Sykling under Europalekene 2019
Mal:Sykling under Europalekene 2019
Sykling under Europalekene 2019 ble arrangert i Minsk Arena og langs gatene i Minsk fra 22. til 30. juni. 542 utøvere deltok i 24 øvelser, fordelt på fire øvelser på landevei og 20 øvelser på bane.[1][2]
Medaljevinnere
Nasjoner
* Vertsnasjon (Vertsnasjon (Belarus))
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nederland (NED) | 7 | 7 | 1 | 15 |
2 | Russland (RUS) | 5 | 1 | 7 | 13 |
3 | Italia (ITA) | 2 | 5 | 2 | 9 |
4 | Sveits (SUI) | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Belarus (BLR)* | 2 | 0 | 3 | 5 |
6 | Hellas (GRE) | 2 | 0 | 0 | 2 |
7 | Storbritannia (GBR) | 1 | 1 | 2 | 4 |
8 | Litauen (LTU) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Ukraina (UKR) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
10 | Tsjekkia (CZE) | 1 | 0 | 2 | 3 |
11 | Frankrike (FRA) | 0 | 3 | 0 | 3 |
12 | Polen (POL) | 0 | 1 | 3 | 4 |
13 | Østerrike (AUT) | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Estland (EST) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Portugal (POR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16 | Belgia (BEL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt (16 land) | 24 | 24 | 24 | 72 |
Utøvere
Landeveissykling
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Fellesstart, menn detaljer | Davide Ballerini (ITA) | Alo Jakin (EST) | Daniel Auer (AUT) |
Fellesstart, kvinner detaljer | Lorena Wiebes (NED) | Marianne Vos (NED) | Tatsjana Sjarakova (BLR) |
Temporitt, menn detaljer | Vasil Kiryjenka (BLR) | Nélson Oliveira (POR) | Jan Bárta (CZE) |
Temporitt, kvinner detaljer | Marlen Reusser (SUI) | Chantal Blaak (NED) | Hayley Simmonds (GBR) |
Banesykling
- Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Sprint detaljer | Jeffrey Hoogland (NED) | Harrie Lavreysen (NED) | Denis Dmitrijev (RUS) |
Lagsprint detaljer | Nederland (NED) Roy van den Berg Harrie Lavreysen Jeffrey Hoogland Nils van 't Hoenderdaal | Frankrike (FRA) Grégory Baugé Rayan Helal Quentin Caleyron Quentin Lafargue | Storbritannia (GBR) Jack Carlin Jason Kenny Ryan Owens Joseph Truman |
Lagforfølgelse detaljer | Russland (RUS) Gleb Syritsa Nikita Bersenev Lev Gonov Ivan Smirnov | Italia (ITA) Francesco Lamon Carloalberto Giordani Davide Plebani Liam Bertazzo Stefano Moro | Sveits (SUI) Théry Schir Robin Froidevaux Lukas Rüegg Claudio Imhof Nico Selenati |
Keirin detaljer | Harrie Lavreysen (NED) | Rayan Helal (FRA) | Denis Dmitrijev (RUS) |
Omnium detaljer | Jan-Willem van Schip (NED) | Théry Schir (SUI) | Daniel Staniszewski (POL) |
Madison detaljer | Sveits (SUI) Robin Froidevaux Tristan Marguet | Nederland (NED) Jan-Willem van Schip Yoeri Havik | Østerrike (AUT) Andreas Graf Andreas Müller |
1 km temporitt detaljer | Tomáš Bábek (CZE) | Francesco Lamon (ITA) | Krzysztof Maksel (POL) |
Forfølgelsesritt detaljer | Ivan Smirnov (RUS) | Davide Plebani (ITA) | Claudio Imhof (SUI) |
Poengløp detaljer | Christos Volikakis (GRE) | Jan-Willem van Schip (NED) | Dmitrii Mukhomediarov (RUS) |
Scratch detaljer | Christos Volikakis (GRE) | Filip Prokopyszyn (POL) | Yauheni Karaliok (BLR) |
- Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Sprint detaljer | Anastasija Vojnova (RUS) | Mathilde Gros (FRA) | Darja Sjmeljova (RUS) |
Lagsprint detaljer | Russland (RUS) Darja Sjmeljova Anastasija Vojnova Ekaterina Rogovaia | Litauen (LTU) Simona Krupeckaitė Miglė Marozaitė | Nederland (NED) Kyra Lamberink Shanne Braspennincx Hetty van de Wouw |
Lagforfølgelse detaljer | Italia (ITA) Elisa Balsamo Martina Alzini Marta Cavalli Letizia Paternoster | Storbritannia (GBR) Jessica Roberts Megan Barker Jennifer Holl Josie Knight | Polen (POL) Katarzyna Pawłowska Justyna Kaczkowska Karolina Karasiewicz Nikol Płosaj |
Keirin detaljer | Simona Krupeckaitė (LTU) | Shanne Braspennincx (NED) | Darja Sjmeljova (RUS) |
Omnium detaljer | Kirsten Wild (NED) | Jevgenija Augustinas (RUS) | Elisa Balsamo (ITA) |
Madison detaljer | Storbritannia (GBR) Jessica Roberts Megan Barker | Nederland (NED) Kirsten Wild Amber van der Hulst | Russland (RUS) Diana Klimova Maria Novolodskaya |
500 m temporitt detaljer | Darja Sjmeljova (RUS) | Olena Starikova (UKR) | Miriam Vece (ITA) |
Forfølgelsesritt detaljer | Tatsjana Sjarakova (BLR) | Marta Cavalli (ITA) | Tamara Dronova (RUS) |
Poengløp detaljer | Hanna Solovej (UKR) | Verena Eberhardt (AUT) | Jarmila Machačová (CZE) |
Scratch detaljer | Kirsten Wild (NED) | Martina Fidanza (ITA) | Hanna Tserakh (BLR) |
Referanser
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
Autoritetsdata