Lijst van wereldkampioenen tijdrijden (baanwielrennen)
De tijdrit over 1000 meter voor mannen staat sinds 1966 op het programma van het wereldkampioenschap baanwielrennen. De vrouwen rijden hun tijdrit over 500 meter.
Medaillewinnaars
Mannen (1000 meter)
Jaar | Plaats | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons |
---|---|---|---|---|
2023 | Glasgow | Jeffrey Hoogland | Matthew Glaetzer | Thomas Cornish |
2022 | Parijs | Jeffrey Hoogland | Melvin Landerneau | Alejandro Martínez |
2021 | Roubaix | Jeffrey Hoogland | Nicholas Paul | Joachim Eilers |
2020 | Berlijn | Sam Ligtlee | Quentin Lafargue | Michaël D'Almeida |
2019 | Pruszków | Quentin Lafargue | Theo Bos | Michaël D'Almeida |
2018 | Apeldoorn | Jeffrey Hoogland | Matthew Glaetzer | Theo Bos |
2017 | Hongkong | François Pervis | Tomáš Bábek Quentin Lafargue | |
2016 | Londen | Joachim Eilers | Theo Bos | Quentin Lafargue |
2015 | Parijs | François Pervis | Joachim Eilers | Matthew Archibald |
2014 | Cali | François Pervis | Joachim Eilers | Simon Van Velthooven |
2013 | Minsk | François Pervis | Simon Van Velthooven | Joachim Eilers |
2012 | Melbourne | Stefan Nimke | Michaël D'Almeida | Simon Van Velthooven |
2011 | Apeldoorn | Stefan Nimke | Teun Mulder | François Pervis |
2010 | Kopenhagen | Teun Mulder | Michaël D'Almeida | François Pervis |
2009 | Pruszków | Stefan Nimke | Taylor Phinney | Mohd Rizal Tisin |
2008 | Manchester | Teun Mulder | Michaël D'Almeida | François Pervis |
2007 | Palma | Chris Hoy | François Pervis | Jamie Staff |
2006 | Bordeaux | Chris Hoy | Ben Kersten | François Pervis |
2005 | Los Angeles | Theo Bos | Jason Queally | Chris Hoy |
2004 | Melbourne | Chris Hoy | Arnaud Tournant | Theo Bos |
2003 | Stuttgart | Stefan Nimke | Shane Kelly | Arnaud Tournant |
2002 | Kopenhagen | Chris Hoy | Arnaud Tournant | Shane Kelly |
2001 | Antwerpen | Arnaud Tournant | Soren Lausberg | Grzegorz Krejner |
2000 | Manchester | Arnaud Tournant | Soren Lausberg | Jason Queally |
1999 | Berlijn | Arnaud Tournant | Shane Kelly | Stefan Nimke |
1998 | Bordeaux | Arnaud Tournant | Shane Kelly | Erin Hartwell |
1997 | Perth | Shane Kelly | Soren Lausberg | Stefan Nimke |
1996 | Manchester | Shane Kelly | Soren Lausberg | Jan Van Eijden |
1995 | Bogota | Shane Kelly | Florian Rousseau | Erin Hartwell |
1994 | Palermo | Florian Rousseau | Erin Hartwell | Shane Kelly |
1993 | Hamar | Florian Rousseau | Shane Kelly | Jens Glücklich |
1992 | Valencia | Niet verreden (Olympische Spelen) | ||
1991 | Stuttgart | José Moreno | Jens Glücklich | Gene Samuel |
1990 | Maebashi | Aleksandr Kiritsjenko | Martin Vinnicombe | Jens Glücklich |
1989 | Lyon | Jens Glücklich | Martin Vinnicombe | Aleksandr Kiritsjenko |
1988 | Gent | Niet verreden (Olympische Spelen) | ||
1987 | Wenen | Martin Vinnicombe | Jens Glücklich | Konstantin Khrabtsov |
1986 | Colorado Springs | Malk Malchow | Martin Vinnicombe | Jens Glücklich |
1985 | Bassano del Grappa | Jens Glücklich | Philippe Boyer | Martin Vinnicombe |
1984 | Barcelona | Niet verreden (Olympische Spelen) | ||
1983 | Zürich | Sergei Kopylov | Gerhard Scheller | Lothar Thoms |
1982 | Leicester | Fredy Schmidtke | Lothar Thoms | Emanuel Raasch |
1981 | Brno | Lothar Thoms | Fredy Schmidtke | Sergei Kopylov |
1980 | Besançon | Niet verreden (Olympische Spelen) | ||
1979 | Amsterdam | Lothar Thoms | Gordon Singleton | Eduard Rapp |
1978 | München | Lothar Thoms | Jocelyn Lovell | Rainer Hönisch |
1977 | San Cristóbal | Lothar Thoms | Günther Schumacher | Hans Ledermann |
1976 | Monteroni di Lecce | Niet verreden (Olympische Spelen) | ||
1975 | Rocourt | Klaus Grunke | Eduard Rapp | Janusz Kierzkowski |
1974 | Montreal | Eduard Rapp | F. Ferro | Janusz Kierzkowski |
1973 | San Sebastián | Janusz Kierzkowski | Eduard Rapp | Herman Ponsteen |
1972 | Marseille | Niet verreden (Olympische Spelen) | ||
1971 | Varese | Eduard Rapp | Peder Pedersen | Pierre Trentin |
1970 | Leicester | Niels Fredborg | Harry Kent | Anton Tkac |
1969 | Antwerpen | Gianni Sartori | Janusz Kierzkowski | Klaas Balk |
1968 | Rome | Niels Fredborg | Jack Simes | Gianni Sartori |
1967 | Amsterdam | Niels Fredborg | Waclaw Latocha | Roger Gibbon |
1966 | Frankfurt am Main | Pierre Trentin | Paul Seye | Frans van den Ruit |
Vrouwen (500 meter)
Medaillespiegel
Mannen
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Frankrijk | 12 | 11 | 9 | 32 |
2 | Nederland | 9 | 3 | 5 | 17 |
3 | DDR | 8 | 2 | 5 | 15 |
4 | Duitsland[1] | 6 | 10 | 6 | 22 |
5 | Australië | 4 | 11 | 5 | 20 |
6 | Sovjet-Unie | 4 | 2 | 4 | 10 |
7 | Verenigd Koninkrijk | 4 | 1 | 3 | 8 |
8 | Denemarken | 3 | 1 | 0 | 4 |
9 | Polen | 1 | 2 | 3 | 6 |
10 | Italië | 1 | 1 | 1 | 3 |
11 | Spanje | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Verenigde Staten | 0 | 3 | 2 | 5 |
13 | Nieuw-Zeeland | 0 | 2 | 3 | 5 |
14 | Canada | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Trinidad en Tobago | 0 | 1 | 2 | 3 |
16 | België | 0 | 1 | 0 | 1 |
Tsjechië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Maleisië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zwitserland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tsjecho-Slowakije | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 52 | 53 | 51 | 156 |
Vrouwen
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Frankrijk | 6 | 1 | 2 | 9 |
2 | Wit-Rusland | 6 | 0 | 2 | 8 |
3 | Duitsland | 5 | 5 | 5 | 15 |
4 | Australië | 4 | 7 | 5 | 16 |
5 | Rusland | 4 | 3 | 3 | 10 |
6 | Mexico | 1 | 3 | 0 | 4 |
7 | Litouwen | 1 | 2 | 1 | 4 |
8 | Cuba | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Hongkong | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | China | 0 | 3 | 3 | 6 |
11 | Canada | 0 | 2 | 0 | 2 |
12 | Oekraïne | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 0 | 3 | 3 |
Nederland | 0 | 0 | 3 | 2 | |
15 | Italië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 29 | 29 | 29 | 87 |
(Bijgewerkt t/m WK 2023)
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ Inclusief West-Duitsland