Firedagers i Dunkerque 2024
| |||
Detaljer | |||
Ritt | 68. Firedagers i Dunkerque | ||
Konkurranse | UCI ProSeries 2024 2.Pro | ||
Etapper | 6 | ||
Datoer | 14. – 19. mai 2024 | ||
Distanse | 1 049,6 km | ||
Land | Frankrike | ||
Startsted | Dunkerque | ||
Målsted | Dunkerque | ||
Lag | 18 | ||
Gjennomsnittsfart | 43,765 km/t | ||
Høydemeter | 7 926 m | ||
Nettsted | Nettsted | ||
Resultater | |||
Vinner | Sam Bennett (Decathlon-AG2R La Mondiale) | ||
2. plass | Paul Penhoët (Groupama-FDJ) | ||
3. plass | Jenno Berckmoes (Lotto Dstny) | ||
Poeng | Sam Bennett (Decathlon-AG2R La Mondiale) | ||
Klatring | Fausto Masnada (Soudal Quick-Step) | ||
Ungdom | Paul Penhoët (Groupama-FDJ) | ||
Lagkonkurranse | Lotto Dstny | ||
◀2023 | |||
Dokumentasjon |
Firedagers i Dunkerque 2024 var et sykkelritt i Frankrike med oppstart 14. mai 2024 og målgang 19. mai 2024. Rittet var for mannlige, profesjonelle syklister, og var en del av UCI ProSeries 2024.
Rittet ble vunnet av Sam Bennett.[1]
Lag
WorldTour-lag (6)
|
Etapper
Etappe | Dato | Start – Målgang | type | Distanse (km) | Høyde (m) | Etappevinner | Sammenlagtleder |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. etappe | 14. mai | Dunkerque – Le Touquet-Paris-Plage | 173 | 1 309 m | Milan Fretin | Milan Fretin | |
2. etappe | 15. mai | Wimereux – Abbeville | 184,3 | 1 548 m | Sam Bennett | Sam Bennett | |
3. etappe | 16. mai | Saint-Laurent-Blangy – Bouchain | 165,1 | 1 275 m | Sam Bennett | Sam Bennett | |
4. etappe | 17. mai | Mazingarbe – Pont-à-Marcq | 166,8 | 649 m | Warre Vangheluwe | Sam Bennett | |
5. etappe | 18. mai | Arques – Cassel | 179,1 | 2 677 m | Sam Bennett | Sam Bennett | |
6. etappe | 19. mai | Loon-Plage – Dunkerque | 176,8 | 468 m | Sam Bennett | Sam Bennett |
Trøyene dag for dag
Etappe | Vinner _ | Sammenlagtplassering | Poeng | Klatring | Ungdom | Lagkonkurranse _ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. etappe | Milan Fretin | Milan Fretin | Milan Fretin | Gwen Leclainche | Milan Fretin | Decathlon-AG2R La Mondiale | |
2. etappe | Sam Bennett | Sam Bennett | Sam Bennett | Maxime Jarnet | |||
3. etappe | Sam Bennett | Gwen Leclainche | |||||
4. etappe | Warre Vangheluwe | ||||||
5. etappe | Sam Bennett | Fausto Masnada | Paul Penhoët | Lotto Dstny | |||
6. etappe | Sam Bennett | ||||||
Sammenlagt | Sam Bennett | Sam Bennett | Fausto Masnada | Paul Penhoët | Lotto Dstny |
1. etappe
Dunkerque - Le Touquet-Paris-Plage | (173 km) |
---|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
2. etappe
Wimereux - Abbeville | (184,3 km) |
---|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
3. etappe
Saint-Laurent-Blangy - Bouchain | (165,1 km) |
---|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
4. etappe
Mazingarbe - Pont-à-Marcq | (166,8 km) |
---|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
5. etappe
Arques - Cassel | (179,1 km) |
---|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
6. etappe
Loon-Plage - Dunkerque | (176,8 km) |
---|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kilde: ProCyclingStats |
Resultater
|
|
|
|
|
Startliste
Referanser
- ^ «Sam Bennett seals 4 Jours de Dunkerque victory with fourth stage win» (engelsk). Cyclingnews.com. 19. mai 2024.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- (en) Firedagers i Dunkerque 2024 - ProCyclingStats
- v
- d
- r
- ◄ 2023
- Volta a la Comunitat Valenciana
- Figueira Champions Classic
- Tour of Oman
- Clásica de Almería
- Volta ao Algarve
- Vuelta a Andalucía
- Faun-Ardèche Classic
- Faun Drôme Classic
- Kuurne–Brussel–Kuurne
- Trofeo Laigueglia
- Milano–Torino
- Nokere Koerse
- Grand Prix de Denain
- Bredene Koksijde Classic
- GP Miguel Induráin
- Scheldeprijs
- Brabantse Pijl
- Tour of the Alps
- Tyrkia rundt
- Grand Prix du Morbihan
- Tro-Bro Léon
- Tour de Hongrie
- 4 Jours de Dunkerque
- Boucles de la Mayenne
- Tour of Norway
- Circuit Franco–Belge
- Brussels Cycling Classic
- Dwars door het Hageland
- Belgia rundt
- Slovenia rundt
- Tour of Qinghai Lake
- Vallonia rundt
- Vuelta a Burgos
- Danmark rundt
- Arctic Race of Norway
- Tyskland rundt
- Maryland Cycling Classic
- Tour of Britain
- GP de Fourmies / La Voix du Nord
- GP Industria & Artigianato
- Gran Premio città di Peccioli – Coppa Sabatini
- Grand Prix de Wallonie
- Luxembourg rundt
- SUPER 8 Classic
- Le Tour de Langkawi
- Münsterland Giro
- Giro dell'Emilia
- Paris–Tours
- Coppa Bernocchi
- Tre Valli Varesine
- Gran Piemonte
- Tour of Taihu Lake
- Giro del Veneto
- Japan Cup
- Veneto Classic
- 2025 ►