Beste film | Beste regisseur |
| - Jaime Rosales — La soledad
|
Beste acteur | Beste actrice |
- Alberto San Juan — Bajo las estrellas
- Alfredo Landa — Luz de domingo
- Álvaro de Luna Blanco — El prado de las estrellas
- Tristán Ulloa — Mataharis
| |
Beste mannelijke bijrol | Beste vrouwelijke bijrol |
| |
Beste debuterend acteur | Beste debuterend actrice |
- José Luis Torrijo — La soledad
| |
Beste origineel scenario | Beste bewerkt scenario |
- Bajo las estrellas — Félix Viscarret
- Barcelona (un mapa) — Ventura Pons
- La carta esférica — Imanol Uribe
- Pudor — Tristán Ulloa
- La zona — Laura Santullo
| |
Beste Spaanstalige buitenlandse film | Beste Europese film |
- XXY — Argentinië
- La edad de la peseta — Cuba
- Mariposa negra — Peru
- Padre nuestro — Chili
| Niet uitgereikt |
Beste debuterend regisseur | Beste animatiefilm |
| - Nocturna
- Azur y asmar
- Betizu eta urrezko zintzarria
- En busca de la piedra mágica
|
Beste camerawerk | Beste montage |
| |
Beste artdirector | Beste productiemanager |
| |
Beste geluid | Beste speciale effecten |
| - El orfanato — David Martí, Montse Ribé, Pau Costa, Enric Masip, Lluis Castell, Jordi San Agustín
- El corazón de la tierra — Reyes Abades, Álex G. Ortoll
- REC — David Ambid, Enric Masip, Álex Villagrasa
- Las 13 rosas — Pau Costa, Raúl Ramanillos, Carlos Lozano
|
Beste kostuums | Beste grime en haarstijl |
| - El orfanato — Lola López, Itziar Arrieta
- Oviedo Express — Lourdes Briones, Fermín Galán
- Las 13 rosas — Mariló Osuna, Almudena Fonseca, José Juez
- El corazón de la tierra — José Quetglas, Blanca Sánchez
|
Beste filmmuziek | Beste origineel nummer |
| - Fados — Fernando Pinto do Amaral, Carlos do Carmo ("Fado da saudade")
- Concursante — Víctor Reyes, Rodrigo Cortés ("Circus Honey Blues")
- Cándida — David Broza, Jorge Drexler ("La vida secreta de las pequeñas cosas")
- El niño de barro — Daniel Melingo ("Pequeño paria")
|
Beste korte film | Beste korte animatiefilm |
- Salvador (Historia de un Milagro Cotidiano) — Abdelatif Hwidar
- El Pan Nuestro — Aitor Merino
- Padam... — José Manuel Carrasco
- Paseo — Arturo Ruiz Serrano
- Proverbio Chino — Javier San Román
| - Tadeo Jones y el sótano maldito — Enrique Gato
- Atención Al Cliente — Juan Galiñanes
- El bufón y la infanta — Juan Ramón Galiñanes García
- La flor más grande del mundo — Juan Pablo Etcheverry
- Perpetuum Mobile — Enrique García, Raquel Ajofrin
|
Beste documentaire | Beste korte documentaire |
| - El Hombre Feliz — Lucina Gil
- Carabanchel, Un Barrio de Cine — Juan Carlos Zambrana
- El Anónimo Caronte — Toni Bestard
- Valkirias — Eduardo Soler
|
Ere-Goya |
Alfredo Landa |