Férfi 62 kg-os kötöttfogású birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Férfi 62 kg-os kötöttfogású birkózás a XXV. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunya, Barcelona | |||||||||
Dátum | július 28–30. | |||||||||
Versenyzők | 21 résztvevő 21 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
Sablon:Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a birkózás férfi 62 kg-os kötöttfogású versenyszámának selejtezőjét és döntőjét július 28. és 30. között rendezték a Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunyában.
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
---|---|
július 28. | Csoportkör |
július 30. | Helyosztók |
július 30. | Döntő |
Eredmények
- DQ2: passzivitás miatt mindkét versenyzőt kizárták
Csoportkör
A birkózókat csoportokba osztották, ahonnan az egymás elleni mérkőzések alapján, a csoportok győztesei mérkőzhetek az aranyéremért, a második helyezettek a bronzéremért. A csoportokban elért eredmények alapján, a csoportok első két helyezettjein kívül, a további legjobb három birkózó mérkőzhetett a helyosztókon.
A csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Buddy Lee (USA) | 2-4 | Hugo Dietsche (SUI) | 1/3 |
M. R. Patil (IND) | 3-14 | Ahad Pazach (IRI) | 1/3 |
Alexander Davidovich (ISR) | 1-8 | Szergej Martinov (EUN) | 1/3 |
Nisigucsi Sigeki (JPN) | 1-3 | Włodzimierz Zawadzki (POL) | 1/3 |
Mario Büttner (GER) | 8-7 | Hu Kuo-hung (Hu Guohong) (CHN) | 3/1 |
Rachid Khdar (MAR) | erőnyerő | ||
2. forduló | |||
Rachid Khdar (MAR) | 0-17 | Buddy Lee (USA) | 0/4 |
Hugo Dietsche (SUI) | 5-0 | M. R. Patil (IND) | 3/0 |
Alexander Davidovich (ISR) | 0-2 | Nisigucsi Sigeki (JPN) | 0/3 |
Szergej Martinov (EUN) | 4-0 | Mario Büttner (GER) | 3/0 |
Włodzimierz Zawadzki (POL) | 4-0 | Hu Kuo-hung (Hu Guohong) (CHN) | 3/0 |
Ahad Pazach (IRI) | visszalépett | ||
3. forduló | |||
Rachid Khdar (MAR) | 1-10 (kétvállas) | Hugo Dietsche (SUI) | 0/4 |
Buddy Lee (USA) | 5-4 | Nisigucsi Sigeki (JPN) | 3/1 |
Szergej Martinov (EUN) | 9-8 | Włodzimierz Zawadzki (POL) | 3/1 |
Mario Büttner (GER) | erőnyerő | ||
4. forduló | |||
Mario Büttner (GER) | 0-0 (visszalépett) | Buddy Lee (USA) | 0/4 |
Hugo Dietsche (SUI) | 2-4 | Szergej Martinov (EUN) | 1/3 |
Włodzimierz Zawadzki (POL) | erőnyerő | ||
5. forduló | |||
Włodzimierz Zawadzki (POL) | 7-0 | Hugo Dietsche (SUI) | 3/0 |
Buddy Lee (USA) | 3-7 (kétvállas) | Szergej Martinov (EUN) | 0/4 |
A csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Szergej Martinov | Egyesített Csapat (EUN) | 5 | 5 | 0 | 16 | 32 |
2. | Włodzimierz Zawadzki | Lengyelország (POL) | 4 | 3 | 1 | 10 | 22 |
3. | Buddy Lee | Egyesült Államok (USA) | 5 | 3 | 2 | 12 | 27 |
4. | Hugo Dietsche | Svájc (SUI) | 5 | 3 | 2 | 11 | 21 |
5. | Mario Büttner | Németország (GER) | 3 | 1 | 2 | 3 | 8 |
6. | Nisigucsi Sigeki | Japán (JPN) | 3 | 1 | 2 | 5 | 7 |
7. | Rachid Khdar | Marokkó (MAR) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 |
8. | Hu Kuo-hung (Hu Guohong) | Kína (CHN) | 2 | 0 | 2 | 1 | 7 |
9. | M. R. Patil | India (IND) | 2 | 0 | 2 | 1 | 3 |
10. | Alexander Davidovich | Izrael (ISR) | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 |
11. | Ahad Pazach | Irán (IRI) | 2 | 1 | 0 | 3 | 14 |
B csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Ho Bjongho (Heo Byeong-Ho) (KOR) | 0-0 DQ2 | Luis Martínez (ESP) | 0/0 |
Bódi Jenő (HUN) | 6-0 | Ahmed Ibrahim (EGY) | 3/0 |
Mehmet Akif Pirim (TUR) | 3-2 | Juan Marén (CUB) | 3/1 |
Usama Aziz (SWE) | 0-3 | Sztaniszlav Grigorov (BUL) | 0/3 |
Jindřich Vavrla (TCH) | 1-2 | Konsztandínosz Arkudéasz (GRE) | 1/3 |
2. forduló | |||
Ho Bjongho (Heo Byeong-Ho) (KOR) | 2-5 | Bódi Jenő (HUN) | 1/3 |
Luis Martínez (ESP) | 4-1 | Ahmed Ibrahim (EGY) | 3/1 |
Mehmet Akif Pirim (TUR) | 5-0 | Usama Aziz (SWE) | 3/0 |
Juan Marén (CUB) | 3-2 | Jindřich Vavrla (TCH) | 3/1 |
Sztaniszlav Grigorov (BUL) | 13-3 | Konsztandínosz Arkudéasz (GRE) | 3/1 |
3. forduló | |||
Luis Martínez (ESP) | 4-6 | Bódi Jenő (HUN) | 1/3 |
Mehmet Akif Pirim (TUR) | 2-1 | Sztaniszlav Grigorov (BUL) | 3/1 |
Juan Marén (CUB) | 5-0 (kétvállas) | Konsztandínosz Arkudéasz (GRE) | 4/0 |
5. helyért | |||
Luis Martínez (ESP) | 0-3 | Konsztandínosz Arkudéasz (GRE) | 0/3 |
4. forduló | |||
Bódi Jenő (HUN) | 3-7 | Mehmet Akif Pirim (TUR) | 1/3 |
Juan Marén (CUB) | 5-1 | Sztaniszlav Grigorov (BUL) | 3/1 |
5. forduló | |||
Bódi Jenő (HUN) | 1-5 | Juan Marén (CUB) | 1/3 |
Mehmet Akif Pirim (TUR) | erőnyerő |
B csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mehmet Akif Pirim | Törökország (TUR) | 4 | 4 | 0 | 12 | 17 |
2. | Juan Marén | Kuba (CUB) | 5 | 4 | 1 | 14 | 20 |
3. | Bódi Jenő | Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 2 | 11 | 21 |
4. | Sztaniszlav Grigorov | Bulgária (BUL) | 4 | 2 | 2 | 8 | 18 |
5. | Konsztandínosz Arkudéasz | Görögország (GRE) | 3 | 1 | 2 | 4 | 5 |
6. | Luis Martínez | Spanyolország (ESP) | 3 | 1 | 2 | 4 | 8 |
7. | Jindřich Vavrla | Csehszlovákia (TCH) | 2 | 0 | 2 | 2 | 3 |
8. | Ho Bjongho (Heo Byeong-Ho) | Dél-Korea (KOR) | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 |
9. | Ahmed Ibrahim | Egyiptom (EGY) | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 |
10. | Usama Aziz | Svédország (SWE) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Helyosztók
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
9. helyért | |||
Mario Büttner (GER) | visszalépett | Konsztandínosz Arkudéasz (GRE) | |
7. helyért | |||
Hugo Dietsche (SUI) | visszalépett | Sztaniszlav Grigorov (BUL) | 0/4 |
5. helyért | |||
Buddy Lee (USA) | visszalépett | Bódi Jenő (HUN) | 0/4 |
Döntők
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
Bronzmérkőzés | |||
Włodzimierz Zawadzki (POL) | 0-5 | Juan Marén (CUB) | 0/3 |
Döntő | |||
Szergej Martinov (EUN) | 2-13 | Mehmet Akif Pirim (TUR) | 1/3 |
Végeredmény
Helyezés | Név | Nemzet |
---|---|---|
1 Arany | Mehmet Akif Pirim | Törökország |
2 Ezüst | Szergej Martinov | Egyesített Csapat |
3 Bronz | Juan Marén | Kuba |
4. | Włodzimierz Zawadzki | Lengyelország |
5. | Bódi Jenő | Magyarország |
6. | Buddy Lee | Egyesült Államok |
7. | Sztaniszlav Grigorov | Bulgária |
8. | Hugo Dietsche | Svájc |
9. | Konsztandínosz Arkudéasz | Görögország |
10. | Mario Büttner | Németország |
helyezetlen | Nisigucsi Sigeki | Japán |
Luis Martínez | Spanyolország | |
Rachid Khdar | Marokkó | |
Jindřich Vavrla | Csehszlovákia | |
Hu Kuo-hung (Hu Guohong) | Kína | |
Ho Bjongho (Heo Byeong-Ho) | Dél-Korea | |
M. R. Patil | India | |
Ahmed Ibrahim | Egyiptom | |
Alexander Davidovich | Izrael | |
Usama Aziz | Svédország | |
Ahad Pazach | Irán |
Források
- Wrestling at the 1992 Barcelona Summer Games: Men's Featherweight, Greco-Roman (angol nyelven). sports-reference.com. [2011. augusztus 12-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. január 26.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap