Kína a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
| Ennek a szócikknek a címében vagy szövegében a kínai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédia átírási irányelve szerint szerepelnek, és/vagy nincs feltüntetve a pinjin és a magyaros alak a {{kínai}} (?) sablon segítségével. Ezeket pótolni, illetve javítani kell. |
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 271 fő 28 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Liu Yudong | ||||
Érmek 3. helyezés |
| ||||
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 28 sportágban 271 sportoló képviselte, akik összesen 58 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Kung Ling-huj (Kong Linghui) | Asztalitenisz | Férfi egyes |
1 Arany | Vang Li-csin (Wang Liqin) Yan Sen | Asztalitenisz | Férfi páros |
1 Arany | Vang Nan (Wang Nan) | Asztalitenisz | Női egyes |
1 Arany | Li Ju Vang Nan (Wang Nan) | Asztalitenisz | Női páros |
1 Arany | Vang Li-ping (Wang Liping) | Atlétika | Női 20 km gyaloglás |
1 Arany | Tang Lin | Cselgáncs | Női félnehézsúly |
1 Arany | Yuan Hua | Cselgáncs | Női nehézsúly |
1 Arany | Xiong Ni | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
1 Arany | Tien Liang (Tian Liang) | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
1 Arany | Xiao Hailiang Xiong Ni | Műugrás | Férfi szinkron műugrás |
1 Arany | Fu Mingxia | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Li Na Sang Xue | Műugrás | Női szinkron toronyugrás |
1 Arany | Cai Yalin | Sportlövészet | Férfi légpuska |
1 Arany | Yang Ling | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
1 Arany | Tao Lu-na (Tao Luna) | Sportlövészet | Női légpisztoly |
1 Arany | Chen Zhong | Taekwondo | Női nehézsúly |
1 Arany | Csan Hszü-kang (Zhan Xugang) | Súlyemelés | Férfi 77 kg |
1 Arany | Yang Xia | Súlyemelés | Női 53 kg |
1 Arany | Chen Xiaomin | Súlyemelés | Női 63 kg |
1 Arany | Lin Weining | Súlyemelés | Női 69 kg |
1 Arany | Ding Meiyuan | Súlyemelés | Női +75 kg |
1 Arany | Ji Xinpeng | Tollaslabda | Férfi egyes |
1 Arany | Kao Ling (Gao Ling) Csang Csün (Zhang Jun) | Tollaslabda | Vegyes páros |
1 Arany | Gong Zhichao | Tollaslabda | Női egyes |
1 Arany | Ge Fei Gu Jun | Tollaslabda | Női páros |
1 Arany | Jang Vej (Yang Wei) Zheng Lihui Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) Xing Aowei Huang Xu Xiao Junfeng | Torna | Férfi csapat összetett |
1 Arany | Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) | Torna | Férfi korlát |
1 Arany | Liu Xuan | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Kung Ling-huj (Kong Linghui) Liu Guoliang | Asztalitenisz | Férfi páros |
2 Ezüst | Li Ju | Asztalitenisz | Női egyes |
2 Ezüst | Sun Jin Yang Ying | Asztalitenisz | Női páros |
2 Ezüst | Li Su-fang (Li Shufang) | Cselgáncs | Női váltósúly |
2 Ezüst | Hu Csia (Hu Jia) | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Tien Liang (Tian Liang) Hu Csia (Hu Jia) | Műugrás | Férfi szinkron toronyugrás |
2 Ezüst | Kuo Csing-csing (Guo Jingjing) | Műugrás | Női egyéni műugrás |
2 Ezüst | Li Na | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Kuo Csing-csing (Guo Jingjing) Fu Mingxia | Műugrás | Női szinkron műugrás |
2 Ezüst | Vang Ji-fu (Wang Yifu) | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
2 Ezüst | Tao Lu-na (Tao Luna) | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
2 Ezüst | Wu Wenxiong | Súlyemelés | Férfi 56 kg |
2 Ezüst | Huang Nanyan Jang Vej (Yang Wei) | Tollaslabda | Női páros |
2 Ezüst | Jang Vej (Yang Wei) | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Ling Jie | Torna | Női felemás korlát |
2 Ezüst | Tung Csao-cse (Dong Zhaozhi) Vang Haj-pin (Wang Haibin) Je Csung (Ye Chong) | Vívás | Férfi tőr, csapat |
3 Bronz | Liu Guoliang | Asztalitenisz | Férfi egyes |
3 Bronz | Sheng Zetian | Birkózás | Kötöttfogás, 58 kg |
3 Bronz | Liu Jü-hsziang (Liu Yuxiang) | Cselgáncs | Női harmatsúly |
3 Bronz | Jiang Cuihua | Kerékpározás | Női egyéni időfutam |
3 Bronz | Niu Zhiyuan | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
3 Bronz | Gao Jing | Sportlövészet | Női légpuska |
3 Bronz | Kao O | Sportlövészet | Női trap |
3 Bronz | Csang Hsziang-hsziang (Zhang Xiangxiang) | Súlyemelés | Férfi 56 kg |
3 Bronz | Xia Xuanze | Tollaslabda | Férfi egyes |
3 Bronz | Ye Zhaoying | Tollaslabda | Női egyes |
3 Bronz | Kao Ling (Gao Ling) Qin Yiyuan | Tollaslabda | Női páros |
3 Bronz | Liu Xuan | Torna | Női egyéni összetett |
3 Bronz | Yang Yun | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Li Na Liang Qin Yang Shaoqi | Vívás | Női párbajtőr, csapat |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kung Ling-huj (Kong Linghui) | Egyes | erőnyerő | Johnny Huang (CAN) 21–14, 21–12, 21–16 | Lucjan Błaszczyk (POL) 18–21, 21–17, 21–10, 20–22, 21–14 | Werner Schlager (AUT) 21–14, 13–21, 20–22, 21–10, 21–14 | Jörgen Persson (SWE) 21–12, 13–21, 21–16, 21–13 | Jan-Ove Waldner (SWE) 21–16, 21–19, 17–21, 14–21, 21–13 | |||
Liu Guoliang | erőnyerő | Trinko Keen (NED) 21–14, 22–20, 21–19 | Damien Éloi (FRA) 19–21, 13–21, 22–20, 21–9, 21–13 | Jörg Roßkopf (GER) 21–11, 21–14, 21–7 | Jan-Ove Waldner (SWE) 19–21, 16–21, 19–21 | Bronzmérkőzés Jörgen Persson (SWE) 21–18, 19–21, 21–14, 21–13 | ||||
Liu Guozheng | erőnyerő | Philippe Saive (BEL) 21–14, 21–16, 18–21, 17–21, 21–15 | Chiang Peng-Lung (TPE) 21–11, 21–13, 21–19 | Jörgen Persson (SWE) 21–14, 18–21, 16–21, 19–21 | kiesett | 5. | ||||
Vang Li-csin (Wang Liqin) Yan Sen | Páros | erőnyerő | Japán (JPN) Iszeki Szeikó Taszaki Tosio 21–18, 21–16, 21–6 | Franciaország (FRA) Christophe Legoût Damien Éloi 21–6, 21–13, 21–19 | Dél-Korea (KOR) I Csholszung Ju Szungmin 21–12, 21–19, 17–21, 21–18 | Kína (CHN) Kung Ling-huj (Kong Linghui) Liu Guoliang 22–20, 17–21, 21–19, 21–18 | ||||
Kung Ling-huj (Kong Linghui) Liu Guoliang | erőnyerő | Lengyelország (POL) Lucjan Błaszczyk Tomasz Krzeszewski 21–16, 12–21, 19–21, 21–18, 21–18 | Dél-Korea (KOR) Kim Thekszu O Szangun 21–18, 21–9, 10–21, 21–10 | Franciaország (FRA) Jean-Philippe Gatien Patrick Chila 21–12, 22–24, 21–10, 21–10 | Kína (CHN) Vang Li-csin (Wang Liqin) Yan Sen 20–22, 21–17, 19–21, 18–21 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vang Nan (Wang Nan) | Egyes | erőnyerő | Chunli Li (NZL) 21–17, 21–15, 21–9 | Li Jia Wei (SIN) 18–21, 21–18, 19–21, 23–21, 21–16 | Kojama Csire (JPN) 21–19, 21–8, 22–20 | Csen Csing (Chen Jing) (TPE) 12–21, 22–20, 21–17, 21–15 | Li Ju (CHN) 21–12, 12–21, 19–21, 21–17, 21–18 | |||
Li Ju | erőnyerő | Galina Melnyik (RUS) 14–21, 21–17, 20–22, 21–18, 21–13 | Xia Lian Ni (LUX) 21–15, 21–11, 21–15 | Ju Dzsihje (KOR) 12–21, 21–14, 21–19, 21–5 | Jing Jun Hong (SIN) 15–21, 21–13, 21–12, 21–19 | Vang Nan (Wang Nan) (CHN) 12–21, 21–12, 21–19, 17–21, 18–21 | ||||
Sun Jin | erőnyerő | Jing Jun Hong (SIN) 16–21, 18–21, 7–21 | kiesett | 17. | ||||||
Li Ju Vang Nan (Wang Nan) | Páros | erőnyerő | Németország (GER) Elke Schall-Wosik Nicole Struse 21–10, 21–18, 21–17 | Horvátország (CRO) Eldijana Aganović Boros Tamara 21–23, 21–14, 21–12, 21–5 | Dél-Korea (KOR) Kim Mukjo Ju Dzsihje 17–21, 21–15, 15–21, 21–14, 24–22 | Kína (CHN) Sun Jin Yang Ying 21–18, 21–11, 21–11 | ||||
Sun Jin Yang Ying | erőnyerő | Litvánia (LTU) Jolanta Prūsienė Rūta Garkauskaitė 21–5, 21–17, 21–10 | Ausztrália (AUS) Miao Miao Shirley Zhou 21–13, 21–11, 21–17 | Magyarország (HUN) Bátorfi Csilla Tóth Krisztina 17–21, 21–18, 21–14, 21–17 | Kína (CHN) Li Ju Vang Nan (Wang Nan) 18–21, 11–21, 11–21 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Yu Guohui | 20 km gyaloglás | 1:22:32 | 13. |
Yang Yongjian | 50 km gyaloglás | 3:48:42 | 10. |
Wang Yinhang | 3:50:19 | 13. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Liu Honglin | Távolugrás | érvényes ugrás nélkül | kiesett | ||
Lao Jianfeng | 741 cm | 40. | kiesett | ||
Hármasugrás | 16,43 m | 21. | kiesett | ||
Li Shaojie | Diszkoszvetés | 62,29 m | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Li Hszüe-mej (Li Xuemei) | 100 m | 11,25 | 2. | 10. | 11,46 | 5. | 20. | kiesett | ||||
Zeng Xiujun | 11,63 | 5. | 42.* | kiesett | ||||||||
Liu Hsziao-mej (Liu Xiaomei) | 200 m | 23,56 | 6. | 36. | kiesett | |||||||
Csin Vang-ping (Qin Wangping) | 24,10 | 6. | 44. | kiesett | ||||||||
Li Csi (Li Ji) | 10 000 m | 32:28,96 | 6. | 6. | 31:06,94 | 7. | ||||||
Ren Xiujuan | Maraton | 2:27:55 | 10. | |||||||||
Feng Yun | 100 m gát | 13,19 | 5. | 26. | kiesett | |||||||
Zeng Xiujun Liu Hsziao-mej (Liu Xiaomei) Csin Vang-ping (Qin Wangping) Li Hszüe-mej (Li Xuemei) | 4 × 100 m váltó | 43,07 | 3. | 5. | 43,04 | 4. | 8. | 44,87 | 8. | |||
Vang Li-ping (Wang Liping) | 20 km gyaloglás | 1:29:05 | ||||||||||
Liu Hongyu | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Kao Su-jing (Gao Shuying) | Rúdugrás | 430 cm | 7.*** | 415 cm | 10. |
Kuan Jing-nan (Guan Yingnan) | Távolugrás | 648 cm | 18. | kiesett | |
Guo Chunfang | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Ren Ruiping | Hármasugrás | 13,16 m | 26. | kiesett | |
Cheng Xiaoyan | Súlylökés | 18,23 m | 10. | 17,85 m | 11. |
Yu Xin | 16,18 m | 24. | kiesett | ||
Diszkoszvetés | 61,00 m | 11. | 58,34 m | 13. | |
Cao Qi | 58,03 m | 21. | kiesett | ||
Li Qiumei | 56,59 m | 22. | kiesett | ||
Zhao Wei | Kalapácsvetés | 59,54 m | 20. | kiesett | |
Wei Jianhua | Gerelyhajítás | 60,64 m | 8. | 58,33 m | 10. |
Li Lej (Li Lei) | 60,57 m | 9. | 56,83 m | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wang Hui | 54 kg | 3. csoport | 1. | Kang Jonggjun (PRK) 5-10 | Az 5. helyért Alfred Ter-Mkrtchyan (GER) 0-6 | 6. | ||
Sheng Zetian | 58 kg | 4. csoport | 1. | Jim Gruenwald (USA) 11-1 | Kim Inszop (KOR) 0-4 | Rifat Yildiz (GER) 2-0 | ||
Yi Shanjun | 63 kg | 3. csoport | 3. | kiesett | 16. | |||
Zhao Hailin | 130 kg | 1. csoport | 2. | kiesett | 14. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Chen Xingqiang | 130 kg | 2. csoport Aljakszej Mjadzvedzev (BLR) | 3. | kiesett | 14. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jia Yunbing | Légsúly | erőnyerő | Nomura Tadahiro (JPN) 0000-1000 | Brandan Greczkowski (USA) 0001-1000 | kiesett | 13. | ||||||
Zhang Guangjun | Harmatsúly | erőnyerő | Victor Bivol (MDA) 1000-0000 | Andrew Collett (AUS) 1000-0000 | Hüseyin Özkan (TUR) 0000-1000 | Arash Miresmaeili (IRI) 0001-1001 | kiesett | 9. | ||||
Xu Zhiming | Középsúly | Batdzsargalín Odhű (MGL) 1000-0001 | Jean-Claude Raphaël (MRI) 0000-1100 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Song Qitao | Félnehézsúly | Bassel El-Gharbawy (EGY) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Pan Szung (Pan Song) | Nehézsúly | erőnyerő | Badmaanyambuugiin Bat-Erdene (MGL) 1010-0001 | Orlando Baccino (ARG) 1010-0010 | Tamerlan Tmenov (RUS) 0000-1111 | Dennis van der Geest (NED) 0100-0011 | Ruszlan Sarapav (BLR) 0020-1021 | kiesett | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zhao Shunxin | Légsúly | Tania Tallie (RSA) 0101-0011 | Tamura Rjóko (JPN) 0000-0010 | Ljudmila Lusznyikova (UKR) 0011-0001 | Sarah Nichilo-Rosso (FRA) 1000-0100 | Anna-Maria Gradante (GER) 0000-1000 | 5. | ||||
Liu Jü-hsziang (Liu Yuxiang) | Harmatsúly | erőnyerő | Deborah Gravenstijn (NED) 1011-0000 | Ioana Dinea-Aluaş (ROM) 0011-0000 | Lurembam Brodzsesori Dévi (IND) 1001-0000 | Narazaki Noriko (JPN) 0001-1000 | |||||
Shen Jun | Könnyűsúly | erőnyerő | Tânia Ferreira (BRA) 1000-0000 | Cinzia Cavazzuti (ITA) 0000-0000 | Driulys González (CUB) 0010-0011 | Kuszakabe Kie (JPN) 0000-1010 | 5. | ||||
Li Su-fang (Li Shufang) | Váltósúly | erőnyerő | Olga Artamonova (KGZ) 0110-0001 | Gella Vandecaveye (BEL) 0000-0000 | Jenny Gal (ITA) 0000-0000 | Séverine Vandenhende (FRA) 0001-0010 | |||||
Csin Tung-ja (Qin Dongya) | Középsúly | Nesria Traki (TUN) 0001-0010 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Tang Lin | Félnehézsúly | Nasiba Salayeva-Surkieva (TKM) 1000-0000 | Rambuugiin Dashdulam (MGL) 0001-0000 | Edinanci da Silva (BRA) 0110-0010 | Heidi Rakels (BEL) 0111-0010 | Céline Lebrun (FRA) 0010-0010 | |||||
Yuan Hua | Nehézsúly | erőnyerő | Fiona Iredale (NZL) 1000-0000 | Priscila Marques (BRA) 1022-0000 | Sandra Köppen (GER) 1000-0000 | Daima Beltrán (CUB) 0001-0001 |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Hua Lingjun Liang Hongming | Kétpárevezős | 6:50,94 | 5. | 6:43,64 | 4. | C | 6:36,97 | 3. | 15. | |||
Liu Jian Liang Hongming Hua Lingjun Li Jang (Li Yang) | Négypárevezős | 6:16,48 | 5. | 6:16,80 | 4. | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sun Guangxia Liu Lin | Kétpárevezős | 7:33,17 | 5. | 7:32,36 | 4. | B | 7:23,74 | 4. | 10. | |||
Liu Lijuan Han Jing Sun Guangxia Liu Lin | Négypárevezős | 6:49,84 | 4. | 6:52,47 | 3. | B | 6:39,51 | 2. | 8. | |||
Jü Hua (Yu Hua) Ou Shaoyan | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:21,55 | 3. | 7:21,00 | 3. | A/B | 7:18,60 | 5. | B | 7:15,31 | 4. | 10. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Új-Zéland (NZL) | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 5 | +2 | 7 |
Kína (CHN) | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 5 | –1 | 6 |
Hollandia (NED) | 4 | 1 | 2 | 1 | 9 | 9 | 0 | 5 |
Németország (GER) | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 6 | 0 | 5 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | –1 | 4 |
2000. szeptember 17. 15:30 Sablon:2000NgyepNEDCHN
| Hollandia (NED) | 1–2 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Renee Chatas (USA), Angela Lario (ESP) |
Teeuwen 69' | (0–1) | Yang Huiping 16', 39' |
2000. szeptember 18. 20:30 Sablon:2000NgyepCHNNZL
| Kína (CHN) | 0–2 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Judith Barnesby (AUS), Michele Arnold (AUS) |
(0–1) | Trolove 11' Bell-Kake 38' |
2000. szeptember 20. 8:30 Sablon:2000NgyepGERCHN
| Németország (GER) | 1–2 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Renee Chatas (USA), Lee Mi-Ok (KOR) |
Möller 60' | (0–1) | Zhou Wanfeng 2' Cheng Hui 49' |
2000. szeptember 22. 18:30 Sablon:2000NgyepCHNRSA
| Kína (CHN) | 0–1 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Angela Lario (ESP), Gill Clarke (GBR) |
(0–0) | Geyser 52' |
- Középdöntő
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
Csapat Sablon:2000NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 17 | 3 | +14 | 13 |
Argentína (ARG) | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 7 | +6 | 9 |
Hollandia (NED) | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 | 14 | –6 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 1 | 3 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 10 | –6 | 4 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 1 | 3 | 8 | 16 | –8 | 4 |
2000. szeptember 24. 11:00 Sablon:2000NgyepESPCHN
| Spanyolország (ESP) | 0–0 | Kína (CHN) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Gina Spitaleri (ITA), Marelize de Klerk (RSA) |
2000. szeptember 25. 13:30 Sablon:2000NgyepARGCHN
| Argentína (ARG) | 2–1 | Kína (CHN) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Lyn Farrell (NZL), Renee Cohen (NED) |
Aymar 35+' García 52' | (1–1) | Tang Chunling 6' |
2000. szeptember 27. 13:30 Sablon:2000NgyepAUSCHN
| Ausztrália (AUS) | 5–1 | Kína (CHN) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Gill Clarke (GBR), Marelize de Klerk (RSA) |
Hudson 2', 28' Towers 9' Morris 42' Taverner 48' | (3–0) | Yang Huiping 45' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 5. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yang Bo | Egyéni | 632 | 22. | Viktor Kurcsenko (UKR) (43.) 164-155 | Christian Stubbe (GER) (54.) 159-152 | Magnus Petersson (SWE) (6.) 164-167 | kiesett | 13. | ||
Tang Hua | 619 | 38. | Matthew Gray (AUS) (27.) 163-161 | Magnus Petersso (SWE) (6.) 148-157 | kiesett | 31. | ||||
Fu Shengjun | 635 | 16. | Bartosz Mikos (POL) (49.) 155-157 | kiesett | 49. | |||||
Fu Shengjun Yang Bo Tang Hua | Csapat | 635 | 8. | Ukrajna (UKR) Ihor Parhomenko Szerhij Antyonov Viktor Kurcsenko (9.) 235-244 | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
He Ying | Egyéni | 638 | 14. | Wenche-Lin Hess (NOR) (51.) 160-145 | Cornelia Pfohl (GER) (19.) 163-157 | Kim Namszun (KOR) (3.) 162-165 | kiesett | 10. | ||
Yang Jianping | 633 | 25. | Aszano Majumi (JPN) (40.) 156-154 | Liu Pi-Yu (TPE) (8.) 160-157 | Joanna Nowicka-Kwaśna (POL) (24.) 158-162 | kiesett | 12. | |||
Yu Hui | 643 | 11. | Yaremis Pérez (CUB) (54.) 155-159 | kiesett | 38. | |||||
Yu Hui He Ying Yang Jianping | Csapat | 643 | 4. | erőnyerő | Németország (GER) Cornelia Pfohl Barbara Mensing Sandra Wagner-Sachse (5.) 234-240 | kiesett | 6. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Ma Yanping | Női terepverseny | 1 kör hátrány | 28. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Vang Jen (Wang Yan) | Női egyéni | 11,650 | 9. | Michelle Ferris (AUS) 12,078 | Szabolcsi Szilvia (HUN) Mira Kasslin (FIN) 12,625 | 2. | Kathrin Freitag (GER) Fiona Ramage (NZL) Mira Kasslin (FIN) 12,971 | 4. | 12. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jiang Cuihua | Női egyéni | 34,768 | |
Vang Jen (Wang Yan) | 35,013 | 4. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2012FkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 505 | 359 | +146 | 10 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 2 | 332 | 349 | –17 | 8 |
Litvánia (LTU) | 5 | 3 | 2 | 372 | 339 | +33 | 8 |
Franciaország (FRA) | 5 | 2 | 3 | 372 | 374 | –2 | 7 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 368 | 419 | –51 | 7 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 0 | 5 | 307 | 416 | –109 | 5 |
2000. szeptember 17. 21:30 Sablon:2000FkosárCHNUSA
| Kína (CHN) | 72–119 | Egyesült Államok (USA) | Nézőszám: 8319 |
(38–60) Jegyzőkönyv | ||||
Zhizhi Wang 13 | Pont | Allen 21 | ||
Guo Shiqiang 5 | Lepattanó | Garnett 8 | ||
Guo Shiqiang 6 | Gólpassz | Payton 7 |
2000. szeptember 19. 11:30 Sablon:2000FkosárNZLCHN
| Új-Zéland (NZL) | 60–75 | Kína (CHN) | Nézőszám: 8357 |
(30–40) Jegyzőkönyv | ||||
Marks, Dickel 13 | Pont | Zhizhi Wang 19 | ||
Marks 9 | Lepattanó | Jao Ming 8 | ||
Dickel 4 | Gólpassz | Sun Jun, Hu Weidong 4 |
2000. szeptember 21. 14:30 Sablon:2000FkosárCHNFRA
| Kína (CHN) | 70–82 | Franciaország (FRA) | Nézőszám: 8391 |
(36–31) Jegyzőkönyv | ||||
Jao Ming 14 | Pont | Rigaudeau 29 | ||
Jao Ming 6 | Lepattanó | Julian, Bilba 7 | ||
Guo Shiqiang 7 | Gólpassz | Sciarra 6 |
2000. szeptember 23. 9:30 Sablon:2000FkosárLTUCHN
| Litvánia (LTU) | 82–66 | Kína (CHN) | Nézőszám: 8365 |
(53–42) Jegyzőkönyv | ||||
Songaila 19 | Pont | Jao Ming 23 | ||
Einikis 10 | Lepattanó | Jao Ming 7 | ||
Jasikevičius 10 | Gólpassz | Liu Yudong 2 |
2000. szeptember 25. 14:30 Sablon:2000FkosárITACHN
| Olaszország (ITA) | 76–85 | Kína (CHN) | Nézőszám: 8477 |
(40–42) Jegyzőkönyv | ||||
Abbio 15 | Pont | Li Nan 25 | ||
Galanda, Fucka 5 | Lepattanó | Jao Ming 6 | ||
Basile, Abbio 3 | Gólpassz | Guo Shiqiang 7 |
- A 9. helyért
2000. szeptember 26. 16:30 Sablon:2000FkosárCHNESP
| Kína (CHN) | 64–84 | Spanyolország (ESP) | Nézőszám: 8395 |
(26–46) Jegyzőkönyv | ||||
Zhizhi Wang 14 | Pont | Navarro 19 | ||
Jao Ming 6 | Lepattanó | Dueñas 10 | ||
Guo Shiqiang 4 | Gólpassz | Carlos Navarro, López 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 10. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:2000NfociF
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 |
Norvégia (NOR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 4 |
Nigéria (NGR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 9 | –6 | 0 |
2000. szeptember 14. 17:30 Sablon:2000NfociCHNNGR
|
Kína (CHN) | 3–1 | Nigéria (NGR) |
---|---|---|
Zhao 12' Szun 57' 83' | (1–0) Jegyzőkönyv | Nkwocha 85' (11-esből) |
2000. szeptember 17. 17:30 Sablon:2000NfociUSACHN
|
Egyesült Államok (USA) | 1–1 | Kína (CHN) |
---|---|---|
Foudy 38' | (1–0) Jegyzőkönyv | Szun 67' |
2000. szeptember 20. 17:30 Sablon:2000NfociNORCHN
|
Norvégia (NOR) | 2–1 | Kína (CHN) |
---|---|---|
Pettersen 55' Haugenes 78' | (0–0) Jegyzőkönyv | Szun 75' (11-esből) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 5. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Xiong Ni | Egyéni műugrás | 457,38 | 1. | 687,78 | 1. | 708,72 | |
Xiao Hailiang | 419,91 | 5. | 655,83 | 5. | 671,04 | 4. | |
Tien Liang (Tian Liang) | Egyéni toronyugrás | 503,16 | 1. | 704,61 | 1. | 724,53 | |
Hu Csia (Hu Jia) | 485,43 | 2. | 692,04 | 2. | 713,55 | ||
Xiao Hailiang Xiong Ni | Szinkron műugrás | 365,58 | |||||
Tien Liang (Tian Liang) Hu Csia (Hu Jia) | Szinkron toronyugrás | 358,74 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Fu Mingxia | Egyéni műugrás | 342,75 | 1. | 585,57 | 1. | 609,42 | |
Kuo Csing-csing (Guo Jingjing) | 332,67 | 2. | 583,89 | 2. | 597,81 | ||
Li Na | Egyéni toronyugrás | 366,66 | 2. | 562,89 | 2. | 542,01 | |
Sang Xue | 374,79 | 1. | 570,90 | 1. | 513,03 | 4. | |
Kuo Csing-csing (Guo Jingjing) Fu Mingxia | Szinkron műugrás | 321,60 | |||||
Li Na Sang Xue | Szinkron toronyugrás | 345,12 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yang Xiangzhong | Légsúly | Bogdan Dobrescu (ROM) 3-12 | kiesett | 17. | |||
Mai Kangde | Harmatsúly | Agasi Ağagüloğlu (TUR) 4-17 | kiesett | 17. | |||
Abudoureheman | Középsúly | Paweł Kakietek (POL) 3-18 | kiesett | 17. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Csien Csen-hua (Qian Zhenhua) | Férfi | 179 | 884 | 24.** | 11-13 | 800 | 13.*** | 2:05,05 | 1250 | 5. | nem ért célba | 10:24,99 | 902 | 23. | 3836 | 24. | |||
Wang Jinlin | Női | 174 | 1024 | 13.* | 10-14 | 760 | 18.** | 2:29,51 | 1105 | 22. | 1:32,23 | 240 | 779 | 19. | 12:04,76 | 822 | 19. | 4490 | 20. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2000NröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 1 | 15,000 | 395 | 272 | 1,452 |
Egyesült Államok (USA) | 9 | 4 | 1 | 13 | 4 | 3,250 | 392 | 306 | 1,281 |
Horvátország (CRO) | 8 | 3 | 2 | 9 | 9 | 1,000 | 411 | 389 | 1,057 |
Kína (CHN) | 7 | 2 | 3 | 8 | 9 | 0,889 | 371 | 365 | 1,016 |
Ausztrália (AUS) | 6 | 1 | 4 | 4 | 13 | 0,308 | 303 | 408 | 0,743 |
Kenya (KEN) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 280 | 412 | 0,680 |
2000. szeptember 16. 21:10 Sablon:2000NröpiCHNUSA
| Kína (CHN) | 1–3 | Egyesült Államok (USA) | Nézőszám: 8250 Játékvezető: Klaus Fezer (GER), Hóbor Béla (HUN) |
(25–19, 21–25, 12–25, 24–26) |
2000. szeptember 18. 12:00 Sablon:2000NröpiCHNCRO
| Kína (CHN) | 1–3 | Horvátország (CRO) | Nézőszám: 3266 Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Klaus Fezer (GER) |
(25–23, 28–26, 20–25, 15–25) |
2000. szeptember 20. 18:30 Sablon:2000NröpiBRACHN
| Brazília (BRA) | 3–0 | Kína (CHN) | Nézőszám: 8437 Játékvezető: Paolo Porcari (ITA), Jarmo Tapio Salonen (FIN) |
(25–21, 25–21, 25–18) |
2000. szeptember 22. 10:00 Sablon:2000NröpiCHNKEN
| Kína (CHN) | 3–0 | Kenya (KEN) | Nézőszám: 4001 Játékvezető: Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE), Songsak Chareonpong (THA) |
(25–15, 25–14, 25–18) |
2000. szeptember 24. 18:30 Sablon:2000NröpiAUSCHN
| Ausztrália (AUS) | 0–3 | Kína (CHN) | Nézőszám: 8176 Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Klaus Fezer (GER) |
(18–25, 14–25, 15–25) |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 26. 14:30 Sablon:2000NröpiCHNRUS
| Kína (CHN) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 6358 Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Fernando Nava (MEX) |
(25–27, 23–25, 26–28) |
- Az 5–8. helyért
2000. szeptember 27. 12:20 Sablon:2000NröpiKORCHN
| Dél-Korea (KOR) | 1–3 | Kína (CHN) | Nézőszám: 4572 Játékvezető: Marian Stamate (ROM), Klaus Fezer (GER) |
(25–23, 14–25, 23–25, 19–25) |
- Az 5. helyért
2000. szeptember 28. 14:40 Sablon:2000NröpiGERCHN
| Németország (GER) | 1–3 | Kína (CHN) | Nézőszám: 5504 Játékvezető: Fernando Nava (MEX), David Smith (AUS) |
(19–25, 19–25, 25–22, 18–25) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 5. |
Strandröplabda
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | Reményág | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | |||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Xiong Zi Chi Rong | Portugália (POR) Cristina Pereira Maria Jose Schuller 5-15 | Mexikó (MEX) Teresa Galindo Hilda Gaxiola 16-14 | Olaszország (ITA) Daniela Gattelli Lucilla Perrotta 9-15 | Ausztrália (AUS) Natalie Cook Kerri Pottharst 2-15 | kiesett | 9. | ||
Zhang Jingkun Tien Csia (Tian Jia) | Németország (GER) Ulrike Schmidt Gudi Staub 15-17 | Kuba (CUB) Dalixia Fernandez Grasset Tamara Larrea Peraza 12-15 | kiesett | 19. |
Softball
Bővebben: Softball a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női softballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:2000soft
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Japán | 7 | 7 | 0 | 18 | 7 | +11 |
Ausztrália | 7 | 6 | 1 | 22 | 5 | +17 |
Kína | 7 | 5 | 2 | 26 | 4 | +22 |
Egyesült Államok | 7 | 4 | 3 | 19 | 6 | +13 |
Olaszország | 7 | 2 | 5 | 3 | 27 | –24 |
Új-Zéland | 7 | 2 | 5 | 12 | 22 | –10 |
Kuba | 7 | 1 | 6 | 6 | 30 | –24 |
Kanada | 7 | 1 | 6 | 13 | 18 | –5 |
2000. szeptember 17. 13:00 Sablon:2000softITACHN
| Olaszország | 0–5 | Kína | |||
2000. szeptember 18. 10:30 Sablon:2000softCHNJPN
| Kína | 1–3 | Japán | |||
2000. szeptember 19. 17:30 Sablon:2000softNZLCHN
| Új-Zéland | 0–10 | Kína | |||
2000. szeptember 20. 20:00 Sablon:2000softCHNUSA
| Kína | 2–0 | Egyesült Államok | |||
2000. szeptember 21. 17:30 Sablon:2000softCUBCHN
| Kuba | 0–7 | Kína | |||
2000. szeptember 22. 17:30 Sablon:2000softCHNAUS
| Kína | 0–1 | Ausztrália | |||
2000. szeptember 23. 13:00 Sablon:2000softCHNCAN
| Kína | 1–0 | Kanada | |||
- Elődöntő
2000. szeptember 25. 12:00 Sablon:2000softCHNUSA2
| Kína | 0–3 | Egyesült Államok | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 4. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tan Cung-liang (Tan Zongliang) | Légpisztoly | 578 | 11.*** | kiesett | |
Vang Ji-fu (Wang Yifu) | 590 | 1.* | 686,9 | ||
Szabadpisztoly | 563 | 6. | 659,0 | 6. | |
Hszü Tan (Xu Dan) | 558 | 14.* | kiesett | ||
Cai Yalin | Légpuska | 594 | 1. | 696,4 | |
Sportpuska, összetett | 1143 | 38. | kiesett | ||
Ning Lijia | 1155 | 31. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 594 | 13.***** | kiesett | ||
Yang Ling | Futócéllövészet | 581 | 1. | 681,1 | |
Niu Zhiyuan | 578 | 3. | 677,4 | ||
Zhang Yongjie | Trap | 114 | 9.*** | kiesett | |
Li Bo | Dupla trap | 128 | 19. | kiesett | |
Csin Ti (Jin Di) | Skeet | 113 | 46. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Zsen Csie (Ren Jie) | Légpisztoly | 379 | 16.**** | kiesett | |
Tao Lu-na (Tao Luna) | 390 | 1. | 488,2 | ||
Sportpisztoly | 590 | 1. | 689,8 | ||
Cai Yeqing | 582 | 6. | 678,8 | 8. | |
Cao Jing (Cao Ying) | 575 | 20.*** | kiesett | ||
Gao Jing | Légpuska | 394 | 6.** | 497,2 | |
Csao Jing-huj (Zhao Yinghui) | 393 | 9.***** | kiesett | ||
Shan Hong | Sportpuska, összetett | 580 | 7.* | 676,9 | 5. |
Wang Xian | 576 | 16. | kiesett | ||
Kao O | Trap | 68 | 2. | 90 | |
Dupla trap | 98 | 9.** | kiesett | ||
Zhang Yafei | 98 | 8. | kiesett | ||
Zhang Shan | Skeet | 69 | 8. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Wu Wenxiong | 56 kg | 125,0 | 2.* | 162,5 | 2.* | 287,5 | |
Csang Hsziang-hsziang (Zhang Xiangxiang) | 125,0 | 2.* | 162,5 | 2.* | 287,5 | ||
Lö Mao-seng (Le Maosheng) | 62 kg | 140,0 | 4.* | 175,0 | 1.* | 315,0 | 4. |
Csang Kuo-cseng (Zhang Guozheng) | 69 kg | 152,5 | 4. | 185,0 | 5.* | 337,5 | 4. |
Wan Jianhui | 147,5 | 6.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Csan Hszü-kang (Zhan Xugang) | 77 kg | 160,0 | 6.* | 207,5 | 1. | 367,5 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Yang Xia | 53 kg | 100,0 | 1. | 125,0 | 1. | 225,0 | |
Chen Xiaomin | 63 kg | 112,5 | 1. | 130,0 | 1. | 242,5 | |
Lin Weining | 69 kg | 110,0 | 2.* | 132,5 | 1.* | 242,5 | |
Ding Meiyuan | +75 kg | 135,0 | 1. | 165,0 | 1. | 300,0 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Li Min Li Yuanyuan | Páros | 95,000 | 6. | 94,800 | 7. | 94,870 | 7. | 95,000 | 6. | 94,667 | 7. | 94,784 | 7. |
Hou Jing-li (Hou Yingli) Jin Na Li Min Li Rouping Li Yuanyuan Wang Fang Xia Ye Csang Hsziao-huan (Zhang Xiaohuan) Li Csen (Li Zhen) | Csapat | 94,333 | 6. | 94,733 | 7. | 94,593 | 7. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zhu Feng | Nehézsúly | Milton Castro (COL) 5-6 | kiesett | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
He Lumin | Váltósúly | erőnyerő | Sarah Stevenson (GBR) 5-6 | kiesett | 7. | ||||
Chen Zhong | Nehézsúly | Tanya White (AUS) 6-0 | Mounia Bourguigue (MAR) 5-3 | Adriana Carmona (VEN) 8-6 | Natalja Ivanova (RUS) 8-4 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Li Na | Egyes | Arantxa Sánchez Vicario (ESP) 1–6, 5–7 | kiesett | 33. | |||||
Yi Jingqian | Dája Bedáňová (CZE) 2–6, 7–6, 3–6 | kiesett | 33. | ||||||
Li Na Li Ting | Páros | Brazília (BRA) Joana Cortez Vanessa Menga 4–6, 2–6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ji Xinpeng | Férfi egyes | erőnyerő | Ng Wei (HKG) 7–15, 15–4, 15–11 | Kevin Han (USA) 15–3, 15–6 | Taufik Hidayat (INA) 15–12, 15–5 | Peter Gade (DEN) 15–9, 1–15, 15–9 | Hendrawan (INA) 15–4, 15–13 | |
Xia Xuanze | erőnyerő | Maszuda Keita (JPN) 15–4, 12–15, 15–8 | Svetoslav Stoyanov (BUL) 15–11, 15–2 | Wong Choong Hann (MAS) 17–15, 15–11 | Hendrawan (INA) 12–15, 4–15 | Bronzmérkőzés Peter Gade (DEN) 15–13, 15–5 | ||
Sun Jun | erőnyerő | Poul-Erik Høyer Larsen (DEN) 15–3, 16–17, 15–10 | Richard Vaughan (GBR) 15–10, 15–8 | Hendrawan (INA) 13–15, 5–15 | kiesett | 5. | ||
Csen Csi-csiu (Chen Qiqiu) Yu Jinhao | Férfi páros | Malajzia (MAS) Helene Kirkegaard Rikke Olsen 15–4, 16–17, 10–15 | kiesett | 17. | ||||
Csang Csün (Zhang Jun) Csang Vej (Zhang Wei) | Kanada (CAN) Brent Olynyk Bryan Moody mérkőzés nélkül | kiesett | 17. | |||||
Gong Zhichao | Női egyes | erőnyerő | Ling Wan Ting (HKG) 11–4, 11–3 | Lidya Djaelawijaya (INA) 11–9, 11–3 | Mizui Jaszuko (JPN) 11–6, 11–3 | Ye Zhaoying (CHN) 11–8, 11–8 | Camilla Martin (DEN) 13–10, 11–3 | |
Ye Zhaoying | erőnyerő | Judith Meulendijks (NED) 11–3, 9–11, 11–7 | Mette Sørensen (DEN) 11–4, 11–6 | Huang Chia-Chi (TPE) 11–3, 11–4 | Gong Zhichao (CHN) 8–11, 8–11 | Bronzmérkőzés Dai Yun (CHN) 8–11, 11–2, 11–6 | ||
Dai Yun | erőnyerő | Ella Karacskova (RUS) 11–3, 11–5 | Jonekura Kanako (JPN) 11–2, 11–5 | Kim Dzsihjon (KOR) 11–3, 11–4 | Camilla Martin (DEN) 5–11, 0–11 | Bronzmérkőzés Ye Zhaoying (CHN) 11–8, 2–11, 6–11 | 4. | |
Ge Fei Gu Jun | Női páros | erőnyerő | Dél-Korea (KOR) I Hjodzsong Im Kjongdzsin 15–3, 15–5 | Indonézia (INA) Cynthia Tuwankotta Eti Lesmina Tantra 15–3, 15–5 | Kína (CHN) Kao Ling (Gao Ling) Qin Yiyuan 15–7, 15–12 | Kína (CHN) Huang Nanyan Jang Vej (Yang Wei) 15–5, 15–5 | ||
Huang Nanyan Jang Vej (Yang Wei) | erőnyerő | Thaiföld (THA) Saralee Thungthongkam Sujitra Ekmongkolpaisarn 15–1, 15–4 | Hollandia (NED) Lotte Bruil-Jonathans Nicole van Hooren 15–10, 15–12 | Dél-Korea (KOR) Csong Dzsehi Na Kjongmin 15–6, 15–11 | Kína (CHN) Ge Fei Gu Jun 5–15, 5–15 | |||
Kao Ling (Gao Ling) Qin Yiyuan | Bulgária (BUL) Diana Koleva-Cvetanova Neli Negyalkova-Boteva 15–1, 15–9 | Japán (JPN) Macuda Haruko Ivata Josiko 15–5, 15–5 | Nagy-Britannia (GBR) Donna Kellogg Joanne Wright-Goode 15–2, 15–7 | Kína (CHN) Ge Fei Gu Jun 7–15, 12–15 | Bronzmérkőzés Dél-Korea (KOR) Csong Dzsehi Na Kjongmin 15–10, 15–4 |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kao Ling (Gao Ling) Csang Csün (Zhang Jun) | Vegyes páros | Németország (GER) Karen Stechmann Björn Siegemund 10–15, 15–7, 15–10 | Svédország (SWE) Jenny Karlsson Fredrik Bergström 15–6, 15–7 | Dél-Korea (KOR) Na Kjongmin Kim Dongmun 15–11, 15–1 | Dánia (DEN) Rikke Olsen Michael Søgaard 10–15, 15–6, 17–16 | Indonézia (INA) Minarti Timur Trikus Haryanto 1–15, 15–13, 15–11 | |
Chen Lin Csen Csi-csiu (Chen Qiqiu) | Ausztrália (AUS) Kellie Lucas Rio Suryana 15–0, 15–3 | Indonézia (INA) Zelin Resiana Bambang Supriyanto 10–15, 3–15 | kiesett | 9. | |||
Ge Fei Liu Yong | erőnyerő | Hollandia (NED) Erica van den Heuvel Chris Bruil 15–17, 7–15 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jang Vej (Yang Wei) | Talaj | 9,612 | 7.** | 9,750 | 4. |
Ugrás | 9,675 | 12.* | kiesett | ||
Korlát | 9,225 | 53. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,600 | 33.** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,650 | 7.* | 9,712 | 4. | |
Lólengés | 9,687 | 17.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,449 | 5. | 58,361 | ||
Zheng Lihui | Talaj | 9,587 | 11. | kiesett | |
Ugrás | 9,512 | 32.* | kiesett | ||
Korlát | 9,550 | 24.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,412 | 52.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,575 | 18.*** | kiesett | ||
Lólengés | 9,675 | 19.*** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,311 | 8. | 57,474 | 9. | |
Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) | Talaj | 9,725 | 2. | 9,737 | 5. |
Ugrás | 9,225 | 56.* | kiesett | ||
Korlát | 9,762 | 3. | 9,825 | ||
Nyújtó | 9,650 | 25.** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,600 | 14.*** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 47,962 | 54. | kiesett | ||
Xing Aowei | Talaj | 9,500 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 9,237 | 55. | kiesett | ||
Korlát | 9,575 | 19.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 9,537 | 44.* | kiesett | ||
Lólengés | 9,725 | 10.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 47,574 | 55. | kiesett | ||
Huang Xu | Korlát | 9,675 | 5.** | 9,650 | 7. |
Nyújtó | 9,625 | 29.** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,012 | 66. | kiesett | ||
Lólengés | 9,687 | 17.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,999 | 68. | kiesett | ||
Xiao Junfeng | Talaj | 9,475 | 16.** | kiesett | |
Ugrás | 9,212 | 58.** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,350 | 51. | kiesett | ||
Lólengés | 9,675 | 19.*** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,712 | 70. | kiesett | ||
Jang Vej (Yang Wei) Zheng Lihui Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) Xing Aowei Huang Xu Xiao Junfeng | Csapat összetett | 229,996 | 2. | 231,919 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Liu Xuan | Talaj | 9,337 | 29.*** | kiesett | |
Ugrás | 8,893 | 73. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,650 | 19.** | kiesett | ||
Gerenda | 9,712 | 6.* | 9,825 | ||
Egyéni összetett | 37,592 | 20. | 38,418 | ||
Yang Yun | Talaj | 9,650 | 7. | 9,637 | 5. |
Ugrás | 9,299 | 32. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,775 | 4. | 9,787 | ||
Gerenda | 9,700 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 38,424 | 6. | 38,305 | 5. | |
Dong Fangxiao | Talaj | kizárták | |||
Ugrás | kizárták | ||||
Felemás korlát | kizárták | kiesett | |||
Gerenda | kizárták | kiesett | |||
Egyéni összetett | kizárták | ||||
Ling Jie | Ugrás | 9,268 | 34. | kiesett | |
Felemás korlát | 9,812 | 2. | 9,837 | ||
Gerenda | 9,762 | 3.* | 9,675 | 7. | |
Egyéni összetett | 28,842 | 64. | kiesett | ||
Huang Mandan | Talaj | 9,487 | 23. | kiesett | |
Felemás korlát | 9,762 | 5.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 19,249 | 79. | kiesett | ||
Kui Yuanyuan | Talaj | 9,550 | 18.* | kiesett | |
Ugrás | 9,381 | 22. | kiesett | ||
Gerenda | nem fejezte be | kiesett | |||
Egyéni összetett | 18,931 | 82. | kiesett | ||
Yang Yun Dong Fangxiao Liu Xuan Ling Jie Huang Mandan Kui Yuanyuan | Csapat összetett | kizárták |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | ||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Zhou Xiaojing | Egyéni | 9,550 | 18. | 9,516 | 20. | 9,575 | 17.* | 9,237 | 22. | 37,878 | 22. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Wang Dan | Női | 20:24,58 | 26,20 | 1:08:20,90 | 31,30 | 39:06,12 | 2:08:49,10 | 32. |
Shi Meng | 19:20,44 | 1:05,74 | 1:12:16,23 | 26,00 | 43:32,32 | 2:16:40,73 | 40. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jiang Chengji | 50 m gyors | 22,82 | 1. | 17.* | kiesett | ||||
Fu Yong | 200 m hát | 2:02,70 | 7. | 26. | kiesett | ||||
Zhu Yi | 100 m mell | 1:03,20 | 8. | 29. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:21,60 | 8. | 38. | kiesett | |||||
Oujang Kun-peng (Ouyang Kunpeng) | 100 m hát | 57,47 | 7. | 34. | kiesett | ||||
100 m pillangó | 54,12 | 3. | 20. | kiesett | |||||
Xie Xufeng | 200 m pillangó | 2:02,00 | 8. | 33. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:04,67 | 8. | 25. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:23,33 | 6. | 21. | kiesett | |||||
Jin Hao | 4:24,56 | 8. | 25. | kiesett | |||||
400 m gyors | 3:57,32 | 2. | 25. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 15:48,49 | 7. | 32. | kiesett | |||||
Fu Yong Oujang Kun-peng (Ouyang Kunpeng) Xie Xufeng Zhu Yi | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:47,37 | 6. | 21. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Han Xue | 50 m gyors | 26,01 | 5. | 21. | kiesett | ||||
100 m gyors | 56,72 | 6. | 19. | kiesett | |||||
Wang Luna | 200 m gyors | 2:00,89 | 5. | 12. | 1:59,97 | 4. | 8. | 1:59,55 | 8. |
Jang Jü (Yang Yu) | 2:01,34 | 6. | 17.* | kiesett | |||||
Csen Hua (Chen Hua) | 400 m gyors | 4:10,56 | 1. | 5. | 4:13,11 | 8. | |||
800 m gyors | 8:33,23 | 4. | 8. | 8:30,58 | 6. | ||||
Han Xue Li Jin Sun Dan Jang Jü (Yang Yu) | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:46,62 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Chen Yan Sun Dan Wang Luna Jang Jü (Yang Yu) | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:07,69 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Lu Donghua | 100 m hát | 1:02,91 | 5. | 15. | 1:03,31 | 8. | 8. | kiesett | |
Csan Su (Zhan Shu) | 1:02,19 | 1. | 7.* | 1:02,92 | 8. | 16. | kiesett | ||
200 m hát | 2:15,97 | 5. | 18. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:16,63 | 6. | 13. | 2:16,58 | 7. | 13. | kiesett | ||
Chen Yan | 2:16,01 | 3. | 9. | 2:15,27 | 5. | 9. | kiesett | ||
400 m vegyes | 4:45,65 | 4. | 11. | kiesett | |||||
Liu Yin | 4:50,33 | 6. | 19. | kiesett | |||||
200 m pillangó | 2:12,79 | 6. | 21. | kiesett | |||||
Liu Limin | 2:12,32 | 6. | 19. | kiesett | |||||
100 m pillangó | 59,98 | 7. | 18. | kiesett | |||||
Ruan Yi | 1:01,16 | 8. | 25. | kiesett | |||||
Li Wei | 100 m mell | 1:10,55 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Csi Huj (Qi Hui) | 1:09,88 | 4. | 13. | 1:09,81 | 6. | 12. | kiesett | ||
200 m mell | 2:26,76 | 1. | 3. | 2:24,21 | 2. | 2. | 2:25,36 | 4. | |
Lo Hszüe-csüan (Luo Xuejuan) | 2:28,43 | 3. | 13. | 2:25,86 | 3. | 6. | 2:27,33 | 8. | |
Csan Su (Zhan Shu) Csi Huj (Qi Hui) Liu Limin Han Xue | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:08,27 | 3. | 7. | 4:07,83 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Csou Jüan-kuo (Zhou Yuanguo) | Szörfvitorlázás | (37*) | 6 | 23 | (37**) | 18 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 8 | 64 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Zhang Chujun | Szörfvitorlázás | 10 | (17) | 8 | (11) | 6 | 3 | 5 | 5 | 8 | 8 | 7 | 60,0 | 7. |
Yang Xiaoyan Li Dongying | 470-es osztály | (19,0) | 14,0 | (19,0) | 18,0 | 11,0 | 16,0 | 18,0 | 18,0 | 16,0 | 17,0 | 12,0 | 140,0 | 18. |
* - kizárták (korai rajt)
** - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | HelyezésA |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Je Csung (Ye Chong) | Tőr, egyéni | erőnyerő | Tung Csao-cse (Dong Zhaozhi) (CHN) 15-6 | Marsi Márk (HUN) 8-15 | kiesett | 15. | |||
Tung Csao-cse (Dong Zhaozhi) | erőnyerő | Je Csung (Ye Chong) (CHN) 15-6 | kiesett | 19. | |||||
Vang Haj-pin (Wang Haibin) | Gerald McMahon (AUS) 15-9 | Salvatore Sanzo (ITA) 10-15 | kiesett | 30. | |||||
Csao Kang (Zhao Gang) | Párbajtőr, egyéni | Muhannad Saif El-Din (EGY) 15-12 | Oliver Kayser (AUT) 15-12 | Fekete Attila (HUN) 9 -8 | Marcel Fischer (SUI) 10-15 | kiesett | 8. | ||
Wang Weixin | Meelis Loit (EST) 7-15 | kiesett | 37. | ||||||
Zhao Chunsheng | Kard, egyéni | Akhnaten Spencer-El (USA) 15-10 | Sztanyiszlav Pozdnyakov (RUS) 11-15 | kiesett | 31. | ||||
Csao-cse, TungTung Csao-cse (Zhaozhi, DongDong Zhaozhi) Vang Haj-pin (Wang Haibin) Je Csung (Ye Chong) | Tőr, csapat | Oroszország (RUS) Dmitrij Sevcsenko İlqar Məmmədov Andrej Gyejev Alekszandr Lakatos 45-30 | Olaszország (ITA) Salvatore Sanzo Matteo Zennaro Daniele Crosta Gabriele Magni 45-32 | Franciaország (FRA) Jean-Noël Ferrari Lionel Plumenail Brice Guyart Patrice Lhôtellier 44-45 | |||||
Csao Kang (Zhao Gang) Wang Weixin Zhao Chunsheng | Párbajtőr, csapat | Ausztrália (AUS) Gerry Adams Nick Heffernan Luc Cartillier 38-45 | A 9–11. helyért Ausztria (AUT) Oliver Kayser Christoph Marik Michael Switak 35-45 | kiesett | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Xiao Aihua | Tőr, egyéni | erőnyerő | Alejandra Carbone (ARG) 15-8 | Magdalena Mroczkiewicz (POL) 15-13 | Giovanna Trillini (ITA) 8-9 | kiesett | 5. | ||
Meng Csie (Meng Jie) | erőnyerő | Anna Rybicka (POL) 15-9 | Laura Cârlescu-Badea (ROM) 7-15 | kiesett | 12. | ||||
Yuan Li | Nyelja Szevosztyjanova (KAZ) 15-3 | Diana Bianchedi (ITA) 7-15 | kiesett | 27. | |||||
Yang Shaoqi | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Nagy Tímea (HUN) 8-11 | kiesett | 23. | ||||
Liang Qin | erőnyerő | Margherita Zalaffi (ITA) 11-15 | kiesett | 25. | |||||
Li Na | May Moustafa (EGY) 15-5 | Imke Duplitzer (GER) 12-15 | kiesett | 30. | |||||
Xiao Aihua Meng Csie (Meng Jie) Yuan Li Csang Lej (Zhang Lei) | Tőr, csapat | erőnyerő | Lengyelország (POL) Sylwia Gruchała Magdalena Mroczkiewicz Anna Rybicka Barbara Wolnicka-Szewczyk 43-45 | Az 5–8. helyért Oroszország (RUS) Szvetlana Bojko Jekatyerina Juseva Olga Sarkova-Szidorova 33-45 | A 7. helyért Ukrajna (UKR) Ljudmila Vasziljeva Olena Kolcova Olha Lelejko 45-40 | 7. | |||
Li Na Liang Qin Yang Shaoqi | Párbajtőr, csapat | Franciaország (FRA) Valérie Barlois-Mevel-Leroux Laura Flessel-Colovic Sangita Tripathi Sophie Moressée-Pichot 45-42 | Svájc (SUI) Gianna Hablützel-Bürki Sophie Lamon Diana Romagnoli 33-45 | Magyarország (HUN) Nagy Tímea Mincza Ildikó Szalay Gyöngyi 41-39 |
Források
- China at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Kína-portál