Junior-VM i alpint 1996
Det 15. Junior-VM i alpint ble arrangert 27. februar til 3. mars 1996 i Hoch-Ybrig i Sveits.
Herrer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sveits | Ambrosi Hoffmann | 1.31,08 min |
2 | Italia | Daniel Dorigo | 1.31,77 min |
3 | Østerrike | Claudio Dietrich | 1.31,97 min |
4 | Sveits | Didier Défago | 1.32,19 min |
5 | Frankrike | Robin Marullaz | 1.32,31 min |
6 | Frankrike | Claude Crétier | 1.32,54 min |
Dato: 27. februar
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sveits | Didier Défago | 1.26,76 min |
2 | Sveits | Silvano Beltrametti | 1.27,13 min |
3 | Frankrike | Pierre-Emmanuel Dalcin | 1.27,20 min |
4 | Frankrike | Robin Marullaz | 1.27,28 min |
5 | Italia | Daniel Dorigo | 1.27,39 min |
6 | Norge | Joakim Schicht | 1.27,41 min |
Dato: 28. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Rainer Schönfelder | 2.03,09 min |
2 | Østerrike | Daniel Uznik | 2.03,75 min |
3 | Sveits | Didier Défago | 2.04,56 min |
4 | Østerrike | Achim Poscharnik | 2.04,84 min |
5 | Slovenia | Ozbi Oslak | 2.04,87 min |
6 | Norge | Martin Davik | 2.05,09 min |
Dato: 1. mars
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Benjamin Raich | 1.31,71 min |
2 | Østerrike | Rainer Schönfelder | 1.32,38 min |
3 | Canada | Brent McKinlay | 1.32,49 min |
4 | Finland | Kalle Palander | 1.32,55 min |
5 | Japan | Kentaro Minagawa | 1.32,77 min |
6 | Østerrike | Achim Poscharnik | 1.33,19 min |
Dato: 3. mars
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver | Punkte |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Rainer Schönfelder | 36,03 |
2 | Sveits | Didier Défago | 37,49 |
3 | Finland | Kalle Palander | 73,10 |
Dato: 27. februar/ 3. mars
Kombinasjonen bestod av utfor, storslalåm og slalåm.
Damer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Selina Heregger | 1.34,10 min |
2 | Sveits | Sylviane Berthod | 1.34,35 min |
3 | Østerrike | Eveline Rohregger | 1.34,94 min |
4 | Østerrike | Veronika Thanner | 1.35,45 min |
5 | USA | Kirsten Clark | 1.35,50 min |
6 | Italia | Antonella Marquis | 1.35,54 min |
Dato: 27. februar
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sveits | Sylviane Berthod | 1.31,50 min |
2 | Slovenia | Katarina Breznik | 1.32,71 min |
3 | Tyskland | Elisabeth Brandner | 1.32,84 min |
4 | Østerrike | Veronika Thanner | 1.32,89 min |
5 | Østerrike | Selina Heregger | 1.33,00 min |
Canada | Jennifer Mickelson | 1.33,00 min |
Dato: 28. februar
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Karen Putzer | 2.07,15 min |
2 | Østerrike | Selina Heregger | 2.07,96 min |
3 | Slovenia | Katarina Breznik | 2.09,98 min |
4 | Østerrike | Sabine Egger | 2.10,81 min |
5 | Sveits | Sylviane Berthod | 2.11,32 min |
6 | Italia | Antonella Marquis | 2.11,59 min |
Dato: 29. februar
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sverige | Sandra Hälldahl | 1.43,79 min |
2 | Tyskland | Monika Bergmann | 1.43,91 min |
3 | Østerrike | Sabine Egger | 1.44,60 min |
4 | Sverige | Karin Huttary | 1.45,55 min |
5 | USA | Sarah Schleper | 1.45,82 min |
6 | Sveits | Linda Alpiger | 1.46,33 min |
Dato: 2. mars
Kombinasjon
Plass | Land | Utøver | Punkte |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Selina Heregger | 45,77 |
2 | Sveits | Sylviane Berthod | 50,54 |
3 | Slovenia | Katarina Breznik | 58,54 |
Dato: 27. februar/ 2. mars
Kombinasjonen bestod av utfor, storslalåm og slalåm.
Medaljeoversikt
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 3 | 3 | 11 | |
2 | 3 | 4 | 1 | 8 | |
3 | 1 | 1 | - | 2 | |
4 | 1 | - | - | 1 | |
5 | - | 1 | 2 | 3 | |
6 | - | 1 | 1 | 2 | |
7 | - | - | 1 | 1 | |
- | - | 1 | 1 | ||
- | - | 1 | 1 |
Kilder
- Resultater www.fis-ski.com
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata