EM i padling 2022
EM i padling 2022 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Arrangør | European Canoe Association | ||
Vertsby | München | ||
Vertsland | Tyskland | ||
Arena(er) | München | ||
Dato | 18. – 21. august 2022 | ||
Utgavenummer | 32 | ||
Deltakere | 455 |
EM i padling 2022 ble arrangert i München i Tyskland fra 18. til 21. august 2022.
Mesterskapet er en del av Europamesterskapet 2022.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Henrikas Žustautas Litauen | 39.832 | Pablo Graña Spania | 39.894 | Oleksii Koliadych Polen | 40.166 |
C-1 500 m | Martin Fuksa Tsjekkia | 1:47.183 | Serghei Tarnovschi Moldova | 1:48.160 | Cătălin Chirilă Romania | 1:48.364 |
C-1 1000 m | Cătălin Chirilă Romania | 3:49.681 | Martin Fuksa Tsjekkia | 3:50.032 | Carlo Tacchini Italia | 3:51.637 |
C-1 5000 m | Sebastian Brendel Tyskland | 22:50.803 | Balázs Adolf Ungarn | 22:52.684 | Carlo Tacchini Italia | 23:13.346 |
C-2 200 m | Polen Polen Aleksander Kitewski Arsen Śliwiński | 36.919 | Spania Spania Antoni Segura Alfonso Benavides Litauen Litauen Henrikas Žustautas Vadim Korobov | 37.592 | ikke utdelt | |
C-2 500 m | Spania Spania Joan Antoni Moreno Adrian Sieiro | 1:44.822 | Polen Polen Wiktor Głazunow Tomasz Barniak | 1:45.499 | Tyskland Sebastian Brendel Tim Hecker | 1:45.510 |
C-2 1000 m | Tyskland Sebastian Brendel Tim Hecker | 3:32.896 | Italia Italia Nicolae Craciun Daniele Santini | 3:34.317 | Ungarn Ungarn Balázs Adolf Dániel Fejes | 3:34.585 |
K-1 200 m | Kevin Santos Portugal | 36.975 | Roberts Akmens Latvia | 37.028 | Petter Menning Sverige | 37.055 |
K-1 500 m | Jacob Schopf Tyskland | 1:38.012 | Ádám Varga Ungarn | 1:38.237 | Fernando Pimenta Portugal | 1:38.803 |
K-1 1000 m | Bálint Kopasz Ungarn | 3:29.898 | Fernando Pimenta Portugal | 3:31.964 | Artuur Peters Belgia | 3:32.401 |
K-1 5000 m | Fernando Pimenta Portugal | 20:14.447 | Walter Bouzán Spania | 20:17.659 | Rafał Rosolski Polen | 20:44.717 |
K-2 200 m | Italia Italia Manfredi Rizza Andrea Di Liberto | 31.662 | Polen Polen Jakub Stepun Bartosz Grabowski | 31.673 | Litauen Litauen Artūras Seja Ignas Navakauskas | 31.678 |
K-2 500 m | Ungarn Ungarn Bence Nádas Bálint Kopasz | 1:31.141 | Tyskland Felix Frank Moritz Florstedt | 1:31.434 | Litauen Litauen Mindaugas Maldonis Andrej Olijnik | 1:32.210 |
K-2 1000 m | Tyskland Martin Hiller Tamás Grossmann | 3:13.812 | Spania Spania Francisco Cubelos Iñigo Peña | 3:14.505 | Italia Italia Samuele Burgo Andrea Schera | 3:15.062 |
K-4 500 m | Tyskland Max Rendschmidt Tom Liebscher Jacob Schopf Max Lemke | 1:20.282 | Slovakia Slovakia Samuel Baláž Denis Myšák Csaba Zalka Adam Botek | 1:20.877 | Frankrike Frankrike Guillaume Burger Maxime Beaumont Quilian Koch Guillaume Le Floch | 1:20.902 |
K-4 1000 m | Tyskland Tobias-Pascal Schultz Tom Liebscher Martin Hiller Felix Frank | 2:53.174 | Spania Spania Francisco Cubelos Roi Rodríguez Pedro Vázquez Iñigo Peña | 2:53.627 | Ungarn Ungarn Mark Mizser Kornél Béké Csaba Erdőssy Tamás Erdélyi | 2:55.748 |
Kvinner
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Antía Jácome Spania | 48.642 | Liudmyla Luzan Ukraina | 49.271 | Vanesa Tot Kroatia | 49.489 |
C-1 500 m | María Corbera Spania | 2:03.586 | Liudmyla Luzan Ukraina | 2:05.096 | Vanesa Tot Kroatia | 2:06.682 |
C-1 5000 m | María Corbera Spania | 25:46.953 | Annika Loske Tyskland | 26:42.746 | Liudmyla Babak Ukraina | 26:48.788 |
C-2 200 m | Ungarn Ungarn Giada Bragato Bianka Nagy | 44.066 | Spania Spania Antía Jácome María Corbera | 44.118 | Tyskland Lisa Jahn Sophie Koch | 44.879 |
C-2 500 m | Ukraina Ukraina Liudmyla Luzan Anastasiia Chetverikova | 1:57.672 | Ungarn Ungarn Giada Bragato Bianka Nagy | 1:58.924 | Polen Polen Sylvia Szczerbinska Julia Walczak | 1:59.572 |
K-1 200 m | Emma Jørgensen Danmark | 39.848 | Anja Ostemann Slovenia | 40.061 | Marta Walczykiewicz Polen | 40.134 |
K-1 500 m | Anna Puławska Polen | 1:53.881 | Eszter Rendessy Ungarn | 1:54.981 | Emma Jørgensen Danmark | 1:55.206 |
K-1 1000 m | Noemi Pupp Ungarn | 4:00.276 | Justyna Iskrzycka Polen | 4:00.542 | Isabel Contreras Spania | 4:01.419 |
K-1 5000 m | Emese Kőhalmi Ungarn | 22:54.862 | Susanna Cicali Italia | 22:55.712 | Eva Barrios Spania | 22:55.775 |
K-2 200 m | Ungarn Ungarn Blanka Kiss Anna Lucz | 37.352 | Polen Polen Katarzyna Kołodziejczyk Dominika Putto | 37.568 | Tyskland Jule Hake Paulina Paszek | 38.690 |
K-2 500 m | Polen Polen Karolina Naja Anna Pulawska | 1:41.418 | Belgia Belgia Hermien Peters Lize Broekx | 1:42.230 | Tyskland Paulina Paszek Jule Hake | 1:42.702 |
K-2 1000 m | Ungarn Ungarn Emese Kőhalmi Eszter Rendessy | 3:33.942 | Polen Polen Justyna Iskrzycka Katarzyna Kołodziejczyk | 3:34.606 | Spania Spania Laia Pèlachs Begoña Lazkano | 3:36.942 |
K-4 500 m | Polen Polen Karolina Naja Anna Puławska Adrianna Kakol Dominika Putto | 1:35.251 | Danmark Danmark Frederikke Matthiesen Sara Milthers Pernille Knudsen Bolette Iversen | 1:37.709 | Ungarn Ungarn Blanka Kiss Anna Lucz Zsóka Csikós Alida Dóra Gazsó | 1:37.752 |
Referanser
- ^ «NINE SPORTS UNDER ONE UMBRELLA». Arkivert fra originalen 6. desember 2021. Besøkt 24. desember 2021.
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
- Plovdiv 1997
- Zagreb 1999
- Poznań 2000
- Milano 2001
- Szeged 2002
- Poznań 2004
- Poznań 2005
- Račice 2006
- Pontevedra 2007
- Milano 2008
- Brandenburg 2009
- Trasona 2010
- Beograd 2011
- Zagreb 2012
- Montemor-o-Velho 2013
- Brandenburg 2014
- Račice 2015
- Moskva 2016
- Plovdiv 2017
- Minsk 2018
Bascov 2020- Poznań 2021
- München 2022
- Szeged 2024