Hurtigløp på skøyter under Vinter-OL 2022 – Lagtempo kvinner
Hurtigløp på skøyter under Vinter-OL 2022 – Lagtempo kvinner | |||
---|---|---|---|
Foto: Arne Müseler Beijing nasjonale skøyteoval/National Speed Skating Oval i desember 2019 før den var helt klar. | |||
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Hurtigløp på skøyter | ||
Vertsby | Beijing | ||
Vertsland | Kina | ||
Arena(er) | Beijing nasjonale skøyteoval | ||
Dato | 8. og 11. februar 2022 | ||
Deltakernasjoner | 8 nasjoner | ||
Deltakere | 32 løpere | ||
Øvelser | Lagtempo kvinner | ||
Medaljeoversikt | |||
01 | Ivanie Blondin (CAN) Valérie Maltais (CAN) Isabelle Weidemann (CAN) | ||
02 | Ayano Sato (JPN) Miho Takagi (JPN) Nana Takagi (JPN) | ||
03 | Antoinette de Jong (NED) Irene Schouten (NED) Ireen Wüst (NED) | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Pyeongchang 2018 – |
Hurtigløp på skøyter under Vinter-OL 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
500 m | menn | kvinner | ||
1 000 m | menn | kvinner | ||
1 500 m | menn | kvinner | ||
3 000 m | kvinner | |||
5 000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | |||
Fellesstart | menn | kvinner | ||
Lagtempo | menn | kvinner | ||
<– 2018 | 2026 –> |
Lagtempo for kvinner i hurtigløp på skøyter under Vinter-OL 2022 fant sted den 8. og 11. februar 2022 i Beijing nasjonale skøyteoval i Beijing.[1]
Medaljevinnere | ||||||
Ivanie Blondin | Ayano Sato | Marijke Groenewoud | ||||
Valérie Maltais | Miho Takagi | Irene Schouten | ||||
Isabelle Weidemann | Nana Takagi | Ireen Wüst | ||||
Canada | Japan | Nederland |
Resultater
Kvartfinaler
Kvartfinalen ble arrangert 12. februar kl 16:00.[2]
Plass | Heat | SP | Nasjon | Tid | Diff. | Notat |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | C | Japan Ayano Sato Miho Takagi Nana Takagi | 2:53.61 | OR, Semifinale 1 | |
2 | 3 | F | Canada Ivanie Blondin Valérie Maltais Isabelle Weidemann | 2:53.97 | +0.36 | Semifinale 2 |
3 | 2 | F | Nederland Antoinette de Jong Irene Schouten Ireen Wüst | 2:57.26 | +3.65 | Semifinale 2 |
4 | 4 | F | Russiske utøvere Jelizaveta Golubeva Jevgenija Lalenkova Natalja Voronina | 2:57.66 | +4.05 | Semifinale 1 |
5 | 1 | F | Kina Ahenaer Adake Han Mei Li Qishi | 3:00.58 | +6.97 | Finale C |
6 | 2 | C | Norge Marit Fjellanger Bøhm Sofie Karoline Haugen Ragne Wiklund | 3:01.84 | +8.23 | Finale C |
7 | 4 | C | Polen Karolina Bosiek Natalia Czerwonka Magdalena Czyszczoń | 3:01.92 | +8.31 | Finale D |
8 | 3 | C | Belarus Jekaterina Slujeva Yauheniya Varabyova Maryna Zujeva | 3:02.00 | +8.39 | Finale D |
Semifinaler
Semifinalene ble avholdt 15. februar kl. 14:30[3]
Plass | SP | Nasjon | Tid | Diff. | Notat |
---|---|---|---|---|---|
Semifinale 1 | |||||
1 | F | Japan Ayano Sato Miho Takagi Nana Takagi | 2:58.93 | Finale A | |
2 | C | Russiske utøvere Jelizaveta Golubeva Jevgenija Lalenkova Natalja Voronina | 3:05.92 | +6.99 | Finale B |
Semifinale 2 | |||||
1 | F | Canada Ivanie Blondin Valérie Maltais Isabelle Weidemann | 2:54.96 | Finale A | |
2 | C | Nederland Antoinette de Jong Irene Schouten Ireen Wüst | 2:55.94 | +0.98 | Finale B |
Finaler
Finalen ble avholdt 15. februar kl. 15:24.[4]
Plass | SP | Nasjon | Tid | Diff. | Notat |
---|---|---|---|---|---|
Finale A | |||||
01 | C | Canada Ivanie Blondin Valérie Maltais Isabelle Weidemann | 2:53.44 | OR | |
02 | F | Japan Ayano Sato Miho Takagi Nana Takagi | 3:04.47 | +11.03 | |
Finale B | |||||
03 | F | Nederland Antoinette de Jong Irene Schouten Ireen Wüst | 2:56.86 | ||
4 | C | Russiske utøvere Jelizaveta Golubeva Jevgenija Lalenkova Natalja Voronina | 2:58.66 | +1.80 | |
Finale C | |||||
5 | F | Kina Ahenaer Adake Han Mei Li Qishi | 2:58.33 | ||
6 | C | Norge Marit Fjellanger Bøhm Sofie Karoline Haugen Ragne Wiklund | 3:02.15 | +3.82 | |
Finale D | |||||
7 | C | Polen Karolina Bosiek Natalia Czerwonka Magdalena Czyszczoń | 3:01.19 | ||
8 | F | Belarus Jekaterina Slujeva Yauheniya Varabyova Maryna Zujeva | 3:03.19 | +2.00 |
Referanser
Autoritetsdata