Férfi curlingtorna az 1998. évi téli olimpiai játékokon
Férfi curlingtorna a XVIII. téli olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Dátum | február 9–15. | ||||||
Csapatok | 8 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
Torna statisztika | |||||||
Mérkőzések | 34 | ||||||
|
Bővebben: Curling az 1998. évi téli olimpiai játékokon |
Az 1998. évi téli olimpiai játékokon a férfi curlingtornát február 9. és 15. között rendezték. A tornán 8 nemzet csapata vett részt.
Lebonyolítás
A 8 részt vevő csapat egyetlen csoportban szerepelt. A csoportban körmérkőzéses formában dőlt el a csoport végeredménye (minden csapat 7 mérkőzést játszott). A csoport első négy helyezettje jutott be az elődöntőbe, ahol a csoportmérkőzések 1. helyezettje a 4. helyezettel, valamint a 2. helyezett a 3. helyezettel játszott. Az elődöntőből a két győztes jutott tovább a döntőbe, a két vesztes a bronzéremért mérkőzhetett.
Résztvevők
Nemzet | Kapitány | Third | Second | Lead | Tartalék |
---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | Tim Somerville | Mike Peplinski | Myles Brundidge | John Gordon | Tim Solin |
Japán | Curuga Makoto | Szató Hirosi | Ómija Josijuki | Kudó Hirofumi(wd) | Nakamine Hiszaki |
Kanada | Mike Harris | Richard Hart | Collin Mitchell | George Karrys | Paul Savage |
Nagy-Britannia | Douglas Dryburgh | Peter Wilson | Phil Wilson | Ronnie Napier | James Dryburgh |
Németország | Andy Kapp | Uli Kapp | Michael Schäffer | Holger Höhne | Oliver Axnick |
Norvégia | Eigil Ramsfjell | Jan Thoresen | Stig-Arne Gunnestad | Anthon Grimsmo | Tore Torvbråten |
Svájc | Patrick Hürlimann | Patrik Lörtscher | Daniel Müller | Diego Perren | Dominic Andres |
Svédország | Peja Lindholm | Tomas Nordin | Magnus Swartling | Peter Narup | Marcus Feldt |
A csoportkör végeredménye
Jelmagyarázat |
---|
A csoportkör első négy helyezettje bejutott az egyenes kieséses szakaszba. |
Nemzet | Szkip | Gy | V |
---|---|---|---|
Kanada | Mike Harris | 6 | 1 |
Norvégia | Eigil Ramsfjell | 5 | 2 |
Svájc | Patrick Hürlimann | 5 | 2 |
Egyesült Államok | Tim Somerville | 3 | 4 |
Japán | Curuga Makoto | 3 | 4 |
Svédország | Peja Lindholm | 3 | 4 |
Nagy-Britannia | Douglas Dryburgh | 2 | 5 |
Németország | Andy Kapp | 1 | 6 |
Csoportkör
A kalapács azt a csapatot jelzi, amelyik az első endben az utolsó követ lökte.
1. forduló
- február 9., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Kapp) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |
Svájc (Hürlimann) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | |
Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Harris) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | |
Japán (Curuga) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 6 |
2. forduló
- február 10., 9:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Japán (Curuga) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Harris) | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | X | X | X | X | 11 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | X | X | X | 3 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Hürlimann) | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | X | 10 | |
Nagy-Britannia (Dryburgh) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Kapp) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 5 | |
Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 7 |
3. forduló
- február 10., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Harris) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | X | X | 10 | |
Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Kapp) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | |
Svédország (Lindholm) | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | |
Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Hürlimann) | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 | |
Japán (Curuga) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 |
4. forduló
- február 11., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | |
Japán (Curuga) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | X | 2 | |
Svájc (Hürlimann) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | X | X | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Kapp) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 6 | |
Kanada (Harris) | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | 10 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | |
Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 |
5. forduló
- február 12., 9:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 8 | |
Németország (Kapp) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Dryburgh) | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 9 | |
Japán (Curuga) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Ramsfjell) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Harris) | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | X | 8 | |
Svájc (Hürlimann) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
6. forduló
- február 12., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Hürlimann) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |
Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |
Kanada (Harris) | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | |
Németország (Kapp) | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Curuga) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | X | 8 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 6 |
7. forduló
- február 13., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Dryburgh) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | X | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Curuga) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | |
Németország (Kapp) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 | |
Svájc (Hürlimann) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | X | X | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Thoresen) | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 10 | |
Kanada (Harris) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 8 |
Rájátszás
- február 13., 19:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 5 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 |
- február 14., 9:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | |
Japán (Curuga) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 |
Az Egyesült Államok lett a csoportkör 4. helyezettje.
Egyenes kieséses szakasz
Elődöntők
- február 14., 18:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7 | |
Svájc (Hürlimann) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Harris) | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | X | 7 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 1 |
Bronzmérkőzés
- február 15., 9:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |
Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 9 |
Döntő
- február 15., 17:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Harris) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | 3 | |
Svájc (Hürlimann) | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 3 | 0 | 0 | X | X | 9 |
Az 1998. évi téli olimpiai játékok férfi curlingtornájának olimpiai bajnoka |
---|
SVÁJC 1. cím |
Források
- Curling Men Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Curling, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- XVIII. Olympic Winter Games 1998 (angol nyelven). results.worldcurling.org. [2012. május 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. augusztus 10.)
Kapcsolódó szócikkek
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap