Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2018 Perincian kejohanan Tarikh Pusingan Kelayakan: 27 September – 1 November 2017Pusingan Elit: 7–28 Mac 2018Pasukan 54 (dari 1 konfederasi) Statistik kejohanan Jumlah perlawanan 126 Jaringan gol 343 (2.72 per perlawanan) Penjaring terbanyak Adam Idah (8 gol) 2019 →
Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2018 adalah Kejohanan bola sepak di bawah-17 untuk menentukan 15 pasukan yang akan menyertai tuan rumah England di kejohanan pusingan akhir Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2018 .[ 1]
54 ahli pasukan kebangsaan UEFA menyertai Kejohanan kelayakan (Termasuk Kosovo yang masuk buat kali pertama).[ 2] Pemain yang lahir pada atau selepas 1 Januari 2001 adalah layak untuk mengambil bahagian. Setiap perlawanan mempunyai tempoh 80 minit, yang terdiri daripada dua bahagian 40 minit dengan 15 minit rehat.
Kejohanan kelayakan terdiri daripada dua pusingan:
Pusingan Kelayakan : Selain daripada Jerman dan Portugal , yang menerima bye ke pusingan elit sebagai pasukan dengan pekali pembenihan tertinggi, baki 52 pasukan telah disediakan kepada 13 kumpulan empat pasukan. Setiap kumpulan bermain dalam format pusingan-kumpulan tunggal dan salah satu pasukan dipilih sebagai tuan rumah selepas cabutan. Pemenang 13 kumpulan, 13 naib juara, dan empat pasukan tempat ketiga dengan catatan terbaik menentang pasukan pertama dan kedua dalam kedudukan yang lebih awal kumpulan mereka akan mara ke pusingan elit. Pusingan Elit : 32 pasukan telah disediakan kepada lapan kumpulan empat pasukan. Setiap kumpulan bermain dalam format pusingan-kumpulan tunggal dan salah satu pasukan dipilih sebagai tuan rumah selepas cabutan. Lapan juara kumpulan dan ketujuh naib juara dengan rekod terbaik menentang pasukan pertama dan tempat ketiga dalam kumpulan mereka layak ke kejohanan akhir. Jadual setiap kejohanan mini adalah seperti berikut (Peraturan Artikel 20.04):[ 3]
Hari Perlawanan Perlawanan Hari Perlawanan 1 1 v 4, 3 v 2 Hari rehat (2 hari) — Hari Perlawanan 2 1 v 3, 2 v 4 Hari rehat (2 hari) — Hari Perlawanan 3 2 v 1, 4 v 3
Pemecah seri Dalam pusingan kelayakan dan pusingan elit, pasukan yang disenaraikan mengikut mata (3 mata untuk menang, 1 mata untuk seri, 0 mata untuk kalah), dan jika terikat pada mata, kriteria pemecah seri berikut digunakan, dalam perintah itu diberikan, untuk menentukan kedudukan (Peraturan Perkara 14.01 dan 14.02):[ 3]
Mata dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Perbezaan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jumlah jaringan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jika lebih daripada dua pasukan terikat, dan selepas menggunakan semua kriteria satu-lawan-satu di atas, subset pasukan masih terikat, semua kriteria satu-lawan-satu di atas dipohon semula secara eksklusif kepada subset pasukan ini; Perbezaan gol dalam semua perlawanan kumpulan; Jaringan gol yang lebih tinggi dijaringkan dalam semua perlawanan kumpulan; Penalti jika hanya dua pasukan mempunyai jumlah mata yang sama, dan mereka bertemu di pusingan terakhir kumpulan dan jika terikat selepas menggunakan semua kriteria di atas (tidak digunakan jika lebih daripada dua pasukan mempunyai jumlah mata yang sama, atau jika kedudukan mereka tidak relevan untuk kelayakan bagi peringkat seterusnya); Jumlah Mata disiplin (kad merah = 3 mata, kuning kad = 1 mata, pengusiran untuk dua kad kuning dalam satu perlawanan = 3 mata); Pekali UEFA untuk cabutan pusingan kelayakan; Undian terbanyak. Untuk menentukan empat pasukan tempat ketiga terbaik daripada pusingan kelayakan dan naib juara terbaik ketujuh dari pusingan elit, keputusan menentang pasukan di tempat keempat dibuang. Kriteria berikut digunakan (Peraturan Perkara 15.01, 15.02 dan 15.03):[ 3]
Mata Tertinggi; Perbezaan Gol terbanyak; Jaringan Gol tertinggi; Jumlah Mata disiplin; Undian terbanyak.
Pusingan kelayakan
Cabutan Undian untuk pusingan kelayakan telah diadakan pada 13 Disember 2016, 09:00 CET (UTC+1), di ibu pejabat UEFA di Nyon, Switzerland.[ 4]
Pasukan-pasukan yang diletakkan sebagai pilihan mengikut kedudukan pekali mereka, dikira berdasarkan berikut:[ 5]
Pusingan akhir Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2014 dan Pusingan (Kelayakan dan Pusingan Elit) Pusingan akhir Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2015 dan Pusingan (Kelayakan dan Pusingan Elit) Pusingan akhir Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2016 dan Pusingan (Kelayakan dan Pusingan Elit) Setiap kumpulan mengandungi satu pasukan dari Balang A, satu pasukan dari Balang B, satu pasukan dari Balang C, dan satu pasukan dari Balang D. Atas sebab-sebab politik, Rusia dan Ukraine, Sepanyol dan Gibraltar, Serbia dan Kosovo dan Bosnia dan Herzegovina dan Kosovo tidak akan diundi dalam kumpulan yang sama.[ 2]
Pasukan memasuki pusingan kelayakan Balang A Pasukan Peka Kedu Belanda 10.667 3 Sepanyol 10.000 4 Perancis 10.000 5 Scotland 9.000 6 Austria 8.833 7 Rusia 8.667 8 Itali 8.500 9 Republik Czech 8.500 10 Serbia 8.333 11 Belgium 8.333 12 Poland 7.833 13 Bosnia dan Herzegovina 7.000 14 Ireland 6.833 15
Balang B Pasukan Peka Kedu Croatia 6.500 16 Yunani 6.333 17 Ukraine 6.167 18 Switzerland 6.167 19 Sweden 5.500 20 Denmark 5.500 21 Slovenia 5.333 22 Turki 5.167 23 Iceland 5.000 24 Romania 5.000 25 Wales 4.833 26 Georgia 4.833 27 Slovakia 4.833 28
Balang C Pasukan Peka Kedu Israel 4.833 29 Bulgaria 3.667 30 Norway 3.500 31 Belarus 3.500 32 Latvia 3.000 33 Estonia 3.000 34 Cyprus 3.000 35 Hungary 2.667 36 Ireland Utara 2.667 37 Finland 2.500 38 Albania 2.500 39 Lithuania 2.000 40 Moldova 2.000 41
Balang D Pasukan Peka Kedu Macedonia Utara 1.667 42 Montenegro 1.500 43 Azerbaijan 1.500 44 Armenia 1.333 45 Luxembourg 1.333 46 Kepulauan Faroe 1.333 47 Liechtenstein 1.000 48 San Marino 0.333 49 Gibraltar 0.333 50 Andorra 0.000 51 Malta 0.000 52 Kazakhstan 0.000 53 Kosovo — 54
Kumpulan Pusingan kelayakan mesti dimainkan 19 November 2017.[ 5]
Masa sehingga 28 Oktober 2017 adalah CEST (UTC+2), selepas itu masa dalam CET (UTC+1).
Kumpulan 1 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Belgium 3 3 0 0 8 1 +7 9 Pusingan Elit 2 Switzerland 3 2 0 1 6 2 +4 6 3 Ireland Utara 3 1 0 2 1 8 −7 3 4 Malta (H) 3 0 0 3 1 5 −4 0
26 Oktober 2017 (2017-10-26 )
11:00
Belgium 3 – 1 Malta Yorbe Vertessen 22' Gabriel Lemoine 32' , 45' Laporan Alexander Satariano 69'
Stadium Centenary, Ta' Qali
Pengadil: Michal Ocenáš (Slovakia)
26 Oktober 2017 (2017-10-26 )
14:00
Ireland Utara 0 – 5 Switzerland Laporan Julian Vonmoos 13' Felix Mambimbi 17' Uros Vasic 63' , 66' , 72'
Stadium Centenary, Ta' Qali
Pengadil: Juri Frischer (Estonia)
29 Oktober 2017 (2017-10-29 )
11:00
Belgium 3 – 0 Ireland Utara Lars Dendoncker 11' Antoine Colassin 17' Yorbe Vertessen 49' Laporan
Stadium Centenary, Ta' Qali
Pengadil: Michal Ocenáš (Slovakia)
29 Oktober 2017 (2017-10-29 )
14:00
Switzerland 1 – 0 Malta Simon Sohm 79' Laporan
Stadium Centenary, Ta' Qali
Pengadil: Omar Pashayev (Azerbaijan)
1 November 2017 (2017-11-01 )
11:00
Switzerland 0 – 2 Belgium Laporan Laurens Symons 37' Halim Timassi 41'
Stadium Nasional, Ta' Qali
Pengadil: Juri Frischer (Estonia)
1 November 2017 (2017-11-01 )
11:00
Malta 0 – 1 Ireland Utara Laporan Ben Wilson 45'
Stadium Centenary, Ta' Qali
Pengadil: Omar Pashayev (Azerbaijan)
Kumpulan 2 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Croatia 3 2 1 0 8 1 +7 7 Pusingan Elit 2 Sepanyol 3 2 1 0 5 1 +4 7 3 Albania (H) 3 1 0 2 5 2 +3 3 4 Liechtenstein 3 0 0 3 0 14 −14 0
19 Oktober 2017 (2017-10-19 )
12:00
Sepanyol 3 – 0 Liechtenstein Camello Pérez 17' , 68' González Bayón 45' Laporan
Pengadil: Alex Troleis (Kepulauan Faroe)
19 Oktober 2017 (2017-10-19 )
14:00
Albania 0 – 1 Croatia Laporan Tomislav Krizmanić 78' (pen. )
Stadium Selman Stërmasi, Tirana Pengadil: Mykola Balakin (Ukraine)
22 Oktober 2017 (2017-10-22 )
12:00
Sepanyol 1 – 0 Albania Nabil Zoubdi 77' Laporan
Stadium Selman Stërmasi, Tirana 25 Oktober 2017 (2017-10-25 )
14:00
Pengadil: Mykola Balakin (Ukraine)
Kumpulan 3 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Israel 3 3 0 0 6 0 +6 9 Pusingan Elit 2 Republik Czech (H) 3 1 1 1 8 3 +5 4 3 Turki 3 1 1 1 5 2 +3 4 4 Armenia 3 0 0 3 0 14 −14 0
13 Oktober 2017 (2017-10-13 )
15:00
Israel 1 – 0 Turki Ofek Ovadia 8' Laporan
Pengadil: Stefan Apostolov (Bulgaria)
16 Oktober 2017 (2017-10-16 )
15:00
Republik Czech 0 – 2 Israel Laporan Liel Abada 71' Ofek Ovadia 80+2'
Pengadil: Farrugia Cann Trustin (Malta)
19 Oktober 2017 (2017-10-19 )
15:00
Turki 1 – 1 Republik Czech Atakan Gündüz 22' (pen. ) Laporan Šimon Gabriel 49'
Pengadil: Stefan Apostolov (Bulgaria)
Kumpulan 4 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Finland (H) 3 2 1 0 5 0 +5 7 Pusingan Elit 2 Iceland 3 2 1 0 4 0 +4 7 3 Rusia 3 1 0 2 3 4 −1 3 4 Kepulauan Faroe 3 0 0 3 1 9 −8 0
27 September 2017 (2017-09-27 )
12:00
Rusia 3 – 1 Kepulauan Faroe Maksim Kutovoi 11' Maksim Petrov 30' Leonid Gerchikov 62' Laporan Maksim Kutovoi 8' (g.s. )
Arto Tolsa Areena, Kotka
Pengadil: Aleksandrs Golubevs (Latvia)
27 September 2017 (2017-09-27 )
17:00
Finland 0 – 0 Iceland Laporan
Arto Tolsa Areena, Kotka
Pengadil: Krzysztof Jakubik (Poland)
30 September 2017 (2017-09-30 )
12:00
Iceland 2 – 0 Kepulauan Faroe Stefan Sigurdarson 28' , 53' Laporan
Kymenlaakson Sähkö Stadion, Kouvola
Pengadil: Aleksandrs Golubevs (Latvia)
30 September 2017 (2017-09-30 )
17:00
Rusia 0 – 1 Finland Laporan Maximo Tolonen 38'
Kymenlaakson Sähkö Stadion, Kouvola
Pengadil: Filip Glova (Slovakia)
3 Oktober 2017 (2017-10-03 )
12:00
Iceland 2 – 0 Rusia Andri Gudjohnsen 25' (pen. ) , 30' Laporan
Kymenlaakson Sähkö Stadion, Kouvola
Pengadil: Krzysztof Jakubik (Poland)
3 Oktober 2017 (2017-10-03 )
12:00
Kepulauan Faroe 0 – 4 Finland Laporan Elias Mastokangas 6' , 48' (pen. ) Terry Ablade 32' , 55'
Arto Tolsa Areena, Kotka
Pengadil: Filip Glova (Slovakia)
Kumpulan 5 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Serbia (H) 3 3 0 0 12 3 +9 9 Pusingan Elit 2 Yunani 3 2 0 1 9 3 +6 6 3 Norway 3 1 0 2 11 3 +8 3 4 Gibraltar 3 0 0 3 0 23 −23 0
18 Oktober 2017 (2017-10-18 )
11:00
Norway 0 – 1 Yunani Laporan Konstantinos Thymianis 28'
Pengadil: Fyodor Zammit (Malta)
21 Oktober 2017 (2017-10-21 )
11:00
Yunani 6 – 0 Gibraltar Georgios Vrakas 9' , 15' Panagiotis Tzimas 37' , 45' , 63' , 74' Laporan
Pengadil: Suren Baliyan (Armenia)
21 Oktober 2017 (2017-10-21 )
14:30
Serbia 2 – 1 Norway Ivan Ilić 7' (pen. ) Milutin Vidosavljević 69' Laporan Oscar Aga 70'
Pengadil: Luis Miguel Branco Godinho (
Portugal )
Kumpulan 6 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Perancis 3 3 0 0 10 2 +8 9 Pusingan Elit 2 Slovenia 3 2 0 1 3 2 +1 6 3 Belarus (H) 3 1 0 2 4 5 −1 3 4 Kazakhstan 3 0 0 3 1 9 −8 0
19 Oktober 2017 (2017-10-19 )
11:00
Belarus 0 – 1 Slovenia Laporan Nik Prelec 60'
Stadium Spartak, Mogilev
Pengadil: Stavros Mantalos (Greece)
19 Oktober 2017 (2017-10-19 )
17:00
Perancis 5 – 0 Kazakhstan Lamine Diaby 4' , 15' , 18' Loïc Soh 24' Lucas Da Cunha 30' Laporan
Stadium Spartak, Mogilev
Pengadil: Edin Jakupović (Bosnia dan Herzegovina)
22 Oktober 2017 (2017-10-22 )
11:00
Perancis 3 – 1 Belarus Uladzislau Belashevich 11' (g.s. ) Lamine Diaby 31' , 61' (pen. ) Laporan Dzianis Milasheuski 70' (pen. )
Stadium Spartak, Mogilev
Pengadil: Edin Jakupović (Bosnia dan Herzegovina)
22 Oktober 2017 (2017-10-22 )
17:00
Slovenia 1 – 0 Kazakhstan Nik Prelec 22' Laporan
Stadium Spartak, Mogilev
Pengadil: Iwan Arwel Griffith (Wales)
25 Oktober 2017 (2017-10-25 )
11:00
Slovenia 1 – 2 Perancis Renato Simič 68' Laporan Lamine Diaby 61' Lucas Da Cunha 65'
Stadium City, Orsha
Pengadil: Stavros Mantalos (Greece)
25 Oktober 2017 (2017-10-25 )
11:00
Kazakhstan 1 – 3 Belarus Stanislav Basmanov 17' Laporan Maksim Kapraliou 10' , 57' , 80+1'
Stadium Spartak, Mogilev
Pengadil: Iwan Arwel Griffith (Wales)
Kumpulan 7 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Scotland 3 2 1 0 5 1 +4 7 Pusingan Elit 2 Denmark 3 2 1 0 2 0 +2 7 3 Andorra 3 0 1 2 1 3 −2 1 4 Estonia (H) 3 0 1 2 0 4 −4 1
22 Oktober 2017 (2017-10-22 )
12:00
Scotland 2 – 1 Andorra Marc Leonard 8' , 49' Laporan Alex Guerrero 36'
Pengadil: Genc Nuza (Kosovo)
22 Oktober 2017 (2017-10-22 )
15:00
Estonia 0 – 1 Denmark Laporan Muamer Brajanac 80+3' (pen. )
Pengadil: Duje Strukan (Croatia)
25 Oktober 2017 (2017-10-25 )
14:00
Denmark 1 – 0 Andorra Andreas Andersen 71' (pen. ) Laporan
Pengadil: Genc Nuza (Kosovo)
28 Oktober 2017 (2017-10-28 )
12:00
Denmark 0 – 0 Scotland Laporan
Pengadil: Duje Strukan (Croatia)
28 Oktober 2017 (2017-10-28 )
12:00
Andorra 0 – 0 Estonia Laporan
Kumpulan 8 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Bosnia dan Herzegovina 3 1 2 0 5 1 +4 5[ a] Pusingan Elit 2 Slovakia 3 1 2 0 3 1 +2 5[ a] 3 Macedonia Utara (H) 3 1 2 0 2 0 +2 5[ a] 4 Moldova 3 0 0 3 0 8 −8 0
^ a b c Keputusan satu-lawan-satu: Bosnia dan Herzegovina: 2 mt (0 M, 2 S, 0 K), 0 PG (1 JG, 1 GB) Slovakia: 2 mt (0 M, 2 S, 0 K), 0 PG (1 JG, 1 GB) Macedonia: 2 mt (0 M, 2 S, 0 K), 0 PG (0 JG, 0 GB) Macedonia menduduki tempat ketiga dalam keputusan satu-lawan-satu jaringan gol. Bosnia dan Herzegovina dan Slovakia terikat pada keputusan satu-lawan-satu mereka sendiri, dan disenaraikan dengan perbezaan gol keseluruhan. 2 Oktober 2017 (2017-10-02 )
15:00
Bosnia dan Herzegovina 0 – 0 Macedonia Utara Laporan
Pusat Latihan Petar Miloševski, Skopje Pengadil: Furkat Atazhanov (Kazakhstan)
2 Oktober 2017 (2017-10-02 )
15:00
Moldova 0 – 2 Slovakia Laporan Oliver Burian 30' Ján Bernát 39'
Stadium Boris Trajkovski, Skopje Pengadil: Robert Hennessy (Ireland)
5 Oktober 2017 (2017-10-05 )
15:00
Bosnia dan Herzegovina 4 – 0 Moldova Ajdin Hasić 6' , 14' (pen. ) , 78' Denil Badžak 47' Laporan
Stadium Boris Trajkovski, Skopje Pengadil: Jari Järvinen (Finland)
5 Oktober 2017 (2017-10-05 )
15:00
Slovakia 0 – 0 Macedonia Utara Laporan
Pusat Latihan Petar Miloševski, Skopje Pengadil: Robert Hennessy (Ireland)
8 Oktober 2017 (2017-10-08 )
15:00
Slovakia 1 – 1 Bosnia dan Herzegovina Samuel Lavrinčík 61' Laporan Kristijan Stanić 66'
Stadium Boris Trajkovski, Skopje Pengadil: Jari Järvinen (Finland)
8 Oktober 2017 (2017-10-08 )
15:00
Pusat Latihan Petar Miloševski, Skopje Pengadil: Furkat Atazhanov (Kazakhstan)
Kumpulan 9 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Hungary (H) 3 3 0 0 6 2 +4 9 Pusingan Elit 2 Belanda 3 2 0 1 7 2 +5 6 3 Wales 3 1 0 2 3 6 −3 3 4 Kosovo 3 0 0 3 2 8 −6 0
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
14:00
Belanda 3 – 1 Kosovo Daishawn Redan 12' , 23' , 56' Laporan Albin Prapashtica 13'
Pengadil: Daniyar Sakhi (Kazakhstan)
13 Oktober 2017 (2017-10-13 )
14:00
Belanda 0 – 1 Hungary Laporan Péter Beke 49'
Pengadil: Donatas Rumšas (Lithuania)
13 Oktober 2017 (2017-10-13 )
14:00
Wales 2 – 0 Kosovo Callum Watts 70' Isaak Davies 80+2' Laporan
Pengadil: Daniyar Sakhi (Kazakhstan)
Kumpulan 10 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Austria 3 3 0 0 5 1 +4 9 Pusingan Elit 2 Romania (H) 3 1 1 1 2 2 0 4 3 Lithuania 3 1 0 2 3 5 −2 3 4 Luxembourg 3 0 1 2 2 4 −2 1
23 Oktober 2017 (2017-10-23 )
14:00
Austria 2 – 1 Luxembourg Marcel Monsberger 33' , 56' Laporan Clayton Duarte 50'
Pengadil: Jason Barcelo (Gibraltar)
23 Oktober 2017 (2017-10-23 )
18:00
Lithuania 1 – 2 Romania Ernestas Andriušis 32' Laporan Antonio Vlad 6' Marian Alexandru 26'
Stadionul Mogoșoaia Padang 2, Mogoșoaia
Pengadil: Kai Erik Steen (Norway)
26 Oktober 2017 (2017-10-26 )
14:00
Austria 2 – 0 Lithuania Lukas Schöfl 4' Martin Moormann 52' Laporan
Pengadil: Aleksei Matyunin (Rusia)
26 Oktober 2017 (2017-10-26 )
18:00
Romania 0 – 0 Luxembourg Laporan
Stadionul Mogoșoaia Padang 2, Mogoșoaia
Pengadil: Kai Erik Steen (Norway)
29 Oktober 2017 (2017-10-29 )
16:00
Romania 0 – 1 Austria Laporan Amir Abdijanovic 80+3'
Stadionul Mogoșoaia Padang 2, Mogoșoaia
Pengadil: Aleksei Matyunin (Rusia)
Kumpulan 11 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Ireland 3 3 0 0 12 1 +11 9 Pusingan Elit 2 Ukraine 3 2 0 1 10 4 +6 6 3 Azerbaijan 3 1 0 2 3 13 −10 3 4 Bulgaria (H) 3 0 0 3 1 8 −7 0
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
15:00
Ireland 6 – 0 Azerbaijan Adam Idah 6' , 24' , 58' Sean Brennan 36' Max Murphy 38' Tyreik Wright 43' Laporan
Stadium Lokomotiv, Gorna Oryahovitsa
Pengadil: Barbeno Luca (San Marino)
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
17:30
Bulgaria 0 – 3 Ukraine Laporan Vikentiy Voloshyn 38' Mykhailo Mudryk 47' Danylo Sikan 68'
Stadium Ivaylo, Veliko Tarnovo
Pengadil: Halil Umut Meler (Turki)
13 Oktober 2017 (2017-10-13 )
17:30
Ireland 3 – 0 Bulgaria Adam Idah 3' , 72' Barry Coffey 18' Laporan
Stadium Ivaylo, Veliko Tarnovo
Pengadil: Peter Kjaesgaard-Andersen (Denmark)
16 Oktober 2017 (2017-10-16 )
17:30
Ukraine 1 – 3 Ireland Vikentii Voloshyn 14' Laporan Adam Idah 42' , 80+2' Adam O'Reilly 54'
Stadium Ivaylo, Veliko Tarnovo
Pengadil: Peter Kjaesgaard-Andersen (Denmark)
16 Oktober 2017 (2017-10-16 )
17:30
Azerbaijan 2 – 1 Bulgaria Turan Valizada 18' , 80+2' Laporan Vladimir Nikolov 45'
Stadium Lokomotiv, Gorna Oryahovitsa
Pengadil: Barbeno Luca (San Marino)
Kumpulan 12 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Poland 3 2 1 0 10 1 +9 7 Pusingan Elit 2 Sweden 3 1 2 0 11 2 +9 5 3 Cyprus (H) 3 1 1 1 6 2 +4 4 4 San Marino 3 0 0 3 0 22 −22 0
17 Oktober 2017 (2017-10-17 )
14:00
Cyprus 1 – 1 Sweden Agapios Vrikkis 47' Laporan Helmer Andersson 80+3'
Stadium Komuniti Kouklia, Paphos
Pengadil: Ian McNabb (Ireland Utara)
20 Oktober 2017 (2017-10-20 )
14:00
Poland 1 – 0 Cyprus Mikołaj Nawrocki 78' Laporan
Stadium Komuniti Kouklia, Paphos
Pengadil: Bojan Nikolić (Serbia)
23 Oktober 2017 (2017-10-23 )
14:00
Sweden 1 – 1 Poland Rasmus Wikström 80+3' Laporan Jakub Karbownik 36'
Stadium Stelios Kyriakides, Paphos
Pengadil: Bojan Nikolić (Serbia)
Kumpulan 13 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Itali 3 3 0 0 6 0 +6 9 Pusingan Elit 2 Georgia (H) 3 2 0 1 3 2 +1 6 3 Latvia 3 0 1 2 1 3 −2 1 4 Montenegro 3 0 1 2 1 6 −5 1
24 Oktober 2017 (2017-10-24 )
16:00
Latvia 0 – 1 Georgia Laporan
Pengadil: Rahim Hasanov (Azerbaijan)
27 Oktober 2017 (2017-10-27 )
13:00
Itali 1 – 0 Latvia Nicolò Fagioli 19' Laporan
Stadium David Petriashvili, Tbilisi Pengadil: Erik Lambrechts (
Belgium )
27 Oktober 2017 (2017-10-27 )
16:00
Pengadil: Glenn Nyberg (Sweden)
30 Oktober 2017 (2017-10-30 )
15:00
Pengadil: Erik Lambrechts (
Belgium )
30 Oktober 2017 (2017-10-30 )
15:00
Montenegro 1 – 1 Latvia Nikša Vujanović 50' Laporan Renārs Varslavāns 71' (pen. )
Stadium David Petriashvili, Tbilisi Pengadil: Rahim Hasanov (Azerbaijan)
Kedudukan Tempat Ketiga Kumpulan Untuk menentukan empat pasukan tempat ketiga terbaik daripada pusingan kelayakan yang terlebih dahulu ke pusingan elit , hanya keputusan pasukan tempat ketiga menentang pasukan pertama dan tempat kedua dalam kumpulan mereka diambil kira.
Pos Kum Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 8 Macedonia Utara 2 0 2 0 0 0 0 2 Pusingan Elit 2 12 Cyprus 2 0 1 1 1 2 −1 1[ a] 3 3 Turki 2 0 1 1 1 2 −1 1[ a] 4 5 Norway 2 0 0 2 1 3 −2 0[ b] 5 7 Andorra 2 0 0 2 1 3 −2 0[ b] 6 13 Latvia 2 0 0 2 0 2 −2 0[ c] 7 2 Albania 2 0 0 2 0 2 −2 0[ c] 8 6 Belarus 2 0 0 2 1 4 −3 0[ d] 9 10 Lithuania 2 0 0 2 1 4 −3 0[ d] 10 4 Rusia 2 0 0 2 0 3 −3 0 11 9 Wales 2 0 0 2 1 6 −5 0 12 1 Ireland Utara 2 0 0 2 0 8 −8 0 13 11 Azerbaijan 2 0 0 2 1 12 −11 0
Sumber: UEFA Peraturan untuk klasifikasi: 1) mata; 2) perbezaan gol; 3) jaringan gol; 4) mata disiplin; 5) undian terbanyak. Nota:
^ a b Kedudukan melalui mata disiplin (Cyprus: 2 mt; Turki: 5 mt). ^ a b Kedudukan melalui mata disiplin (Norway: 4 mt; Andorra: 5 mt). ^ a b Kedudukan melalui mata disiplin (Latvia: 3 mt; Albania: 7 mt). ^ a b Kedudukan melalui mata disiplin (Belarus: 2 mt; Lithuania: 9 mt).
Pusingan Elit
Cabutan Undian untuk pusingan elit akan diadakan pada 6 Disember 2017, 11:45 CET (UTC+1), di ibu pejabat UEFA di Nyon , Switzerland .[ 6]
Pasukan yang diletakkan sebagai pilihan mengikut keputusan mereka dalam pusingan kelayakan. Jerman dan Portugal , yang menerima bye ke pusingan elit, secara automatik diletakkan ke dalam Balang A. Setiap kumpulan mengandungi satu pasukan dari Balang A, satu pasukan dari Balang B, satu pasukan dari Balang C, dan satu pasukan dari Balang D. Juara dan naib juara dari sama dalam kumpulan kelayakan tidak boleh diundi dalam kumpulan yang sama, tetapi pasukan tangga ketiga yang terbaik, boleh diundi dalam kumpulan bersama dengan juara atau naib juara kumpulan pusingan kelayakan yang sama.
Pos Kum Pasukan P M S K JG GB PG Mt Pengagihan 1 — Jerman 0 0 0 0 0 0 0 0 Balang A 2 — Portugal 0 0 0 0 0 0 0 0 3 11 Ireland 3 3 0 0 12 1 +11 9 4 5 Serbia 3 3 0 0 12 3 +9 9 5 6 Perancis 3 3 0 0 10 2 +8 9 6 1 Belgium 3 3 0 0 8 1 +7 9 7 3 Israel 3 3 0 0 6 0 +6 9[ a] 8 13 Itali 3 3 0 0 6 0 +6 9[ a] 9 9 Hungary 3 3 0 0 6 2 +4 9 Balang B 10 10 Austria 3 3 0 0 5 1 +4 9 11 12 Poland 3 2 1 0 10 1 +9 7 12 2 Croatia 3 2 1 0 8 1 +7 7 13 4 Finland 3 2 1 0 5 0 +5 7 14 2 Sepanyol 3 2 1 0 5 1 +4 7[ b] 15 7 Scotland 3 2 1 0 5 1 +4 7[ b] 16 4 Iceland 3 2 1 0 4 0 +4 7 17 7 Denmark 3 2 1 0 2 0 +2 7 Balang C 18 11 Ukraine 3 2 0 1 10 4 +6 6 19 5 Yunani 3 2 0 1 9 3 +6 6 20 9 Belanda 3 2 0 1 7 2 +5 6 21 1 Switzerland 3 2 0 1 6 2 +4 6 22 6 Slovenia 3 2 0 1 3 2 +1 6[ c] 23 13 Georgia 3 2 0 1 3 2 +1 6[ c] 24 12 Sweden 3 1 2 0 11 2 +9 5 25 8 Bosnia dan Herzegovina 3 1 2 0 5 1 +4 5 Balang D 26 8 Slovakia 3 1 2 0 3 1 +2 5 27 8 Macedonia Utara 3 1 2 0 2 0 +2 5 28 3 Republik Czech 3 1 1 1 8 3 +5 4 29 12 Cyprus 3 1 1 1 6 2 +4 4 30 3 Turki 3 1 1 1 5 2 +3 4 31 10 Romania 3 1 1 1 2 2 0 4 32 5 Norway 3 1 0 2 11 3 +8 3
Sumber: UEFA Peraturan untuk klasifikasi: 1) mata; 2) perbezaan gol; 3) jaringan gol; 4) mata disiplin; 5) pekali; 6) undian terbanyak. Nota:
^ a b Kedudukan melalui mata disiplin (Israel: 0 mt; Itali: 5 mt). ^ a b Kedudukan melalui mata disiplin (Sepanyol: 7 mt; Scotland: 8 mt). ^ a b Kedudukan melalui mata disiplin (Slovenia: 2 mt; Georgia: 8 mt).
Kumpulan Masa sehingga 24 Mac 2018 adalah CET (UTC+1), selepas itu masa dalam CEST (UTC+2).
Kumpulan 1 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Serbia 3 2 1 0 6 1 +5 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Sepanyol 3 1 2 0 4 2 +2 5 3 Ukraine 3 0 2 1 1 4 −3 2 4 Republik Czech (H) 3 0 1 2 0 4 −4 1
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
14:30
Ukraine 1 – 1 Sepanyol Danylo Sikan 24' Laporan Nabil Touaizi 80+1'
Pengadil: Urs Schnyder (Switzerland)
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
17:00
Serbia 2 – 0 Republik Czech Dragoljub Savić 26' , 35' Laporan
Pengadil: Volen Chinkov (Bulgaria)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
14:30
Serbia 3 – 0 Di Anugerahkan Ukraine Bogdan Jočić 12' Laporan
Pengadil: Kristoffer Hagenes (Norway)
Perlawanan Serbia v Ukraine diselesaikan dengan keputusan 1-2 sebelum kemenangan sebenar diberikan kepada Serbia kerana penyertaan pemain Ukraine yang tidak disahkan Mykola Yarosh dan Rom Bodnia. [ 7] [ 8]
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
17:00
Sepanyol 2 – 0 Republik Czech Víctor Mollejo 30' Nabil Touaizi 63' Laporan
Pengadil: Volen Chinkov (Bulgaria)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
14:30
Sepanyol 1 – 1 Serbia Miguel Gutiérrez 20' (pen. ) Laporan Kristijan Belić 33'
Pengadil: Kristoffer Hagenes (Norway)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
14:30
Republik Czech 0 – 0 Ukraine Laporan
Pengadil: Urs Schnyder (Switzerland)
Kumpulan 2 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Sweden 3 1 2 0 1 0 +1 5 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Belgium 3 1 1 1 3 3 0 4 3 Cyprus 3 0 3 0 2 2 0 3 4 Croatia (H) 3 0 2 1 2 3 −1 2
9 Mac 2018 (2018-03-09 )
12:30
Belgium 1 – 1 Cyprus Lucas Lissens 65' Laporan Daniil Paroutis 6'
Stadion Kantrida, Rijeka
Pengadil: Eldorjan Hamiti (Albania)
9 Mac 2018 (2018-03-09 )
15:30
Stadion Aldo Drosina, Pula Pengadil: Christopher Jaeger (Austria)
12 Mac 2018 (2018-03-12 )
12:00
Belgium 0 – 1 Sweden Laporan Julian Larsson 67'
Stadion Aldo Drosina, Pula Pengadil: Nejc Kajtazovic (Slovenia)
12 Mac 2018 (2018-03-12 )
15:30
Croatia 1 – 1 Cyprus Antonio Marin 60' Laporan Daniil Paroutis 76'
Stadion Kantrida, Rijeka
Pengadil: Christopher Jaeger (Austria)
15 Mac 2018 (2018-03-15 )
15:30
Croatia 1 – 2 Belgium Mario Vušković 67' (pen. ) Laporan Largie Ramazani 19' Lucas Lissens 59'
Stadion Kantrida, Rijeka
Pengadil: Nejc Kajtazovic (Slovenia)
15 Mac 2018 (2018-03-15 )
15:30
Cyprus 0 – 0 Sweden Laporan
Stadion Žuknica, Kostrena
Pengadil: Eldorjan Hamiti (Albania)
Kumpulan 3 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Ireland 3 3 0 0 6 0 +6 9 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Georgia 3 1 1 1 8 5 +3 4 3 Poland (H) 3 1 1 1 5 3 +2 4 4 Macedonia Utara 3 0 0 3 1 12 −11 0
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
17:30
Ireland 2 – 0 Georgia Elguja Jangveladze 4' (g.s. ) Sean Brennan 33' Laporan
Stadion Chrobrego Głogów, Głogów Pengadil: Boris Marhefka (Slovakia)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
16:00
Poland 0 – 1 Ireland Laporan Troy Parrott 48' (pen. )
Pengadil: Ivar Orri Kristjansson (Iceland)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
16:00
Stadion Chrobrego Głogów, Głogów Pengadil: Christophe Pires (Luxembourg)
Kumpulan 4 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Switzerland 3 2 1 0 7 4 +3 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Portugal (H) 3 2 1 0 5 2 +3 7 3 Finland 3 1 0 2 3 5 −2 3 4 Slovakia 3 0 0 3 4 8 −4 0
15 Mac 2018 (2018-03-15 )
15:00
Finland 2 – 1 Slovakia Maximo Tolonen 21' (pen. ) Terry Ablade 66' Laporan Dávid Strelec 8'
Estádio Municipal de Machico, Machico
Pengadil: Kári Jóannesarson Á Høvdanum (Kepulauan Faroe)
15 Mac 2018 (2018-03-15 )
17:00
Portugal 1 – 1 Switzerland Eduardo Ribeiro 69' Laporan Tician Tushi 11'
Pengadil: Nicholas Walsh (Scotland)
18 Mac 2018 (2018-03-18 )
17:00
Pengadil: Vitaliy Romanov (Ukraine)
Kumpulan 5 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Belanda (H) 3 3 0 0 6 1 +5 9 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Itali 3 2 0 1 3 2 +1 6 3 Turki 3 1 0 2 3 4 −1 3 4 Iceland 3 0 0 3 1 6 −5 0
7 Mac 2018 (2018-03-07 )
16:00
Belanda 2 – 1 Iceland Daishawn Redan 2' , 36' Laporan Andri Lucas Gudjohnsen 57' (pen. )
Pengadil: Yigal Frid (Israel)
7 Mac 2018 (2018-03-07 )
19:00
Itali 2 – 0 Turki Lorenzo Colombo 61' Samuele Ricci 67' Laporan
Sportpark De Hanen Weide, Veen
Pengadil: Julian Weinberger (Austria)
10 Mac 2018 (2018-03-10 )
17:00
Itali 0 – 2 Belanda Laporan Nigel Thomas 37' Daishawn Redan 80'
Pengadil: Julian Weinberger (Austria)
13 Mac 2018 (2018-03-13 )
19:00
Iceland 0 – 1 Itali Laporan Fabio Ponsi 50'
Pengadil: Yigal Frid (Israel)
13 Mac 2018 (2018-03-13 )
19:00
Turki 0 – 2 Belanda Laporan Enric Llansana 51' Mohammed Ihattaren 71'
Sportpark Parkzicht, Uden Pengadil: Rohit Saggi (Norway)
Kumpulan 6 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Bosnia dan Herzegovina 3 2 0 1 4 4 0 6 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Denmark 3 2 0 1 3 2 +1 6 3 Perancis 3 1 1 1 4 2 +2 4 4 Austria (H) 3 0 1 2 1 4 −3 1
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
11:00
Perancis 3 – 0 Bosnia dan Herzegovina Lucas Cunha 22' Yann Gboho 44' Yanis Begraoui 73' Laporan
Thermenstadion, Bad Waltersdorf
Pengadil: Timotheos Christofi (Cyprus)
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
18:30
Denmark 1 – 0 Austria Gustav Isaksen 70' Laporan
Gansbärenstadion, Rohrbach an der Lafnitz
Pengadil: Kristoffer Karlsson (Sweden)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
11:00
Perancis 1 – 2 Denmark Yanis Begraoui 49' Laporan Gustav Isaksen 31' Rose-Villadsen 78'
Gansbärenstadion, Rohrbach an der Lafnitz
Pengadil: Lionel Tschudi (Switzerland)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
18:30
Austria 1 – 3 Bosnia dan Herzegovina Marcel Monsberger 57' Laporan Denil Badžak 53' Ajdin Hasić 55' Edin Mujić 80+4'
Thermenstadion, Bad Waltersdorf
Pengadil: Kristoffer Karlsson (Sweden)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
18:30
Gansbärenstadion, Rohrbach an der Lafnitz
Pengadil: Lionel Tschudi (Switzerland)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
18:30
Bosnia dan Herzegovina 1 – 0 Denmark Alen Mehić 67' Laporan
Thermenstadion, Bad Waltersdorf
Pengadil: Timotheos Christofi (Cyprus)
Kumpulan 7 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Slovenia 3 2 1 0 6 2 +4 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Israel 3 2 0 1 6 4 +2 6 3 Hungary (H) 3 1 1 1 3 2 +1 4 4 Romania 3 0 0 3 2 9 −7 0
22 Mac 2018 (2018-03-22 )
14:00
Slovenia 1 – 1 Hungary Tamar Svetlin 57' (pen. ) Laporan Tóth-Gábor 80'
Pengadil: Milovan Milačić (Montenegro)
25 Mac 2018 (2018-03-25 )
14:00
Hungary 2 – 0 Romania Péter Beke 29' (pen. ) Tóth-Gábor 49' Laporan
Pengadil: Petri Viljanen (Finland)
28 Mac 2018 (2018-03-28 )
14:00
Hungary 0 – 1 Israel Laporan Kristóf Vida 43' (g.s. )
Pengadil: Milovan Milačić (Montenegro)
28 Mac 2018 (2018-03-28 )
14:00
Romania 1 – 2 Slovenia Luis Nitu 67' Laporan Tamar Svetlin 51' , 75'
Üllői Városi Sporttelep, Üllő Pengadil: Roomer Tarajev (Estonia)
Kumpulan 8 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Norway 3 2 1 0 7 3 +4 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Jerman 3 1 1 1 5 3 +2 4 3 Yunani (H) 3 1 0 2 1 6 −5 3 4 Scotland 3 1 0 2 2 3 −1 3
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
11:00
Jerman 2 – 2 Norway Noah Katterbach 9' Antonis Aidonis 52' Laporan Joshua Kitolano 16' Holm 80+4'
Stadium Pampeloponnisiako, Patras
Pengadil: Admir Šehović (Bosnia dan Herzegovina)
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
15:00
Yunani 1 – 0 Scotland Ioannis Fakkis 56' Laporan
Stadium Pampeloponnisiako, Patras
Pengadil: Igor Pajac (Croatia)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
11:00
Scotland 1 – 2 Norway Billy Gilmour 37' Laporan Kornelius Hansen 54' Oscar Aga 72'
Stadium Pampeloponnisiako, Patras
Pengadil: Denys Shurman (Ukraine)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
15:00
Jerman 3 – 0 Yunani Laporan
Stadium Kostas Davourlis, Patras
Pengadil: Igor Pajac (Croatia)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
14:00
Scotland 1 – 0 Jerman Awokoya-Mebude 57' Laporan
Stadium Nasional Papacharalambeio, Nafpaktos
Pengadil: Admir Šehović (Bosnia dan Herzegovina)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
14:00
Norway 3 – 0 Yunani Kornelius Hansen 44' , 57' Kristoffer Askildsen 80+3' Laporan
Stadium Pampeloponnisiako, Patras
Pengadil: Denys Shurman (Ukraine)
Kedudukan pasukan Tempat Kedua Kumpulan Untuk menentukan tujuh pasukan tempat kedua terbaik daripada pusingan elit yang layak ke kejohanan akhir, hanya keputusan pasukan tangga kedua menentang pasukan pertama dan tempat ketiga dalam kumpulan mereka diambil kira.
Pos Kum Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 8 Jerman 2 1 1 0 5 2 +3 4 Layak ke Kejohanan Akhir 2 4 Portugal 2 1 1 0 3 1 +2 4 3 6 Denmark 2 1 0 1 2 2 0 3[ a] 4 5 Itali 2 1 0 1 2 2 0 3[ a] 5 7 Israel 2 1 0 1 1 3 −2 3 6 1 Sepanyol 2 0 2 0 2 2 0 2 7 2 Belgium 2 0 1 1 1 2 −1 1 8 3 Georgia 2 0 1 1 2 4 −2 1
Sumber: UEFA Peraturan untuk klasifikasi: 1) mata; 2) perbezaan gol; 3) jaringan gol; 4) mata disiplin; 5) pekali; 6) undian terbanyak. Nota:
^ a b Kedudukan oleh mata disiplin (Denmark: 3 mt; Itali: 5 mt).
Pasukan layak Berikut 16 pasukan layak ke kejohanan akhir.
Pasukan Layak sebagai Layak pada Penampilan sebelumnya1 hanya era B-17 (sejak 2002) England Tuan Rumah 26 Januari 2015 [ 1] 12 (2002, 2003, 2004, 2005, 2007, 2009, 2010 , 2011, 2014 , 2015, 2016 , 2017 ) Serbia Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 1 27 Mac 2018 6 (20022 , 20063 , 2008, 2011 , 2016 , 2017 ) Sweden Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 2 15 Mac 2018 2 (2013, 2016 ) Ireland Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 3 24 Mac 2018 3 (2008, 2015, 2017 ) Switzerland Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 4 18 Mac 2018 7 (2002 , 2005, 2008, 2009, 2010, 2013, 2014) Belanda Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 5 13 Mac 2018 11 (2002, 2005, 2007, 2008, 2009, 2011 , 2012 , 2014, 2015, 2016 , 2017 ) Bosnia dan Herzegovina Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 6 27 Mac 2018 2 (2016 , 2017 ) Slovenia Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 7 28 Mac 2018 2 (2012, 2015) Norway Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 8 27 Mac 2018 1 (2017 ) Jerman Terbaik Tempat Kedua Pusingan Elit 27 Mac 2018 11 (2002, 2006, 2007, 2009 , 2011, 2012, 2014, 2015, 2016 , 2017 ) Portugal Terbaik Tempat Kedua Pusingan Elit 18 Mac 2018 6 (2002, 2003 , 2004, 2010, 2014, 2016 ) Denmark Terbaik Tempat Kedua Pusingan Elit 27 Mac 2018 4 (2002 , 2003, 2011, 2016 ) Itali Terbaik Tempat Kedua Pusingan Elit 15 Mac 2018 7 (2003, 2005 , 2009, 2013, 2015, 2016 , 2017 ) Israel Terbaik Tempat Kedua Pusingan Elit 28 Mac 2018 2 (2003, 2005) Sepanyol Terbaik Tempat Kedua Pusingan Elit 27 Mac 2018 11 (2002, 2003, 2004, 2006, 2007 , 2008 , 2009, 2010, 2015, 2016 , 2017 ) Belgium Terbaik Tempat Kedua Pusingan Elit 27 Mac 2018 5 (2006, 2007 , 2012, 2015, 2016 )
1 Huruf Tebal juara pada tahun itu. Huruf Condong sebagai tuan rumah.
Penjaring gol 8 gol Adam Idah 7 gol Zuriko Davitashvili Daishawn Redan Kornelius Norman Hansen 6 gol Mohamed Lamine Diaby Oscar Aga 4 gol Ajdin Hasić Panagiotis Tzimas Kristóf Tóth-Gábor Milutin Vidosavljević Nabil Touaizi Benjamin Nygren Danylo Sikan 3 gol Kleis Bozhanaj Marcel Monsberger Maksim Kapraliou Antonio Marin Mario Vušković Daniil Paroutis Terry Ablade Maximo Tolonen Lucas Da Cunha Khvicha Kvaratskhelia Andri Lucas Gudjohnsen Ibrahim Jauabra Ofek Ovadia Jakub Karbownik Sean Brennan Martin Novaković Nik Prelec Tamar Svetlin Julian Larsson Uros Vasic Julian Vonmoos Mykhailo Mudryk 2 gol Turan Valizada Gabriel Lemoine Lucas Lissens Yorbe Vertessen Denil Badžak Tomislav Krizmanić Matyáš Kozák Gustav Tang Isaksen Elias Mastokangas Yanis Begraoui Noah Katterbach Konstantinos Thymianis Georgios Vrakas Péter Beke Stefan Ingi Sigurdarson Liel Abada Nicolò Fagioli Davide Angelo Ghislandi Bartosz Bida Paweł Żuk Tyreik Samuel Wright Marian Dumitru Alexandru Billy Gilmour Marc Leonard Dragoljub Savić Peter Pokorny Sergio Camello Tician Tushi Mustafa Kaya Vikentii Voloshyn 1 gol 1 gol sendiri Arman Ghazaryan (menentang Republik Czech) Uladzislau Belashevich (menentang Perancis) Noah Nurmi (menentang Portugal) Elguja Jangveladze (menentang Republik Ireland) Kristóf Vida (menentang Israel) Kristijan Trpčevski (menentang Georgia) Maksim Kutovoy (menentang Kepulauan Faroe) Andrea Contadini (menentang Poland) Keenan Pattern (menentang Belanda) Sumber: UEFA.com[ 9]
Rujukan ^ a b "U17 finals destined for Croatia and England". UEFA. Dicapai pada 26 January 2015 . ^ a b "Seedings for 2017/18 U17 qualifying round". UEFA. 24 November 2016. ^ a b c Ralat petik: Tag <ref>
tidak sah; tiada teks disediakan bagi rujukan yang bernama regulations
^ "2017/18 U17 qualifying round draw made". UEFA.com. 13 December 2016. ^ a b "2017/18 UEFA European Under-17 and Under-19 Championships Qualifying round draws" (PDF) . UEFA.com. ^ "Under-17 elite round draw". UEFA.com. ^ "Disciplinary updates". UEFA.com. ^ "Ucrania se queda fuera de Europeo por alineación indebida". AS. 28 March 2018. ^ "Statistics — Qualifying phase — Player statistics — Goals". UEFA.com. Dicapai pada 28 March 2018 .
Pautan luar
Era Bawah 16 Tahun, 1982–2001
Kejohanan Itali 1982 Jerman Barat 1984 Hungary 1985 Greece 1986 Perancis 1987 Sepanyol 1988 Denmark 1989 Jerman Timur 1990 Switzerland 1991 Cyprus 1992 Turki 1993 Ireland 1994 Belgium 1995 Austria 1996 Jerman 1997 Scotland 1998 Republik Czech 1999 Israel 2000 England 2001 Kelayakan 1982 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 Skuad 1982 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001
Era Bawah 17 Tahun, 2002–sekarang
Kejohanan Denmark 2002 Portugal 2003 Perancis 2004 Itali 2005 Luxembourg 2006 Belgium 2007 Turki 2008 Jerman 2009 Liechtenstein 2010 Serbia 2011 Slovenia 2012 Slovakia 2013 Malta 2014 Bulgaria 2015 Azerbaijan 2016 Croatia 2017 England 2018 Ireland 2019 Estonia 2020 Cyprus 2021 Israel 2022 Hungary 2023 Cyprus 2024 Albania 2025 Kelayakan 2002 2003 (Pertama, Kedua) 2004 (Pertama, Kedua) 2005 (|Pertama, Elit) 2006 (Pertama, Elit) 2007 (Pertama, Elit) 2008 (Pertama, Elit) 2009 (Pertama, Elit) 2010 (Pertama, Elit) 2011 (Pertama, Elit) 2012 (Pertama, Elit) 2013 (Pertama, Elit) 2014 (Pertama, Elit) 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 Skuad 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025