NM i mangekamp innendørs 2018
NM i mangekamp innendørs 2018 ble arrangert i Sandneshallen 3. og 4. mars 2018.
Dette var det tredje offisielle norgesmesterskapet i mangekamp innendørs som ble arrangert.
Resultater, herrer
Senior
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Martin Roe | FRI IL | 5951 p NR |
02 . | Lars Vikan Rise | Sandnes IL | 5583 p |
Kun to utøvere deltok, og Martin Roe vant med ny norsk rekord.[1] Islandske Guðmundur Smári Daníelsson deltok også i konkurransen, og fikk 4390 poeng, men deltok ikke i NM.
Junior U20
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Gjert Høie Sjursen | IL Gneist | 4362 p |
Kun én utøver deltok.
Junior U18
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Markus Rooth | IK Tjalve | 5115 p |
02 . | Oliver Engen | Krødsherad IL | 4445 p |
Islandske Ragúel Pino Alexandersson deltok også i konkurransen, og fikk 4353 poeng.
Junior U17
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Sander Aae Skotheim | IL Koll | 4756 p |
Kun én utøver deltok.
Junior U16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Aanund Olavson Tveitå | Otra IL | 4220 p |
02 . | Abraham Sandvin Vogelsang | IL Koll | 3902 p |
Kun to utøvere deltok.
Veteran
Veteranklassene ble vunnet av:
- Magnus Dehli Vigeland (40-44)
- Simen Tømmeraas Aasvestad (45-49)
- Frode Holt (50-54)
- Are Torsvik (55-59)
- Arne Warem (70-74)
Tor Armand Olsen deltok i klassen 75-79, men fullførte ikke.
Resultater, kvinner
Senior
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Caroline Fleischer | Ski IL | 3839 p |
02 . | Charlotte Lund Abrahamsen | IL Sandvin | 3350 p |
03 . | Silje Laupstad | Egersunds IK | 3216 p |
4. | Line Myrestøl Johansson | Sørild FIK | 3201 p |
Islandske Selma Lif Thorolfsdottir deltok også i konkurransen, og fikk tredje beste resultat med 3297 poeng.
Junior U20
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Solveig Hernandez Vråle | IL Sandvin | 3673 p |
02 . | Ida Eikeng | Urædd Friidrett | 3609 p |
03 . | Sigrid Kleive | Ålesund Friidrettsklubb | 3525 p |
4. | Caroline Haugan | Bækkelagets SK | 3144 p |
5. | Malene Kollberg | IF Hellas | 3069 p |
6. | Lise Hornnes | Otra IL | 3008 p |
På de neste plassene kom Emma de Haas, Tone Sandtorv Brakedal, Josefine Grønset Løken og Emilie Sandberg.
Junior U18
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Ingrid Pernille Rismark | IF Sturla | 3513 p |
02 . | Anastasia Charlotte Schnell | IL Tyrving | 3476 p |
03 . | Andrea Thorsheim | FIL Aks-77 | 3461 p |
4. | Caroline Amalie Sætre | Fiskå IL | 3421 p |
5. | Astrid Skiri Refsdal | Moss IL | 3180 p |
6. | Birthe Franck-Petersen | Ålesund Friidrettsklubb | 2579 p |
Junior U17
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Vilde Marstein | IL Koll | 3464 p |
02 . | Andrea Rooth | Lambertseter IF | 3301 p |
03 . | Hedda Kronstrand Kvalvåg | IL Koll | 3278 p |
4. | Emelia Tveitå | Otra IL | 3134 p |
Junior U16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Henriette Jæger | Aremark IF | 3745 p |
02 . | Marit Berge | Bryne FIK | 3065 p |
03 . | Kajsa Rooth | IK Tjalve | 3044 p |
På de neste plassene kom Emma Sophie Gjerland, Maren Karlsen Bekkestad, Emmy Margrethe Rismark, Helen Solheim Volden og Emily Fjellvang Guldvog.
Veteran
Veteranklassen ble vunnet av:
- Kari Nordaas (45-49)
Referanser
- ^ rbnett.no - Martin Roe med norsk rekord i sjukamp, besøkt 28. april 2018.
Kilder
- Resultater
Eksterne lenker
- Offisiell hjemmeside Arkivert 29. mars 2016 hos Wayback Machine.
- v
- d
- r