Padling under Sommer-OL 2012 – C-2 1000 meter menn
Padling under Sommer-OL 2012 | ||||
---|---|---|---|---|
Slalom | ||||
C-1 | menn | |||
C-2 | menn | |||
K-1 | menn | kvinner | ||
Sprint | ||||
C-1 200 m | menn | |||
C-1 1000 m | menn | |||
C-2 1000 m | menn | |||
K-1 200 m | menn | kvinner | ||
K-1 500 m | kvinner | |||
K-1 1000 m | menn | |||
K-2 200 m | menn | |||
K-2 500 m | kvinner | |||
K-2 1000 m | menn | |||
K-4 500 m | kvinner | |||
K-4 1000 m | menn |
Herrenes C-2 1000 meter under Sommer-OL 2012 fant sted den 7. og 9. august 2012 på Eton Dorney.
Resultater
Heats
Heat 1
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Peter Kretschmer Kurt Kuschela | Tyskland | 3:34.435 | Q |
2 | Alexey Korovashkov Ilya Pervukhin | Russland | 3:37.568 | |
3 | Huang Maoxing Li Qiang | Kina | 3:38.483 | |
4 | Jaroslav Radoň Filip Dvořák | Tsjekkia | 3:38.711 | |
5 | Marcin Grzybowski Tomasz Kaczor | Polen | 3:38.759 | |
6 | Alex Haas Jake Donaghey | Australia | 3:52.589 |
Heat 2
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Sergiy Bezugliy Maksim Prokopenko | Aserbajdsjan | 3:38.042 | Q |
2 | Erlon Silva Ronilson Oliveira | Brasil | 3:41.014 | |
3 | Andrei Bahdanovich Aliaksandr Bahdanovich | Belarus | 3:42.599 | |
4 | Alexandru Dumitrescu Victor Mihalachi | Romania | 3:43.787 | |
5 | Serguey Torres José Carlos Bulnes | Cuba | 3:44.341 | |
6 | Fortunato Pacavira Nelson Henriques | Angola | 4:16.478 |
Semifinaler
Semifinale 1
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Alexey Korovashkov Ilya Pervukhin | Russland | 3:36.456 | Q |
2 | Andrei Bahdanovich Aliaksandr Bahdanovich | Belarus | 3:36.540 | Q |
3 | Alexandru Dumitrescu Victor Mihalachi | Romania | 3:36.551 | Q |
4 | Marcin Grzybowski Tomasz Kaczor | Polen | 3:37.695 | |
5 | Alex Haas Jake Donaghey | Australia | 3:52.018 |
Semifinal 2
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Huang Maoxing Li Qiang | Kina | 3:37.746 | Q |
2 | Jaroslav Radoň Filip Dvořák | Tsjekkia | 3:37.839 | Q |
3 | Serguey Torres José Carlos Bulnes | Cuba | 3:41.619 | Q |
4 | Erlon Silva Ronilson Oliveira | Brasil | 3:42.101 | |
5 | Fortunato Pacavira Nelson Henriques | Angola | 4:18.543 |
Finaler
Finale B
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Marcin Grzybowski Tomasz Kaczor | Polen | 3:37.692 | |
2 | Erlon Silva Ronilson Oliveira | Brasil | 3:41.484 | |
3 | Alex Haas Jake Donaghey | Australia | 3:50.782 | |
4 | Fortunato Pacavira Nelson Henriques | Angola | 4:15.497 |
Finale A
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
01 | Peter Kretschmer Kurt Kuschela | Tyskland | 3:33.804 | |
02 | Andrei Bahdanovich Aliaksandr Bahdanovich | Belarus | 3:35.206 | |
03 | Alexey Korovashkov Ilya Pervukhin | Russland | 3:36.414 | |
4 | Sergiy Bezugliy Maksim Prokopenko | Aserbajdsjan | 3:37.219 | |
5 | Jaroslav Radoň Filip Dvořák | Tsjekkia | 3:37.601 | |
6 | Serguey Torres José Carlos Bulnes | Cuba | 3:42.357 | |
7 | Alexandru Dumitrescu Victor Mihalachi | Romania | 3:43.005 | |
8 | Huang Maoxing Li Qiang | Kina | 3:48.930 |
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
Autoritetsdata