Wereldkampioenschap handbal mannen 2001
WK handbal mannen 2001 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Frankrijk | ||||||
Organisator | IHF | ||||||
Editie | 17 | ||||||
Datum | 23 januari – 4 februari 2001 | ||||||
Teams | 24 (van 4 confederaties) | ||||||
Hallen | 9 (in 9 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Frankrijk (2e titel) | ||||||
Tweede plaats | Zweden | ||||||
Derde plaats | Joegoslavië | ||||||
Vierde plaats | Egypte | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 80 | ||||||
Doelpunten | 4.004 (50,05 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Eduard Kokscharov | ||||||
Beste speler | Stefan Lövgren | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 17de wereldkampioenschap handbal mannen vond plaats van 23 januari tot 4 februari 2001 in Frankrijk. Vierentwintig landenteams namen deel aan de strijd om de wereldtitel.
Gekwalificeerde teams
Zie Wereldkampioenschap handbal mannen 2001 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Voorronde
Groep A
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 5 | 5 | 0 | 0 | 147 | 112 | +35 | 10 |
Egypte | 5 | 3 | 1 | 1 | 124 | 115 | +9 | 7 |
IJsland | 5 | 2 | 1 | 2 | 125 | 119 | +6 | 5 |
Portugal | 5 | 2 | 0 | 3 | 122 | 122 | 0 | 4 |
Tsjechië | 5 | 1 | 2 | 2 | 136 | 136 | 0 | 4 |
Marokko | 5 | 0 | 0 | 5 | 112 | 162 | –50 | 0 |
Egypte | 28 – 19 | Marokko |
Portugal | 29 – 19 | Tsjechië |
Zweden | 24 – 21 | IJsland |
Tsjechië | 26 – 26 | Egypte |
IJsland | 22 – 19 | Portugal |
Marokko | 21 – 33 | Zweden |
Egypte | 23 – 19 | Portugal |
Marokko | 23 – 31 | IJsland |
Zweden | 29 – 22 | Tsjechië |
Tsjechië | 40 – 23 | Marokko |
Portugal | 25 – 32 | Zweden |
Egypte | 24 – 22 | IJsland |
Portugal | 30 – 26 | Marokko |
IJsland | 29 – 29 | Tsjechië |
Zweden | 29 – 23 | Egypte |
Groep B
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frankrijk | 5 | 5 | 0 | 0 | 132 | 85 | +47 | 10 |
Joegoslavië | 5 | 4 | 0 | 1 | 146 | 89 | +57 | 8 |
Algerije | 5 | 2 | 1 | 2 | 107 | 102 | +5 | 5 |
Argentinië | 5 | 2 | 1 | 2 | 94 | 118 | –24 | 5 |
Brazilië | 5 | 1 | 0 | 4 | 108 | 124 | –16 | 2 |
Koeweit | 5 | 0 | 0 | 5 | 76 | 145 | –69 | 0 |
Argentinië | 22 – 16 | Koeweit |
Frankrijk | 23 – 13 | Algerije |
Joegoslavië | 31 – 23 | Brazilië |
Brazilië | 19 – 20 | Argentinië |
Koeweit | 14 – 30 | Frankrijk |
Algerije | 20 – 23 | Joegoslavië |
Koeweit | 13 – 26 | Algerije |
Frankrijk | 29 – 19 | Brazilië |
Argentinië | 10 – 32 | Joegoslavië |
Argentinië | 23 – 23 | Algerije |
Brazilië | 27 – 19 | Koeweit |
Joegoslavië | 20 – 22 | Frankrijk |
Algerije | 25 – 20 | Brazilië |
Joegoslavië | 40 – 14 | Koeweit |
Frankrijk | 28 – 19 | Argentinië |
Groep C
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanje | 5 | 4 | 0 | 1 | 160 | 105 | +55 | 8 |
Duitsland | 5 | 3 | 1 | 1 | 157 | 100 | +57 | 7 |
Kroatië | 5 | 3 | 1 | 1 | 154 | 115 | +39 | 7 |
Zuid-Korea | 5 | 3 | 0 | 2 | 145 | 132 | +13 | 6 |
Groenland | 5 | 1 | 0 | 4 | 85 | 140 | –55 | 2 |
Verenigde Staten | 5 | 0 | 0 | 5 | 80 | 189 | –109 | 0 |
Kroatië | 25 – 15 | Groenland |
Duitsland | 40 – 12 | Verenigde Staten |
Spanje | 26 – 17 | Zuid-Korea |
Groenland | 16 – 31 | Spanje |
Verenigde Staten | 12 – 41 | Kroatië |
Zuid-Korea | 26 – 33 | Duitsland |
Spanje | 45 – 18 | Verenigde Staten |
Groenland | 20 – 27 | Zuid-Korea |
Kroatië | 23 – 23 | Duitsland |
Verenigde Staten | 18 – 26 | Groenland |
Duitsland | 22 – 31 | Spanje |
Kroatië | 33 – 38 | Zuid-Korea |
Duitsland | 39 – 8 | Groenland |
Zuid-Korea | 37 – 20 | Verenigde Staten |
Spanje | 27 – 32 | Kroatië |
Groep D
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 5 | 4 | 1 | 0 | 140 | 120 | +20 | 9 |
Oekraïne | 5 | 3 | 0 | 2 | 134 | 115 | +19 | 6 |
Tunesië | 5 | 3 | 0 | 2 | 116 | 110 | +6 | 6 |
Noorwegen | 5 | 2 | 1 | 2 | 116 | 127 | –11 | 5 |
Slovenië | 5 | 2 | 0 | 3 | 145 | 137 | +8 | 4 |
Saoedi-Arabië | 5 | 0 | 0 | 5 | 92 | 134 | –42 | 0 |
Slovenië | 28 – 24 | Oekraïne |
Rusland | 23 – 20 | Tunesië |
Noorwegen | 20 – 14 | Saoedi-Arabië |
Saoedi-Arabië | 22 – 35 | Slovenië |
Oekraïne | 27 – 30 | Rusland |
Tunesië | 28 – 19 | Noorwegen |
Oekraïne | 24 – 18 | Tunesië |
Rusland | 29 – 18 | Saoedi-Arabië |
Slovenië | 29 – 30 | Noorwegen |
Saoedi-Arabië | 17 – 28 | Oekraïne |
Noorwegen | 25 – 25 | Rusland |
Slovenië | 23 – 28 | Tunesië |
Tunesië | 22 – 21 | Saoedi-Arabië |
Noorwegen | 22 – 31 | Oekraïne |
Rusland | 33 – 30 | Slovenië |
Knock-outfase
Finales
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
1 februari – Albertville | ||||||||||
Frankrijk | 26 | |||||||||
3 februari – Parijs | ||||||||||
Duitsland | 23 | |||||||||
Frankrijk | 24 | |||||||||
1 februari – Amnéville | ||||||||||
Egypte | 21 | |||||||||
Rusland | 19 | |||||||||
4 februari – Parijs | ||||||||||
Egypte | 21 | |||||||||
Frankrijk | 28 | |||||||||
1 februari – Marseille | ||||||||||
Zweden | 25 | |||||||||
Zweden | 34 | |||||||||
3 februari – Parijs | ||||||||||
Oekraïne | 20 | |||||||||
Zweden | 25 | derde plaats | ||||||||
1 februari – Toulouse | ||||||||||
Joegoslavië | 24 | 4 februari – Parijs | ||||||||
Joegoslavië | 26 | |||||||||
Egypte | 17 | |||||||||
Spanje | 24 | |||||||||
Joegoslavië | 27 | |||||||||
Achtste finales
Frankrijk | 23 – 18 | Portugal |
Tunesië | 24 – 26 | Duitsland |
Algerije | 21 – 24 | Egypte |
Rusland | 28 – 26 | Zuid-Korea |
Kroatië | 34 – 37 | Oekraïne |
Zweden | 32 – 23 | Argentinië |
IJsland | 27 – 31 | Joegoslavië |
Spanje | 28 – 23 | Noorwegen |
Kwartfinales
Duitsland | 23 – 26 | Frankrijk |
Egypte | 21 – 19 | Rusland |
Spanje | 24 – 26 | Joegoslavië |
Zweden | 34 – 20 | Oekraïne |
5de/8ste plaats
Oekraïne | 23 – 24 | Spanje |
Duitsland | 29 – 33 | Rusland |
Halve finales
Zweden | 25 – 24 | Joegoslavië |
Frankrijk | 24 – 21 | Egypte |
7de/8ste plaats
Oekraïne | 30 – 24 | Duitsland |
5de/6de plaats
Spanje | 40 – 38 | Rusland |
Troostfinale
Joegoslavië | 27 – 17 | Egypte |
Finale
Zweden | 25 – 28 | Frankrijk |
Eindrangschikking
1 | Frankrijk |
2 | Zweden |
3 | Joegoslavië |
4 | Egypte |
5 | Spanje |
6 | Rusland |
7 | Oekraïne |
8 | Duitsland |
9 | Kroatië |
10 | Tunesië |
11 | IJsland |
12 | Zuid-Korea |
13 | Algerije |
14 | Noorwegen |
15 | Argentinië |
16 | Portugal |
17 | Slovenië |
18 | Tsjechië |
19 | Brazilië |
20 | Groenland |
21 | Saoedi-Arabië |
22 | Marokko |
23 | Koeweit |
24 | Verenigde Staten |
2001 Wereldkampioen mannen
Selectie: Joël Abati, Gregory Anquetil, Patrick Cazal, Didier Dinart, Jérôme Fernandez, Christian Gaudin, Bertrand Gille, Guillaume Gille, Olivier Girault, Andrej Golic, Bruno Martini, Daniel Narcisse, Thierry Omeyer, Stéphane Plantin, Laurent Puigsegur en Jackson Richardson. |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- International Handball Federation