Svájc a 2002. évi téli olimpiai játékokon
Svájc az olimpiai játékokon | |||||
Svájc zászlaja | |||||
NOB-országkód: SUI | |||||
OOB | Svájci Olimpiai Szövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2002. évi téli olimpiai játékok Salt Lake City | |||||
Versenyzők | 110 fő 13 sportágban | ||||
Érmek 11. helyezés |
| ||||
Svájc az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Svájc az egyesült államokbeli Salt Lake Cityben megrendezett 2002. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 13 sportágban 110 sportoló képviselte, akik összesen 11 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Ammann, SimonSimon Ammann | Síugrás | Egyéni, normálsánc |
1 Arany | Ammann, SimonSimon Ammann | Síugrás | Egyéni, nagysánc |
1 Arany | Schoch, PhilippPhilipp Schoch | Snowboard | Férfi parallel giant slalom |
2 Ezüst | Reich, ChristianChristian Reich Steve Anderhub | Bob | Férfi kettes |
2 Ezüst | Ebnöther, LuziaLuzia Ebnöther Mirjam Ott Tanya Frei Laurence Bidaud Nadia Röthlisberger | Curling | Női |
3 Bronz | Nef, SonjaSonja Nef | Alpesisí | Női óriás-műlesiklás |
3 Bronz | Annen, MartinMartin Annen Beat Hefti | Bob | Férfi kettes |
3 Bronz | Schwaller, AndreasAndreas Schwaller Christof Schwaller Markus Eggler Damian Grichting Marco Ramstein | Curling | Férfi |
3 Bronz | Huber, AndreaAndrea Huber Laurence Rochat Brigitte Albrecht Loretan Natascia Leonardi Cortesi | Sífutás | Női 4 × 5 km váltó |
3 Bronz | Reuteler, FabienneFabienne Reuteler | Snowboard | Női halfpipe |
3 Bronz | Stähli, GregorGregor Stähli | Szkeleton | Férfi |
Alpesisí
Bővebben: Alpesisí a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Paul Accola | Szuperóriás-műlesiklás | 1:23,33 | 10. | ||||
Franco Cavegn | Lesiklás | 1:40,81 | 15. | ||||
Didier Cuche | Lesiklás | 1:40,76 | 14. | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:13,25 | 12. | 1:11,75 | 10. | 2:25,00 | 10. | |
Szuperóriás-műlesiklás | kizárták | ||||||
Didier Défago | Lesiklás | 1:41,27 | 21. | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:13,74 | 17.* | 1:11,80 | 11.* | 2:25,54 | 14. | |
Szuperóriás-műlesiklás | 1:22,27 | 6. | |||||
Tobias Grünenfelder | Óriás-műlesiklás | 1:14,15 | 24. | nem ért célba | kiesett | ||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:23,43 | 12. | |||||
Ambrosi Hoffmann | Lesiklás | 1:40,31 | 8. | ||||
Urs Imboden | Műlesiklás | 49,61 | 5. | 52,87 | 5. | 1:42,48 | 5. |
Michael von Grünigen | Műlesiklás | 51,38 | 21. | 53,97 | 12. | 1:45,35 | 14. |
Óriás-műlesiklás | 1:13,27 | 13. | 1:11,80 | 11.* | 2:25,07 | 11. |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Össz. | |||||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Paul Accola | Összetett | 1:39,62 | 4. | 48,73 | 11. | 53,91 | 10. | 1:42,64 | 10. | 3:22,26 | 6. |
Didier Défago | 1:40,04 | 6. | nem ért célba | kiesett | |||||||
Bruno Kernen | 1:40,07 | 7. | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||||
Fränzi Aufdenblatten | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||||
Sylviane Berthod | Lesiklás | 1:40,67 | 7. | ||||||
Szuperóriás-műlesiklás | nem ért célba | ||||||||
Catherine Borghi | Lesiklás | 1:41,88 | 19. | ||||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:15,62 | 18.* | |||||||
Corina Grünenfelder | Műlesiklás | 54,13 | 10. | nem ért célba | kiesett | ||||
Lilian Kummer | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||||
Sonja Nef | Műlesiklás | 53,32 | 6. | nem ért célba | kiesett | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:16,94 | 6. | 1:14,73 | 3. | 2:31,67 | ||||
Marlies Oester | Műlesiklás | 53,64 | 7. | nem ért célba | kiesett | ||||
Corinne Rey-Bellet | Lesiklás | 1:40,54 | 5. | ||||||
Óriás-műlesiklás | 1:17,92 | 16.* | 1:15,51 | 7.* | 2:33,43 | 13. | |||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:14,73 | 9. |
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Össz. | |||||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Catherine Borghi | Összetett | 47,39 | 15. | 44,52 | 8. | 1:31,91 | 10. | 1:16,88 | 8. | 2:48,79 | 8. |
Marlies Oester | 45,88 | 5. | 43,46 | 3. | 1:29,34 | 3. | 1:17,27 | 10. | 2:46,61 | 4. |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon
Bővebben: Biatlon a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Jean-Marc Chabloz | 10 km sprint | 1 (0+1) | 28:08,6 | 64. |
20 km egyéni | 3 (1+2+0+0) | 58:59,4 | 61. | |
Matthias Simmen | 10 km sprint | 3 (1+2) | 28:22,8 | 67. |
20 km egyéni | 6 (2+2+0+2) | 1:02:03,0 | 78. | |
Roland Zwahlen | 10 km sprint | 1 (1+0) | 27:43,7 | 55. |
12,5 km üldözőverseny | 3 (0+0+1+2) | 37:40,6 | 47. | |
20 km egyéni | 4 (2+1+0+1) | 58:10,6 | 58. | |
Roland Zwahlen Matthias Simmen Jean-Marc Chabloz Dani Niederberger | 4 × 7,5 km váltó | 5+16 | 1:32:50,5 | 18. |
Bob
Bővebben: Bob a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Steve Anderhub Christian Reich | Kettes | 47,52 | 1. | 47,53 | 2. | 47,45 | 2. | 47,70 | 4. | 3:10,20 | |
Martin Annen Beat Hefti | 47,56 | 3. | 47,64 | 3. | 47,73 | 7. | 47,69 | 3. | 3:10,62 | ||
Martin Annen Silvio Schäufelberger Beat Hefti Cédric Grand | Négyes | 46,72 | 4. | 46,63 | 2. | 47,11 | 3. | 47,49 | 4. | 3:07,95 | 4. |
Christian Reich Steve Anderhub Guido Acklin Urs Aeberhard | 46,71 | 2.* | 46,93 | 8. | 47,33 | 6. | 47,62 | 8. | 3:08,59 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Françoise Burdet Katharina Sutter | Kettes | 49,28 | 4. | 49,06 | 3. | 1:38,34 | 4. |
* – egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Curling
Bővebben: Curling a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi curlingtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Andreas Schwaller
- Christof Schwaller
- Markus Eggler
- Damian Grichting
- Marco Ramstein
Eredmények
- Csoportkör
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
Nemzet | Szkip | Klub | Város | Gy | V |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kevin Martin | Ottewell CC | Edmonton | 8 | 1 |
Norvégia | Pål Trulsen | Stabekk CC | Oslo | 7 | 2 |
Svájc | Andreas Schwaller | Biel-Touring CC | Biel | 6 | 3 |
Svédország | Peja Lindholm | Östersunds CK | Östersund | 6 | 3 |
Finnország | Markku Uusipaavalniemi | Oulunkylä CC | Helsinki | 5 | 4 |
Németország | Sebastian Stock | EC Oberstdorf | Oberstdorf | 4 | 5 |
Dánia | Ulrik Schmidt | Hvidovre CC | Hvidovre | 3 | 6 |
Nagy-Britannia | Hammy McMillan | Stranraer CC | Stranraer | 3 | 6 |
Egyesült Államok | Tim Somerville | Superior CC | Superior | 3 | 6 |
Franciaország | Dominique Dupont-Roc | Chamonix CC | Chamonix | 0 | 9 |
- február 11., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
- február 12., 14:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Schmidt) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 6 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 10 |
- február 13., 09:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 |
- február 13., 19:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 |
- február 14., 14:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 |
- február 15., 19:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Martin) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | X | X | 7 | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
- február 16., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | X | 10 | |
Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
- február 17., 09:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 |
- február 18., 14:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Stock) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 10 |
- Elődöntő
- február 20., 14:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 7 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 |
- Bronzmérkőzés
- február 22., 09:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 7 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svájc |
Női
Bővebben: Női curlingtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Luzia Ebnöther
- Mirjam Ott
- Tanya Frei
- Laurence Bidaud
- Nadia Röthlisberger
Eredmények
- Csoportkör
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
Nemzet | Szkip | Klub | Város | Gy | V |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kelley Law | Royal City CC | New Westminster | 8 | 1 |
Svájc | Luzia Ebnöther | CC Bern AAM | Bern | 7 | 2 |
Egyesült Államok | Kari Erickson | Bemidji CC | Bemidji | 6 | 3 |
Nagy-Britannia | Rhona Martin | Greenacres CC | Howwood | 5 | 4 |
Németország | Nathalie Nessler | SC Riessersee | Garmisch-Partenkirchen | 5 | 4 |
Svédország | Elisabet Gustafson | Umeå CC | Umeå | 5 | 4 |
Norvégia | Dordi Nordby | Snarøen CC | Oslo | 4 | 5 |
Japán | Kató Akiko | Tokoro CC | Tokoro | 2 | 7 |
Dánia | Lene Bidstrup | Hvidovre CC | Hvidovre | 2 | 7 |
Oroszország | Olga Zsarkova | Moskvitch CC | Moszkva | 1 | 8 |
- február 11., 14:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | |
Dánia (Bidstrup) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 8 |
- február 12., 09:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 |
- február 13., 14:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Nordby) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |
Svájc (Ebnöther) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 7 |
- február 14., 09:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Kató) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | |
Svájc (Ebnöther) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 8 |
- február 14., 19:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | |
Svájc (Ebnöther) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
- február 15., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | |
Svájc (Ebnöther) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 |
- február 16., 19:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Svédország (Gustafson) | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 |
- február 18., 09:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 7 | |
Kanada (Law) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 |
- február 18., 19:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Neßler) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |
Svájc (Ebnöther) | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 10 |
- Elődöntő
- február 20., 09:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
- Döntő
- február 21., 14:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | |
Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svájc |
Északi összetett
Bővebben: Északi összetett a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Andy Hartmann | Normálsánc + 15 km | 236,5 | 9.* | +2:35 | 39:07,3 | 14. | 41:42,3 | 9. |
Nagysánc + 7,5 km | 104,2 | 18. | +1:14 | 16:30,7 | 7.* | 17:44,7 | 8. | |
Ronny Heer | Normálsánc + 15 km | 222,0 | 21. | +3:48 | 40:52,0 | 34. | 44:40,0 | 29. |
Nagysánc + 7,5 km | 103,9 | 19. | +1:15 | 17:19,0 | 29. | 18:34,0 | 29. | |
Andreas Hurschler | Normálsánc + 15 km | 198,0 | 39. | +5:48 | 38:31,4 | 10. | 44:19,4 | 25. |
Nagysánc + 7,5 km | 91,2 | 38. | +2:02 | 16:19,9 | 1. | 18:21,9 | 21. | |
Seppi Hurschler | Nagysánc + 7,5 km | 105,8 | 15.* | +1:08 | 17:28,0 | 32. | 18:36,0 | 31. |
Ivan Rieder | Normálsánc + 15 km | 186,5 | 43. | +6:45 | 42:27,0 | 40. | 49:12,0 | 42. |
Andreas Hurschler Jan Schmid Ivan Rieder Ronny Heer | Csapat | 863,0 | 7. | +2:37 | 49:30,9 | 7. | 52:07,9 | 7. |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Jégkorong
Bővebben: Jégkorong a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi jégkorongtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Svájci nemzeti férfi jégkorongcsapat-játékoskeret | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub |
26 | Martin Gerber | K | 18 | 88 | 1974. szeptember 3. (27 évesen) | Farjestads BK |
40 | David Aebischer | K | 186 | 85 | 1978. február 7. (24 évesen) | Colorado Avalanche |
41 | Lars Weibel | K | 185 | 86 | 1974. május 20. (27 évesen) | HC Davos |
3 | Julien Vauclair | V | 184 | 90 | 1979. október 2. (22 évesen) | Grand Rapids Griffins |
5 | Patrick Sutter | V | 175 | 78 | 1970. július 6. (31 évesen) | HC Lugano |
7 | Mark Streit | V | 182 | 89 | 1977. december 11. (24 évesen) | ZSC Lions |
10 | Martin Höhener | V | 187 | 87 | 1980. június 23. (21 évesen) | EHC Kloten |
11 | Martin Steinegger | V | 187 | 90 | 1972. február 15. (29 évesen) | SC Bern |
22 | Olivier Keller | V | 19 | 95 | 1971. március 20. (30 évesen) | HC Lugano |
27 | Edgar Salis | V | 191 | 98 | 1970. május 20. (31 évesen) | ZSC Lions |
31 | Mathias Seger | V | 181 | 84 | 1977. december 17. (24 évesen) | ZSC Lions |
4 | Flavien Conne | T | 177 | 81 | 1980. április 1. (21 évesen) | HC Lugano |
12 | Patric Della Rossa | T | 186 | 93 | 1975. július 28. (26 évesen) | ZSC Lions |
15 | Reto von Arx | T | 183 | 84 | 1976. szeptember 13. (25 évesen) | HC Davos |
17 | Gian-Marco Crameri | T | 177 | 77 | 1972. december 13. (29 évesen) | ZSC Lions |
18 | André Rötheli | T | 186 | 90 | 1970. október 12. (31 évesen) | HC Lugano |
19 | Jean-Jacques Aeschlimann | T | 186 | 86 | 1967. május 30. (34 évesen) | HC Lugano |
21 | Patrick Fischer | T | 182 | 88 | 1975. szeptember 6. (26 évesen) | HC Davos |
28 | Martin Plüss | T | 174 | 81 | 1977. április 5. (24 évesen) | EHC Kloten |
30 | Marcel Jenni | T | 18 | 82 | 1974. március 2. (27 évesen) | Farjestads BK |
32 | Ivo Rüthemann | T | 172 | 77 | 1976. december 12. (25 évesen) | SC Bern |
35 | Sandy Jeannin | T | 18 | 82 | 1976. február 28. (25 évesen) | HC Lugano |
37 | Björn Christen | T | 183 | 86 | 1980. április 5. (21 évesen) | HC Davos |
Vezetőedző: Ralph Krueger | 1959. augusztus 31. (42 évesen) |
Eredmények
- Selejtező
- B csoport
Bejutott a csoportkörbe |
Csapat | M | Gy | V | D | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fehéroroszország | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 | 4 |
Ukrajna | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 5 | +4 | 4 |
Svájc | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 9 | −2 | 3 |
Franciaország | 3 | 0 | 2 | 1 | 6 | 10 | −4 | 1 |
2002. február 9. | Svájc | 3 – 3 (1–1, 0–1, 2–1) | Franciaország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8504 |
2002. február 11. | Ukrajna | 5 – 2 (2–1, 2–1, 1–0) | Svájc | E Center, West Valley City Nézőszám: 8387 |
2002. február 12. | Svájc | 2 – 1 (1–0, 1–1, 0–0) | Fehéroroszország | E Center, West Valley City Nézőszám: 7736 |
- A 11. helyért
2002. február 14. | Svájc | 4 – 1 (0–0, 2–0, 2–1) | Ausztria | E Center, West Valley City Nézőszám: 7986 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svájc | 11. |
Műkorcsolya
Bővebben: Műkorcsolya a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés | ||
Stéphane Lambiel | Férfi egyéni | 5×16+ | 16. | 8,0 | 6×16+ | 16. | 16,0 | 24,0 | 15. |
Sarah Meier | Női egyéni | 5×10+ | 9. | 4,5 | 5×14+ | 16. | 16,0 | 20,5 | 13. |
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc 1 | Kötelező tánc 2 | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés | ||
Eliane Hugentobler Daniel Hugentobler | Jégtánc | 5×14+ | 15. | 3,0 | 8×15+ | 15. | 3,0 | 8×14+ | 14. | 8,4 | 9×14+ | 14. | 14,0 | 28,4 | 14. |
Síakrobatika
Bővebben: Síakrobatika a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Christian Kaufmann | Férfi | 214,90 | 13. | kiesett | |
Martin Walti | 160,56 | 21. | kiesett | ||
Evelyne Leu | Női | 203,16 | 1. | 147,31 | 11. |
Manuela Müller | 125,47 | 20. | kiesett |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Christian Stohr | Férfi | 24,03 | 19. | kiesett | |
Corinne Bodmer | Női | 20,28 | 26. | kiesett |
Sífutás
Bővebben: Sífutás a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Wilhelm Aschwanden | 30 km | 1:16:32,4 | 38. | ||||||||
50 km | 2:19:33,9 | 32. | |||||||||
Gion-Andrea Bundi | 30 km | 1:16:19,6 | 34. | ||||||||
Reto Burgermeister | 15 km | 38:49,2 | 9. | ||||||||
50 km | 2:20:43,3 | 37. | |||||||||
Christoph Eigenmann | Sprint | 2:54,76 | 19. | kiesett | 18. | ||||||
Patrick Mächler | 30 km | 1:15:03,4 | 28. | ||||||||
Patrick Rölli | 30 km | 1:16:36,5 | 39. | ||||||||
50 km | 2:24:34,4 | 45. | |||||||||
Wilhelm Aschwanden Reto Burgermeister Patrick Mächler Gion-Andrea Bundi | 4 × 10 km váltó | 1:37:26,4 | 10. |
Versenyző | Versenyszám | 10 km klasszikus | 10 km szabad | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Időhátrány | Idő | |||
Reto Burgermeister | 10 + 10 km üldözőverseny | 27:51,4 | 39. | +1:44 | 26:11,7 | 41. |
Patrick Mächler | 28:12,7 | 45. | +2:05 | 26:02,1 | 40. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Brigitte Albrecht Loretan | 15 km | 42:54,4 | 31. | ||||||||
Andrea Huber | Sprint | 3:22,18 | 27. | kiesett | 27. | ||||||
Natascia Leonardi Cortesi | 10 km | 29:57,5 | 15. | ||||||||
15 km | 41:56,3 | 15. | |||||||||
30 km | 1:35:46,8 | 10. | |||||||||
Laurence Rochat | 10 km | nem ért célba | |||||||||
30 km | 1:38:24,2 | 20. | |||||||||
Andrea Huber Laurence Rochat Brigitte Albrecht Loretan Natascia Leonardi Cortesi | 4 × 5 km váltó | 50:03,6 |
Versenyző | Versenyszám | 5 km klasszikus | 5 km szabad | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Időhátrány | Idő | |||
Brigitte Albrecht Loretan | 5 + 5 km üldözőverseny | 14:30,0 | 48. | +1:31 | 13:29,1 | 29. |
Laurence Rochat | 13:57,1 | 23. | +0:58 | 13:13,6 | 22. |
Síugrás
Bővebben: Síugrás a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Simon Ammann | Normálsánc | 133,5 | 1. | 135,5 | 2. | 269,0 | |||
Nagysánc | 140,5 | 1.* | 140,9 | 1. | 281,4 | ||||
Sylvain Freiholz | Normálsánc | 112,0 | 15. | 113,0 | 27. | 115,0 | 23. | 228,0 | 25.* |
Nagysánc | 93,6 | 27. | 110,4 | 26. | 95,4 | 27. | 205,8 | 27. | |
Andreas Küttel | Normálsánc | 114,0 | 13.* | 114,0 | 24.* | 117,5 | 16.* | 231,5 | 22.* |
Nagysánc | 109,6 | 8. | 125,0 | 8. | 120,6 | 6. | 245,6 | 6. | |
Marco Steinauer | Nagysánc | 82,1 | 35. | 87,2 | 45. | kiesett | |||
Marco Steinauer Sylvain Freiholz Andreas Küttel Simon Ammann | Csapat | 417,8 | 7. | 400,5 | 8. | 818,3 | 7. |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Snowboard
Bővebben: Snowboard a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | 1. selejtező | 2. selejtező | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Hely. | |||
Therry Brunner | Férfi | 36,0 | 9. | 37,7 | 7. | kiesett | 13. | ||
Marcel Hitz | 23,8 | 23. | 35,9 | 9. | kiesett | 15. | |||
Gian Simmen | 34,8 | 12. | 33,5 | 12. | kiesett | 18. | |||
Fabienne Reuteler | Női | 32,0 | 7. | 40,4 | 1. | 39,7 | 29,3 | 3. |
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Philipp Schoch | Férfi | 37,34 | 15. | Alexander Maier (AUT) -1,78 | Mathieu Bozzetto (FRA) kizárták | Chris Klug (USA) -1,49 | Richard Richardsson (SWE) kizárták | |
Gilles Jaquet | 35,69 | 1. | Nicolas Huet (FRA) kizárták | kiesett | 9. | |||
Simon Schoch | 38,63 | 25. | kiesett | 25. | ||||
Ueli Kestenholz | nem ért célba | kiesett | ||||||
Steffi von Siebenthal | Női | 42,68 | 13. | Isabelle Blanc (FRA) +1,94 | kiesett | 13. | ||
Nadia Livers | 43,27 | 19. | kiesett | 19. | ||||
Daniela Meuli | 43,46 | 20. | kiesett | 20. | ||||
Milena Meisser | nem ért célba | kiesett |
Szánkó
Bővebben: Szánkó a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Reto Gilly | Férfi egyes | 46,220 | 33. | 45,053 | 16. | 45,079 | 24. | 44,959 | 9. | 3:01,311 | 24. |
Stefan Höhener | 45,101 | 17. | 45,254 | 23. | 44,534 | 7.* | 44,911 | 7. | 2:59,800 | 13. |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szkeleton
Bővebben: Szkeleton a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Felix Poletti | Férfi | 51,76 | 11. | 52,11 | 18. | 1:43,87 | 16. |
Gregor Stähli | 51,16 | 4. | 50,99 | 1.* | 1:42,15 | ||
Maya Pedersen | Női | 52,92 | 7. | 52,63 | 1. | 1:45,55 | 5. |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Források
- Switzerland at the 2002 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap