Az NDK a franciaországi Grenoble-ban megrendezett 1968. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 9 sportágban 57 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek. Az NDK önálló csapattal először vett részt a téli olimpiai játékokon.
Érmesek
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
1. futam | 2. futam | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Eberhard Riedel | Lesiklás | | nem ért célba |
Műlesiklás | 53,62 | 1. | | 52,00 | 25. | 52,07 | 16. | 1:44,07 | 13. |
Óriás-műlesiklás | | 1:55,59 | 53. | 1:51,08 | 25. | 3:46,67 | 41. |
Biatlon
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Hansjörg Knauthe | 20 km egyéni | 2 | 1:25:04,9 | 21. |
Heinz Kluge | 7 | 1:26:55,2 | 24. |
Horst Koschka | 3 | 1:21:37,7 | 10. |
Dieter Speer | 6 | 1:24:13,3 | 18. |
Heinz Kluge Hans-Gert Jahn Horst Koschka Dieter Speer | 4 × 7,5 km váltó | 4 | 2:21:54,5 | 6. |
Északi összetett
Versenyző | Síugrás | Sífutás | Összesítés |
1. ugrás | 2. ugrás | 3. ugrás | Össz. |
Távolság | Pont | Távolság | Pont | Távolság | Pont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Andreas Kunz | 72,5 | 109,3 | 72,0 | (105,8) | 74,0 | 107,6 | 216,9 | 10. | 49:19,8 | 227,20 | 3. | 444,10 | |
Karl-Heinz Luck | 69,5 | 100,2 | 71,0 | 98,6 | 67,5 | (91,4) | 198,8 | 20. | 50:14,7 | 215,22 | 8. | 414,02 | 11. |
Roland Weißpflog | 67,0 | 94,6 | 66,0 | (90,1) | 66,0 | 91,7 | 186,3 | 29. | 48:33,5 | 238,00 | 2. | 424,30 | 9. |
Gyorskorcsolya
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Ruth Budzisch-Schleiermacher | 500 m | 47,8 | 16.* |
1000 m | 1:35,6 | 12. |
1500 m | 2:27,1 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Jégkorong
Keletnémet férfi jégkorongcsapat-játékoskeret |
- Manfred Buder
- Lothar Fuchs
- Bernd Hiller
- Klaus Hirche
- Bernd Karrenbauer
- Dieter Kratzsch
| - Hartmut Nickel
- Rüdiger Noack
- Ulrich Noack
- Helmut Novy
- Dietmar Peters
- Wolfgang Plotka
| - Bernd Poindl
- Peter Prusa
- Dieter Pürschel
- Wilfried Sock
- Dieter Voigt
- Joachim Ziesche
|
Eredmények
- Selejtező
- Döntő csoportkör
- Végeredmény
Csapat | Helyezés |
NDK | 8. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Kötelező elemek | Kűr | Összesítés |
Helyezési pontszámok bírónként | Több. hely. száma | Több. hely. össz. | Hely. össz. | Pont | Helyezés |
Több. hely. száma | Hely. | Több. hely. száma | Hely. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Günter Zöller | Férfi egyéni | 5×8+ | 10. | 5×15+ | 14. | 9,0 | 10,0 | 11,0 | 13,0 | 10,0 | 9,0 | 13,0 | 13,0 | 12,0 | 5×11+ | 49,0 | 100,0 | 1727,9 | 11. |
Jan Hoffmann | 5×26+ | 26. | 5×25+ | 25. | 26,0 | 28,0 | 26,0 | 26,0 | 26,0 | 26,0 | 26,0 | 27,0 | 27,0 | 6×26+ | 156,0 | 238,0 | 1437,8 | 26. |
Gabriele Seyfert | Női egyéni | 6×2+ | 2. | 8×2+ | 2. | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 9×2+ | 18,0 | 18,0 | 1882,3 | |
Sonja Morgenstern | 6×29+ | 29. | 5×22+ | 22. | 28,0 | 28,0 | 28,0 | 27,0 | 28,0 | 28,0 | 26,0 | 29,0 | 29,0 | 7×28+ | 193,0 | 251,0 | 1475,9 | 28. |
Heidemarie Steiner Heinz-Ulrich Walther | Páros | 6×5+ | 4. | 8×4+ | 4. | 4,0 | 5,0 | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 5,0 | 4,0 | 3,0 | 4,0 | 7×4+ | 27,0 | 37,0 | 303,1 | 4. |
Irine Müller Hans-Georg Dallmer | 6×9+ | 9. | 5×8+ | 8. | 9,5 | 10,0 | 9,0 | 11,0 | 7,0 | 9,0 | 10,0 | 9,0 | 7,5 | 5×9+ | 41,5 | 82,0 | 289,4 | 9. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Gerhard Grimmer | 15 km | 51:22,1 | 29. |
30 km | 1:38:46,0 | 15. |
Gert-Dietmar Klause | 15 km | 51:51,6 | 33. |
30 km | 1:39:30,5 | 19. |
50 km | 2:36:52,5 | 25. |
Axel Lesser | 15 km | nem ért célba |
30 km | 1:44:16,2 | 36. |
Peter Thiel | 15 km | 52:07,8 | 37. |
Helmut Unger | 30 km | 1:44:47,9 | 37. |
Gerhard Grimmer Axel Lesser Peter Thiel Gert-Dietmar Klause | 4 × 10 km váltó | 2:19:22,8 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Renate Fischer-Köhler | 5 km | 17:25,5 | 14. |
10 km | 39:27,4 | 16. |
Christine Nestler | 5 km | 17:23,5 | 12. |
10 km | 39:07,9 | 9. |
Gudrun Schmidt | 5 km | 17:24,3 | 13. |
10 km | 39:22,8 | 14. |
Anni Unger | 5 km | 17:30,7 | 16. |
10 km | 40:36,8 | 22. |
Renate Fischer-Köhler Gudrun Schmidt Christine Nestler | 3 × 5 km váltó | 59:33,9 | 6. |
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Távolság | Pont | Hely. | Távolság | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Bernd Karwofsky | Normálsánc | 72,0 | 98,5 | 33. | 67,0 | 53,0~ | 58. | 151,5 | 54. |
Dieter Neuendorf | Normálsánc | 76,5 | 108,7 | 6.* | 73,0 | 102,6 | 4. | 211,3 | 7. |
Nagysánc | 93,0 | 100,6 | 19. | 92,0 | 98,2 | 11. | 198,8 | 15. |
Manfred Queck | Normálsánc | 75,5 | 104,1 | 19. | 72,5 | 101,3 | 8.* | 205,4 | 14.** |
Nagysánc | 96,5 | 104,0 | 13.* | 98,5 | 108,8 | 3. | 212,8 | 4. |
Wolfgang Stöhr | Normálsánc | 73,5 | 101,4 | 26.* | 71,0 | 97,9 | 21. | 199,3 | 20. |
Nagysánc | 96,5 | 106,0 | 12. | 92,5 | 99,9 | 9. | 205,9 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
~ - az ugrás során elesett
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Klaus-Michael Bonsack | Férfi egyes | 57,90 | 8. | 57,63 | 2. | 57,80 | 5. | 2:53,33 | |
Horst Hörnlein | 57,49 | 3. | 58,04 | 4. | 58,57 | 13. | 2:54,10 | 7. |
Thomas Köhler | 57,68 | 5. | 57,47 | 1. | 57,51 | 1. | 2:52,66 | |
Wolfgang Scheidel | kizárták | kiesett |
Ortrun Enderlein | Női egyes | kizárták | kiesett |
Angela Knösel | kizárták | kiesett |
Anna-Maria Müller | kizárták | kiesett |
Klaus-Michael Bonsack Thomas Köhler | Kettes | 47,88 | 1. | 47,97 | 1. | | 1:35,85 | |
Horst Hörnlein Reinhard Bredow | 48,80 | 5. | 49,01 | 6. | | 1:37,81 | 5. |
Források
- East Germany at the 1968 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:Az 1968. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Németország-portál
- Olimpiaportál