Férfi 400 méteres gyorsúszás a 2017-es úszó-világbajnokságon
Férfi 400 méteres gyorsúszás a 2017-es úszó-világbajnokságon | |||||||||||
Adatok | |||||||||||
Helyszín | Budapest | ||||||||||
Dátum | július 23. (selejtező, döntő) | ||||||||||
Versenyzők | 52 résztvevő 48 nemzetből | ||||||||||
Győztes eredmény | 3:41.38 | ||||||||||
Érmesek | |||||||||||
| |||||||||||
← 2015 | 2019 → |
2017-es úszó-világbajnokság Budapest, Balatonfüred, Magyarország | ||
---|---|---|
Műugrás | ||
Egyéni | ||
1 m | férfi | női |
3 m | férfi | női |
10 m | férfi | női |
Szinkronugrás | ||
3 m | férfi | női |
10 m | férfi | női |
Vegyes | 3 m | 10 m |
csapat | ||
Szupertoronyugrás | ||
| ||
Hosszútávúszás | ||
5 km | férfi | női |
10 km | férfi | női |
25 km | férfi | női |
Csapat | csapat | |
Úszás | ||
Gyorsúszás | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
400 m | férfi | női |
800 m | férfi | női |
1500 m | férfi | női |
Hátúszás | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
Mellúszás | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
Pillangó | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
Vegyesúszás | ||
200 m | férfi | női |
400 m | férfi | női |
Gyorsváltó | ||
4 × 100 m | férfi | női |
4 × 200 m | férfi | női |
Vegyes váltó | ||
4 × 100 m | férfi | női |
Vegyes | ||
4 × 100 m | gyors | vegyes |
Szinkronúszás | ||
Egyéni | r. prog. | sz. prog. |
Páros | r. prog. | sz. prog. |
Csapat | r. prog. | sz. prog. |
kombinációs kűr | ||
Vegyes | r. prog. | sz. prog. |
Vízilabda | ||
férfi • női |
A 2017-es úszó-világbajnokságon a férfi 400 méteres gyorsúszás versenyszámának döntőjét Budapesten rendezték, a Duna Arénában. A győztes a kínai Szun Jang lett.
Selejtező
# | Név | Ország | Idő | |
---|---|---|---|---|
1. | Felix Aubock | Ausztria | 3:44.19 | Q |
2. | Szun Jang | Kína | 3:44.55 | Q |
3. | David McKeon | Ausztrália | 3:45.56 | Q |
4. | Pak Thehvan | Dél-Korea | 3:45.57 | Q |
5. | Mack Horton | Ausztrália | 3:45.60 | Q |
6. | James Guy | Egyesült Királyság | 3:45.64 | Q |
7. | Gabriele Detti | Olaszország | 3:45.72 | Q |
8. | Zane Grothe | Egyesült Államok | 3:46.14 | Q |
9. | Marwan Elkamash | Egyiptom | 3:46.36 | |
10. | Wojciech Wojdak | Lengyelország | 3:46.73 | |
11. | Henrik Christiansen | Norvégia | 3:46.96 | |
12. | Clark Smith | Egyesült Államok | 3:47.12 | |
13. | Alekszandr Krasznih | Oroszország | 3:47.35 | |
14. | Filip Zaborowski | Lengyelország | 3:47.47 | |
15. | Stephen Milne | Egyesült Királyság | 3:48.64 | |
16. | Jeremy Bagshaw | Kanada | 3:48.82 | |
17. | Victor Johansson | Svédország | 3:48.96 | |
18. | Brandonn Almeida | Brazília | 3:49.61 | |
19. | Martin Bau | Szlovénia | 3:50.75 | |
20. | Poul Zellmann | Németország | 3:50.88 | |
21. | Miguel Duran | Spanyolország | 3:51.28 | |
22. | Kalmár Ákos | Magyarország | 3:51.35 | |
23. | Anton Ipsen | Dánia | 3:51.52 | |
24. | Marcelo Acosta | Salvador | 3:51.76 | |
25. | Qiu Ziao | Kína | 3:51.94 | |
26. | Nagy Richárd | Szlovákia | 3:52.10 | |
27. | Cristian Quintero | Venezuela | 3:53.04 | |
28. | Jan Micka | Csehország | 3:53.06 | |
29. | Maarten Brzoskowski | Hollandia | 3:53.17 | |
30. | Alin Artimon | Románia | 3:53.45 | |
31. | Ricardo Vargas | Mexikó | 3:53.63 | |
32. | Khader Baqlah | Jordánia | 3:54.13 | |
33. | Brent Szurdoki | Dél-afrikai Köztársaság | 3:54.34 | |
34. | Christian Bayo Punter | Puerto Rico | 3:55.15 | |
35. | Martin Naidich | Argentína | 3:55.42 | |
36. | Mohamed Mehdi Lagili | Tunézia | 3:55.47 | |
37. | Igor Mogne | Mozambik | 3:55.97 | |
38. | Dimitrios Dimitriou | Görögország | 3:56.58 | |
39. | Marc Hinawi | Izrael | 3:57.43 | |
40. | Aflah Fadian Prawira | Indonézia | 3:58.40 | |
41. | Constantinos Hadjittoulis | Ciprus | 3:58.58 | |
42. | Wesley Tikiariki Roberts | Cook-szigetek | 3:59.29 | |
43. | An Ting-Yao | Tajvan | 3:59.57 | |
44. | Alex Sobers | Barbados | 4:00.50 | |
45. | Klavio Meca | Albánia | 4:04.03 | |
46. | Irakli Revishvili | Grúzia | 4:04.64 | |
47. | Jessie Khing Lacuna | Fülöp-szigetek | 4:05.39 | |
48. | Mathieu Marquet | Mauritius | 4:07.28 | |
49. | Sizhuang Lin | Makaó | 4:08.73 | |
50. | Felipe Tapia Salinas | Chile | 4:10.39 | |
51. | Abdalla Aboughazala | Katar | 4:20.64 | |
52. | Mubal Azzam Ibrahim | Maldív-szigetek | 4:51.57 |
Döntő
# | Név | Ország | Idő | |
---|---|---|---|---|
1 Aranyérem | Szun Jang | Kína | 3:41.38 | |
2 Ezüstérem | Mack Horton | Ausztrália | 3:43.85 | |
3 Bronzérem | Gabriele Detti | Olaszország | 3:43.93 | |
4. | Pak Thehvan | Dél-Korea | 3:44.38 | |
5. | Felix Aubock | Ausztria | 3:45.21 | |
6. | James Guy | Egyesült Királyság | 3:45.58 | |
7. | Zane Grothe | Egyesült Államok | 3:45.86 | |
8. | David McKeon | Ausztrália | 3:46.27 |
Források
- Az előfutamok eredménye (pdf)
- A döntő eredménye (pdf)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap