Norgesmesterskapet i alpint 2013
Norgesmesterskapet i alpint 2013 var det norske mesterskapet i alpin skiidrett. Mesterskapet ble arrangert fra 20. til 24. mars på Oppdal.
Menn
Utfor
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Aksel Lund Svindal | Nero Alpin | 1:14.48 | |
02 | Endre Bjertness | Lommedalen | 1:15.37 | +0.89 |
03 | Bjørnar Neteland | Fana | 1:15.68 | +1.20 |
4. | Aleksander Aamodt Kilde | Lommedalen | 1:15.80 | +1.32 |
5. | Iver Bjerkestrand | Nero Alpin | 1:16.69 | +2.21 |
6. | Henrik Kristoffersen | Rælingen | 1:16.72 | +2.24 |
7. | Stian Saugestad | Grong | 1:16.92 | +2.44 |
8. | Espen Skåningsrud | Fremad-Hurdal | 1:17.09 | +2.61 |
9. | Emil Holmeide Blattmann | Hovden | 1:17.47 | +2.99 |
10. | Tomas Markegård | Hemsedal | 1:17.51 | +3.03 |
Dato: 20. mars
Sted: Oppdal
Super-G
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Aksel Lund Svindal | Nero Alpin | 1:17.40 | |
02 | Aleksander Aamodt Kilde | Lommedalen | 1:17.51 | +0.11 |
03 | Iver Bjerkestrand | Nero Alpin | 1:18.15 | +0.75 |
4. | Ola Buer Johansen | Bærum | 1:18.40 | +1.00 |
5. | Bjørnar Neteland | Fana | 1:19.07 | +1.67 |
6. | Markus Nilsen | Narvik | 1:19.15 | +1.75 |
7. | Endre Bjertness | Lommedalen | 1:19.46 | +2.06 |
8. | Adrian Smiseth Sejersted | Stabæk | 1:19.82 | +2.42 |
9. | Henrik Røa | Heming | 1:19.83 | +2.43 |
10. | Stian Saugestad | Grong | 1:19.90 | +2.50 |
Storslalåm
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Christoffer Kyllingstad | Stabæk | 2:44.63 | |
02 | Emil Bjørtomt Kristiansen | Bærum | 2:45.09 | +0.46 |
03 | Truls Johansen | Nero Alpin | 2:45.19 | +0.56 |
4. | Henrik Kristoffersen | Rælingen | 2:45.64 | +1.01 |
5. | Aksel Lund Svindal | Nero Alpin | 2:45.69 | +1.06 |
6. | Marcus Monsen | Aron | 2:45.84 | +1.21 |
7. | Rasmus Windingstad | Bærum | 2:45.95 | +1.32 |
8. | Adrian Smiseth Sejersted | Stabæk | 2:47.97 | +3.34 |
9. | Aksel Patricksson | Ingierkollen og Rustad | 2:48.73 | +4.10 |
10. | Trymm Smørsgaard | Oppdal Alpin | 2:48.77 | +4.14 |
Slalåm
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Sebastian Foss Solevåg | Spjelkavik | 1:42.07 | |
02 | Henrik Kristoffersen | Rælingen | 1:42.33 | +0.26 |
03 | Aleksander Aamodt Kilde | Lommedalen | 1:42.64 | +0.57 |
4. | Bjørnar Neteland | Fana | 1:42.78 | +0.71 |
5. | Endre Bjertness | Lommedalen | 1:42.94 | +0.87 |
6. | Bjørn Tore Staurset | Rival | 1:43.04 | +0.97 |
7. | Ola Buer Johansen | Bærum | 1:43.27 | +1.20 |
8. | Marcus Monsen | Aron | 1:43.32 | +1.25 |
9. | Vegard Busengdal | Stordal | 1:43.62 | +1.55 |
10. | Emil Bjørtomt Kristiansen | Bærum | 1:43.79 | +1.72 |
Superkombinasjon
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Aksel Lund Svindal | Nero Alpin | 2:00.18 | |
02 | Bjørnar Neteland | Fana | 2:00.85 | +0.67 |
03 | Henrik Kristoffersen | Rælingen | 2:01.37 | +1.19 |
4. | Marcus Monsen | Aron | 2:01.46 | +1.28 |
5. | Bjørn Tore Staurset | Rival | 2:01.55 | +1.37 |
6. | Rasmus Windingstad | Bærum | 2:01.58 | +1.40 |
7. | Aleksander Aamodt Kilde | Lommedalen | 2:01.74 | +1.56 |
8. | Aksel Patricksson | Ingierkollen og Rustad | 2:01.95 | +1.77 |
9. | Michael Stenbak | Narvik | 2:01.96 | +1.78 |
10. | Markus Nilsen | Narvik | 2:02.10 | +1.92 |
Kvinner
Utfor
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Maria Therese Tviberg | Geilo | 1:19.06 | |
02 | Lotte Smiseth Sejersted | Stabæk | 1:19.10 | +0.04 |
03 | Annie Winquist | Lillehammer | 1:21.06 | +2.00 |
4. | Mina Fürst Holtmann | Bærum | 1:21.37 | +2.31 |
5. | Ragnhild Mowinckel | Rival | 1:21.60 | +2.54 |
6. | Mona Løseth | Spjelkavik | 1:21.96 | +2.90 |
7. | Nora Grieg Christensen | Bærum | 1:22.17 | +3.11 |
8. | Tuva Norbye | Heming | 1:22.35 | +3.29 |
9. | Kristin Anna Lysdahl | Bærum | 1:22.65 | +3.59 |
10. | Frida Sophie Stang | Freidig | 1:23.02 | +3.96 |
Super-G
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Lotte Smiseth Sejersted | Stabæk | 1:18.78 | |
02 | Mina Fürst Holtmann | Bærum | 1:21.10 | +2.32 |
03 | Ragnhild Mowinckel | Rival | 1:21.37 | +2.59 |
4. | Annie Winquist | Lillehammer | 1:21.56 | +2.78 |
5. | Mille Græsdal | Ready | 1:21.59 | +2.81 |
6. | Cecilie Smith | Ingierkollen | 1:22.41 | +3.63 |
7. | Kari Bergheim Hole | Førde | 1:22.56 | +3.78 |
8. | Tuva Norbye | Heming | 1:22.63 | +3.85 |
9. | Chloe Margrethe Fausa | Heming | 1:23.11 | +4.33 |
10. | Nora Grieg Christensen | Bærum | 1:23.65 | +4.87 |
Storslalåm
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Mona Løseth | Spjelkavik | 2:20.24 | |
02 | Nina Løseth | Spjelkavik | 2:21.34 | +1.10 |
03 | Chloe Margrethe Fausa | Heming | 2:22.06 | +1.82 |
4. | Rikke Gasmann-Brott | Lyn | 2:23.19 | +2.95 |
5. | Thea Louise Stjernesund | Hakadal | 2:24.48 | +4.24 |
6. | Mina Fürst Holtmann | Bærum | 2:24.65 | +4.41 |
7. | Eirin Linnea Engeset | Spjelkavik | 2:25.67 | +5.43 |
8. | Tuva Norbye | Heming | 2:26.10 | +5.86 |
9. | Cecilie Smith | Ingierkollen og Rustad | 2:26.15 | +5.91 |
10. | Nora Grieg Christensen | Bærum | 2:26.71 | +6.47 |
Slalåm
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Mona Løseth | Spjelkavik | 1:45.08 | |
02 | Annie Winquist | Lillehammer | 1:46.39 | +1.31 |
03 | Chloe Margrethe Fausa | Heming | 1:47.04 | +1.96 |
4. | Maren Skjøld | Gjøvik | 1:47.21 | +2.13 |
5. | Mina Fuerst Holtmann | Bærum | 1:48.71 | +3.63 |
6. | Tuva Norbye | Heming | 1:49.02 | +3.94 |
7. | Erika Holand Tøsse | Stordal | 1:49.24 | +4.16 |
8. | Eirin Linnea Engeset | Spjelkavik | 1:49.59 | +4.51 |
9. | Kristine Birkeland | Bærum | 1:50.66 | +5.58 |
10. | Maren Nessen Byrkjeland | Fana | 1:51.88 | +6.80 |
Superkombinasjon
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Diff. |
---|---|---|---|---|
01 | Ragnhild Mowinckel | Rival | 2:01.86 | |
02 | Annie Winquist | Lillehammer | 2:02.82 | +0.96 |
03 | Tuva Norbye | Heming | 2:03.42 | +1.56 |
4. | Kari Bergheim Hole | Førde | 2:03.68 | +1.82 |
5. | Chloe Margrethe Fausa | Heming | 2:03.86 | +2.00 |
6. | Nora Grieg Christensen | Bærum | 2:04.17 | +2.31 |
7. | Cecilie Smith | Ingierkollen og Rustad | 2:04.20 | +2.34 |
8. | Rikke Gasmann-Brott | Lyn | 2:04.47 | +2.61 |
9. | Kristine Birkeland | Bærum | 2:04.65 | +2.79 |
10. | Eirin Linnea Engeset | Spjelkavik | 2:04.91 | +3.05 |
Kilder
- FIS: Norwegian Alpine Ski Championships
- Norges Skiforbund: Senior NM 2013
- v
- d
- r
- 1938
- 1939
- 1940
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019