Fekting under Sommer-OL 2020 – Florett menn
Fekting under Sommer-OL 2020 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Kårde | menn | kvinner |
Kårde lag | menn | kvinner |
Florett | menn | kvinner |
Florett lag | menn | kvinner |
Sabel | menn | kvinner |
Sabel lag | menn | kvinner |
|
Fekting under Sommer-OL 2020 – Florett menn ble arrangert i Makuhari Messe den 25. juli 2021.[1]
Resultater
Finaler
Semifinaler | Finale | |||||
Takahiro Shikine (JPN) | 9 | |||||
Daniele Garozzo (ITA) | 15 | |||||
Daniele Garozzo (ITA) | 11 | |||||
Cheung Ka-long (HKG) | 15 | |||||
Alexander Choupenitch (CZE) | 10 | |||||
Cheung Ka-long (HKG) | 15 | |||||
Bronsefinale | ||||||
Takahiro Shikine (JPN) | 8 | |||||
Alexander Choupenitch (CZE) | 15 |
Øvre tablå
Seksjon 1
Første runde | Andre runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | |||||||||||
Gerek Meinhardt (USA) | 11 | |||||||||||||
Vladislav Mylnikov (ROC) | 15 | |||||||||||||
Vladislav Mylnikov (ROC) | 15 | |||||||||||||
Salim Heroui (ALG) | 6 | |||||||||||||
Vladislav Mylnikov (ROC) | 12 | |||||||||||||
Alaaeldin Abouelkassem (EGY) | 15 | |||||||||||||
Benjamin Kleibrink (GER) | 11 | |||||||||||||
Alaaeldin Abouelkassem (EGY) | 15 | |||||||||||||
Alaaeldin Abouelkassem (EGY) | 13 | |||||||||||||
Takahiro Shikine (JPN) | 15 | |||||||||||||
Takahiro Shikine (JPN) | 15 | |||||||||||||
Mohamed Samandi (TUN) | 4 | |||||||||||||
Takahiro Shikine (JPN) | 15 | |||||||||||||
Ryan Choi (HKG) | 6 | |||||||||||||
Maximilien Van Haaster (CAN) | 10 | |||||||||||||
Ryan Choi (HKG) | 15 | |||||||||||||
Seksjon 2
Første runde | Andre runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | |||||||||||
Daniele Garozzo (ITA) | 15 | |||||||||||||
Mohamed Hassan (EGY) | 6 | |||||||||||||
Daniele Garozzo (ITA) | 15 | |||||||||||||
Kyosuke Matsuyama (JPN) | 14 | |||||||||||||
Kyosuke Matsuyama (JPN) | 15 | |||||||||||||
Maxime Pauty (FRA) | 7 | |||||||||||||
Daniele Garozzo (ITA) | 15 | |||||||||||||
Enzo Lefort (FRA) | 10 | |||||||||||||
Guilherme Toldo (BRA) | 10 | |||||||||||||
Toshiya Saito (JPN) | 15 | |||||||||||||
Toshiya Saito (JPN) | 4 | |||||||||||||
Enzo Lefort (FRA) | 15 | |||||||||||||
Huang Mengkai (CHN) | 14 | |||||||||||||
Diego Cervantes (MEX) | 15 | |||||||||||||
Diego Cervantes (MEX) | 11 | |||||||||||||
Enzo Lefort (FRA) | 15 | |||||||||||||
Nedre tablå
Seksjon 3
Første runde | Andre runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | |||||||||||
Alexander Massialas (USA) | 12 | |||||||||||||
Peter Joppich (GER) | 15 | |||||||||||||
Alex Cai (CAN) | 12 | |||||||||||||
Peter Joppich (GER) | 15 | |||||||||||||
Peter Joppich (GER) | 13 | |||||||||||||
Alexander Choupenitch (CZE) | 15 | |||||||||||||
Alexander Choupenitch (CZE) | 15 | |||||||||||||
Carlos Llavador (ESP) | 11 | |||||||||||||
Alexander Choupenitch (CZE) | 15 | |||||||||||||
Mohamed Hamza (EGY) | 9 | |||||||||||||
Marcus Mepstead (GBR) | 13 | |||||||||||||
Mohamed Hamza (EGY) | 15 | |||||||||||||
Mohamed Hamza (EGY) | 15 | |||||||||||||
Andrea Cassarà (ITA) | 13 | |||||||||||||
Eli Schenkel (CAN) | 11 | |||||||||||||
Andrea Cassarà (ITA) | 15 | |||||||||||||
Seksjon 4
Første runde | Andre runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | |||||||||||
Nick Itkin (USA) | 15 | |||||||||||||
Anton Borodachev (ROC) | 11 | |||||||||||||
Nick Itkin (USA) | 13 | |||||||||||||
Kirill Borodachev (ROC) | 15 | |||||||||||||
Kirill Borodachev (ROC) | 15 | |||||||||||||
Lee Kwang-hyun (KOR) | 14 | |||||||||||||
Kirill Borodachev (ROC) | 14 | |||||||||||||
Cheung Ka-long (HKG) | 15 | |||||||||||||
Cheung Ka-long (HKG) | 15 | |||||||||||||
Julien Mertine (FRA) | 12 | |||||||||||||
Cheung Ka-long (HKG) | 15 | |||||||||||||
Alessio Foconi (ITA) | 3 | |||||||||||||
Cheung Siu Lun (HKG) | 14 | |||||||||||||
André Sanità (GER) | 15 | |||||||||||||
André Sanità (GER) | 8 | |||||||||||||
Alessio Foconi (ITA) | 15 | |||||||||||||
Referanser
- ^ «Fencing Competition Schedule». Tokyo 2020. Besøkt 25. november 2020.