Férfi csapatsprint sífutás a 2006. évi téli olimpiai játékokon
Férfi csapatsprint sífutás a XX. téli olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Pragelato | |||||||||
Dátum | február 14. | |||||||||
Versenyzők | 48 résztvevő 24 nemzetből | |||||||||
Csapatok | 24 | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Sífutás a 2006. évi téli olimpiai játékokon | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||||||||||||
Sablon:Sífutás a 2006. évi téli olimpiai játékokon
|
A 2006. évi téli olimpiai játékokon a sífutás férfi csapatsprint versenyszámát február 14-én rendezték Pragelatóban. Az aranyérmet a svéd kettős nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar csapat.
Ezt a versenyszámot először rendezték meg a téli olimpia történetében.
Eredmények
A futamok egy 1325 méteres pályán zajlottak, amelyen 6 kört kellett teljesíteni, szabadstílusban. A csapatok tagjai körönként váltották egymást.
A selejtező mindkét futamából az első öt helyen célba érkező csapat jutott be a döntőbe.
Selejtező
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
Helyezés | Csapat | Idő | Mj | |
---|---|---|---|---|
1. futam | ||||
1. | Svédország (SWE) Thobias Fredriksson Björn Lind | 17:34,0 | Q | |
2. | Csehország (CZE) Martin Koukal Dušan Kožíšek | 17:34,9 | Q | |
3. | Szlovákia (SVK) Martin Bajčičák Bátory Iván | 17:36,1 | Q | |
4. | Finnország (FIN) Keijo Kurttila Lauri Pyykönen | 17:39,2 | Q | |
5. | Kazahsztán (KAZ) Nyikolaj Csebotyko Jevgenyij Kosevoj | 17:42,6 | Q | |
6. | Japán (JPN) Ebiszava Kacuhito Onda Júicsi | 17:46,6 | ||
7. | Észtország (EST) Priit Barusk Anti Saarepuu | 18:07,4 | ||
8. | Szlovénia (SLO) Nejc Brodar Jože Mehle | 18:34,4 | ||
9. | Ukrajna (UKR) Ivan Biloszjuk Vitalij Marciv | 18:50,4 | ||
10. | Kína (CHN) Li Ko-liang (Li Geliang) Tien Je (Tian Ye) | 18:57,4 | ||
11. | Románia (ROM) Antal Zsolt Mihai Galiceanu | 19:04,3 | ||
12. | Törökország (TUR) Muhammet Kızılarslan Sabahattin Oğlago | 19:46,5 | ||
2. futam | ||||
1. | Norvégia (NOR) Jens Arne Svartedal Tor-Arne Hetland | 17:22,1 | Q | |
2. | Oroszország (RUS) Ivan Alipov Vaszilij Rocsev | 17:22,2 | Q | |
3. | Németország (GER) Jens Filbrich Andreas Schlütter | 17:22,6 | Q | |
4. | Olaszország (ITA) Freddy Schwienbacher Giorgio Di Centa | 17:26,2 | Q | |
5. | Lengyelország (POL) Maciej Kreczmer Janusz Krężelok | 17:27,1 | Q | |
6. | Kanada (CAN) George Grey Devon Kershaw | 17:31,2 | ||
7. | Egyesült Államok (USA) Chris Cook Andrew Newell | 17:54,9 | ||
8. | Svájc (SUI) Reto Burgermeister Christoph Eigenmann | 18:00,6 | ||
9. | Dél-Korea (KOR) Cshö Imhon Pak Pjongdzsu | 19:40,0 | ||
10. | Horvátország (CRO) Damir Jurčević Denis Klobučar | 19:43,1 | ||
– | Örményország (ARM) Hovhannesz Szargszjan Edmond Hacsatrjan | nem ért célba | ||
– | Ausztria (AUT) Johannes Eder Jürgen Pinter | kizárták |
Döntő
Helyezés | Csapat | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Svédország (SWE) Thobias Fredriksson Björn Lind | 17:02,9 |
2 Ezüst | Norvégia (NOR) Jens Arne Svartedal Tor-Arne Hetland | 17:03,5 |
3 Bronz | Oroszország (RUS) Ivan Alipov Vaszilij Rocsev | 17:05,2 |
4. | Németország (GER) Jens Filbrich Andreas Schlütter | 17:14,0 |
5. | Finnország (FIN) Keijo Kurttila Lauri Pyykönen | 17:21,5 |
6. | Kazahsztán (KAZ) Nyikolaj Csebotyko Jevgenyij Kosevoj | 17:25,1 |
7. | Lengyelország (POL) Maciej Kreczmer Janusz Krężelok | 17:26,3 |
8. | Szlovákia (SVK) Martin Bajčičák Bátory Iván | 17:30,9 |
9. | Olaszország (ITA) Freddy Schwienbacher Giorgio Di Centa | 17:31,3 |
10. | Csehország (CZE) Martin Koukal Dušan Kožíšek | 17:49,6 |
Források
- Team Sprint Men Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Team Sprint, Classical, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap