Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 – Skiff mannen
Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||
Gehouden in | Tokio | ||||||
Jaar | 2021 | ||||||
Data | 23–30 juli | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Accommodatie(s) | Sea Forest Waterway | ||||||
Deelnemers | 32 atleten uit 32 landen | ||||||
| |||||||
|
Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 | ||
---|---|---|
Skiff | mannen | vrouwen |
Lichte dubbel-twee | mannen | vrouwen |
Dubbel-twee | mannen | vrouwen |
Twee-zonder | mannen | vrouwen |
Dubbel-vier | mannen | vrouwen |
Vier-zonder | mannen | vrouwen |
Acht | mannen | vrouwen |
De skiff voor mannen bij het roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 vond plaats van 23 tot en met 30 juli 2021 op de Sea Forest Waterway in Tokio. Skiff is het roeinummer met de meeste deelnemers. 32 roeiers moeten zich via de serie, kwartfinale en halve finale zien te plaatsen voor de finale op vrijdag 30 juli.
Kwalificatie
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 - Kwalificatie voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Toernooi | Datum | Locatie | Plaatsen[a] | Gekwalificeerd | Geselecteerde roeier |
---|---|---|---|---|---|
Gastland | – | – | 1 | Japan | Ryuta Arakawa |
Wereldkampioenschappen 2019 | 25 augustus – 1 september 2019 | Ottensheim | 9 | Duitsland | Oliver Zeidler |
Denemarken | Sverri Sandberg Nielsen | ||||
Nederland | Finn Florijn | ||||
Tsjechië | Jan Fleissner | ||||
Litouwen | Mindaugas Griškonis | ||||
Noorwegen | Kjetil Borch | ||||
Nieuw-Zeeland | Jordan Parry | ||||
Kroatië | Damir Martin | ||||
Italië | Gennaro Di Mauro | ||||
Afrikaans olympisch kwalificatietoernooi | 10 – 12 oktober 2019 | Tunis | 5 | Egypte | Ali Hassan |
Zimbabwe | Peter Purcell-Gilpin | ||||
Benin | Privel Hinkati | ||||
Ivoorkust | Franck N'Dri | ||||
Libië | Hussein Qanboor | ||||
Amerikaans olympisch kwalificatietoernooi | 4 – 5 maart 2021 | Rio de Janeiro | 5 | Brazilië | Lucas Verthein |
Peru | Álvaro Torres | ||||
Bermuda | Dara Alizadeh | ||||
Nicaragua | Félix Damián Potoy | ||||
Dominicaanse Republiek | Ignacio Vásquez | ||||
Europees olympisch kwalificatietoernooi | 5 – 8 april 2021 | Varese | 3 | Griekenland | Stefanos Douskos |
Hongarije | Bendegúz Pétervári-Molnár | ||||
Turkije | Onat Kazaklı | ||||
Aziatisch-Oceanisch olympisch kwalificatietoernooi | 5 – 7 mei 2021 | Chungju | 5 | Kazachstan | Vladislav Yakovlev |
Filipijnen | Cris Nievarez | ||||
Irak | Mohammed Al-Khafaji | ||||
Koeweit | Abdulrahman Al-Fadhel | ||||
Saoedi-Arabië | Husein Alireza | ||||
Internationaal olympisch kwalificatietoernooi | 16 – 18 mei 2021 | Luzern | 2 | Russische ploeg | Aleksandr Vyazovkin |
Canada | Trevor Jones | ||||
Uitnodiging olympische tripartitecommissie | nnb. | – | 2 | Monaco | Quentin Antognelli |
Vanuatu | Rio Rii | ||||
Totaal | 32 |
Programma
De competitie wordt georganiseerd over acht dagen.[1]
Alle tijden zijn Japanse Standaardtijd (UTC+9)
Datum | Tijd | Ronde |
---|---|---|
Vrijdag 23 juli 2021 | 8:30 | Series |
Zaterdag 24 juli 2021 | 8:30 | Herkansing |
Zondag 25 juli 2021 | 9:00 | Halve finales E/F |
11:40 | Kwartfinales | |
Donderdag 29 juli 2021 | 11:00 | Halve finales A/B |
11:40 | Halve finales C/D | |
Vrijdag 30 juli 2021 | 7:45 | Finale F |
8:05 | Finale E | |
8:35 | Finale D | |
8:55 | Finale C | |
9:15 | Finale B | |
Vrijdag 30 juli 2021 | 9:45 | Finale A |
Resultaten
Series
De eerste drie van iedere serie plaatsen zich voor de kwartfinale op maandag 26 juli 2021, alle anderen zijn veroordeeld tot de herkansingen op zaterdag 24 en zondag 25 juli 2021.[2]
Serie 1
Rang | Roeier | Land | Tijd | Baan | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kjetil Borch | Noorwegen | 6:54,46 | 4 | Q |
2 | Bendegúz Pétervári-Molnár | Hongarije | 7:04,42 | 1 | Q |
3 | Lucas Verthein | Brazilië | 7:05,00 | 2 | Q |
4 | Jan Fleissner | Tsjechië | 7:16,56 | 6 | H |
5 | Abdulrahman Al-Fadhel | Koeweit | 8:49,03 | 5 | H |
6 | Mohammed Riyadh | Irak | 8:57,01 | 3 | H |
Serie 2
Rang | Roeier | Land | Tijd | Baan | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Stefanos Douskos | Griekenland | 6:59,49 | 2 | Q |
2 | Jordan Parry | Nieuw-Zeeland | 7:04,45 | 1 | Q |
3 | Alvaro Torres Masias | Peru | 7:07,92 | 6 | Q |
4 | Quentin Antognelli | Monaco | 7:10,52 | 5 | H |
5 | Ignacio Vasquez Jorge | Dominicaanse Republiek | 7:43,71 | 3 | H |
6 | Rillio Rii | Vanuatu | 8:00,98 | 4 | H |
Serie 3
Rang | Roeier | Land | Tijd | Baan | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sverri Nielsen | Denemarken | 7:02,88 | 3 | Q |
2 | Gennaro Alberto di Mauro | Italië | 7:06,87 | 5 | Q |
3 | Vladislav Yakovlev | Kazachstan | 7:10,08 | 4 | Q |
4 | Peter Purcell-Gilpin | Zimbabwe | 7:10,65 | 2 | H |
5 | Alhussein Ghambour | Libië | 7:52,37 | 1 | H |
Serie 4
Rang | Roeier | Land | Tijd | Baan | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Trevor Jones | Canada | 7:04,12 | 3 | Q |
2 | Mindaugas Griskonis | Litouwen | 7:05,88 | 4 | Q |
3 | Onat Kazakli | Turkije | 7:20,11 | 2 | Q |
4 | Dara Alizadeh | Bermuda | 7:34,96 | 5 | H |
5 | Hussein Alireza | Saoedi-Arabië | 7:54,18 | 1 | H |
Serie 5
Rang | Roeier | Land | Tijd | Baan | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Damir Martin | Kroatië | 7:09,17 | 1 | Q |
2 | Alezander Vyazovkin | Russische ploeg | 7:14,95 | 5 | Q |
3 | Cris Nievarez | Filipijnen | 7:22,97 | 4 | Q |
4 | Felix Potoy | Nicaragua | 7:32,54 | 3 | H |
5 | Privel Hinkati | Benin | 7:40,87 | 2 | H |
Serie 6
Rang | Roeier | Land | Tijd | Baan | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Oliver Zeidler | Duitsland | 7:00,40 | 4 | Q |
2 | Ryuta Arakawa | Japan | 7:02,79 | 1 | Q |
3 | Abdelkhalek Elbana | Egypte | 7:03,44 | 3 | Q |
4 | Finn Florijn | Nederland | 7:04,56 | 2 | H |
5 | Franck N'dri | Ivoorkust | 7:49,19 | 5 | H |