|---|---|---|---|---|
1 | Oroszország | 5 | 2 | 1 | 8 |
2 | Németország | 4 | 5 | 4 | 13 |
3 | Magyarország | 4 | 3 | 5 | 12 |
4 | Lengyelország | 3 | 2 | 4 | 9 |
5 | Csehország | 3 | 0 | 2 | 5 |
6 | Szerbia | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Dánia | 2 | 1 | 1 | 4 |
8 | Fehéroroszország | 1 | 2 | 1 | 4 |
9 | Litvánia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Svédország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Románia | 0 | 2 | 4 | 6 |
12 | Portugália | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | Franciaország | 0 | 1 | 1 | 2 |
Spanyolország | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15 | Azerbajdzsán | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bulgária | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Egyesült Királyság | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Ukrajna | 0 | 0 | 2 | 2 |
Összesen | 26 | 26 | 26 | 78 |
Jegyzetek
- ↑ 2013. évi Európa-bajnokságra készülő egységek (magyar nyelven) (pdf). kajakkenusport.hu. [2013. november 4-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. június 15.)
Források
- Janicsék nekünk, Benedek a szerbeknek nyert aranyat (magyar nyelven). nemzetisport.hu, 2013. június 15. (Hozzáférés: 2013. június 16.)
- A bronz után aranyos a Kovács, Janics páros 200-on (magyar nyelven). nemzetisport.hu, 2013. június 16. (Hozzáférés: 2013. június 16.)