A 2010. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 500 méteres versenyszámát február 13-án, és 17-én rendezték a Pacific Coliseumban. Az aranyérmet a kínai Vang Meng nyerte meg. A Magyarországot képviselő Huszár Erika kiesett az előfutamban és a 19. helyen végzett.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új olimpiai rekord született:
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
február 13., 17:42 | Előfutamok |
február 17., 17:00 | Negyeddöntők |
február 17., 18:10 | Elődöntők |
február 17., 19:07 | Döntők |
Eredmények
Minden futamból az első két helyen célba érkező versenyző jutott tovább a következő fordulóba. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
| |
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | 44,187 | Q |
2. | Cso Heri | Dél-Korea (KOR) | 44,313 | Q |
3. | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | 44,376 | |
4. | Aika Klein | Németország (GER) | 45,186 | |
2. futam |
1. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | 44,708 | Q |
2. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | 44,716 | Q |
3. | Tatyana Borodulina | Ausztrália (AUS) | 44,901 | |
4. | Valerija Potyomkina | Oroszország (RUS) | 44,952 | |
3. futam |
1. | Vang Meng | Kína (CHN) | 43,926 | Q, OR |
2. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 44,614 | Q |
3. | Cecilia Maffei | Olaszország (ITA) | 44,948 | |
4. | Patrycja Maliszewska | Lengyelország (POL) | 58,649 | |
4. futam |
1. | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | 44,000 | Q |
2. | Jessica Gregg | Kanada (CAN) | 44,009 | Q |
3. | Jorien ter Mors | Hollandia (NED) | 45,120 | |
4. | Martina Valcepina | Olaszország (ITA) | 1:08,173 | |
5. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 44,482 | Q |
2. | Aly Dudek | Egyesült Államok (USA) | 44,560 | Q |
3. | Annita van Doorn | Hollandia (NED) | 44,751 | |
4. | Szakurai Biba | Japán (JPN) | 45,146 | |
6. futam |
1. | Csou Jang | Kína (CHN) | 44,115 | Q |
2. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 44,254 | Q |
3. | Szakai Jui | Japán (JPN) | 44,331 | |
4. | Liesbeth Mau-Asam | Hollandia (NED) | 45,135 | |
7. futam |
1. | Pak Szunghi | Dél-Korea (KOR) | 44,221 | Q |
2. | Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | 44,374 | Q |
3. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | 44,537 | |
– | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | kizárták | |
8. futam |
1. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 45,125 | Q |
2. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | 45,218 | Q |
3. | Han Yueshuang | Hongkong (HKG) | 48,625 | |
4. | Csao Nan-nan | Kína (CHN) | 1:02,132 | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | 43,834 | Q, OR |
2. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 44,143 | Q |
3. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 44,438 | |
– | Pak Szunghi | Dél-Korea (KOR) | kizárták | |
2. futam |
1. | Vang Meng | Kína (CHN) | 43,284 | Q, OR |
2. | Jessica Gregg | Kanada (CAN) | 43,956 | Q |
3. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 44,047 | |
– | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | kizárták | |
3. futam |
1. | Csou Jang | Kína (CHN) | 44,106 | Q |
2. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 44,257 | Q |
3. | Cso Heri | Dél-Korea (KOR) | 44,306 | |
4. | Aly Dudek | Egyesült Államok (USA) | 44,588 | |
4. futam |
1. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | 44,316 | Q |
2. | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | 44,582 | Q |
3. | Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | 44,821 | |
4. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | 1:10,899 | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Jessica Gregg | Kanada (CAN) | 43,854 | QA |
2. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 43,991 | QA |
3. | Csou Jang | Kína (CHN) | 43,992 | QB |
4. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | 44,145 | QB |
2. futam |
1. | Vang Meng | Kína (CHN) | 42,985 | QA, OR |
2. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | 43,241 | QA |
3. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 43,633 | QB |
4. | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | 44,899 | QB |
Döntők
- B-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. | Csou Jang | Kína (CHN) | 44,725 | |
2. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 44,824 | |
3. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | 44,846 | |
4. | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | 44,860 | |
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Vang Meng | Kína (CHN) | 43,048 | |
2 Ezüst | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | 43,707 | |
3 Bronz | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 43,804 | |
4. | Jessica Gregg | Kanada (CAN) | 44,204 | |
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Ed. | Nd. | Ef. | Legjobb idő |
1 Arany | Vang Meng | Kína (CHN) | A-döntő | | | | |
2 Ezüst | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | A-döntő | | | | |
3 Bronz | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | A-döntő | | | | |
4. | Jessica Gregg | Kanada (CAN) | A-döntő | | | | |
5. | Csou Jang | Kína (CHN) | B-döntő | | | | |
6. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | B-döntő | | | | |
7. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | B-döntő | | | | |
8. | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | B-döntő | | | | |
9. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | Negyeddöntő | – | 3. | 1. | 44,047 |
10. | Cso Heri | Dél-Korea (KOR) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 44,306 |
11. | Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 44,374 |
12. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 44,438 |
13. | Aly Dudek | Egyesült Államok (USA) | Negyeddöntő | – | 4. | 2. | 44,560 |
14. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | Negyeddöntő | – | 4. | 2. | 45,218 |
15. | Pak Szunghi | Dél-Korea (KOR) | Negyeddöntő (kizárták) | – | – | 1. | 44,221 |
16. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | Negyeddöntő (kizárták) | – | – | 2. | 44,716 |
17. | Szakai Jui | Japán (JPN) | Előfutam | – | – | 3. | 44,331 |
18. | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | Előfutam | – | – | 3. | 44,376 |
19. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | Előfutam | – | – | 3. | 44,537 |
20. | Annita van Doorn | Hollandia (NED) | Előfutam | – | – | 3. | 44,751 |
21. | Tatyana Borodulina | Ausztrália (AUS) | Előfutam | – | – | 3. | 44,901 |
22. | Cecilia Maffei | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | – | 3. | 44,948 |
23. | Jorien ter Mors | Hollandia (NED) | Előfutam | – | – | 3. | 45,120 |
24. | Han Yueshuang | Hongkong (HKG) | Előfutam | – | – | 3. | 48,625 |
25. | Valerija Potyomkina | Oroszország (RUS) | Előfutam | – | – | 4. | 44,952 |
26. | Liesbeth Mau-Asam | Hollandia (NED) | Előfutam | – | – | 4. | 45,135 |
27. | Szakurai Biba | Japán (JPN) | Előfutam | – | – | 4. | 45,146 |
28. | Aika Klein | Németország (GER) | Előfutam | – | – | 4. | 45,186 |
29. | Patrycja Maliszewska | Lengyelország (POL) | Előfutam | – | – | 4. | 58,649 |
30. | Csao Nan-nan | Kína (CHN) | Előfutam | – | – | 4. | 1:02,132 |
31. | Martina Valcepina | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | – | 4. | 1:08,173 |
– | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | Előfutam (kizárták) | – | – | – | |
Források
- Short Track Speed Skating 500m Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 500 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap