2022–2023-as svájci labdarúgókupa
Svájci labdarúgókupa (2022–2023) | |||
Adatok | |||
Dátum | 2022. augusztus 19. – 2023. június 4. | ||
Csapatok | 64 | ||
Címvédő | Lugano | ||
Győztes | Young Boys (8. cím) | ||
Statisztika | |||
Mérkőzések | 63 | ||
Gólkirály | Chadrac Akolo (St. Gallen) Mickaël Almeida (Aarau) (4 gól) | ||
|
A 2022–2023-as svájci labdarúgókupa (angolul: Swiss Cup; németül: Schweizer Pokal) volt a svájci labdarúgókupa 98. szezonja. A sorozat 2022. augusztus 19-én kezdődött és 2023. június 4-én ért véget. A címvédő a Lugano volt. A kupát a Young Boys nyerte meg, története során nyolcadik alkalommal.[1][2]
Első kör
Az első kör mérkőzéseit 2022. augusztus 19 és 21. között bonyolították le.
2022. augusztus 19. 19:00 CEST (UTC+2) |
Bulle (3) | 0–4 | Thun (2) |
---|---|---|
Castroman 36' Nikki 66' Sutter 78' Ahmed 82' |
Stade de Bouleyres, Bulle |
2022. augusztus 19. 19:30 CEST (UTC+2) |
Stade Nyonnais (3) | 1–4 | Servette (1) |
---|---|---|
Gomis 87' | Antunes 21' Rodelin 25' Stevanović 54' Pflücke 74' |
Colovray Sports Centre, Nyon |
2022. augusztus 19. 20:00 CEST (UTC+2) |
La Chaux-de-Fonds (4) | 1–0 | Solothurn (4) |
---|---|---|
Frossard 90+4' |
Centre Sportif de la Charrière, La Chaux-de-Fonds |
2022. augusztus 20. 15:30 CEST (UTC+2) |
Schötz (4) | 0–4 | Luzern (1) |
---|---|---|
Dorn 6' Ardaiz 27' Kadák 40' Chader 85' |
Fussballanlage Wissenhusen, Schötz |
2022. augusztus 20. 16:00 CEST (UTC+2) |
Rotkreuz (4) | 3–0 | Chiasso (3) |
---|---|---|
Gregorio 14' (11-esből) Allou 33' Krasniqi 81' |
Sportpark/Dorfmatt Rotkreuz, Risch-Rotkreuz |
2022. augusztus 20. 16:00 CEST (UTC+2) |
Bavois (3) | 1–3 | Yverdon-Sport (2) |
---|---|---|
Alvarez 18' | Berdayes 46' Rodrigues 75' 77' |
Stade des Peupliers, Bavois |
2022. augusztus 20. 16:00 CEST (UTC+2) |
Wohlen (4) | 4–4 (h. u.) | Kreuzlingen (4) |
---|---|---|
Alves 2' Vogt 50' 90+2' Mituensi 58' (11-esből) | Rama-Bitterfeld 17' 61' Karaki 73' 90+4' | |
Büntetőpárbaj | ||
5–3 |
Stadion Niedermatten, Wohlen |
2022. augusztus 20. 16:00 CEST (UTC+2) |
Affoltern a/A (7) | 1–2 | Sarmentorf (6) |
---|---|---|
Suter 28' | Rupp 46' Schultz 90+3' |
Sportanlagen Im Moos, Affoltern am Albis |
2022. augusztus 20. 17:00 CEST (UTC+2) |
Wettswil-Bonstetten (4) | 0–4 | Grasshoppers (1) |
---|---|---|
Momoh 25' Pusic 41' (11-esből) Schettine 71' 87' |
Sportplatz Moos, Wettswil am Albis |
2022. augusztus 20. 17:00 CEST (UTC+2) |
Wittenbach (7) | 1–2 (h. u.) | Arbedo-Castione (6) |
---|---|---|
Angehrn 13' | Berera 90' Ambrosetti 115' |
Grüntal, Wittenbach |
2022. augusztus 20. 17:00 CEST (UTC+2) |
Sternenberg (8) | 2–4 | Goldstern (7) |
---|---|---|
Burri 55' Bigler 71' | Frosio 40' Landolt 45+2' 60' Lang 90+6' |
Schlatt, Gasel |
2022. augusztus 20. 17:15 CEST (UTC+2) |
Bischofszell (6) | 0–8 | Aarau (2) |
---|---|---|
Almeida 11' 25' 33' 83' Schwegler 26' 89' Fazliu 38' Krasniqi 78' |
Bruggfeld, Bischofszell |
2022. augusztus 20. 17:30 CEST (UTC+2) |
Chênois (4) | 1–3 (h. u.) | Sion (1) |
---|---|---|
Mukenge 68' | Chouaref 36' Sio 95' Itaitinga 113' |
Stade des Trois-Chêne, Chêne-Bourg |
2022. augusztus 20. 17:30 CEST (UTC+2) |
Portalban/Gletterens (4) | 1–0 | Grand-Saconnex (4) |
---|---|---|
Luis 18' |
Centre Sportif Portalban, Delley-Portalban |
2022. augusztus 20. 18:00 CEST (UTC+2) |
Littau (6) | 0–6 | Wil (2) |
---|---|---|
Wallner 25' Muci 57' (11-esből) Montolio 63' Saho 81' Malinowski 83' Abazi 88' (11-esből) |
Ruopigen, Littau |
2022. augusztus 20. 18:00 CEST (UTC+2) |
Saxon Sports (6) | 0–2 | Meyrin (4) |
---|---|---|
Nsiala 21' Bavueza 68' (11-esből) |
Complexe sportif du Pérosé, Saxon |
2022. augusztus 20. 20:00 CEST (UTC+2) |
Italien GE (5) | 2–5 | Stade Lausanne Ouchy (2) |
---|---|---|
Alaj 11' Chouik 32' | Okou 5' Hadji 42' (11-esből) 55' Garcia 75' 86' |
Stade du Bois-de-la-Bâtie, Lancy |
2022. augusztus 21. 14:00 CEST (UTC+2) |
Widnau (5) | 1–4 | Bellinzona (2) |
---|---|---|
Thönig 60' | Souza 19' Samba 37' 85' Manis 40' |
Aegeten, Widnau |
2022. augusztus 21. 14:00 CEST (UTC+2) |
Cham (3) | 0–4 | Zürich (1) |
---|---|---|
Aiyegun 17' 43' (11-esből) 88' Krasniqi 83' |
Eizmoos, Cham |
2022. augusztus 21. 14:30 CEST (UTC+2) |
Muri (4) | 0–7 | Winterthur (1) |
---|---|---|
Schättin 9' Di Giusto 45' Gelmi 45+3' Corbaz 48' Rodríguez 55' Kamberi 71' Manzambi 85' |
Stadion Niedermatten, Wohlen |
2022. augusztus 21. 15:00 CEST (UTC+2) |
Compesières (7) | 0–5 | Étoile Carouge (3) |
---|---|---|
Sestito 36' Vieira 50' Constantin 52' Simbakoli 55' 75' |
Stade Alfred Comoli, La Croix-de-Rozon |
2022. augusztus 21. 15:00 CEST (UTC+2) |
Linth 04 (4) | 1–5 | Lugano (1) |
---|---|---|
Sabanovic 88' | Arigoni 25' 42' Mahou 73' Haile-Selassie 80' 81' |
Lintharena SGU, Näfels |
2022. augusztus 21. 15:00 CEST (UTC+2) |
Gland (6) | 0–4 | Lausanne-Sport (2) |
---|---|---|
Coyle 7' Labeau 15' 30' 40' |
Centre sportif En Bord, Gland |
2022. augusztus 21. 15:00 CEST (UTC+2) |
Ibach (5) | 1–5 | Schaffhausen (2) |
---|---|---|
Camenzind 30' | Stevic 8' Müller 22' (11-esből) 88' Uka 28' Vogt 69' |
Gerbihof, Ibach |
2022. augusztus 21. 15:00 CEST (UTC+2) |
Subingen (6) | 0–2 | Köniz (4) |
---|---|---|
Mejdi 77' Lukarov 85' |
Affolter, Subingen |
2022. augusztus 21. 16:00 CEST (UTC+2) |
Allschwil (6) | 0–5 | Basel (1) |
---|---|---|
Males 9' 35' (11-esből) 40' Fink 14' Szalai 73' |
Schützenmatte, Bázel |
2022. augusztus 21. 16:00 CEST (UTC+2) |
Rorschach-Goldach 17 (5) | 0–15 | St. Gallen (1) |
---|---|---|
Von Moos 1' 3' 27' Guillemenot 13' 21' Görtler 25' (11-esből) 56' Witzig 30' Schubert 38' Akolo 45+1' (11-esből) 46' 64' 70' Karlen 84' 88' |
Stadion Espenmoos, Sankt Gallen |
2022. augusztus 21. 16:00 CEST (UTC+2) |
ASI Audax-Friul (6) | 1–5 | Neuchâtel Xamax (2) |
---|---|---|
Guarnieri 19' | Epitaux 4' Ouhafsa 29' Aliu 64' Bakayoko 76' 78' |
Pierre-à-Bot, Neuchâtel |
2022. augusztus 21. 16:00 CEST (UTC+2) |
Bosporus (6) | 0–3 | Breitenrain (3) |
---|---|---|
Lüthi 54' Konopek 61' (11-esből) Pereira 85' |
Wyler, Bern |
2022. augusztus 21. 16:30 CEST (UTC+2) |
Gambarogno-Contone (5) | 0–5 | Kriens (3) |
---|---|---|
Gjidoda 5' (11-esből) Dubler 20' Isufi 68' Bühler 76' Hoxha 83' |
Centro Sportivo Regionale, Magadino |
2022. augusztus 21. 17:00 CEST (UTC+2) |
Schoenberg (6) | 1–10 | Young Boys (1) |
---|---|---|
Da Silva 65' | Jankewitz 8' Nsame 18' (11-esből) 28' 43' Monteiro 40' 45' Chaiwa 42' Ugrinic 59' Benito 67' Imeri 69' |
Stade St-Léonard, Fribourg |
2022. augusztus 21. 17:30 CEST (UTC+2) |
Wiedikon ZH (6) | 1–2 | Rapperswil-Jona (3) |
---|---|---|
Okorie 12' | Cinquini 87' (11-esből) 90+7' (11-esből) |
Heuried, Zürich |
Második kör
A második kör mérkőzéseit 2022. szeptember 16. és 18. között bonyolították le.
2022. szeptember 16. 19:30 CEST (UTC+2) |
Neuchâtel Xamax (2) | 1–2 | Thun (2) |
---|---|---|
Del Toro 30' | Ndongo 33' Toure 90+2' |
Stade de la Maladière, Neuchâtel |
2022. szeptember 17. 15:00 CEST (UTC+2) |
Meyrin (4) | 0–4 | Winterthur (1) |
---|---|---|
Corbaz 23' Ballet 52' Buess 79' 85' |
Stade des Arbères, Meyrin |
2022. szeptember 17. 16:00 CEST (UTC+2) |
Bellinzona (2) | 0–1 (h. u.) | Luzern (1) |
---|---|---|
Sorgić 105+3' |
Stadio Comunale, Bellinzona |
2022. szeptember 17. 16:00 CEST (UTC+2) |
Rotkreuz (4) | 2–1 (h. u.) | Kriens (3) |
---|---|---|
Krasniqi 54' Wellington 105+4' | Pauli 31' |
Sportpark/Dorfmatt Rotkreuz, Risch-Rotkreuz |
2022. szeptember 17. 16:00 CEST (UTC+2) |
Köniz (4) | 1–2 | Wohlen (4) |
---|---|---|
Hajrullahu 52' | Mituensi 36' Urtic 69' |
Sportplatz Liebefeld-Hessgut, Köniz |
2022. szeptember 17. 17:00 CEST (UTC+2) |
Étoile Carouge (3) | 2–4 | St. Gallen (1) |
---|---|---|
Simbakoli 39' Correia 44' | Akolo 15' Maglica 56' Görtler 71' 90+2' (11-esből) |
Stade de la Fontenette, Carouge |
2022. szeptember 17. 17:00 CEST (UTC+2) |
Goldstern (7) | 0–3 | Grasshoppers (1) |
---|---|---|
Pusic 56' Demhasaj 65' Blasucci 80' |
Sportanlage Bremgarten, Bremgarten bei Bern |
2022. szeptember 17. 17:00 CEST (UTC+2) |
Rapperswil-Jona (3) | 0–2 | Sion (1) |
---|---|---|
Stojilković 45+5' Itaitinga 50' |
Stadion Grünfeld, Jona |
2022. szeptember 17. 18:00 CEST (UTC+2) |
La Chaux-de-Fonds (4) | 0–2 | Servette (1) |
---|---|---|
Rouiller 50' Crivelli 67' |
Centre Sportif de la Charrière, La Chaux-de-Fonds |
2022. szeptember 17. 18:30 CEST (UTC+2) |
Arbedo-Castione (6) | 6–0 | Sarmentorf (6) |
---|---|---|
Berera 19' Bozzini 25' Pocas 45' Minorini 75' Citrini 85' Zivko 90+2' |
Arbedo-Castione |
2022. szeptember 18. 14:00 CEST (UTC+2) |
Schaffhausen (2) | 4–1 | Yverdon-Sport (2) |
---|---|---|
Bobadilla 18' 20' Lurvink 45+1' Slišković 90+4' | Beyer 1' |
Wefox Arena, Schaffhausen |
2022. szeptember 18. 15:00 CEST (UTC+2) |
Breitenrain (3) | 0–4 | Lugano (1) |
---|---|---|
Babic 47' Aliseda 70' 89' Amoura 86' |
Spitalacker, Bern |
2022. szeptember 18. 15:30 CEST (UTC+2) |
Aarau (2) | 1–3 (h. u.) | Basel (1) |
---|---|---|
Fazliu 10' | Augustin 43' (11-esből) Lang 94' Ndoye 119' |
Stadion Brügglifeld, Aarau |
2022. szeptember 18. 16:00 CEST (UTC+2) |
Lausanne-Sport (2) | 3–2 (h. u.) | Zürich (1) |
---|---|---|
Labeau 24' Turkeš 90+5' 114' | Husic 9' Marchesano 36' |
Stade de la Tuilière, Lausanne |
2022. szeptember 18. 16:00 CEST (UTC+2) |
Portalban/Gletterens (4) | 0–2 | Wil (2) |
---|---|---|
Lukembila 62' Reichmuth 79' |
Centre Sportif Portalban, Delley-Portalban |
Nyolcaddöntő
2022. november 8. 20:00 |
Rotkreuz (4) | 2–1 | Schaffhausen (2) |
---|---|---|
Gregorio 84' Krasniqi 90+2' | Kalem 29' |
Sportpark/Dorfmatt, Rotkreuz |
2022. november 8. 20:30 |
Arbedo-Castione (6) | 0–5 | St. Gallen (1) |
---|---|---|
Guidotti 38' Latte Lath 42' 64' Vallci 80' Cavegn 88' |
Stadio Comunale Giubiasco, Arbedo-Castione |
2022. november 9. 19:30 |
Wil (2) | 1–2 (h. u.) | Sion (1) |
---|---|---|
Sílvio 119' (11-esből) | Cyprien 102' (11-esből) Zuffi 109' |
Sportpark Bergholz, Wil |
2022. november 9. 20:15 |
Lausanne-Sport (2) | 1–5 | Young Boys (1) |
---|---|---|
Custodio 32' | Rrudhani 4' Blum 11' Fassnacht 68' Sierro 74' Elia 85' |
Stade de la Tuilière, Lausanne |
2022. november 9. 20:15 |
Wohlen (4) | 2–5 (h. u.) | Servette (1) |
---|---|---|
Vogt 12' Pfister 109' | Fofana 76' Céspedes 93' Kutesa 101' (11-esből) Pflücke 105+1' Dias 117' |
Stadion Niedermatten, Wohlen |
2023. január 31. 19:00 |
Thun (2) | 2–2 (h. u.) | Luzern (1) |
---|---|---|
Castroman 54' Oberlin 77' | Meyer 7' (11-esből) Chader 79' | |
Büntetőpárbaj | ||
4–2 |
Stockhorn Arena, Thun |
2023. február 1. 20:15 |
Grasshoppers (1) | 3–5 | Basel (1) |
---|---|---|
Ajumu 31' 71' Dadashov 52' (11-esből) | Kade 29' Frei 45+2' (11-esből) Amdouni 48' 90+3' Nuhu 63' |
Negyeddöntő
2023. február 28. | Thun (2) | 0–5 | Young Boys (1) | Thun | |
---|---|---|---|---|---|
20:15 | Stadion: Stockhorn Arena Nézőszám: 10 014 Játékvezető: Urs Schnyder |
2023. március 1. | Sion (1) | 0–3 | Lugano (1) | Sion | |
---|---|---|---|---|---|
20:15 | Stadion: Stade Tourbillon Nézőszám: 4 180 Játékvezető: Sandro Schärer |
2023. március 1. | St. Gallen (1) | 1–2 (h.u.) | Basel (1) | Sankt Gallen | |
---|---|---|---|---|---|
20:15 | Guillemenot 10' | Stadion: Kybunpark Nézőszám: 14 950 Játékvezető: Fedayi San |
2023. március 2. | Rotkreuz (4) | 0–3 | Servette (1) | Rotkreuz | |
---|---|---|---|---|---|
20:15 | Stadion: Sportpark/Dorfmatt Rotkreuz Nézőszám: 2 346 Játékvezető: Lukas Fähndrich |
Elődöntő
2023. április 4. | Basel (1) | 2–4 | Young Boys (1) | Bázel | |
---|---|---|---|---|---|
20:15 | Stadion: St. Jakob-Park Nézőszám: 26 310 Játékvezető: Urs Schnyder |
2023. április 5. | Servette (1) | 2–2 (h.u.) (büntetőkkel: 3–5) | Lugano (1) | Genf | |
---|---|---|---|---|---|
20:15 | Aliseda 31' 40' | Stadion: Stade de Genève Nézőszám: 12 500 Játékvezető: Fedayi San |
Döntő
A döntő 2023. június 4-én a berni Stadion Wankdorfban került megrendezésre.
Jegyzetek
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap