Belgisch kampioenschap mountainbike
Belgisch kampioenschap mountainbike | ||||
---|---|---|---|---|
Plaats | verschillend | |||
Geschiedenis | ||||
Eerste editie | 1988 | |||
Eerste winnaar | Michel Parmentier | |||
Laatste winnaar | Jens Schuermans | |||
Meeste zeges | Roel Paulissen (7) | |||
Veldrijden | ||||
|
Het Belgisch kampioenschap mountainbike wordt gehouden sinds 1988. Recordhouder is Roel Paulissen met 7 overwinningen.
Cross-Country
Mannen
- ¹ Het BK werd verspreid over 5 manches.
- ² Het BK werd verspreid over 6 manches.
Vrouwen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2023 | Houffalize | Emeline Detilleux | Alicia Franck | Githa Michiels |
2022 | Houffalize | Emeline Detilleux | Githa Michiels | Steffi Witvrouwen |
2021 | Houffalize | Emeline Detilleux | Githa Michiels | Britt Segher |
2020 | Houffalize | |||
2019 | Houffalize | Githa Michiels | Emeline Detilleux | Joyce Vanderbeken |
2018 | Heuvelland | Githa Michiels | Joyce Vanderbeken | Emeline Detilleux |
2017 | Érezée | Githa Michiels | Alice Pirard | Eva Maria Palm |
2016 | Ottignies | Githa Michiels | Alicia Franck | Alice Pirard |
2015 | Ottignies | Githa Michiels | Alice Pirard | Alicia Franck |
2014 | Ottignies | Githa Michiels | Alice Pirard | Petra Mermans |
2013 | Froidchapelle | Githa Michiels | Sanne Cant | Alicia Franck |
2012 | Beringen | Githa Michiels | Sanne Cant | Kristien Nelen |
2011 | Halle | Joyce Vanderbeken | Petra Mermans | Githa Michiels |
2010 | Malmedy | Kristien Nelen | Githa Michiels | Petra Mermans |
2009 | Malmedy | Sanne Cant | Kristien Nelen | Githa Michiels |
2008 | Malmedy | Githa Michiels | Maaike Polspoel | Kristien Nelen |
2007 | Ottignies | Kristien Nelen | Petra Mermans | Ilke Dejongh |
2006 | Bastenaken | Catherine Delfosse | Githa Michiels | Petra Mermans |
2005 | Tervuren | Catherine Delfosse | Hilde Quintens | Joyce Vanderbeken |
2004 | Saint-Hubert | Catherine Delfosse | Hilde Quintens | Valérie Battair |
2003 | Libin | |||
2002 | Frasnes-lez-Anvaing | Hilde Van Deun | Hilde Quintens | Carine Van Aertselare |
2001 | Michelbeke | Hilde Quintens | Lory Laroy | |
2000 | Seraing | Hilde Quintens | Lory Laroy | |
1999 | Thuin | Lory Laroy | ||
1998 | Etalle | Lory Laroy | Hilde Van Deun | Hilde Quintens |
1997 | Vencimont | Lory Laroy | Valérie Battaire | Hilde Van Deun |
1996 | Spa | Lory Laroy | ||
1995 | Tessenderlo | Lory Laroy | Ria Claes | Hilde Fobelets |
1994 | Houffalize | Lory Laroy | Hilde Quintens | Conny Wellens |
1993 | Kluisbergen | Lory Laroy | Sylvie Slos | Conny Wellens |
1992 | Kluisbergen | Sylvie Slos |
Marathon
Mannen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2020 | La Roche-en-Ardenne | Timo Kielich | Wout Alleman | Frans Claes |
2019 | Malmedy | Sébastien Carabin | Joris Massaer | Wout Alleman |
2018 | Malmedy | Wietse Bosmans | Sébastien Carabin | Clement Fernandez |
2017 | Bouillon | Roel Paulissen | Kevin van Hoovels | Joris Massaer |
2016 | Ottignies | Frans Claes | Sébastien Carabin | Kevin van Hoovels |
2015 | Ottignies | Frans Claes | Wout Alleman | Joris Massaer |
2014 | Achouffe | Sébastien Carabin | Joris Massaer | Frans Claes |
2013 | Theux | Joris Massaer | Roel Paulissen | Michiel Van Aelbroeck |
2012 | Niet gehouden | NVT | NVT | NVT |
2011 | Eijsden (NL) | Kevin van Hoovels | Joris Massaer | Nick Daems |
2010 | Beringen | Nicolas Vermeulen | Kevin van Hoovels | Nick Daems |
2009 | Eijsden (NL) | Nicolas Vermeulen | Joris Massaer | Frans Claes |
2008 | Graven | Nicolas Vermeulen | Nico Berckmans | Kevin van Hoovels |
2007 | Eijsden (NL) | Roel Paulissen | Nicolas Vermeulen | Nico Berckmans |
2006 | Verviers | Roel Paulissen | Davy Coenen | Jimmy Tielens |
2005 | Niet gehouden | NVT | NVT | NVT |
2004 | Waregem | Ronny Poelvoorde | Bjorn Rondelez | kris Lapere |
2003 | Wachtebeke | Chris Deckers | Christophe Bracke | Joseph Boulton |
2002 | Niet gehouden | NVT | NVT | NVT |
2001 | Torhout | Chris Deckers | Stefaan Vermeersch | Geert Verdeyen |
2000 | Sint-Niklaas | Geert Verdeyen | Georg Van Oudenhove | Joseph Boulton |
Vrouwen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2020 | La Roche-en-Ardenne | Joyce Vanderbeken | Alice Pirard | Helena Plasschaert |
2019 | Malmedy | Alice Pirard | Kristien Achten | Joyce Vanderbeken |
2018 | Malmedy | Alice Pirard | Kristien Achten | Kim Saenen |
2017 | Bouillon | Alice Pirard | Sara Van Peer | Sara Michielsens |
2016 | Ottignies | Alice Pirard | Nele Van Maldeghem | Eva Maria Palm |
2015 | Ottignies | Alice Pirard | Marlies Beckers | Inne Gantois |
2014 | Achouffe | Alice Pirard | Petra Mermans | Kim Saenen |
2013 | Theux | Alice Pirard | Inne Gantois | Kim Saenen |
2012 | Niet gehouden | NVT | NVT | NVT |
2011 | Eijsden (NL) | Petra Mermans | Catherine Delfosse | Githa Michiels |
2010 | Beringen | Kim Saenen | Petra Mermans | Githa Michiels |
2009 | Eijsden (NL) | Catherine Delfosse | Mieke Deroo | Anja Geldof |
2008 | Graven | Githa Michiels | Petra Mermans | Catherine Delfosse |
2007 | Eijsden (NL) | Catherine Delfosse | Kim Saenen | Petra Mermans |
Cross Country Eliminator
Mannen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2016 | Waregem | Fabrice Mels | Jay Bytebier | Ruben Scheire |
2015 | Antwerpen | Fabrice Mels | Ben Berden | Jay Bytebier |
2014 | Gent | Fabrice Mels | Robin Vanden Abeele | Bram Creve |
2013 | Antwerpen | Fabrice Mels | Robby De Bock | Jonas De Backer |
2012 | Waregem | Fabrice Mels | Kevin van Hoovels | Robby De Bock |
Vrouwen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2015 | Antwerpen | Petra Mermans | Aurélie Vermeir | Fien Lammertyn |
2014 | Gent | Petra Mermans | Fien Lammertyn | |
2013 | Antwerpen | Githa Michiels | Petra Mermans | Kristien Nelen |
2012 | Waregem | Githa Michiels | Joyce Vanderbeken | Kristien Nelen |
Strandrace
Mannen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de | |
---|---|---|---|---|---|
2023/24 | Bredene | Tim Merlier | Jordi Warlop | Bert Van Lerberghe | [1] |
2022/23 | Bredene | Jordi Warlop | Sep Vanmarcke | Bert Van Lerberghe | [2] |
2021/22 | Bredene | Timothy Dupont | Emiel Vermeulen | Jasper Dejaegher | [3] |
Tussenliggende edities werden afgelast | [4] | ||||
2017/18 | Middelkerke | Timothy Dupont | Davy Commeyne | Jarl Salomein | |
2016/17 | Bredene | Bert Van Lerberghe | Joris Massaer | Frederik Decaesteker | |
2015/16 | Oostende | Bert Van Lerberghe | Pieter Ghyllebert | Frederik Decaesteker |
Vrouwen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de | |
---|---|---|---|---|---|
2023/24 | Bredene | Grace Verbeke | Lotte Claes | Jesse Vandenbulcke | [1] |
2022/23 | Bredene | Grace Verbeke | Joyce Vanderbeken | Mieke Dockx | [2] |
2021/22 | Bredene | Veronique Florizoone | Kimberly Peeters | Sarah Ten Hartog | [3] |
Tussenliggende edities werden afgelast | [4] | ||||
2017/18 | Middelkerke | Terry Fremineur | Grace Verbeke | Veronique Florizoone | |
2016/17 | Bredene | Grace Verbeke | Terry Fremineur | Sanne Bamelis | |
2015/16 | Oostende | Grace Verbeke | Sanne Bamelis | Lieselot Decroix |
Enduro
Mannen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2023 | Bouillon | Olivier Bruwiere | Gilles Franck | Robin Matot |
2022 | Aywaille | Martin Maes | Gilles Franck | Olivier Bruwiere |
2019 | Bouillon | Bart De Vocht | Julien Soussigne | Rémi Cara |
2018 | Neupré | Martin Maes | Julien Soussigne | Bart De Vocht |
2017 | Aywaille | Martin Maes | Julien Soussigne | Loïc Maryns |
2016 | Houffalize | Martin Maes | Bertrand Gilles | Jan Denuwelaere |
2014 | Neupré | Martin Maes | Johnny Magis | Bart De Vocht |
Vrouwen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2022 | Aywaille | Kristien Nelen | Roos Op de Beeck | Inge Roggeman |
2019 | Bouillon | Kristien Nelen | Alexandra Marchal | Roos Op de Beeck |
2018 | Neupré | Alexandra Marchal | Kristien Nelen | Fien Lammertyn |
2017 | Aywaille | Alexandra Marchal | Camille Maes | Kristien Nelen |
2016 | Houffalize | Alexandra Marchal | Kristien Nelen | Liesbeth Hessens |
2014 | Neupré | Kristien Nelen | Alexandra Marchal | Alicia Franck |
Downhill
Mannen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2014 | Vielsalm | Robin Van Goubergen | Kevin Vanwetswinkel | Dave Goris |
2013 | La Roche-en-Ardenne | Gilles Bertrand | Dave Goris | Gregoire Pazdziorko |
2012 | ||||
2011 | ||||
2010 | Malmedy | Gilles Bertrand | Kristof Lenssens | Cédric Moermans |
2009 | Malmedy | Dave Goris | Nico Vink | Randy Van Goubergen |
2008 | Malmedy | Wouter Mertens | Nicolas Casteels | Simon Mathieu |
2007 | Eijsden (NL) | Roel Paulissen | Nicolas Vermeulen | Nico Berckmans |
4-Cross
Mannen
Jaar | Plaats | 1 Kampioen | 2 2de | 3 3de |
---|---|---|---|---|
2010 | Malmedy | Gilles Bertrand | Kristof Lenssens | Kristof Mathieu |
2009 | Malmedy | Arnaud Dubois | Jeremy Morland | Johnny Magis |
2008 | Malmedy | Nicolas Delmelle | Johnny Magis | Frederik Wuyts |
2007 | Eijsden (NL) | Roel Paulissen | Nicolas Vermeulen | Nico Berckmans |
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ a b BK Beach Race, Bredene. ACN-timing.com (30 december 2023).
- ↑ a b Jordi Warlop is de nieuwe Belgische kampioen Beachracen na elitesprintje met Vanmarcke. Sporza.be (29 december 2022).
- ↑ a b BK Beachrace / De Classic. TwinsClub vzw (5 december 2021) – via star-tracking.be.
- ↑ a b Timothy Dupont opnieuw Belgisch kampioen strandrace. Wielerflits.be (5 december 2021).