Junior-NM på ski 2019
Junior-NM på ski 2019 ble arrangert fra 8. til 10. mars 2019 på Savalen. Junior-NM for funksjonshemmede ble arrangert fra 31. januar til 1. februar på Meråker. Junior-NM på sprint ble arrangert 9. februar i forbindelse med norgescuprennet på Åsen stadion i Nannestad.[1]
Medaljevinnere
Menn
M 17 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
8. mar | 10 km klassisk | Johannes Staune-Mittet | Nikolai Elde Holmboe | Preben Horven |
9. mar | 10 km fri | Sander Teisbekk | Johannes Staune-Mittet | Stian Grønli |
9. feb | Sprint fri | Trym Malmo | Aleksander Eide Holmboe | Nikolai Elde Holmboe |
M 18 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
8. mar | 10 km klassisk | Edvard Sandvik | Martin Kirkeberg Mørk | Jonas Vika |
9. mar | 15 km fri | Edvard Sandvik | Martin Kirkeberg Mørk | Lars Agnar Hjelmeset |
9. feb | Sprint fri | Philip Rüger | Mikkel Waldeland Gautvik | Johannes Andberg Stenersen |
M 19/20 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
8. mar | 20 km klassisk | Håvard Moseby | Andreas Kirkeng | Håkon Skaanes |
9. mar | 20 km fri | Håvard Moseby | Iver Tildheim Andersen | Magnus Øyaas Håbrekke |
9. feb | Sprint fri | Ansgar Evensen | Håvard Moseby | Kristoffer Kvarstad |
Stafett
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
10. mar | Stafett | Oslo 1 Amund Riege Edvard Sandvik Iver Tildheim Andersen Håvard Moseby | Hedmark 1 Jonas Vika Petter Myhr Håvard Hovde Kristoffer Kvarstad | Sør-Trøndelag 1 Peter John Martin Haddon Olve Johansen Rye Magnus Øyaas Håbrekke Håkon Skaanes |
Funksjonshemmede
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
31. jan | 15 km stående | Johannes Birkelund | Thomas Karbøl Oxaal | Knut Sørskår |
1. feb | Sprint stående | Thomas Karbøl Oxaal | Johannes Birkelund | Knut Sørskår |
Kvinner
K 17 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
8. mar | 5 km klassisk | Maria Hartz Melling | Emma Kirkeberg Mørk | Pernille Karlsen Antonsen |
9. mar | 7,5 km fri | Maria Hartz Melling | Anna Heggen | Emma Kirkeberg Mørk |
9. feb | Sprint fri | Kristin Maltun Helland | Ingrid Bergene Aabrekk | Tuva Hagen Rønning |
K 18 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
8. mar | 5 km klassisk | Helene Marie Fossesholm | Tuva Lislevand | Margrethe Bergane |
9. mar | 10 km fri | Helene Marie Fossesholm | Margrethe Bergane | Runa Nykkelmo Ulvang |
9. feb | Sprint fri | Helene Marie Fossesholm | Karoline Grøtting | Margrethe Wettre Andreassen |
K 19/20 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
8. mar | 5 km klassisk | Linn Ravndal | Astrid Stav | Tuva Bakkemo |
9. mar | 10 km fri | Astrid Stav | Julie Bjervig Drivenes | Julie Waltenberg |
9. feb | Sprint fri | Kristine Stavås Skistad | Kristin Austgulen Fosnæs | Elena Rise Johnsen |
Stafett
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
10. mar | Stafett | Buskerud 1 Maria Hartz Melling Emma Kirkeberg Mørk Margrethe Bergane Helene Marie Fossesholm | Akershus 1 Elena Rise Johnsen Vera Johanne Norli Julie Bjervig Drivenes Kristin Austgulen Fosnæs | Oslo 1 Sigrid Leseth Føyen Runa Nykkelmo Ulvang Nora Sanness Amalie Denise Andersen |
Funksjonshemmede
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
31. jan | 10 km stående | Vilde Nilsen | Kun én utøver | Kun én utøver |
1. feb | Sprint stående | Vilde Nilsen | Kun én utøver | Kun én utøver |
Referanser
- ^ Norges Skiforbund - NC junior/NM jr sprint Åsen, besøkt 22. januar 2020.
Kilder
- Resultater M17
- M17 10 km klassisk
- M17 10 km fri
- Resultater M18
- M18 10 km klassisk
- M18 15 km fri
- Resultater M19/20
- M19/20 20 km klassisk
- M19/20 20 km fri
- Resultater K17
- K17 5 km klassisk
- K17 7,5 km fri
- Resultater K18
- K18 5 km klassisk
- K18 10 km fri
- Resultater K19/20
- K19/20 15 km klassisk
- K19/20 15 km fri
- Resultater stafetter
- Menn
- Kvinner
- Resultater funksjonshemmede
- Menn stående 15 km klassisk
- Kvinner stående 10 km klassisk
- Menn og kvinner sprint
- Resultater sprint
- Alle klasser
Eksterne lenker
- Norges skiforbund
- v
- d
- r
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024
Kombinert | |
---|---|
Langrenn | |
Skihopping |