Europese kampioenschappen badminton 2012
EK Badminton 2012 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Karlskrona, Zweden | ||||||
Jaar | 2012 | ||||||
Data | 16 april t/m 21 april | ||||||
Sport | Badminton | ||||||
Organisator | Badminton Europe | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 23e editie van het Europees kampioenschap badminton werd georganiseerd door de Zweedse stad Karlskrona. Het toernooi duurde 5 dagen, van 16 april 2012 tot en met 21 april 2012.
Medaillewinnaars
Onderdeel | 1 1e plaats | 2 2e plaats | 3 3e plaats |
---|---|---|---|
Mannen enkel | Marc Zwiebler | Henri Hurskainen | Viktor Axelsen |
Jan O Jorgensen | |||
Vrouwen enkel | Tine Baun | Juliane Schenk | Linda Zechiri |
Jie Yao | |||
Mannen dubbel | Mathias Boe Carsten Mogensen | Michael Fuchs Oliver Roth | Chris Adcock Andrew Ellis |
Rasmus Bonde Anders Kristiansen | |||
Vrouwen dubbel | Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | Line Damkjaer Kruse Marie Roepke | Sandra Marinello Birgit Michels |
Valeria Sorokina Nina Vislova | |||
Gemengd dubbel | Robert Mateusiak Nadiezda Zieba | Mads Pieler Kolding Julie Houmann | Chris Adcock Imogen Bankier |
Thomas Laybourn Kamilla Rytter Juhl |
Uitslagen
Mannen enkel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
1 | Peter Hoeg Gade | 19 | 21 | 19 | |||||||||||||||
Henri Hurskainen | 21 | 12 | 21 | ||||||||||||||||
Henri Hurskainen | 18 | 21 | 21 | ||||||||||||||||
7 | Viktor Axelsen | 21 | 18 | 17 | |||||||||||||||
Dieter Domke | 17 | 14 | |||||||||||||||||
7 | Viktor Axelsen | 21 | 21 | ||||||||||||||||
Henri Hurskainen | 15 | 13 | |||||||||||||||||
4 | Marc Zwiebler | 21 | 21 | ||||||||||||||||
6 | Rajiv Ouseph | 15 | 19 | ||||||||||||||||
4 | Marc Zwiebler | 21 | 21 | ||||||||||||||||
4 | Marc Zwiebler | 21 | 21 | ||||||||||||||||
2 | Jan O Jorgensen | 19 | 14 | ||||||||||||||||
Mattias Wigardt | 15 | 11 | |||||||||||||||||
2 | Jan O Jorgensen | 21 | 21 |
Vrouwen enkel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
1 | Tine Baun | 21 | 11 | 21 | |||||||||||||||
6 | Carolina Marín | 7 | 21 | 18 | |||||||||||||||
1 | Tine Baun | 21 | 21 | ||||||||||||||||
7 | Linda Zechiri | 13 | 14 | ||||||||||||||||
Kristina Gavnholt | 18 | 18 | |||||||||||||||||
7 | Linda Zechiri | 21 | 21 | ||||||||||||||||
1 | Tine Baun | 21 | 16 | 21 | |||||||||||||||
2 | Juliane Schenk | 19 | 21 | 19 | |||||||||||||||
5 | Jie Yao | 18 | 22 | 21 | |||||||||||||||
3 | Petya Nedelcheva | 21 | 20 | 14 | |||||||||||||||
5 | Jie Yao | 13 | 10 | ||||||||||||||||
2 | Juliane Schenk | 21 | 21 | ||||||||||||||||
Sabrina Jaquet | 18 | 15 | |||||||||||||||||
2 | Juliane Schenk | 21 | 21 |
Mannen dubbel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
1 | Mathias Boe Carsten Mogensen | 21 | 21 | ||||||||||||||||
5 | Vladimir Ivanov Ivan Sozonov | 13 | 15 | ||||||||||||||||
1 | Mathias Boe Carsten Mogensen | 21 | 21 | ||||||||||||||||
6 | Chris Adcock Andrew Ellis | 13 | 15 | ||||||||||||||||
3 | Ingo Kindervater Johannes Schoettler | 17 | 21 | 19 | |||||||||||||||
6 | Chris Adcock Andrew Ellis | 21 | 16 | 21 | |||||||||||||||
1 | Mathias Boe Carsten Mogensen | 21 | 21 | ||||||||||||||||
7 | Michael Fuchs Oliver Roth | 11 | 11 | ||||||||||||||||
7 | Michael Fuchs Oliver Roth | 21 | 13 | 23 | |||||||||||||||
4 | Adam Cwalina Michal Logosz | 16 | 21 | 21 | |||||||||||||||
7 | Michael Fuchs Oliver Roth | 21 | 17 | 21 | |||||||||||||||
Rasmus Bonde Anders Kristiansen | 18 | 21 | 14 | ||||||||||||||||
Mathias Quere Labar Ronan | 13 | 14 | |||||||||||||||||
Rasmus Bonde Anders Kristiansen | 21 | 21 |
Vrouwen dubbel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
1 | Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | 21 | 21 | ||||||||||||||||
Selena Piek Iris Tabeling | 8 | 7 | |||||||||||||||||
1 | Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | 21 | 21 | ||||||||||||||||
Sandra Marinello Birgit Michels | 11 | 11 | |||||||||||||||||
4 | Sandra Marinello Birgit Michels | 23 | 21 | ||||||||||||||||
7 | Emelie Lennartsson Emma Wengberg | 21 | 11 | ||||||||||||||||
1 | Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | 21 | 24 | ||||||||||||||||
3 | Line Damkjaer Kruse Marie Roepke | 17 | 22 | ||||||||||||||||
Kamila Augustyn Agnieszka Wojtkowska | 14 | 15 | |||||||||||||||||
3 | Line Damkjaer Kruse Marie Roepke | 21 | 21 | ||||||||||||||||
3 | Line Damkjaer Kruse Marie Roepke | 22 | 13 | 21 | |||||||||||||||
2 | Valeria Sorokina Nina Vislova | 20 | 21 | 12 | |||||||||||||||
6 | Mariana Agathangelou Heather Olver | 22 | 16 | 13 | |||||||||||||||
2 | Valeria Sorokina Nina Vislova | 20 | 21 | 21 |
Gemengd dubbel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||
1 | Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen | 17 | 10 | ||||||||||||||||
7 | Robert Mateusiak Nadiezda Zieba | 21 | 21 | ||||||||||||||||
7 | Robert Mateusiak Nadiezda Zieba | 21 | 17 | 21 | |||||||||||||||
4 | Chris Adcock Imogen Bankier | 17 | 21 | 19 | |||||||||||||||
4 | Chris Adcock Imogen Bankier | 18 | 21 | 22 | |||||||||||||||
6 | Nathan Robertson Jenny Wallwork | 21 | 19 | 20 | |||||||||||||||
7 | Robert Mateusiak Nadiezda Zieba | 21 | 24 | ||||||||||||||||
8 | Mads Pieler Kolding Julie Houmann | 12 | 22 | ||||||||||||||||
8 | Mads Pieler Kolding Julie Houmann | 21 | 19 | 21 | |||||||||||||||
3 | Alexandr Nikolaenko Valeria Sorokina | 19 | 21 | 10 | |||||||||||||||
8 | Mads Pieler Kolding Julie Houmann | 16 | 21 | 21 | |||||||||||||||
2 | Thomas Laybourn Kamilla Rytter Juhl | 21 | 19 | 18 | |||||||||||||||
5 | Michael Fuchs Birgit Michels | 18 | 14 | ||||||||||||||||
2 | Thomas Laybourn Kamilla Rytter Juhl | 21 | 21 |
Medailleklassement
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Denemarken | 3 | 2 | 4 | 9 |
2 | Duitsland | 1 | 2 | 1 | 4 |
3 | Polen | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Zweden | 0 | 1 | 0 | 1 |
5 | Engeland | 0 | 0 | 1,5 | 1,5 |
6 | Bulgarije | 0 | 0 | 1 | 1 |
Nederland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
9 | Schotland | 0 | 0 | 0,5 | 0,5 |
Totaal | 5 | 5 | 10 | 20 |
Referenties
- Uitslagen op tournamentsoftware.com