Roeien op de Olympische Zomerspelen 1968
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jan Wienese | NED | 7:47.80 |
2 | Jochen Meißner | FRG | 7:52.00 |
3 | Alberto Demiddi | ARG | 7:57.19 |
4 | John Van Blom | USA | 8:00.51 |
5 | Achim Hill | GDR | 8:06.09 |
6 | Kenneth Dwan | GBR | 8:13.76 |
7 | Zdzisław Bromek | POL | 7:38.88 |
8 | Niels Secher | DEN | 7:43.47 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Anatoli Sass Aleksandr Timosjinin | URS | 6:51.82 |
2 | Leendert van Dis Harry Droog | NED | 6:52.80 |
3 | William Maher John Nunn | USA | 6:54.21 |
4 | Atanas Sjelev Jordan Valtsjev | BUL | 6:58.48 |
5 | Hans-Ulrich Schmied Manfred Haake | GDR | 7:04.92 |
6 | Wolfgang Glock Udo Hild | FRG | 7:12.20 |
7 | Harri Klein Edgard Gijsen | BRA | 7:04.13 |
8 | Alexandru Aposteanu Octavian Pavelescu | ROU | 7:08.27 |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jörg Lucke Heinz-Jürgen Bothe | GDR | 7:26.56 |
2 | Lawrence Hough Philip Johnson | USA | 7:26.71 |
3 | Peter Christiansen Ib Ivan Larsen | DEN | 7:31.84 |
4 | Dieter Ebner Dieter Losert | AUT | 7:41.80 |
5 | Fred Rüssli Wemer Zwimpfer | SUI | 7:46.79 |
6 | Roel Luijnenburg Ruud Stokvis | NED | geen tijd |
7 | David Ramage Paul Guest | AUS | 7:19.49 |
8 | Alfons Ślusarski Jerzy Broniec | POL | 7:22.89 |
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Primo Baran Renzo Sambo Bruno Cipolla (stuurman) | ITA | 8:04.81 |
2 | Herman Suselbeek Hadriaan van Nes Rody Rijnders (stuurman) | NED | 8:06.80 |
3 | Jørn Krab Harry Jørgensen Preben Krab (stuurman) | DEN | 8:08.07 |
4 | Helmut Wollmann Wolfgang Gunkel Klaus-Dieter Neubert (stuurman) | GDR | 8:08.22 |
5 | William Hobbs Richard Edmunds Stewart MacDonald (stuurman) | USA | 8:12.60 |
6 | Bernhard Hiesinger Rolf Hartung Lutz Benter (stuurman) | FRG | 8:41.51 |
7 | Urs Fankhauser Urs Bitterli Beat Wirz (stuurman) | SUI | 7:57.21 |
8 | Georgi Atanasov Georgi Nikolov Veselin Stajevski (stuurman) | BUL | 7:58.10 |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Frank Forberger Dieter Grahn Frank Rühle Dieter Schubert | GDR | 6:39.18 |
2 | Zoltán Melis György Sarlós József Csermely Antal Melis | HUN | 6:41.64 |
3 | Renato Bosatta Tullio Baraglia Pier Angelo Conti Manzini Abramo Albini | ITA | 6:44.01 |
4 | Roland Altenburger Nicolas Noel Gobet Franz Rentsch Alfred Meister | SUI | 6:45.78 |
5 | Peter Raymond Raymond Wright Charles Hamlin Lawrence Terry | USA | 6:47.70 |
6 | Thomas Hitzbleck Manfred Weinreich Volkhart Buchter Jochen Heck | FRG | 7:08.22 |
7 | Pavel Cichi Dumitru Ivanov Emanoil Stratan Anton Chirlacopschi | ROU | 6:50.13 |
8 | David Trejo Jesús Toscano Arcadio Padilla Roberto Retolaza | MEX | 6:53.21 |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Dick Joyce Ross Collinge Dudley Storey Warren Cole Simon Dickie (stuurman) | NZL | 6:45.62 |
2 | Peter Kremtz Manfred Gelpke Roland Göhler Klaus Jacob Dieter Semetzky (stuurman) | GDR | 6:48.20 |
3 | Denis Oswald Hugo Waser Peter Bolliger Jakob Grob Gottlieb Fröhlich (stuurman) | SUI | 6:49.04 |
4 | Romano Sgheiz Emilio Trivini Giuseppe Galante Luciano Sgheiz Mariano Gottifredi (stuurman) | ITA | 6:49.54 |
5 | Luther Jones William Purdy Anthony Martin Gardiner Cadwalader John Hartigan (stuurman) | USA | 6:51.41 |
6 | Anatoli Mentyrev Nikolai Soerov Aleksej Misjin Boris Doejoenov Viktor Michejev (stuurman) | URS | 7:00.00 |
7 | Reinhold Batschi Petre Ceapura Ştefan Tudor Francisc Papp Ladislau Lovrenchi (stuurman) | ROU | 6:46.68 |
8 | Hugo Aberastegui José Robledo Juan Gómez Guillermo Segurado Rolando Locatelli (stuurman) | ARG | 6:50.54 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Horst Meyer Dirk Schreyer Rüdiger Henning Wolfgang Hottenrott Lutz Ulbricht Egbert Hirschfelder Jörg Siebert Niko Ott Gunther Tiersch (stuurman) | FRG | 6:07.00 |
2 | Alfred Duval Michael Morgan Joseph Fazio Peter Dickson David Douglas John Ranch Gary Pearce Robert Shirlaw Alan Grover (stuurman) | AUS | 6:07.98 |
3 | Zigmas Joekna Antanas Bagdanavičius Vladimir Sterlik Juozas Jagelavičius Aleksandr Martysjkin Vytautas Briedis Valentin Kravtsjoek Viktor Soeslin Joeri Lorentson (stuurman) | URS | 6:09.11 |
4 | Alan Webster Wybo Veldman Alistair Dryden John Hunter Mark Brownlee John Gibbons Thomas Just Gilbert Cawood Robert Page (stuurman) | NZL | 6:10.43 |
5 | Vladimir János Otakar Mareček Jan Walisch Pavel Svojanovský Karel Kolesa Oldřich Svojanovský Otakar Mareček Petr Čermák Jiří Pták (stuurman) | TCH | 6:12.17 |
6 | Stephen Brooks Curtis Canning Andrew Larkin Scott Steketee Franklin Hobbs Jacques Fiechter Cleve Livingstone David Higgins Paul Hoffman (stuurman) | USA | 6:14.34 |
7 | Günter Bergau Klaus-Dieter Bähr Claus Wilke Peter Gorny Reinhard Zerfowski Peter Hein Manfred Schneider Peter Prompe Karl-Heinz Danielowski (stuurman) | GDR | 6:11.69 |
8 | Maarten Kloosterman Piet Bon Eric Niehe Jaap Reesink Gee van Enst Jan Steinhauser Eric Wesdorp Jan van Laarhoven Arthur Koning (stuurman) | NED | 6:14.18 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | DDR | 2 | 1 | 0 | 3 |
2 | Nederland | 1 | 2 | 0 | 3 |
3 | Bondsrepubliek Duitsland | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Italië | 1 | 0 | 1 | 2 |
Sovjet-Unie | 1 | 0 | 1 | 2 | |
6 | Nieuw-Zeeland | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Verenigde Staten | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | Australië | 0 | 1 | 0 | 1 |
Hongarije | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10 | Denemarken | 0 | 0 | 2 | 2 |
11 | Argentinië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zwitserland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 7 | 7 | 7 | 21 |