Kunstløp-NM på skøyter 2013
Kunstløp-NM 2013 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Kunstløp | ||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Stavanger Kunstløpklubb | ||
Vertsby | Stavanger | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | DNB Arena | ||
Dato | 14.–16. desember 2012 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Kunstløp-NM 2012 – Kunstløp-NM 2014 |
Kunstløp-NM på skøyter 2013 ble arrangert i DNB Arena i Stavanger fra 14. desember til 16. desember 2012. Teknisk arrangør var Stavanger Kunstløpklubb.
Resultater
Kvinner
Plass | Navn | Klubb | Total poengsum | kortprogram | friløp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Camilla Gjersem | AKK | 128.31 | 1 | 42.59 | 1 | 85.72 |
2 | Anine Rabe | TSK | 117.31 | 2 | 38.42 | 2 | 78.89 |
3 | Maiken Loiuse Welde | TSK | 76.74 | 3 | 23.73 | 3 | 53.01 |
4 | Beate-Helene Andersen | BKK | 64.02 | 4 | 20.08 | 4 | 43.94 |
Medaljevinnere junior kvinner
Plass | Navn | Klubb | Total poengsum | kortprogram | friløp | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Thea Rabe | TSK | 101.79 | 1 | 38.13 | 2 | 63.66 |
2 | Jemima Rasmuss | AKK | 99.60 | 2 | 35.64 | 1 | 63.96 |
3 | Heidi Lillesæter | SIL | 91.24 | 3 | 33.03 | 3 | 58.21 |
Kilder
- Offisiell side
- Resultater
- v
- d
- r
- 1912: M. Johansen
- 1913: M. Johansen
- 1914: M. Johansen
- 1915: M. Johansen
- 1916: K. Johansen
- 1917: M. Johansen
- 1918: M. Johansen
- 1919: M. Moe
- 1920: M. Moe
- 1921: M. Moe
- 1922: M. Moe
- 1923: M. Moe
- 1924: I. Gulbrandsen
- 1925: S. Henie
- 1926: S. Henie
- 1927: S. Henie
- 1928: S. Henie
- 1929: S. Henie
- 1930: E. Randem
- 1931: E. Randem
- 1932: N. Egedius
- 1933: N. Egedius
- 1934: N. Egedius
- 1935: N. Egedius
- 1936: N. Egedius
- 1937: G. Helland-Bjørnstad
- 1938: G. Helland-Bjørnstad
- 1939: G. Helland-Bjørnstad
- 1940: T. Helland-Bjørnstad
- 1946: M. Henie
- 1947: M. Henie
- 1948: M. Henie
- 1949: M. Henie
- 1950: M. Henie
- 1951: M. Henie
- 1952: B. Løhnner Øien
- 1953: I. Nilsson
- 1954: I. Nilsson
- 1955: B.T. Aronsen
- 1956: B.T. Aronsen
- 1957: G. Borgen
- 1958: A.K. Dehle
- 1959: G. Borgen
- 1960: A.K. Dehle
- 1961: A.K. Dehle
- 1962: A.K. Dehle
- 1963: A.K. Dehle
- 1964: B.U. Johansen
- 1965: A.K. Dehle
- 1966: A.K. Dehle
- 1967: A.K. Dehle
- 1968: T.M. Øien
- 1969: A.K. Dehle
- 1970: B.E. Ringdal
- 1971: B.E. Ringdal
- 1972: B.E. Ringdal
- 1973: L. Egelund
- 1974: B. Tverran
- 1975: B. Larsen
- 1976: B. Larsen
- 1977: B. Larsen
- 1978: L. Skrøder
- 1979: L. Skrøder
- 1980: A. Tomasgaard
- 1981: T.M. Krian
- 1982: T.M. Krian
- 1983: E.C. Hyrum
- 1984: V. Sørensen
- 1985: V. Sørensen
- 1986: A. Thorenfeldt
- 1987: A. Thorenfeldt
- 1988: A. Thorenfeldt
- 1989: A. Thorenfeldt
- 1990: A. Thorenfeldt
- 1991: A. Thorenfeldt
- 1992: A. Thorenfeldt
- 1993: M. Aarnes
- 1994: A. Thorenfeldt
- 1995: K. Hanevold
- 1996: K. Hanevold
- 1997: K. Hanevold
- 1998: K. Hanevold
- 1999: C. Anderl
- 2000: L. Rønning
- 2001: K. Hanevold
- 2003: M. Daleng
- 2004: M. Daleng
- 2005: M. Daleng
- 2006: M. Daleng
- 2008: E. Harstad
- 2009: E. Harstad
- 2010: E. Harstad
- 2011: A.L. Gjersem
- 2012: C. Gjersem
- 2013: C. Gjersem
- 2014: C. Gjersem
- 2015: A.L. Gjersem
- 2016: A.L. Gjersem
- 2017: J. Rasmuss
- 2018: C. Gjersem
- 2019: C. Gjersem
- 2020: S.A.S. Urang
- 2021: NM avlyst pga. Covid-pandemi
- 2022: F.T. Berge
- 2023: M.R. Gomez
- 2024: M.R. Gomez
- 2025: TBA
Autoritetsdata