Wereldkampioenschappen zwemmen 2019 – 400 meter vrije slag mannen
Wereldkampioenschappen zwemmen 2019 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
Gehouden in | Gwangju | ||||||||||
Jaar | 2019 | ||||||||||
Data | 21 juli | ||||||||||
Sport | Zwemmen | ||||||||||
Accommodatie(s) | Nambu University Municipal Aquatics Center | ||||||||||
Deelnemers | 47 atleten uit 42 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Zwemmen op de WK zwemsporten 2019 | ||
---|---|---|
Vrije slag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
800 m | mannen | vrouwen |
1500 m | mannen | vrouwen |
Rugslag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Schoolslag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Vlinderslag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag | ||
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
Vrije slag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
4×200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
Gemengde estafette | ||
4×100 m | vrije slag | wisselslag |
De 400 meter vrije slag mannen op de wereldkampioenschappen zwemmen 2019 in Gwangju vond plaats op 21 juli 2019. Na afloop van de series kwalificeerden de acht snelste zwemmers zich voor de finale.
Records
Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het kampioenschapsrecord
Wereldrecord | Paul Biedermann | 3.40,07 | Rome | 26 juli 2009 |
Kampioenschapsrecord |
Uitslagen
Series
Rang | Serie | Baan | Naam | Land | Tijd | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | Sun Yang | China | 3:44.10 | Q |
2 | 5 | 5 | Danas Rapšys | Litouwen | 3:44.31 | Q |
3 | 5 | 3 | Jack McLoughlin | Australië | 3:44.79 | Q |
4 | 4 | 4 | Gabriele Detti | Italië | 3:45.49 | Q |
5 | 4 | 5 | Mack Horton | Australië | 3:45.51 | Q |
6 | 4 | 3 | Zane Grothe | Verenigde Staten | 3:45.83 | Q |
7 | 5 | 2 | Marco De Tullio | Italië | 3:45.99 | Q |
8 | 4 | 1 | Ji Xinjie | China | 3:46.34 | Q |
9 | 5 | 6 | Aleksandr Krasnych | Rusland | 3:46.65 | |
10 | 5 | 7 | Henrik Christiansen | Noorwegen | 3:46.99 | |
11 | 4 | 6 | Martin Maljoetin | Rusland | 3:47.43 | |
12 | 4 | 8 | Anton Ipsen | Denemarken | 3:48.50 | |
13 | 4 | 7 | Felix Auböck | Oostenrijk | 3:48.78 | |
14 | 5 | 8 | Wojciech Wojdak | Polen | 3:48.81 | |
15 | 4 | 9 | Luiz Altamir Melo | Brazilië | 3:48.87 | |
16 | 3 | 6 | Dimitrios Negris | Griekenland | 3:50.81 | |
17 | 5 | 1 | Daniel Jervis | Verenigd Koninkrijk | 3:50.90 | |
18 | 3 | 5 | Zac Reid | Nieuw-Zeeland | 3:51.25 | |
19 | 3 | 7 | Kregor Zirk | Estland | 3:51.30 | |
20 | 5 | 9 | Antonio Djakovic | Zwitserland | 3:51.51 | |
21 | 2 | 4 | Khader Baqlah | Jordanië | 3:51.59 | |
22 | 5 | 0 | Lee Ho-joon | Zuid-Korea | 3:51.89 | |
23 | 4 | 0 | Marwan El-Kamash | Egypte | 3:52.51 | |
24 | 3 | 4 | Welson Sim | Maleisië | 3:52.85 | |
25 | 4 | 2 | Grant Shoults | Verenigde Staten | 3:52.96 | |
26 | 3 | 8 | Richard Nagy | Slowakije | 3:53.38 | |
27 | 2 | 6 | Erge Can Gezmiş | Turkije | 3:54.01 | |
28 | 3 | 2 | Denis Loktev | Israël | 3:54.53 | |
29 | 2 | 7 | Igor Mogne | Mozambique | 3:54.90 | |
30 | 2 | 5 | Cheuk Ming Ho | Hongkong | 3:55.05 | |
31 | 3 | 3 | Marcelo Acosta | El Salvador | 3:55.06 | |
32 | 2 | 1 | Christian Bayo | Puerto Rico | 3:55.33 | |
33 | 3 | 1 | Nguyễn Hữu Kim Sơn | Vietnam | 3:55.59 | |
34 | 3 | 9 | Glen Lim Jun Wei | Singapore | 3:55.60 | |
35 | 2 | 2 | Wesley Roberts | Cookeilanden | 3:58.12 | |
36 | 2 | 8 | Alex Sobers | Barbados | 3:58.97 | |
37 | 2 | 0 | Kushagra Rawat | India | 3:59.39 | |
38 | 3 | 0 | Aflah Prawira | Indonesië | 3:59.98 | |
39 | 2 | 3 | James Freeman | Botswana | 4:00.48 | |
40 | 1 | 5 | Daniel Jacobs | Aruba | 4:00.69 | |
41 | 2 | 9 | Irakli Revishvili | Georgië | 4:00.88 | |
42 | 1 | 3 | Christian Mayer | Peru | 4:05.33 | |
43 | 1 | 6 | Adib Khalil | Libanon | 4:06.70 | |
44 | 1 | 7 | Franci Aleksi | Albanië | 4:07.39 | |
45 | 1 | 2 | Filip Derkoski | Noord-Macedonië | 4:07.99 | |
46 | 1 | 1 | Mawupemon Otogbe | Tonga | 4:25.30 | |
47 | 1 | 4 | Omar Abbas | Syrië | 4:30.00 | DSQ |
Finale
Rang | Baan | Naam | Land | Tijd | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Sun Yang | China | 3.42,44 | |
2 | 2 | Mack Horton | Australië | 3.43,17 | |
3 | 6 | Gabriele Detti | Italië | 3.43,23 | |
4 | 5 | Danas Rapšys | Litouwen | 3.43,50 | |
5 | 1 | Marco De Tullio | Italië | 3.44,86 | |
6 | 3 | Jack McLoughlin | Australië | 3.45,19 | |
7 | 8 | Ji Xinjie | China | 3.45,64 | |
8 | 7 | Zane Grothe | Verenigde Staten | 3.45,78 |
Bronvermelding
- (en) Uitslag series
- (en) Uitslag finale