Turn under Sommer-OL 2004 – Svingstang menn
Gymnastikk under Sommer-OL 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Rytmisk gymnastikk | ||||
Mangekamp, lagkonkurranse | kvinner | |||
Mangekamp | kvinner | |||
Trampoline | ||||
Trampoline | menn | kvinner | ||
Turn | ||||
Kvalifisering | menn | kvinner | ||
Mangekamp lagkonkurranse | menn | kvinner | ||
Mangekamp | menn | kvinner | ||
Hopp | menn | kvinner | ||
Frittstående | menn | kvinner | ||
Bøylehest | menn | |||
Ringer | menn | |||
Skranke | menn | |||
Svingstang | menn | |||
Skranke | kvinner | |||
Bom | kvinner |
Svingstang for menn i turn under Sommer-OL 2004 ble arrangert i august 2004 på Nikos Galis olympiske innendørshall i Athen.[1]
Resultater
Finale
Nr. | Utøver | Startpoeng | Frankrike | Malaysia | Romania | Island | Canada | Cuba | Straff | Totalt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Igor Cassina (ITA) | 10.00 | 9.85 | 9.70 | 9.85 | 9.85 | 9.70 | 9.85 | — | 9.812 | |
Paul Hamm (USA) | 10.00 | 9.85 | 9.80 | 9.80 | 9.85 | 9.80 | 9.80 | — | 9.812 | |
Isao Yoneda (JPN) | 10.00 | 9.75 | 9.85 | 9.80 | 9.80 | 9.80 | 9.75 | — | 9.787 | |
4 | Morgan Hamm (USA) | 10.00 | 9.80 | 9.80 | 9.75 | 9.75 | 9.80 | 9.80 | — | 9.787 |
5 | Alexei Nemov (RUS) | 10.00 | 9.80 | 9.75 | 9.75 | 9.80 | 9.75 | 9.70 | — | 9.762 |
6 | Xiao Qin (CHN) | 10.00 | 9.70 | 9.75 | 9.65 | 9.75 | 9.75 | 9.75 | — | 9.737 |
7 | Fabian Hambuechen (GER) | 10.00 | 9.70 | 9.75 | 9.70 | 9.65 | 9.70 | 9.70 | — | 9.700 |
8 | Valeri Goncharov (UKR) | 9.60 | 8.85 | 8.90 | 8.90 | 8.90 | 8.90 | 8.80 | — | 8.887 |
9 | Daisuke Nakano (JPN) | 9.80 | 8.70 | 9.00 | 8.70 | 8.60 | 8.80 | 8.80 | — | 8.750 |
10 | Yang Tae-Young (KOR) | 9.80 | 8.60 | 8.90 | 8.60 | 8.70 | 8.50 | 8.80 | — | 8.675 |
Referanser
- ^ «Gymnastics at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Arkivert fra originalen 19. august 2008. Besøkt 27. april 2017.
- v
- d
- r
- 1896: Hermann Weingärtner
- 1900: Ikke øvelse
- 1904: Anton Heida / Edward Hennig
- 1908 - 1920: Ikke øvelse
- 1924: Leon Štukelj
- 1928: Georges Miez
- 1932: Dallas Bixler
- 1936: Aleksanteri Saarvala
- 1948: Josef Stalder
- 1952: Jack Günthard
- 1956: Takashi Ono
- 1960: Takashi Ono
- 1964: Boris Tsjaklin
- 1968: Akinori Nakayama / Mikhail Voronin
- 1972: Mitsuo Tsukahara
- 1976: Mitsuo Tsukahara
- 1980: Stojan Deltsjev
- 1984: Shinji Morisue
- 1988: Vladimir Artemov / Valeri Liukin
- 1992: Trent Dimas
- 1996: Andreas Wecker
- 2000: Aleksej Nemov
- 2004: Igor Cassina
- 2008: Zou Kai
- 2012: Epke Zonderland
- 2016: Fabian Hambüchen
- 2020: Daiki Hashimoto
Autoritetsdata