1. divisjon fotball for menn 1950–51Avdelinger | 11 |
---|
Lag | 84 |
---|
Opprykk til | Hovedserien 1951–52 |
---|
Øvrige ligaer |
Nivå1 | Hovedserien 1950–51 |
---|
Nivå2 | 1. divisjon 1950–51 |
---|
|
1. divisjon fotball for menn 1950–51 var det nest øverste nivået i norsk herrefotball denne sesongen. Serien besto av 11 avdelinger fordelt på åtte distrikter. Vinnerne av hvert distrikt kvalifiserte seg for kvalifiseringen til Hovedserien 1951–52.
Grunnet endringer i seriesystemet var det i enkelte avdelinger et stort antall lag som rykket ned.
Distrikt I
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
1 | Kvik Halden | 14 | 8 | 4 | 2 | 25–16 | 9 | 20 |
2 | Moss | 14 | 7 | 5 | 2 | 30–13 | 17 | 19 |
3 | Rapid | 14 | 5 | 8 | 1 | 22–16 | 6 | 18 |
4 | Borgen | 14 | 5 | 5 | 4 | 25–23 | 2 | 15 |
5 | Askim | 14 | 5 | 2 | 7 | 23–27 | −4 | 12 |
6 | Rakkestad | 14 | 3 | 4 | 7 | 17–23 | −6 | 10 |
7 | Tistedalen | 14 | 4 | 2 | 8 | 13–22 | −9 | 10 |
8 | Mysen | 14 | 2 | 4 | 8 | 16–31 | −15 | 8 |
Distrikt II
Playoff om kvalifiseringsplass distrikt II
Distrikt III
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
1 | Gjøvik-Lyn | 14 | 9 | 1 | 4 | 32–15 | 17 | 19 |
2 | Kapp | 14 | 8 | 3 | 3 | 36–29 | 7 | 19 |
3 | Hamar | 14 | 8 | 2 | 4 | 33–26 | 7 | 18 |
4 | Raufoss | 14 | 7 | 1 | 6 | 27–18 | 9 | 15 |
5 | Fremad | 14 | 7 | 1 | 6 | 30–23 | 7 | 15 |
6 | Vang | 14 | 5 | 1 | 8 | 25–46 | −21 | 11 |
7 | Hamarkameratene | 14 | 4 | 0 | 10 | 18–29 | −11 | 8 |
8 | Mesna | 14 | 2 | 3 | 9 | 14–29 | −15 | 7 |
Distrikt IV
Gruppe A | Gruppe B # | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | 1 | Larvik Turn | 14 | 13 | 0 | 1 | 55–6 | 49 | 26 | 2 | Pors | 14 | 10 | 1 | 3 | 41–11 | 30 | 21 | 3 | Eik | 14 | 7 | 3 | 4 | 35–16 | 19 | 17 | 4 | Skiens BK | 14 | 8 | 1 | 5 | 30–16 | 14 | 17 | 5 | Borg | 14 | 8 | 1 | 5 | 26–24 | 2 | 17 | 6 | Flint | 14 | 3 | 0 | 11 | 18–48 | −30 | 6 | 7 | Brevik | 14 | 2 | 1 | 11 | 13–42 | −29 | 5 | 8 | Sportsklubben 1931 | 14 | 1 | 1 | 12 | 7–62 | −55 | 3 | |
Playoff om kvalifiseringsplass distrikt IV
Distrikt V
Gruppe A | Gruppe B # | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | 1 | Ålgård | 14 | 10 | 0 | 4 | 26–15 | 11 | 20 | 2 | Vard | 14 | 7 | 4 | 3 | 33–18 | 15 | 18 | 3 | Nærbø | 14 | 7 | 2 | 5 | 32–20 | 12 | 16 | 4 | Bryne | 14 | 7 | 2 | 5 | 24–25 | −1 | 16 | 5 | Djerv 1919 | 14 | 4 | 5 | 5 | 25–24 | 1 | 13 | 6 | Randaberg | 14 | 4 | 3 | 7 | 17–26 | −9 | 11 | 7 | Vidar | 14 | 2 | 6 | 6 | 15–31 | −16 | 10 | 8 | Stavanger | 14 | 3 | 2 | 9 | 16–29 | −13 | 8 | |
Playoff om kvalifiseringsplass distrikt V
Distrikt VI
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
1 | Årstad | 12 | 7 | 2 | 3 | 30–20 | 10 | 16 |
2 | Baune | 12 | 6 | 3 | 3 | 24–22 | 2 | 15 |
3 | Varegg | 12 | 6 | 2 | 4 | 27–23 | 4 | 14 |
4 | Os | 12 | 5 | 3 | 4 | 26–21 | 5 | 13 |
5 | Nordnes | 12 | 4 | 4 | 4 | 17–14 | 3 | 12 |
6 | Djerv | 12 | 1 | 6 | 5 | 16–23 | −7 | 8 |
7 | Hardy | 12 | 2 | 2 | 8 | 12–29 | −17 | 6 |
Distrikt VII
Distrikt VIII
Pulje A
Pulje B
Kilder
rsssf.no – tabellene
1. divisjon | |
---|
Landsdelsserien | |
---|
2. divisjon | |
---|
1. divisjon | |
---|
Adeccoligaen | |
---|
1. divisjon | |
---|
OBOS-ligaen | |
---|